Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Pa na nekim seedboxevima nije dozvoljen. Bilo ranije na what-u, sada ne.

Zabranjen je i dalje, ali nisu ga stavili u firewall. Medjutim, ako nekom rutinskom kontrolom vide da koristis TL zakljucace ti slot. Prisustvovao sam na chatu kada su liku otkazali gotoprimstvo zbog toga ;) Postavio sam pitanje jednom od likova iz staff-a na whatbox-u, cekam odgovor.

Ja vidim da si ti dao adresu za overloadhosting, ali to je jedna te ista stvar samo razliciti domeni.

biohazard: Mnogi provajderi koji ne dozvoljavaju public trakere na seedboxu su uvrstili i TL u tu zabranu. Razlog je taj sto je dosta ljudi dobilo pisma od svojih ISP(tzv. DMCA notice). To nama nista ne znaci(jos uvek) ali zapadnjacima je najbitnija stvar. Da bi sprecili probleme sa riaa-om i ostalim sljamom neki su uveli tu zabranu.
 
Moguce, ali ja nigde nisam video da pise da je zabranjen TL. Cak sam i staffu slao poruke da vide jedno vreme sta mi je sa seedboxom zbog izgleda loseg servera i sredili su stvar ali niko nista nije rekao sto sam seedovao za TL.

E da, i ja tek sad vidim da su za overload razliciti domeni, mislio sam da je drugi hoster u pitanju. :) Inace, sa njima sam imao pozitivnog iskustva, ali opet to je bilo pre par meseci, mozda je sad drugacije.
 
Hm, ne znam sta mi je ciniti.
Primamljiv mi je bytesized veoma, ali imam TL account (na kome sam istina dobar ratio nabio prosli mesec).
Soz za off, ali kakva je situacija na TL sto se tice H&R? Mislim, ne treba mi quote iz FAQ, nego jel imao neko problema sa time?
 
Hm, ne znam sta mi je ciniti.
Primamljiv mi je bytesized veoma, ali imam TL account (na kome sam istina dobar ratio nabio prosli mesec).
Soz za off, ali kakva je situacija na TL sto se tice H&R? Mislim, ne treba mi quote iz FAQ, nego jel imao neko problema sa time?
Ja nisam imao problema. A radio sam vise od 1og puta :d Isto tako i sa SCC. Pa videcemo dokle :D

Jos uvek cekam da mi odgovori lik iz staffa sa Whatbox-a, javio mi se, al mi jos nije napisao da ili ne :)
 
Jos uvek cekam da mi odgovori lik iz staffa sa Whatbox-a, javio mi se, al mi jos nije napisao da ili ne :)

I dobio sam odgovor. Nema aktivne zabrane(nije stavljen u firewall), ali ako prilikom kontrole nadju TL torrente prvo zamole korisnika da ih sklone.
Ovako mi je sumirao u jednoj recenici:

it's kinda a grey area. We aren't actively banning TL right now though
 
Hm, ipak cu uzeti bytesized, da ga probam ovaj mesec.
Dzaba mi da prelazim na what ako im support nije posebno bolji.

Samo koja je ovo fora sa imenom i prezimenom, jel bitno sta ukucam?
Nemam karticu i paypal, uzeo bih preko nekoga ko ima. (Ko je voljan nek mi se javi na pm)
 
Hm, ipak cu uzeti bytesized, da ga probam ovaj mesec.
Dzaba mi da prelazim na what ako im support nije posebno bolji.

Samo koja je ovo fora sa imenom i prezimenom, jel bitno sta ukucam?
Nemam karticu i paypal, uzeo bih preko nekoga ko ima. (Ko je voljan nek mi se javi na pm)

Nije bitno, to imaju pro forme zbog placanja poreza i slicno. Sto se njih tice mozes napisati i Novak Djokovic :p
 
Jel koristi neko Bytesized? Koji webUi ste izabrali?
Ja izabrao Deluge, al' imam nekih problema sa dodavanjem torrenta ... Samo se popunjava onaj bar, pise uploading torrent i nista se ne desava ...
 
Jel koristi neko Bytesized? Koji webUi ste izabrali?
Ja izabrao Deluge, al' imam nekih problema sa dodavanjem torrenta ... Samo se popunjava onaj bar, pise uploading torrent i nista se ne desava ...
Ja sam na Bytesized. Ne koristim webUi jer Deluge ima jednu veliku prednost a to je "thin client". Generalno, webUI problemi su vezani za browser koji koristis ili sa konekcijom.
Ako imas nekih problema, otvori ticket ili jos bolje idi na irc tu se najbrze stvari resavaju. Ako si slab sa engleskim, dodji na njihov irc chat pa cu ti ja pomoci ovde nije pravo mesto za to niti se moze nesto odraditi...
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam zahvaljujuci maxlazio-u ... Problem bio u browseru ...
Namestio sada i thin client ...
 
Da li ste mozda pokusali da unovcite tj. da otplatite seedbox kroz upload, mislim kad skinete neki fajl sa torrenta da preko ftp-a remote na neki drugi server ili file sharing servis npr: fileserv, megaupload, rapidshare

Da li je neko imao takvo iskustvo?

Hvala
 
Da li ste mozda pokusali da unovcite tj. da otplatite seedbox kroz upload, mislim kad skinete neki fajl sa torrenta da preko ftp-a remote na neki drugi server ili file sharing servis npr: fileserv, megaupload, rapidshare

Da li je neko imao takvo iskustvo?

Hvala

Ovo sto ti trazis je root dedi, sa seedbox-om to tesko.
 
box.jpg


Mislim da je odlična ponuda.

Sad sam pričao sa likom što radi za njih, primaće i kartice i paypal i sve...

Na boxovima je Transmission 2.04

box1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ninoslav1983:
Koji je ovo provajder i zasto je ogranicen broj aktivnih torenata(ako si vec pricao sa likom koji radi za njih ;) )?
 
Jel ovaj Awesome HD torrent tracker samo nudi hd video sadržaje i ništa više? (nema audio,xxx, iso i ostalo) ??? :wave::zgran:
 
Ljudi sta preporucujete od sledeceg overloadhosting,whatbox,pulsedmedia,bigsb a da radi TL i da imaju normalan support? Pitam posto mi je ovo 1vi seedbox
 
Od navedenih izbegavaj pulsmediu, poludeo bi sa njihovom podrskom :)
 
Od navedenih izbegavaj pulsmediu, poludeo bi sa njihovom podrskom :)

Slazem se vec mesec dana koristim to djubre od provajdera i svima bih preporucio da izbegavaju ocajni su i brzine su KATASTROFA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja bih ti predlozio da izbegnes i overload. Platio sam ga 30 dana, od cega jedno desetak nije radio, a support se ne javlja.
Brzine su bile ok kad sam gledao, mada sto se tice HDD limita bili su strogi u bit.

Recimo na bytesized nisam imao taj problem, davali su mi da premasim limit i za desetak GB, a konstantno je radio, bez ijednog problema. Medjutim, oni brane TL.


A za bigsb (i fastsh) imas na prosloj strani sto su meni pricali.
Uglavnom kazu da se ceka support po par dana, a to je razlog sto sam i bezao sa overloadhostinga.
 
ok ponovo se vracam na seedbox
od ovih koji valja
http://ultraseeds.org/
sve mi se svidja samo sto su mi nesto sumljivi mala je cena ;)

https://www.santrex.net
cini mi se kao i najpouzdaniji (procitao na forumu ovde)

http://www.xirvik.com/
pouzdani ali malo mi je ovih 20GB prostora

koristio bih seedbox na 30dana da nabijem na TL sto vise uploada i ako izmoljakam jos koju pozivnicu za neke dobre trakere :)

sta uzeti?

PS problem je sto mi je istekla kartica pa cu morati da se drndam dok ne dobijem novu ili nadjem nekog ko ima
 
bezi od santrexa, koristio sam ih pre 3 meseca i nikad vise,
trenutno koristim seedplace, super brzine, cena je malo veca (19E) ali vredi svaku paru
 
hmm koliko se ceka na seedplace da odrade setup?
 
ok prvi utisci o seedplace.eu
setup 30+h
brzina od 4mb/s do 7,1 uglavnom ide 4
support ticked ceka se 3h

za sad ne radi mi webui
nx client radi pa ne radi
u torrent mi na njemu se ugasi posle 10min i onda opet chekuje pola sata sta je skinuo.

za sad sam tesko razocaran.
 
koristio sam ga mesec dana i nikad nisam imao ama bas nikakvih problema
 
ok evo danas su unormalili.
samo problem je seedovati na TL ... sve je overseeded -_-
 
Evo ja sam uzeo malo za promenu pulsedmedia.com ljudi ih preporucuju a nisu nesto ni skupi. Evo paketa koji sam uzeo:
2009+ Small shared seedbox
Ram 250Mb
HDD 115Gb
100Mbps unmetered.
Ako se neko slucajno resi da uzima kod njih imam kodove za 5% (za svaki paket, nebitna duzina zakupa) i 15% (ako uzimate vise meseci odjednom) pousta koje mogu poslati na PM.
 
Nazad
Vrh Dno