Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Da li radi diskoverload? Imao sam uplaćen box i 14.11. je prestao da radi iako sam sa FileZilla mogao da pristupim fajlovima do danas. Pisao podršci svaki dan ali bez odgovora (ostao uskracen za 6-7 dana)! Sada više ne mogu ni njihov site da otvorim:

diskoverload.com

izgleda da su pukli!?! U međuvremenu prešao na bytesized-hosting.com (Deluge).
 
Ja sam za ovih mojih skromnih tri dana iskustva zakljucio da je najbolje da dodas torent dok je jos svez - najpovoljnije samo sa jednim seederom. I naravno ne jedan, dosta ih naguraj.


Koliko si gb nagurao za tih tri dana?

Neko je ovde sponeo RSS. Kako to radi?
 
@mboban - meni radi.
@slajba - oko 950GB, s'tim sto sam dobar deo dana bio za kompjuterom i mogao da se postaram da sbox ide punom brzinom. Ne verujem da cu bas toliko uspeti i radnim danima.
 
@biohazard

oćeš da kažeš da možeš da otvoriš stranice:

diskoverload.com i
overloadhosting.com
 
Neki put mogu da se otvore, neki put ne. Ne znam u cemu je fora.
 
Ja i dalje ne mogu da otvorim sajt, probao sa više lokacija (SBB, wireless KBCNet,...).

Najcrnje što mi je prošla izgleda i uplata za sledeci mesec, bar po nalogu na PayPal-u, a ove ne mogu da kontaktiram, sad ću morati da tražim povraćaj novca, zna li neko kako ovo ide pošto nisam do sad radio?! :(
 
Ja najnormalnije otvorim tu stranicu, ja bih rekao da je do tebe nesto.
 
Da, od danas popodne radi, ali prethodnih dana nisam mogao da otvorim...

I dalje ne odgovaraju na ticket-e!!!


;)
 
Pa i nije bas: "We will permanently restrict the connection speed to 10 MBit/s if more than 2000 GB/month are used."

2TB mesecno, na dobrim trekerima nije nista. Tek je 20i a ja sam vec presao 2.5TB na mom boxu :)


U praksi te ne zbace na 10 Mbita cim predjes 2 tb ...to su valjda stavili cisto da ima...za svaki slucaj :banana::banana:
Moz´ da teras i 5 Tb ..... :type:
 

Ja sam ih koristio. Nisu losi, brzine su dobre. Al im je podrska uzasna. Na otvoren ticket im je trebalo 30( da trideset) dana da mi odgovore, a preko IRC sam morao da ih molim svaki dan da mi instaliraju neke stvari koje bi trebalo da dolaze uz box. Kazu vazi, i sutradan iznova. Kad sam ih oterao u tri lepe, izvinuli su mi se i rekli da ce srediti. Sutradan sam prekinuo sa koriscenjem boxa.
 
Ljudi, od jutros mi se pojavljuju ovi problemi na diskoverloadu:
[28.11.2010 11:23:55] rTorrent's user can't access 'id' program. Some functionality will be unavailable.
[28.11.2010 11:58:09] Error: torrent wasn't passed to rTorrent.

Jos nekome? Sta da radim?
 
Ljudi, od jutros mi se pojavljuju ovi problemi na diskoverloadu:
[28.11.2010 11:23:55] rTorrent's user can't access 'id' program. Some functionality will be unavailable.
[28.11.2010 11:58:09] Error: torrent wasn't passed to rTorrent.

Jos nekome? Sta da radim?

Pa najbolje da se javis staffu. Oni bi morali da ti pomognu. Koliko mogu da skontam iz te poruke, postoji neki problem sa permission, tj. sa pravima pristupa. Nesto se poremetilo...
 
Ljudi, od jutros mi se pojavljuju ovi problemi na diskoverloadu:
[28.11.2010 11:23:55] rTorrent's user can't access 'id' program. Some functionality will be unavailable.
[28.11.2010 11:58:09] Error: torrent wasn't passed to rTorrent.

Jos nekome? Sta da radim?


Ja kao što sam pisao već duže vreme imam problema sa njima, probaj da napišeš ticket, da se konektuješ na IRC (nisam nijednom uspeo), čak ni potvrdu registracije za njihov forum nisam dobio! :wall:

Ako uspeš javi da znam šta da radim... :p

P. S. A da nisi prešao 3TB up-a, možda i sa tim ima veze (i to mi je padalo na pamet).
 
Poslednja izmena:
Tri nisam sigurno, mislim da sam malko iznad 2 trenutno, ali ni to ne mogu da proverim.

Jel postoji neki nacin da kontaktiram support, ako nisam originalan vlasnik seedboxa?
 
Evo posle više od dve nedelje udostojili su se da odgovore na moj vapaj (diskoverload):

---> Hello,
--->
---> I sincerely apologize for the extremely long interruption of your service. The service has
---> now been restarted and to make up for the lost time you will get the next month for free.
--->
---> Regards

Nadam se da ću stvarno dobiti taj mesec produžetka... ;)
 
Da, da, imali su radove neke.
Evo meni se sredilo sve, a nisam ih ni kontaktirao na kraju.
 
Verovatno ces da dobijes...:)

Evo i ja sam imao problema na whatbox-u, ali brzo su ispravljeni i pici punom parom.
 
Ovi diskoverload su odvratni.
Vec tri puna dana mi se ne javljaju na mejl, niti mi radi seedbox.
(niti se seeduju torrenti, proverih na sajtovima)

Imate neke druge da preporucite?
 
http://pulsedmedia.com/

Jeftini a brzi ... Jedina mana, sto im ponekad treba nedelju dana da ogovore na ticket, a nekad 5 minuta ...
Imam i promo kod za ovaj 1gbps, koji daje 25% popusta ... Pa ako nekome treba ...

E da, ja sam prvo uzeo starter seedbox, da probam, posle sam upgrade-ovao u small. Pise Per user HDD 70Gb, al' sam uvek imao preko 100 gb, nikakvo upozorenje nisam dobio ...
 
Poslednja izmena:
Ovi diskoverload su odvratni.
Vec tri puna dana mi se ne javljaju na mejl, niti mi radi seedbox.
(niti se seeduju torrenti, proverih na sajtovima)

Imate neke druge da preporucite?

www.bytesized-hosting.com
:)

Jedina njihova "mana" je to sto ne dozvoljavaju TL. Doduse, ni whatbox ne dozvoljava TL...

Mozes jos pogledati i http://bigsb.net/ i http://fastsh.it/ , oni su jako dobri, ali iskreno nisam naisao ni na jednog provajdera koji ima tako dobru podrsku kao bytesized. I whatbox i bigsb i fastsh.it sam koristio, dobri su, al ne daj boze da ti zatreba podrska, po 2-3 dana mozes cekati na odgovor. Bytesized to resava odmah ili u roku od par sati.

http://pulsedmedia.com/

Jeftini a brzi ... Jedina mana, sto im ponekad treba nedelju dana da ogovore na ticket, a nekad 5 minuta ...
Imam i promo kod za ovaj 1gbps, koji daje 25% popusta ... Pa ako nekome treba ...

E da, ja sam prvo uzeo starter seedbox, da probam, posle sam upgrade-ovao u small. Pise Per user HDD 70Gb, al' sam uvek imao preko 100 gb, nikakvo upozorenje nisam dobio ...

Starter seedbox ima brzinu od 20Mbps sto uopste nije povoljno ako pogledas ostale...



On upravo pokusava da pobegne od diskoverload-a, a ti mu dajes link za disk overload :p
 
Poslednja izmena:
^

U pitanju je overload hosting koji mi je odlicno radio prosli put kad sam uzimao.

Inace trenutno koristim whatbox i radi TL. :)

Potzitivna su mi iskustva sa overload hostingom i cini mi se da je server brzi nego whatbox.

Mislim da za ove pare od 15 dolara ne moze da se uzme bolji seedbox. :)
 
Pa na nekim seedboxevima nije dozvoljen. Bilo ranije na what-u, sada ne.
 
Nazad
Vrh Dno