Šta je novo?

Samsung Z Fold 3 i Flip 3

Posle 2 identična kvara u garantnom roku imaš pravo da podneseš zahtev za zamenu. Tako kaže zakon. Baterija na spada u to, baterija se smatra potrošnim materijalom kao i data kabl i punjač s tim što ti kabl neće zameniti već moraš da kupiš nov, bateriju hoće ako ustanove da je nesaobrazna. Za 2x kvar na ekranu možeš da tražiš zamenu uređaja.

Ovo "priča se", "ima na jutjubu", "ima na stranim forumima" ne smatram relevantnim činjenicama. Čovek sa ovog foruma je išao, reklamirao i dobio nov uređaj u Promobiju. Čitajte temu, nije velika, ako već čitate strane forume i komentare možete i ovdašnje iz prve ruke. I ne kažem da mi neće pući, kažem da za 3 i po meseca nije pukao niti se odlepila folija.
 
Stiže mi poruka danas nedugo nakon posta da mi je telefon gotov i da mogu da ga podignem sa servisa. Neverovatno, kao da čitaju forum.
Kao da su ga celog zamenili jer stoje folije po ivicama kao iz kutije kada ga prvi put izvadiš. IMEI nisam proveravao :).
Folija se sama odlepila a čuvao sam ga kao malo vode na dlanu. Što se mene tiče naredne tri godine koliko mi je garancija sam miran.

edit: upisan novi sw hahahah, dodao sam sliku.
 

Prilozi

  • 20220530_161509.jpg
    20220530_161509.jpg
    310.4 KB · Pregleda: 141
  • 20220530_162817.jpg
    20220530_162817.jpg
    189.2 KB · Pregleda: 92
  • 20220530_162853.jpg
    20220530_162853.jpg
    129.6 KB · Pregleda: 91
  • Screenshot_20220530-190147_Software update.jpg
    Screenshot_20220530-190147_Software update.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Stiže mi poruka danas nedugo nakon posta da mi je telefon gotov i da mogu da ga podignem sa servisa. Neverovatno, kao da čitaju forum.
Kao da su ga celog zamenili jer stoje folije po ivicama kao iz kutije kada ga prvi put izvadiš. IMEI nisam proveravao :).
Folija se sama odlepila a čuvao sam ga kao malo vode na dlanu. Što se mene tiče naredne tri godine koliko mi je garancija sam miran.

edit: upisan novi sw hahahah, dodao sam sliku.
Samo jedno pitanje: sad gledam sliku i pise garancija NE i da je u garanciji proizvodjaca. Da li si prilozio dokaz o kupovini ili je ovo greska na papiru? Kada sam pitao za Samsung, rekli su da mora, a za Huawei ne mora papir.
 
Zdravo svima, ne znam da li u pravoj temi pišem, ali mi je potrebna pomoć gde je najbolje kupiti ovaj telefon z flip 3. Po "divljim" prodavnicama najjeftinije cene su oko 640e u Gigafonu-u i Dr-mobilu ali su me iskustva sa foruma raznih uplašila da postoji mogućnost neuvažavanja garancije ili podvaljivanje polovnih kao novih uređaja, na kp portalu se cene kreću oko 620e ali ni za njih ne znam koliko su pouzdani. Sledeće opcije su it prodavnica, Pc practic i bc group gde je cena za oko 40e skuplja ali imaju oznaku etrustmark. Ako neko ima neki dobar savet, hvala unapred!
 
Zdravo svima, ne znam da li u pravoj temi pišem, ali mi je potrebna pomoć gde je najbolje kupiti ovaj telefon z flip 3. Po "divljim" prodavnicama najjeftinije cene su oko 640e u Gigafonu-u i Dr-mobilu ali su me iskustva sa foruma raznih uplašila da postoji mogućnost neuvažavanja garancije ili podvaljivanje polovnih kao novih uređaja, na kp portalu se cene kreću oko 620e ali ni za njih ne znam koliko su pouzdani. Sledeće opcije su it prodavnica, Pc practic i bc group gde je cena za oko 40e skuplja ali imaju oznaku etrustmark. Ako neko ima neki dobar savet, hvala unapred!
Kako mislis da se krecu oko 620e? Vidjao sam i nove sa fiskalnim za ispod 500e na KP. Znaci, gledas samo da je iz domace radnje ili od operatera. Recimo, prakticno nov:

1654039125702.png
Ako bas hoces neotvoren dodas jos 50ak evra preko (uz malo cenkanja) ili sacekas malo dok neko ne izbaci povoljnije.

Nakon toga mozes da ides direkt u ovlasceni servis, preskace se posrednik da bi ubrzao proces.
 
Auu bas mu je pala cena.. Sve to lepo izgleda, ali treba jos dosta stvari da se resi da bi mogao komotno da ga koristim duzi period (pricam za fold 3).
 
Samo jedno pitanje: sad gledam sliku i pise garancija NE i da je u garanciji proizvodjaca. Da li si prilozio dokaz o kupovini ili je ovo greska na papiru? Kada sam pitao za Samsung, rekli su da mora, a za Huawei ne mora papir.
Kada sam došao u Samsung predstavništvo u TC (znači ne u servis) na mail zaposlenog sam prosledio mail sa PDF garancijom koju sam dobio od Yettela...Mada mislim da po SN mogu da provere da li je telefon u garanciji ili ne. Nekako su mi fiskalni račun i papiri svakako out u današnje vreme. To NE se vrv. odnosi upravo na to da nisam priložio nikakav papir.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    111.2 KB · Pregleda: 95
Aha, jasno, znači ipak si im dao dokaz o kupovini. Pitao sam jednom i rečeno mi je za samsung da mora da se ima, pa rekoh da proverim da nije izmenjeno nesto.

Hvala
 
Mogu da vide i po IMEI broju da je telefon iz legalnih kanala prodaje i u važećoj garanciji. Ali po inerciji traže neki papir, to da.
 
Danas sam preuzeo fold 3 iz promobija, kazu neadekvatno rukovanje i uoceno fizicko ostecenje displeja. Na telefonu je krenula folija da se odlepljuje, posle nekog vremena pojavila se crna fleka celom duzinom gde se preklapa. Da li ima svrhe ganjati se dalje sa njima ili da se plati popravka?
 

Prilozi

  • IMG_4143.JPG
    IMG_4143.JPG
    113.1 KB · Pregleda: 88
  • IMG_4144.JPG
    IMG_4144.JPG
    88.9 KB · Pregleda: 103
Danas sam preuzeo fold 3 iz promobija, kazu neadekvatno rukovanje i uoceno fizicko ostecenje displeja. Na telefonu je krenula folija da se odlepljuje, posle nekog vremena pojavila se crna fleka celom duzinom gde se preklapa. Da li ima svrhe ganjati se dalje sa njima ili da se plati popravka?
Necemo da pitamo ovde da se ne vidi javno, ali ako si slucajno malo nagnjecio ekran dok je bio otvoren i recimo na krevetu, verovatno mogu da provale, jer bas deluje kao da je bio malo nagnjecen, mozda i kada je zatvaran da je nezgodno pritisnut. Ostali koji su se po netu zalili imali su samo problem da se videla linija da je prelomljen, ali nije tako crno kao tebi. Mozda mere da li je kriv ekran ili sta znam.

Ako si milion posto siguran da si mazio i pazio, onda uzmi advokata da ti sastavi mail njima, kao neko upozorenje pred utuzenje, kako god se to zvalo. Kao sto sam pisao iznad, za flip je to uspelo jer je zaista bila fabricka greska na 2 komada.
Sto se tice popravke, ne verujem da se isplati, pitaj koliko kosta, sumnajm da je mnogo ispod 500e zamena ekrana. Izracunaj koliko je popravka i vrednost pokvarenog uredjaja pa ces dobiti odgovor.

Srecno
 
Koliko mi se čini ovde je poenta reklamirati čim počne da ti se odlepljuje folija i kraj priče. Meni se čini po desnoj slici da telefon nije moga odjednom da bude u ovakvom stanju (mislim na izgleda folije tj. ekrana generalno). Ako je folija za koju tvrde da je deo ekrana počela da se odlepljuje onda možda nisi trebao da čekaš da prođe neko vreme. Kod mene se površina koja se odlepila počela dizati na prevoju po par mm dnevno, tj. širila se "fleka". Ako tu zapada sve što imaš po džepovima, vrlo je moguće da će doći do oštećenja dispelja prilikom preklopa. Moj je na servis otišao bukvalno kao na slici koju je postovao vojkan85. Copy/paste.
 

Prilozi

  • 1.PNG
    1.PNG
    569.1 KB · Pregleda: 85
Lepe vesti iz poslednjeg update za severno-američku verziju dobih eSim support 💪
Screenshot_20220621-103438_Call settings.jpg
 
Posle 6 meseci posedovanja ZFlip3 telefona, mogu da prijavim prve mikro tragove pucanja folije (nadam se samo nje) sa leve strane u delu gde se ekran tj. telefon savija, za ovih 6 meseci sam ga cuvao kao malo vode na dlanu, ali jednostavno takav je kakav je... Po meni jos uvek nije za reklamaciju (Kupio sam ga u Yettelu/Telenoru), ali u trenutku kada se folija bas vidno odlepi/pukne ide na reklamaciju i posle toga na prodaju, dosta mi je smaranja sa cuvanjem necega kao da je dete... Takodje sestra poseduje isti telefon koji je kupila mesec dana pre mene i folija joj je po citavoj duzini pukla, ali ona je istu odlepila i zalepila neku koju je kupila na amazonu :ROFLMAO: kaze nema vremena sa zezancijom oko reklamacije... mozda i ja isto uradim ce vidimo... po meni fon za izbegavanje jer ima tonu slucajeva na netu gde telefoni pucaju kao dobar dan...
Edit: ne mogu da verujem da telefon mozes pronaci na KP za 400e, jezivo koliko mu je cena pala
 
Jel si tačno na 6 meseci ili si prebio? Ako si ispod, imaš pravo da tražiš mislim nov uređaj da ne otvaraju i menjaju ekran itd. Jesu osetljivi do zla Boga, ali opet nekako me vuče da uzimam opet Fold 3 :D. Jeste da se ponašam prema njemu kao prema detetu, ali šta da radim kada volem tehnologiju. Mislim da neće oni još duže vreme moći da reše problem izdržljivosti.
 
Upravo ta osetljivost savitljivog ekrana me odbija da kupim telefon sa savtiljivim ekranom. Telefon mi treba za posao i svakodnevne aktivnosti stoga maženje i paženje telefona ne dolazi u obzir. Ma koliko mi se sviđao koncept telefona sa savitljivim ekrnom ipak je to još previše osetljvo. Tek kada se poboljša izvdržljivo savitljivog ekrna takav koncept telefona će biti primmljiv dosta većem broju ljudi.

Ne pomaže ni to što je Samsung nedorečen sa garancijom. Treba svaka promena na savitljivom delu ekrana da bude obuhvaćena garancijom, takođe Samsung bi trebalo da ponudi zamenu te fabričke folije koja ide preko ekran ili besplatno u toku garantnog roka ili uz neku manju nakandu.
 
To od sada rade u TC Ušće. Ja sam dobio potvrdan odgovor iz Samsung Store-a da mogu samo da menjaju folije, bez da gubiš garanciju.
 
koliko je inače zamena te folije za oba telefona?

mislio sam da kad ta folija pukne da je telefon za bacanje, ali sam se izgleda prevario...žena ima flip pa me zanima šta se radi ukoliko se i njoj to ne daj bože desi...
 
To je koliko sam razumeo najobičnija folija, cenim da je 1.000 do 1.500 dinara u najskupljoj opciji. Ona je kao sastavni deo ekrana (bila) pa su malo promenili ploču posle jer su menjali ceo ekran zarad tog problema kada se folija odlepi.
 
to znači da na svima koji nisu fold/flip 3 mora da se menja ceo ekran?
 
Ovde je malo specifična situacija kod fold-able uređaja. Ostali kada imaju problema, zamena ekrana i to je to, ali kako je Samsung imao neku čudnu politiku da menja ceo ekran umesto te folije, pa su posle videli da je skuplja dara nego mera, sada menjaju samo folije ako nema oštećenja ekrana, ali korisnik uvek može da insistira da se menja ceo ekran ili ceo uređaj ako nije prošlo 6 meseci od kupovine istog, samo će morati da čeka da Samsung to odobri.
 
Ok, sada je valjda jasnije, samo folija dakle može da se menja na svakom fold/flip modelu...pomislio sam da su kec i dvojka imali neki drugi sistem pa je morao da se menja ceo ekran...
 
Razumeli su valjda, a i opametili se verovatno da im je neisplativo da menjaju ceo ekran.
 
Jel si tačno na 6 meseci ili si prebio? Ako si ispod, imaš pravo da tražiš mislim nov uređaj da ne otvaraju i menjaju ekran itd. Jesu osetljivi do zla Boga, ali opet nekako me vuče da uzimam opet Fold 3 :D. Jeste da se ponašam prema njemu kao prema detetu, ali šta da radim kada volem tehnologiju. Mislim da neće oni još duže vreme moći da reše problem izdržljivosti.
Za par dana ce 7 meseci :ROFLMAO: Tako to ide... :LOL: gledam na kupujem prodajem da ima neka folija za njega https://www.kupujemprodajem.com/mob...z-flip-3/oglas/137119495?filter_id=1816258271 sad ne znam sta da radim, nista nije drugacija od ove sto je sestra narucila, a njoj radi posao...
edit: citao sam negde na stranom forumu jos zimus kada sam ga kupio da folija/ekran na sredini hoce da zeza ako je telefon stalno izlozen vlazi, a ja moj jesam zadnjih mesec dana stalno kvasio u bazenu... aj znaj sad
 
Poslednja izmena:
Pa ako su ga proglasili za vodootporan onda su morali da misle i o toj vlagi i foliji u isto vreme. Ovako ispade da je IPx8, ali da ne sme da ide u vodu. Što se folije tiče, mislim da ti je najbolje da odeš do Ušća, da tamo u Samsung Store-u zamene i stave foliju i miran si. Ako se i nešto desi, njih vučeš za rukav.
 
Meni folija kao prvog dana. Kvašen je pod tušem u više navrata. Ako se ne zakači prstom čisto sumnjam da će se sama odlepiti.
 
Mislim da najviše strada kod preklopa. Teško da može baš po sredini da se desi nešto, ali kod preklopa celom dužinom bude problem.
 
Nazad
Vrh Dno