Šta je novo?

Samsung Z Fold 3 i Flip 3

sve me zao samsunga koji nema milijarde, a ja sam jedan od onih koji su doprineli tome. pritom - za to sluze ti telefoni.
 
this.

otkud vam odjednom toliko sazaljenje prema multi milijarderskoj kompaniji koja vas peljesi kako stigne?

jednostavno kad sam video fold 2, zanimalo me je da li je ekran mekan posto je savitljiv i i spostavilo se da jeste. tradiciju sam nastavio i sa 3 i sa 4 i sa svakim sledecim cu dok ne naidjem na ekran koji ne mogu da ostetim. e taj ce da bude solidna kupovina. mislim kupio sam ja i fold 3 ali to je vise za stid nego za ponos sto smo dozvolili nekom toliko da naplacuje i zaradjuje na nama. nekad je high end telefon bio 500 evra, sad 2000. onog momenta kad bi proizvodjac resio da poveca cenu na 501 trziste bi trebalo da odreaguje tako sto ne bi bio prodat ni jedan telefon.

ali pocevsi od apple sekte, prosirilo se i na ostale, i zavrsismo ovde. da slepo placamo nenormalne sume novca i jos zalimo multi milijarderske kompanije koje imaju svoju privatnu vojsku jacu od vojske srbije. postali smo jako poslusni, apple nas je sve doveo u red nema sta
 
Poslednja izmena:
Ma dobro jasno je da su obe globalističke kompanije šljam, ali sada da idem po prodavnicama i zabijam nokte po njihovim ekranima mi je ono ne znam koju bih reč upotrebio. Nemoj to da radiš nije u redu ma koja kompanija da je u pitanju. Na kraju krajeva niko nas ne tera da kupujemo te telefone.
 
ma u pravu si, ali opet kazem nisam ja otisao to da radim iz mrznje ili pakosti, vec prvi put iz znatizelje, a ostalih puteva da vidim jesu li popravili. zasto? koliko puta vam se desilo da date tablet nekoj devojci ili zeni i ona ubode noktom direkt u ekran i to onako ljudski i povuce da skroluje? meni puno puta, zato me je zanimalo sta bi se desilo foldu u takvoj situaciji. i donet je zakljucak da nece niko da ga pipne :D

u pravu si i ti, a ni ja nisam u krivu da tako kazem. jer vidis, sve to je uracunato u cenu, sve su oni iskalkulisali i proracunali. ne smem ni da vam kazem na sta je muceni tab s8 licio, ono je ozbiljno ogrebano na vise mesta. ne kazem ovo u svoju odbranu, vec samo da ukazem na to da tu nema emocija, ja sam kupac, dajem ljudsku kintu za taj uredjaj koja mi nije pala s neba i necu da ih zalim- isto kao sto ne zale ni oni mene.
 
Mislim da su mi u servisu rekli da u početku Samsung nije imao folije za zamenu pa su morali da odrade zamenu komplet ekrana. Navodno su u međuvremenu stigle folije za zamenu koje su kao bolje. Mene brine činjenica da sam dobio nov ekran sa neprecizno nalepljenom folijom što mi je prosto nemoguće da to bude fabrički tako. Sa slike se vidi da desna strana telefona od kraja folije do ivice ima preko 1mm dok je uz levu stranu folija tik uz ivicu i na toj strani je počela da se odlepljuje. Zato i nisam siguran da su menjali ekran prvi put već da su odradili novu foliju i to jako nestručno. Najbolje se vidi na selfie kameri da folija nije nacentrirana. BTW još čekam da se jave iz sevisa...
 
Moram lično da se zahvalim svojim demonima koje imam :D. Našao sam nov, nekorišćen Fold3 za 830 evropa i uzeo ga :D.
 
@vojkan85 , to je odlična cena, ako je nekorišćen za 830 evra to je vrh cena, odlično si prošao.
 
Sta je problem sa nn likom sa ugovora? Prestanite da sirite propagandu operatera. Imas fiskalni imas garanciju.
 
To što isti može da ne plaća rate pa da ti oduzmu telefon kad istekne uo (iskusio na svojoj koži, imaš temu na benchu)!
 
Garancija je kod mene obavezna, a uređaj ne nekoriśćen i neuplaljen. Idem verovatno sutra po njega.
 
A u ala je shiping otišao u nebesa sa online stranica za kupovinu. Ganjam spigen slim armor pro za Fold 3, ali i sama maska i poštarina skoro dođu do cifre od cca 120 do 130 evropa, zavisi sa kojih sajtova se uzima. Što je fascinantnije, samo Spigen je na njihovom sajtu najskuplji. Kao prelazno rešenje sam uzeo Olixar Carbon Fibre Samsung Galaxy Z Fold 3 S Pen Case sa MobileFun-a, pa čekam da mi stigne.

 
Ide i s pen uz ili samo maska..?

Nasao sam i ja fold 3, pa se razmisljam dali uzeti i naravno odmah gledam i maske
 
Mislilm da ne ide, samo maska. Barem nisam video da ide.
 
Naravno da ne ide pen. Što se maske tiče, od svih što sam gledao i probao, samsung arimidex i spigen deblje varijante
 
Mislis na Samsung-ov Aramid?
 
Da. Ona ima dosta širu površinu koja se lepi duž leve ivice malog ekrana, ostale lako pucaju tu...a i osećaj je odličan jel ne podebljava telefon drastično ko neke
 
Pretpostavio sam zbog cene, ali aj reko da proverim pa da porucis jos jednu.. :)
 
Samo da javim da mi je odobrena zamena uređaja od strane proizvođača.
Kako flip3 više nema u ponudi (Yettel) a flip4 nemam povrenja da uzmem, zamenio sam za drugi model/brand.
Sa preklopivim ekranima sam završio definitivno :).
 
Ja sam dok cekam da stigne paket uzeo silikonsku oridjidji za Fold3. Jedino bela ostala po shop-ovima ali sta da se radi.
 
Sasvim slučajno naletim danas da momak prodaje Fold3 i neke maskice uz njega, kad ono:





Samo još da nabavim S Pen ;). Nisam lepio svuda trakice, samo na dva mesta, tj. samo ove najduže. Trebalo bi da je ovo oznaka: Samsung EJ-PF926.
 
Folija je dobra, nije staklo ali je neka zaštita od grebanja. Ne haba se tako brzo. I na Fold3 i na Flip3 za sada nemam većih riseva. Može da se pohaba ali svakako zavisi koliko smo agresivni po ekranu i koliko čuvamo sam uređaj. Koliko znam, postoji opcija i da se zalepi druga folija koja je kao malo deblja, ali naravno nije original.
Da li mi mozes reci u kom servisu lepe drugu foliju? Gde god sam pitao govore mi mora nov ekran koji je preskup... hvala na odgovoru
 
Ne znam kako da share na telefonu, pa traži "Kupujete mobilni sa operatera?!...dobro otvorite oči." temu. Inače sad pogledah i vidim da nisam nikada napisao epilog (doduše u drugim temama sam pisao); odnet telefon kod nekog inspektora u sup, predat (beše zaveden kao neki predmet krivičnog postupka), napravljen zapisnik itd. Jedino što smo ga prepakovali u neko razvaljeno kućište jel nismo hteli da izgubimo previše para (kolega i ja podelili troškove)!
 
Ne znam šta bih sam sebi rekao sada. Terao me neki đavo da pozovem oko garancije da vidim da li je to sve ok, jer me je kopkalo to oko osiguranja, novog uređaja itd. Ovaj Fold 3 koji sam uzeo je dobijen tj. doplaćen kao novi uređaj jer korisniku nije mogao da se popravi Fold 2 koji je imao, a imao je osiguranje, pa je čovek doplatio razliku u novcu, uredno dobio fiskalni isečak na taj i taj iznos i nov telefon. Pozovem ja ProMobi da ih pitam za garanciju, kad ono...garancija važi od datuma potpisivanja ugovora. Ja na to pitam, zašto onda plaćam osiguranje uređaja, ako dobijam uređaj koji se vezuje za postojeći ugovor, jer šta ako dan pred istek ugovora nešto krene po zlu, ja pokrenem postupak osiguranja, platim novi uređaj, ali nemam više garancije na njega? Bili su izričiti da čak ni fabrička garancija ne važi u ovom slučaju i ako je nov uređaj. Ostaje mi samo da se nerviram, jer sam sam sebi ubacio onu stvar u usta, i poverovao da j.beni fiskalni isečak znači dve godine nove garancije. Možda i znači, tj. trebalo bi ali očigledno ne uvek i u svakoj prilici.
 
Na greškama se uči, krastavac. Al daću ti ja 600e za telefon, ako će ti biti lakše 🤪🤗
 
:D :D :D, isplači se, biće ti lakšeeee. Ma imam ja kupca i sada za njega, momak radi sa telefonima, nego sebe hoću da pojedem.
 
Video sam na KP, Fold 3 sa roze linijom na glavnom displeju, na samom vrhu iznad ikonica za bat, signal itd..
Pa reko da pitam dali je neko mozda imao problema sa slicnim na nekom tel i dali bi sa koriscenjem taj problem bio jos veci..?
 
Nazad
Vrh Dno