Šta je novo?

Samsung T220 vasi utisci

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,745
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Vidim da se pojavio pomenuti tft ali vrlo malo ima nekih recenzija o njemu.Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela samsung t220 pa bih zamolio svakoga ko je dolazio u dodir sa ovim monitorom da kaze neke svoje utiske o ovom monitoru.Da li je ovaj monitor bolji od modela 226bw,2232bw ili od 226cw?
Kosta oko 320 eura ali ne znam sa kojim panelom dolazi kod nas.Video sam ga juce u erc-u ali im je tek dosao pa ga nisu raspakovali.Na kutiji pise da je proizveden u rumuniji.
Znaci samo me interesuje da li je ok monitor i da li vredi te pare ili za tu lovu ima nesto bolje.
Pozdrav.
 
OGROMNA KORIST jeste u tome sto mozete birati osvetljenje tj kontrast kako ce da stoji. u meny stoji internet,text, game,movie,dinamic. Ja sam probao svaki i svaki je ugodan za svoj deo posla. Uglavnom ga drzim na internet posto najvise provodim na intrnetu. Kada kucate text ima mod text tako da ne zraci mnogo monitor dok kucate neki text.
Ti - naravno - znas da nije kod T220 prvi put uveden ovaj "feature"?
Mozda mu je cena losa strana malo je skup, ali krastavac ima dvi 2ms dinamicki kontrast 20 000:1
i 1 000: 1
. Monitor jednom recju vredi sve pare.
:d:d:d:d
I posle kazu marketing je sr@nje... :)


Realno, gx-x je u pravu, monitor vredi 200€. Ni dinara/evra preko toga.
I to na dizajn pre svega.
 
Poslednja izmena:
monitor je stvarno lep. 2 puta sam ga reklamirao. prvi put sam imao 1 mrtav pixel, a drugi put 2 mrtva pixela-a, i bila je treca sreca bez mrtvih...
vredi ove pare sve se lepo da podesiti, ali me nervira probijanje svetlosti sa svih strana. ne probija puno ali nervira, i kod mene se najvise vidi po gornjoj ivici. inace monitor sam kupio u gigatronu i oni izlaze u susret za mrtve pixele-e!
 
Evo i mog misljenja posle 15ak dana koriscenja (Samsung panel):

odlican monitor po karakteristikama, ergonomija losija (fakin swivel :) ), dizajn, po meni extra, ali to je vec subjektivna stvar. Uglovi gledanja vrlo dobri, boje (uz blagu kalibraciju) prilicno verodostojne, probijanje jedva po vrhu, 0 mrtvih pixela, 3 god. garancija, DVI.
E, sad, da je preskup - jeste, ali kao sto su mnogi ovde napomenuli to je 80% do dizajna (T je shortcut od "Trendy") koji sad Samsung fura i na svim plazmama, krastavac, najnovije proizvodi imaju svoju cenu... Licno, voleo bih da imam i ovakvu plazmu za kucu (mislim na T seriju).

Sad, jedino sto me nervira i bas me interesuje ima li neko isti problem sa njim da ne stoji 100% horizontalno, vec je blago nakrivljen na dole; kod mene po desnoj strani, vrlo malo, ali kad se bas zagledas primetis...

Mada, cena mora brzo pasti i ovaj monitor ce biti apsolutni Best Buy (ako ti se svidja dizajn) i ako uzmes sa "pravim" panelom... Citam ovde i nije mi stvarno jasno kako top liniju proizvoda mogu da fusere i sa dobrim i sa ocajnim panelima (licno nisam to video, ali tu je 9 strana topica zato :) ).

EDIT:
BTW ja ga drzim na RTA OFF (znaci 5ms) i NIKAKVU razliku nisam primetio u onosu na 1 i 2, a o dinamickom kontrastu i ne vredi pricati ;)
 
Poslednja izmena:
T220 mi se dopao samo kada sam ga prvi put video u jednom PC časopisu. Kada sam ga video uživo, video sam da izgleda kao jeftina dečija igračka. Ima 100 boljih monitora po toj ceni, a i lepših. Ali džaba sve to. Jedine prave HiTech monitore pravi EIZO, ovo ostalo je sve karton za reciklažu...
 
T220 mi se dopao samo kada sam ga prvi put video u jednom PC časopisu. Kada sam ga video uživo, video sam da izgleda kao jeftina dečija igračka. Ima 100 boljih monitora po toj ceni, a i lepših. Ali džaba sve to. Jedine prave HiTech monitore pravi EIZO, ovo ostalo je sve karton za reciklažu...

A jeli bogati, koji "eizo" moze da se kupi u srbiji po ceni od 230e, a da ima sve gore pobrojano bolje od t220?
 
Heh, slika kakvu daje
Citajuci vase komentare vidim da se svi zalite na nesto ali kao ajde, fancy je pa nam je lakse.
Za njihovu perjanicu u 22'' segmentu nisu se bas proslavili, plus sto opet uvaljuju AUOptronics i CMO panele. Po meni to je krajnje neozbiljno a vec su se jednom opekli sa kineskim panelima na 226bw.
Ja bi se neopisivo smorio da moram da gledam ono uzasno probijanje kad god imam neki crni background, film, igru ili sta vec... To ocekujem od low budget monitora a ne od jednog koji kosta toliko koliko kosta... :wall:
 
Poslednja izmena:
Heh, slika kakvu daje
Citajuci vase komentare vidim da se svi zalite na nesto ali kao ajde, fancy je pa nam je lakse.
Za njihovu perjanicu u 22'' segmentu nisu se bas proslavili, plus sto opet uvaljuju AUOptronics i CMO panele. Po meni to je krajnje neozbiljno a vec su se jednom opekli sa kineskim panelima na 226bw.
Ja bi se neopisivo smorio da moram da gledam ono uzasno probijanje kad god imam neki crni background, film, igru ili sta vec... To ocekujem od low budget monitora a ne od jednog koji kosta toliko koliko kosta... :wall:

Pazi, sve zavisi od primerka do primerka. Moj imalo zatamnjenja po gornjem levom i donjem levom cosku, pozadinsko probijanje je primetno i gore i dole, (LG-evi koje sam video imaju daleko manje, ali opet, neke fotke t220 panela koje sma video isto pokazuju da ima dosta manje nego moj primerak)...Tako da...Sta znam, mozda su u tehnomarketu neki krsh primerci :D
 
ne znam da li se tripujem ali donji levi ugao mi deluje svetliji nego na "drugim uglovima" tj folder koji je inace zhut u gornjem uglu je zhut a dole levo kad ga prebacim kod "start"-a izgleda svetlije ?!?! WTF ?:(
 
Moj primerak nema ni milimetarsko probijanje i boje su fenomenalne, mora da sam imao srecu (panel je samsungov)
 
a moja roze :p
 
kako se "gleda" koji je panel ? :smoke:

1. staviti "contrast" i "brightnes" na 0
2. pritisnuti "source" taster i drzati ga 5-6 sekundi, pojavice se na ekranu sistemski meni sa informacijama

E sada, na meniju ima nekoliko razlicitih informacija o monitoru (koliko je radio...itd), a vi gledate informaciju o verziji dakle, "version" i obicno se nalazi pri dnu menija (2. ili 3. odozdo)
Dalje, pod tom stavkom nalazi se niz slova i cifara, nesto slicno kao m-MY22N0CLA-1000.1.

E sada, vi gledate pretposlednje slovo u ovom nizu, u gornjem primeru to je slovo L.
Prema onome sto sam uspeo da nadjem, moguce su sledece opcije:
x-xxxxxxxAx-xxxx - ovo je Samsungov panel, slovo A
x-xxxxxxxLx-xxxx - AU Optronics panel, slovo L, izuzetan panel takodje, i pozeljan
x-xxxxxxxDx-xxxx - C panel, nesto losiji od gore navedenih
x-xxxxxxxIx-xxxx - CPT panel, najgori.

Eto, to znace ti simboli i ovako se proverava koji je panel.U principu, treba ganjati A i L oznake (panele), a poslednja dva izbegavati u sirokom luku. Ne zato sto ne valjaju, nego zato sto su manje kvalitetni, brze se kvare, pre dolazi do anomalija i treba mnoooogo muke oko podesavanja opcija iz OSD-a da bi se iole priblizili panelima sa A i L oznakama (ako je ikome to uspelo, a takvih je malo).
 
Poslednja izmena:
da li mozda znas kako da se ista stvar pogleda na Samsung T240HD monitoru ??

(ovo sa T220 ne radi na vom modelu!)
 
ovo bi trebalo da je univerzalno za samsung, probaj par puta, nije ni meni uspelo iz prve
 
1. staviti "contrast" i "brightnes" na 0
2. pritisnuti "source" taster i drzati ga 5-6 sekundi, pojavice se na ekranu sistemski meni sa informacijama

E sada, na meniju ima nekoliko razlicitih informacija o monitoru (koliko je radio...itd), a vi gledate informaciju o verziji dakle, "version" i obicno se nalazi pri dnu menija (2. ili 3. odozdo)
Dalje, pod tom stavkom nalazi se niz slova i cifara, nesto slicno kao m-MY22N0CLA-1000.1.

E sada, vi gledate pretposlednje slovo u ovom nizu, u gornjem primeru to je slovo L.
Prema onome sto sam uspeo da nadjem, moguce su sledece opcije:
x-xxxxxxxAx-xxxx - ovo je Samsungov panel, slovo A
x-xxxxxxxLx-xxxx - AU Optronics panel, slovo L, izuzetan panel takodje, i pozeljan
x-xxxxxxxDx-xxxx - C panel, nesto losiji od gore navedenih
x-xxxxxxxIx-xxxx - CPT panel, najgori.

Eto, to znace ti simboli i ovako se proverava koji je panel.U principu, treba ganjati A i L oznake (panele), a poslednja dva izbegavati u sirokom luku. Ne zato sto ne valjaju, nego zato sto su manje kvalitetni, brze se kvare, pre dolazi do anomalija i treba mnoooogo muke oko podesavanja opcija iz OSD-a da bi se iole priblizili panelima sa A i L oznakama (ako je ikome to uspelo, a takvih je malo).

on time 139

cycle 247
auto auto on
pixelshift off
hdcp hotplug off
hotplug time 9
scaler-MCU MStar

version : M-TW22H0CAA-1002.1
Checksum : A7FB


sta je ovo hdcp hotplug i pixelshift ?
 
Poslednja izmena:
ovo bi trebalo da je univerzalno za samsung, probaj par puta, nije ni meni uspelo iz prve

jok, stavio sam i Brightness i Contrast na 0 i drzao "Source" duze od 6 sec i nista!
izasao iz menija i drzao "Source" duze od 6 sec. i nista... samo mi ispise "No signal" posle par sekundi...
 
Poslednja izmena:
Pazi, sve zavisi od primerka do primerka. Moj imalo zatamnjenja po gornjem levom i donjem levom cosku, pozadinsko probijanje je primetno i gore i dole, (LG-evi koje sam video imaju daleko manje, ali opet, neke fotke t220 panela koje sma video isto pokazuju da ima dosta manje nego moj primerak)...Tako da...Sta znam, mozda su u tehnomarketu neki krsh primerci :D

Moguce. Ja recimo do sada nisam video ni jedan normalan primerak a gledao sam bar 5 komada u razlicitim prodavnicama, toliko sam bio zagrejan za ovaj monitor kada se pojavio.
Verujem da ce se Samsung popraviti sa nekim novim modelom ;)

POz
 
ne znam da li se tripujem ali donji levi ugao mi deluje svetliji nego na "drugim uglovima" tj folder koji je inace zhut u gornjem uglu je zhut a dole levo kad ga prebacim kod "start"-a izgleda svetlije ?!?! WTF ?:(

pogledaj na nekoj crnoj pozadini, tad bi trebalo da se uoci najbolje.

inace ta razlika u boji je valjda poznata stvar kod TN
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam izvukao 1080 fullHD rezoluciju na mom monitoru samo sto se slika pomera kad pomeris misa do ivice :)
 
generalno ti mozes staviti (napraviti) vecu rezoluciju i primenuti je. Imas dve opcije:
1. da je vidljiva povrsina i dalje max rezolucija koju ekran moze da prikaze, a pomeranjem misa se ekran skroluje

2. da ti graficka salje tu vecu rezoluciju na native rezoluciju displeja, u tom slucaju imas shugavu sliku (neupotrebljivu prakticno) ali nema skrolovanja. Shugava je zato sto rezolucija ostaje max koju monitor ima tj native rez pa onda par piksela sabija na po jedan piksel monitora.
 
Pa, nakacio sam bivsi philips monitor(17E21) kao drugi i ta perolucija je ponudjena kao njegov maksimum(za T220 je i dalje 1680 bio max), jedino sto sam morao da iskljucujem EDID da bi je primenio.
Kao sto je gx-x rekao, slika se skroluje kad primaknes misa ivici, prerektan prikaz i bez ikakvih izoblicenja.
Da imam hardver sposoban za 1080p ,ustio bih da vidim kako to izgleda na CRT 17-ci :p
 
ja sam prezadovoljan monitorom....plus je svakako kvalitetna izrada i sam dizajn.
sto se slike tice....naravno postoji probijanje....kod mene konkretno gornja ivica....ali zaista ne previse....uopse mi ne smeta...sta vise!
potrebno je malo strpljenja sa podesavanjem....boje... kontrasta...itd......i mislim da moze da se izvuce odlican kvalitet prikaza.....subjektivno naravno.

ipak nije za igranje.....probao sam cisto iz radoznalosti CS i shvatio da nema poente......mozda neke druge igre da...ali....ne znam......ovo je odlican monitor za svakog ko radi u autocadu ili neki 3d a ne zeli da ode u dugove kad stigne racun ;)

poz

Zasto mislis da nije za igranje, pojasni malo. Vidim da ga sledeci clan foruma bas hvali po tom pitanju. I uopste, zanimaju me komentari drugih u tom segmentu.
 
Nazad
Vrh Dno