Šta je novo?

Samsung T220 vasi utisci

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,745
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Vidim da se pojavio pomenuti tft ali vrlo malo ima nekih recenzija o njemu.Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela samsung t220 pa bih zamolio svakoga ko je dolazio u dodir sa ovim monitorom da kaze neke svoje utiske o ovom monitoru.Da li je ovaj monitor bolji od modela 226bw,2232bw ili od 226cw?
Kosta oko 320 eura ali ne znam sa kojim panelom dolazi kod nas.Video sam ga juce u erc-u ali im je tek dosao pa ga nisu raspakovali.Na kutiji pise da je proizveden u rumuniji.
Znaci samo me interesuje da li je ok monitor i da li vredi te pare ili za tu lovu ima nesto bolje.
Pozdrav.
 
evo ponovo krenulo brljanje samsunga, ortak dobio cm panel. mada nisam video uzhivo, otitji tju ovih dana da proverim.
 
Ja kad poredim moj T220 sa drugim 22" sve imam osecaj da mu je odnos stranica vise u korist visine nego sirine. Jel ima neko isti trip kao ja? Ja sam ga cak i merio i ima tacno 56 cm tako da znam da nije manji,samo imam osecaj da je vislji nego sto bi trebao da bude. Idealan je za ljude koji prelaze sa odnosa 4:3 na 16:10.
 
Da li neko moze da mi pomogne?
Imam ovaj monitor vec 5 dana i jako sam zadovoljan ali me muci par problema..
Naime,ne mogu da promijenim kontrast i jos neke opcije vezane za boje...jer kad god predjem preko te opcije pise mi "Not Available"...drivere sam instalirao...ne znam u cemu je problem
 
Da li neko moze da mi pomogne?
Imam ovaj monitor vec 5 dana i jako sam zadovoljan ali me muci par problema..
Naime,ne mogu da promijenim kontrast i jos neke opcije vezane za boje...jer kad god predjem preko te opcije pise mi "Not Available"...drivere sam instalirao...ne znam u cemu je problem

Neke opcije su ti otkljucane samo sa dvi prikljuckom neke sa vga .. sad zavisi koji je tvoj. Za contrast je cudno malo to sto ti prijavljuje , jer bi treba oda radi sa bilo kojim prikljuckom.

Ako te zeza , probaj preko graficke da podesis contrast.
 
osim sto se boje daju kalibrisati pristojno (za TN) monitor je nista specijalno, ja imam dosta bleedinga, neki kinez je vatao zastitni panel sa unutrasnje strane i ostavio par fleka od prstiju sa unutrasnje strane, manjak naginjanja ka napred, probija malo masa na kablu...Sve u svemu ne vredi te pare al bolji nisam video, svaki ima bolje nesto a losije nesto drugo...Sve je to ****** ljudi...
 
e to i ja gledam... dakle nema da se kupi dobar 24" za male pare - izgleda da je HP LP2475W jedino sto valja a da je relativno jeftino (ali ne kod nas! cena mu je oko 650e! 100e. skuplji nego na zapadu)...

a citam na prad.de za LG Flatron W2452V da je uzasno nestabilan (a to sam pomislio kad sam video kod buraza Samsung 2493HM :D)... osim toga citam da je Samsung poceo da trpa ponovo panele razlicitog kvaliteta u isti model...

tako da sam sad odlucio da odem sutra i pogledam MAG BP2419W - ako cu vec da placam krsh, makar da ga platim sto jeftinije :D ovaj MAG kosta 270e. i ako nije uber shit mozda ga sutra i kupim...
 
znam ljude koji su kupili dve 220 ... znaci monitori izgledaju isto samo kad su ugaseni... Kad ih upalis jedan zadovoljava a drugi ima mutniju sliku sa zatamnjenim rubovima i potpuno ispranim bojama. Plac majke bozije...
 
Pa ono...tek toliko da skapirash shto svi kukaju zashto bash odredjeni modeli nemaju DVI i kako je ovo 21 vek i bla bla bla...

procheshljaj malo forum bilo je 342089 puta priche na tu temu a zakljuchak je od prilike - i da i ne. lol
 
Pa ono...tek toliko da skapirash shto svi kukaju zashto bash odredjeni modeli nemaju DVI i kako je ovo 21 vek i bla bla bla...

procheshljaj malo forum bilo je 342089 puta priche na tu temu a zakljuchak je od prilike - i da i ne. lol

i bla bla bla bla...prezvakono milion puta. :) Ako imas model monitora kojiima iDVI i Analog onda je velika razlika (suptilna u najmanju ruku) ako je prikljuceno na anallog, ako imas monitor koji ima samo analog i ne zove se BenQ ili "greenPower" onda nema razlike.
Evo ja sam pre ovoga imao LG-a sa samo analogom i ne vidim da je DVI ista ostriji, cak ni u igrama, a potajno sam se nadao da ce biti.

:wave:

PS. Monitor vredi 16.000 a kosta 20.000.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kako moze da se ugasi, floroscenti je marker.


Gde si ti nasao za 16 000 monitor?

Ja sam moj platio 21 640 i to sa garancijom na 3 god i 0 mrtvih pixela

Pa rece covek da u prodavnicama kosta 20k...
Inace kad je bila kao kompjuter shou u domu sindikata (organizovao bigapple) cena mu je bila oko 18,5k ako se dobro secam. I dalje mnogo krastavac...
 
i ja sam pljunuo 21700 za njega, nije mi bilo zhao ni sekunda. fora je shto sam ja otishao u radnju da uzmem asus vw222 ali nisu imali model sa dvi-jem i ja uzeh t220
 
Poslednja izmena:
Evo posle dva dana koriscenja da iznesem moje utiske.

Dobre strane:
Monitor izgleda extra, mislio sam da mi se nece svideti ali ispao je extra.
Dobro mu lezi ova crvenkasta linija na dnu daju mu nekako smekerski stil ;)
Nije tezak za odrzavanje kao sto su drugi kukali, kada se skupi prasina tu je krpica koja se dobija uz monitor. Ja je uvek drzim na postolju od monitora tako da ga svaki dan cim sednem za njega obrisem.

OGROMNA KORIST jeste u tome sto mozete birati osvetljenje tj kontrast kako ce da stoji. u meny stoji internet,text, game,movie,dinamic. Ja sam probao svaki i svaki je ugodan za svoj deo posla. Uglavnom ga drzim na internet posto najvise provodim na intrnetu. Kada kucate text ima mod text tako da ne zraci mnogo monitor dok kucate neki text.

Lose strane:
Nervira me sto se malo klati kada protresem sto, ali krastavac monitor nije za klacenje vec za gledanje u njega i treba da stoji na ravnoj povrsini. Najbolji je na zidu. Mozda mu je cena losa strana malo je skup, ali krastavac ima dvi 2ms dinamicki kontrast 20 000:1
i 1 000: 1. Monitor jednom recju vredi sve pare. odo da :type::type:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno