Šta je novo?

Samsung T220 vasi utisci

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,745
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Vidim da se pojavio pomenuti tft ali vrlo malo ima nekih recenzija o njemu.Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela samsung t220 pa bih zamolio svakoga ko je dolazio u dodir sa ovim monitorom da kaze neke svoje utiske o ovom monitoru.Da li je ovaj monitor bolji od modela 226bw,2232bw ili od 226cw?
Kosta oko 320 eura ali ne znam sa kojim panelom dolazi kod nas.Video sam ga juce u erc-u ali im je tek dosao pa ga nisu raspakovali.Na kutiji pise da je proizveden u rumuniji.
Znaci samo me interesuje da li je ok monitor i da li vredi te pare ili za tu lovu ima nesto bolje.
Pozdrav.
 
Mislim da je lim usao do kraja. Nego meni radi tilt napred nazad, tj. za vertikalni ugao. Jel moze ovaj monitor levo desno da se pomera (rotira) ?

1. Treba da skljocne kad ga nabijes, treba bas pritisnuti.

2. Da li tebi deluje kao da moze da se zarotira za 90 stepeni? Ili ti se pak cini da bi mozda panel "malo" udarao u postolje? :smash:
 
Mislim da je lim usao do kraja. Nego meni radi tilt napred nazad, tj. za vertikalni ugao. Jel moze ovaj monitor levo desno da se pomera (rotira) ?

Nema rotiranja ... stavis neku mekanu krpicu ispod postolja da kliza ako hoces rotiranje

Udjoh danas u Tehnomarket, monitora vise nema, ni 19,20 ni 22" ... samo sto se ne biju za robu iznece i tepihe :)
 
1. Treba da skljocne kad ga nabijes, treba bas pritisnuti.

2. Da li tebi deluje kao da moze da se zarotira za 90 stepeni? Ili ti se pak cini da bi mozda panel "malo" udarao u postolje? :smash:

1.) Nije mi skljocnuo, ali plastika postolja udara u plastiku monitora, pa kapiram da ne moze na pred vise, ali cim radi tilt kako treba, ok je.
Nego sam ja navikao na ovaj monitor (u moja masina), e sunce ti hebem, njega si mogao da vrtis ko cigru :D.

Da li uopste postoje tft-ovi sa postoljem realizovanim kao kod crta, znaci pokretanje oko kugle (zaboravih kako se to strucno mehanicki kaze :)) ?

2.) Kako bre ne moze, vidis da je car ponudio resenje, rucno rotiranje :D.


Zato je tako i jeftin... :p

Jok mori, evo jos jedan lik je kupio u Tehnomarketu (ne znam kom) i dobio Samsungov panel ;).
 
Poslednja izmena:
@grozda: ovaj zaglavljeni pixel ti se uopste ne vidi. Ja, da sam sest sati zevao u prodavnici, ne bih ga video...iskreno... A i da nisi rekao na slici gde je, opet ga ne bih video! :D

@zdravko: da li je to bas toliko pouzdana (110%) informacija da "takva-i-takva" oznaka, "to-i-to" slovo na "tom-i-tom" mestu znaci da je C/AU/S/whatever panel? Taj "dekoder" nije objavio Samsung zvanicno, tako daaaaaa... Kazes da ti panel deluje sasvim kulturno...boje, uglovi, probijanje svetla... kako mozes biti siguran da nije BAS Samsungov... Da ne bude zabune, ne govorim o necemu sto znam (ili sto ne znam, for that matter...) vec samo glasno razmisljam...

O.T.
Nothing on Earth stays forever, but none of your deeds were in vain, deep in our heart you will live again, you've come to the home of the brave" - to Z.Dj.
To Zoran?
 
@zdravko: da li je to bas toliko pouzdana (110%) informacija da "takva-i-takva" oznaka, "to-i-to" slovo na "tom-i-tom" mestu znaci da je C/AU/S/whatever panel? Taj "dekoder" nije objavio Samsung zvanicno, tako daaaaaa... Kazes da ti panel deluje sasvim kulturno...boje, uglovi, probijanje svetla... kako mozes biti siguran da nije BAS Samsungov... Da ne bude zabune, ne govorim o necemu sto znam (ili sto ne znam, for that matter...) vec samo glasno razmisljam...

Hebem li ga, to svi govore po svim forumima...
Na beloj pozadini boje mozda deluju malchice isprano, ali moguce je da je to moja privikavanje zbog prelaska sa CRT-a na prvi TFT monitor, tako da...
U svakom slucaju, ja sam zadovoljan... ;).


Naravno :smoke:.
 
Sta, monitori ili mehanizam :d ?
Ozbiljno pitam :).

Ipak je vrsta postolja, mozda samo Dell ovo koristi ?

Pa u zadnje vreme, retko ko pravi neko rotiranje po horizontali, cak nema ni podizanja po vertikali, moze da se nagne napred nazad i to je uglavnom dovoljno. Secate se prvih LCD monitora koji su imali cak rotiranje ekrana oko svoje ose, pa je mogao da se postavi kao A4 strana. Mozda je to zbog velicine danasnjih monitora a pravljenje mehanizma za rotiranje pri toj velicini iziskuje specijalne mehanizme koji su skupi. Svi mi hocemo cudo za male pare :)

A da li je proizveden bas od Samsunga ili od neke kineske fabrike koja radi za Samsung mislim da ne treba mnogo brinuti. Oni imaju kontrolu kvaliteta, rade verovatno sa robotizovanim masinama koje im je dao samsung, materijalima ... samo se fizicki sklapa. Kladim se da uzmes monitore sa svim panelima i kazes nekom da bez ulaska u servis meni kaze ko je koji nece pogoditi. Pre par godina uzeo sam Nokiu 6610 koja je bila Made in China, i danas radi posle padova, maltretiranja ... cak ni baterija nije promenjena.

Ja sam moj monitor postavio na najobicniju platnenu podlugu za misa okrenutu naopako (platno lakse klizipo stolu) i sada ga lakse pomeram napred nazad i rotiram ako hocu da gledam film iz kreveta.
 
Poslednja izmena:
Jok mori, evo jos jedan lik je kupio u Tehnomarketu (ne znam kom) i dobio Samsungov panel ;).

Da sa mrtvim pixelom :d to cuvali u Tehnomarketima te sa C panelom i sa mrtvacima, pa uvaljuju sad dzaba :p

@grozda: ovaj zaglavljeni pixel ti se uopste ne vidi. Ja, da sam sest sati zevao u prodavnici, ne bih ga video...iskreno... A i da nisi rekao na slici gde je, opet ga ne bih video! :D

Vidi se iz aviona :)
 
Lol, ja to nisam tako shvatio :).
Prljava mashta nts nts nts :D.

Pitanja:
Meni je bela previse bela, tj. boje koje su na beloj povrsini, smaraju. Drzim podesavanja na Dynamic contrast, kad stavim Text ili Intenetet, onda kao da dobijem tegle preko ociju :D, pa ne mogu da se naviknem :p.
Ja volim lepo jedno podesavanje da drzim, ne da stalno menjam, al nikako da nadjem pravu varijantu.
Neko je pominjao ranije da svoj monitor (ne znam dal bas ovaj) drzi na vga, bas zbog preterane osvetljenosti, mozda na vga da prikljucim ?

Ima jos jedan trip, ne znam da li tako treba. Kada recimo igram neku igru, sinoc bas igrao CoD4, kada se ustekam :smoke: u neki mracan cosak, jelte sve postane malo potamnjeno, ali onda monitor, u roku od sekundem dodatno potamni. Jos bolji primer (bolje se vidi) je kada jednostavno u toku igre stisnem Escape, meni je taman sa belim slovima (Opcije), e monitor i tada dodatno potamni sliku, slova su teze citljiva tada !?! Dynamic Contrast podesen u opcijama, pre startovanja igre.
Ne znam da li tako treba, da li je do mog kineskog C panela :d, ili je mozda to tako normalno na DVI prikljucku ?
U flimovima nisam primetio da se ovo desava, a bas sam gledao u tamnim scenama/kadrovima.

Da napomenem jos jednom, da sam CRT koristio prethodnih 12 godina, evo sad TFT koristim 2 dana :D. Doduse, koristio sam kod drugih ljudi, ali ne duze od, ~ 2-3 sata.
Mozda opet to privikavanjem sta ti ja znam :d.
 
Poslednja izmena:
Meni je bela previse bela...
Možda da prestanes da koristis AĆE! :d:d:d
Ima jos jedan trip, ne znam da li tako treba. Kada recimo igram neku igru, sinoc bas igrao CoD4, kada se ustekam :smoke: u neki mracan cosak, jelte sve postane malo potamnjeno, ali onda monitor, u roku od sekundem dodatno potamni. Jos bolji primer (bolje se vidi) je kada jednostavno u toku igre stisnem Escape, meni je taman sa belim slovima (Opcije), e monitor i tada dodatno potamni sliku, slova su teze citljiva tada !?! Dynamic Contrast podesen u opcijama, pre startovanja igre.
Ne znam da li tako treba, da li je do mog kineskog C panela :d, ili je mozda to tako normalno na DVI prikljucku ?
U flimovima nisam primetio da se ovo desava, a bas sam gledao u tamnim scenama/kadrovima.
Dynamic Contrast, slepce :p:p

Gasi bre to sr@nje, ionako je bezvezan "feature"... rucno nasteluj brightness/contrast, ili izaberi neki od onih profila... Dynamic je glupost. Ne znam samo kako nisi ranije primetio, meni izuzetno smeta.
On bi trebalo da radi sto sto radi, ali instant, trenutno... a kao sto vidis, ima kasnjenja. Primetnog. I to nervira :)
 
Možda da prestanes da koristis AĆE! :d:d:d

Dynamic Contrast, slepce :p:p

Gasi bre to sr@nje, ionako je bezvezan "feature"... rucno nasteluj brightness/contrast, ili izaberi neki od onih profila... Dynamic je glupost. Ne znam samo kako nisi ranije primetio, meni izuzetno smeta.
On bi trebalo da radi sto sto radi, ali instant, trenutno... a kao sto vidis, ima kasnjenja. Primetnog. I to nervira :)

Pretpostavio sam da je zbog dinamicnog.
O hvala presvetli efendijo Mile sa Kubure :d.
 
Taj dinamic jedino vredi ako ti bas sunce udara u monitor ,ale to je nezdravomislim da sunce svetli u monitori za tebe i takodje za monitor.
Realno imam jedan SM 19" sa 2000:1 (Dynamic) kontrastom i ovaj T220 i nema nikakve razlike isiti shit.
 
Ja sam kupio danas monitor ( 4 god. sam imao 19" LG crt) i slika u win i igrama mi izgleda dobro, ali mi filmovi nekako izgledaju loše.
Možda je to zbog toga što sam naučen na CRT, ali izgledaju lošije. Gledam samo dvdrip, dvdscr,R5 i serije HD.
Od podešavanja na monitoru dirao sam Brightness koji sam stavio 60 i Contrast isto sam stavio 60. Instalirao sam samo drivere.
Kako pri vama izgledaju filmovi
 
Filmovi i meni izgledaju lose, divx filmovi. Jednostavno monitor razvuce previse sliku...
Sta da ti kazem pocni da skidas bluray ripove, jedan film oko 4,5GB :D.
 
Da to je zbog vece rezolucije , zato i meni DVDRip izgleda ko bolji bioskopnjak :d , pocni da gledas HD filmove , dobro 4,5Gb su oni 720p a imas i one vece 1080p koji idu od 8gb do 15gb a i vise.
 
Kupih ovaj monitor,pa me zanima,od vas koji ga imate, da li je ovo probijanje sa strana normalno,posto ga vidim u tamnim scenama filmova i jaaaako nervira,a u radnji su mi rekli da svaki mora da ima "prosejavanja" sa strana zbog navodno wide formata:trust:
E,da,panel je Samsungov sudeci po onim slovima.
Sta vi mislite?
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    486.6 KB · Pregleda: 131
  • 2.JPG
    2.JPG
    317.2 KB · Pregleda: 114
  • 3.JPG
    3.JPG
    489.2 KB · Pregleda: 115
Poslednja izmena:
Pa da li je normalno to sto ga je kupio :d.

A evo problema:
Ma probijanje je normalna stvar, kod svih TN panela, nego sta su ti one tackice po celom ekranu, na prvoj slici ?????
 
Poslednja izmena:
Sta da ti kazem, ja nemam Samsungov panel, ali mi je probijanje minimalno, znaci mozda 3-4 mm gore. Dole i manje ;). Generalno, mozes da ih zamolis da zamenis monitor, ali u garanciji se sigurno ne pominje probijanje :D, tako da je sve stvar njihove dobre volje ;).

EDIT:
To ti kazem, ja sam dobio C panel, pa skoro i da nemam probijanje. Uglovi su odlicni.
Medjutim nije sve u probijanju :-devil-:, ima nesto i u kvalitetu slike (boje,...) ;), mozda je to prednost tvog nad mojim panelom, ko ce ga znati. Mada sam ja i sa bojama zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
U radnji u kojoj sam ga uzeo je bila cela paleta panela,Od cetiri T220 je bilo dva sa A panelom,jedan sa S i jedan sa C (toliko o T220 i teoriji panela).i ja naravno uzmem sa S bez da proverim kakvo je probijanje na ostalima.Mozda bi bolje prosao sa nekim od ona tri.
 
Nazad
Vrh Dno