Šta je novo?

Samsung T220 vasi utisci

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,745
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Vidim da se pojavio pomenuti tft ali vrlo malo ima nekih recenzija o njemu.Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela samsung t220 pa bih zamolio svakoga ko je dolazio u dodir sa ovim monitorom da kaze neke svoje utiske o ovom monitoru.Da li je ovaj monitor bolji od modela 226bw,2232bw ili od 226cw?
Kosta oko 320 eura ali ne znam sa kojim panelom dolazi kod nas.Video sam ga juce u erc-u ali im je tek dosao pa ga nisu raspakovali.Na kutiji pise da je proizveden u rumuniji.
Znaci samo me interesuje da li je ok monitor i da li vredi te pare ili za tu lovu ima nesto bolje.
Pozdrav.
 
Brate ne znam šta treba da se pritisne malo jače? :)
Postoje dva dela, ono postolje, i drugi deo koji ide između monitora i postolja, i uglavljuje se u monitor.. I čak sam odvrtao to ******,mislio sam da se onaj metal pomeri,pošto sam pritiskao i pritisako taj metalni deo pa ni to nije moglo... tako da ne znam na kraju šta mogu to da pomerim pa da se on nagne :)
Kljucno pitanje: a na koju ti stranu mislis da naginjes? :) :p

Ako je unazad - moze... imas 20 stepeni unazad. Ako ces ka sebi - ne mere :)
Tu imas tek jedan stepen. Prakticno, samo vertikalno, ravno 90 stepeni i to je to.
 
Sta znaci u servisnom meniju Panel CH. NO. kad drzim meni dugme par sekundi broj se poveca za 1
 
ja sam prezadovoljan monitorom....plus je svakako kvalitetna izrada i sam dizajn.
sto se slike tice....naravno postoji probijanje....kod mene konkretno gornja ivica....ali zaista ne previse....uopse mi ne smeta...sta vise!
potrebno je malo strpljenja sa podesavanjem....boje... kontrasta...itd......i mislim da moze da se izvuce odlican kvalitet prikaza.....subjektivno naravno.

ipak nije za igranje.....probao sam cisto iz radoznalosti CS i shvatio da nema poente......mozda neke druge igre da...ali....ne znam......ovo je odlican monitor za svakog ko radi u autocadu ili neki 3d a ne zeli da ode u dugove kad stigne racun ;)

poz
 
Monitor jeste extra, ali meni je baksuzu posle 2 sata upotrebe zaglavio pixel (još sam ga isprobao u prodavnici). Normalno video sam da li mogu da ga vratim i rekli su mi da mi fali jos dva bad pixela da bi mogao da reklamiram:mad:. Pustio sam programčić za odlgavljivanje i sad se pojavi crvena tackica samo kada je pozadina plava ili plava tackica ako je pozadina crvena, ili ako prevucem prozor na deo panela gde se nalazi zaglavljeni pixel, inače prilikom reprodukcije filmova, ili ako se igram tačkica se ne pojavljuje WTF???

Sta znaci u servisnom meniju Panel CH. NO. kad drzim meni dugme par sekundi broj se poveca za 1

Ovo i mene interesuje.
 
Poslednja izmena:
I ja da se pofalim :D
Now proud owner of a magnificent T220 ,)

Ja sam odusevljen, sto je logicno posle prelaza sa 17" CRT-a posle 10 god :d

Najvise mi se svidja kako izgleda Crysis Warhead u 1650*1050, burazer je balavio kad je video grafiku :D
 
Pa ajde da se i ja pohvalim kao i svi ostali... Juce ga prikljucih i prezadovoljan sam, treba malo vremena da se naviknem jer sam presao sa 17" CRT-a... Ludilo
 
Na kolko podesavate Custom settings? Meni je zasad 60 Brightness i 60 Contrast, prija za Internet i Word... Jedino prebacim na Games mod, kad igram neke tamne igrice :) oone paljevinske igrice :)
 
Ja sam takodje izpazario ovaj monitor i zaista je fin.
Jedini problem koji mi se javlja je da posle par minuta korishcenja slika na monitoru ode za po par milimetara gore-desno i tako stoji dok mu ne uradim auto-podeshavanje slike ili ga ne ugasim i upalim. Neko vreme radi lepo i posle par minuta isto to uradi i tako u krug.
Pokushavao sam u opcijama da podesim, ali ne vredi. Jedino shto sam u podeshavanjima primetio da mi je iskljuchena opcija za ruchno pomeranje slike po horizontalii vertikali, stoji na AUTO.
Je l` neko josh imao slichnih problema i kako ovo da reshim?
 
Kod mene Brightness 50, Contrast 75.
 
Ja sam takodje izpazario ovaj monitor i zaista je fin.
Jedini problem koji mi se javlja je da posle par minuta korishcenja slika na monitoru ode za po par milimetara gore-desno i tako stoji dok mu ne uradim auto-podeshavanje slike ili ga ne ugasim i upalim. Neko vreme radi lepo i posle par minuta isto to uradi i tako u krug.
Pokushavao sam u opcijama da podesim, ali ne vredi. Jedino shto sam u podeshavanjima primetio da mi je iskljuchena opcija za ruchno pomeranje slike po horizontalii vertikali, stoji na AUTO.
Je l` neko josh imao slichnih problema i kako ovo da reshim?
To ti je feature/opcija koja se zove "Pixel Shift", i sluzi sa sprecavanje tzv. burn-in efekta. Samo nadji to u opcijama (servisni meni, ne ovaj standardni) i iskljuci.

A sto se tice tog podesavanja slike po osama - nema nista od toga kada je monitor na DVI prikljucku. Svaka tacka ima svoje mesto, elektronika sve radi sama.
 
Brightness 100, Contrast 75 :)
 
Tako sam dobio po default-u.
Evo sad sam isprobao, 40 mi je suvise tamno, tek tamo negde od oko 62-63 postaje prihvatljivo kao neki minimum :)
 
Sta znaci u servisnom meniju Panel CH. NO. kad drzim meni dugme par sekundi broj se poveca za 1
 
Brigthness 30
Contras 65
to mi je kada citam textove tj. i surfujem
a ovako za tamnije filmove i igre dizem na 35 i 75.
 
Podesavanja su subjekrivna stvar i svakome odgovaraju drukcije vrednosti. Jednostavno probate pa vidite da li vam i koliko odgovara.

Ko neke klinke ste, koje su tek kupile mobilne pa sad koja ima lepsa slova kad kuca poruku :p
 
Uzo i ja, dobar je. Posle LG 2252S mogu da kazem da su boje tacnije, kontrast prijatniji ali je probijanje crne znatno vece al to cu mu oprostiti zbog boja :)

Jos samo da provalim cemu sluze oni RCM modovi i ta cuda :p

edit: takodje ne pise koji je panel u service meniju, kutija je bila najobicnija braon "lg" kutija i NISAM DOBIO KRPCIU !!! :)
 
Poslednja izmena:
Uzo i ja, dobar je. Posle LG 2252S mogu da kazem da su boje tacnije, kontrast prijatniji ali je probijanje crne znatno vece al to cu mu oprostiti zbog boja :)

Jos samo da provalim cemu sluze oni RCM modovi i ta cuda :p

edit: takodje ne pise koji je panel u service meniju, kutija je bila najobicnija braon "lg" kutija i NISAM DOBIO KRPCIU !!! :)

Tebi bas uvalili nesto:d
 
Ni ja je nisam dobio :(
Jel moze zalba ERC C-u :whip:
 
Za holder ne mogu da ti pomognem al mogu da ti dam pola krpice :D
 
Nazad
Vrh Dno