Šta je novo?

Samsung PS42C410C1 - iskustva

lnicks

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2004
Poruke
140
Poena
319
Moze li me neko posavetovati,uporedjivao sam ovog samsunga,pa par lg-a pa i panasonic 42pv80-koji bi trebao biti best buy,ali samsung sve sisa sto se tice kvaliteta slike sa pioneer dvd-a preko hdmi kabela...smorio sam likove u TM-u i na kraju nista kupio nisam,mozeli neki info,link,kojogodisnji model je ovaj samsung?
ima li ga ko i kako je zadovoljan?
tnx,poz.
 
ima gledao sam danas.
I ja se razmisljam o 50A410 ili neki full HD 42 lcd ali po mom iskustvu sa lcd-om mislim da cu na plazmu

edit. ovo je moj lcd sa glupom linijom u desnom delu
 

Prilozi

  • 20042009087.jpg
    20042009087.jpg
    316.1 KB · Pregleda: 77
  • 20042009088.jpg
    20042009088.jpg
    318.9 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Malo sam gledao po netu podrzanost ovog modela, neke skrivene mogucnosti... Nasao sam na http://www.samsung.com/au/consumer/...2010200&model_cd=PS42A410C1DXXY&menu=download
mogucnost firmware update-a.
Ima da se skine nova verzija, i upustvo kako flashovati, ali preko usb sticka. Ovaj deo mi nije jasan (verovatno zato sto je taj sa sajta za drugo trziste), ali moj primerak nema usb. Ali ono sto sam primetio na mom tv-u je ulaz (podseca na 3.5mm jack) pored kog pise service. Ovo sigurno ima veze sa upgradeovima i sl.
Jel zna neko nesto detaljnije o ovome?
 
Sad sam video imate Samsunga 42 a410 za 50000 u merkatoru

Da potvrdim - bio ja danas, ali nisam se ubedio da uzmem. :S:

50999 din, imaju još tačno 6 komada neraspakovanih, a akcija je upravo počela i ako se ne rasprodaju, biće ih po ovoj ceni do 17. maja, tako da... Ko je čvrsto rešio da pazari 42A410, eto šanse. Zaboravih da pitam za garanciju, uvoznik je Stav a ne K&K, tako da treba proveriti pošto u Merkuru na Bkosi imaju isto A410 ali za 57000 i tamo je naglašeno da je garancija 2 godine, ali tamo nisam video ko je uvoznik.
 
Imam problem. Tek sinoc sam stigao da spojim fixni komp i ovaj tv. Dakle 9600GT putem dvi-hdmi kabla na hdmi2 na tv-u. Problem koji mi se javlja sam vec spomenuo u drugoj temi - a to je seckanje slike prilikom brzih scena u filmovima. Dakle utisak je kao da slika "puca" po horizontali (ovo se valjda zove "horizontal tearing") u nekim situacijama. Filmove pustam preko Media Player Classic, i ovo sto se desava nema veze sa kodecima (imam ffdshow + core avc). Ovo se takodje desavalo i dok mi je laptop bio spojen putem vga kabla.
Negde sam video da je moguce da je do plejera (pokusacu veceras da pustim film preko MPC home cinema), mada ne verujem ni da je to problem.
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1794161&postcount=43
 
i mene isto zanima...
 
Imam problem. Tek sinoc sam stigao da spojim fixni komp i ovaj tv. Dakle 9600GT putem dvi-hdmi kabla na hdmi2 na tv-u. Problem koji mi se javlja sam vec spomenuo u drugoj temi - a to je seckanje slike prilikom brzih scena u filmovima. Dakle utisak je kao da slika "puca" po horizontali (ovo se valjda zove "horizontal tearing") u nekim situacijama. Filmove pustam preko Media Player Classic, i ovo sto se desava nema veze sa kodecima (imam ffdshow + core avc). Ovo se takodje desavalo i dok mi je laptop bio spojen putem vga kabla.
Negde sam video da je moguce da je do plejera (pokusacu veceras da pustim film preko MPC home cinema), mada ne verujem ni da je to problem.
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1794161&postcount=43

Jel si probao KMplayer kao sto sam ti rekao? Ja sam jednom probao MP classic+ coreavc+haali media splitter i imao sam horizontal tearing, cackao sam bio dosta i nisam uspeo da provalim sta ga izaziva od ova 3, uzeo lepo uninstalirao sve i vratio se na KMplayer koji radi savrseno.
 
Tv spojen sa pc preko vga kabla duzina 10 metara (dvi ->vga adapter pa vga kabel), graficka nvidia 8800 gts stari model 320. Primarni je monitor a sekundarni tv (singl varijanta ili slika na monitoru ili na tv), rezolucija prema tv 1024x768 60 Hz. Igrane igre, pustani filmovi nikakvih problema sa slikom, koristim BS player standardna podesavanja prilikom instalacije istog. Jedini problem je bio, mislim da sam pitao ranije i u ovoj temi su bile 3 horizontalne linije smetnji po ekranu svo vreme na istoj udaljenosti jedna od druge, nesto slicno ali manje ako se neko seca kako je bilo ubrzano premotavanje kasete kod video rekordera u play modu. Reseno na taj nacin da pc i tv nisu bili na istoj fazi u suprotnim karajevima sobe, doveden produzni od struje do pc i nakon toga slika perfektna i dan danas. 5 meseci star tv pregurano 200 sati postovana preporuka sve ispod 50 na 48 kod mene i ukljucena zastita ekrana, tv normalno gledan bez paranoje tipa stoji znak tv stanice duze od sat vremena u uglu ekrana ili nemoj gledati wide filmove uze od 16:9 ostace crno gore i dole. Najnormalnija upotreba i sve normalno radi bez ikakvih anomalija.
 
Definitvno je problem bio do Media Player Classic-a. Isprobao sam KMplayer i Home Cinema, i koliko mi se cini nema tearinga. Jos cu testirati, ali za sada mi se cini da je sve kako treba. Zadovoljan sam :)
 
Posle malo vise od pola godine koriscenja...Ova plazma je skroz drugi uredjaj od onog koji sam kupio...Kao da se vremenom slika peglala, vise i ne skidam serije u hd, posto i one u SD izgleda neverovatno! Tv mi je pored 22` monitora, i sa 2 metra, slika na plazmi izgleda neuporedivo ostrije, verovali ili ne (clone). Gledam danas u tempu, panasonic pv70 na za 65 `iljada...a ja u oktobru kupio ovo za 45 000 :) sta reci nego lolkopter bre!
 
Odavno nisam procitao ovako nesto :D Plasma tv koji pegla sliku sa vremenom (jeste slika se poboljsava dok se tv razradi al to je u prvih mesec dana koriscenja), cini da SD izgleda kao HD, daje neuporedivo ostriju sliku nego 22" tft monitor a ima 42" i rezoluciju od 1024x768. Izvini sto ti ne verujem, ali ovakve stvari jednostavno je greota pisati. Kapiram ja da si odusevljen tv-om ali ne ide to tako.
 
Kako god zvucalo tu teoriju da izgleda ostrije mogu i ja da potvrdim. Ovog puta nisam to primetio ja vec drugar koji je bio da testiramo novo pojacalo. Kada smo dosli do dela za surround pustio sam BBC HD Ocean's i gledali na plazmi. Tu je bilo neke polemike oko slike i onda vratio na monitor pa opet na plazmu. Def je na plazmi izgledala ne samo bolje vec i ostrije. To mozda znaci da moj monitor nije dobar mada je 205BW meni sasvim odgovarajuci sa odlicnom slikom za komp.
 
Odavno nisam procitao ovako nesto :D Plasma tv koji pegla sliku sa vremenom (jeste slika se poboljsava dok se tv razradi al to je u prvih mesec dana koriscenja), cini da SD izgleda kao HD, daje neuporedivo ostriju sliku nego 22" tft monitor a ima 42" i rezoluciju od 1024x768. Izvini sto ti ne verujem, ali ovakve stvari jednostavno je greota pisati. Kapiram ja da si odusevljen tv-om ali ne ide to tako.

Ja ga nisam dobro formirao, ali je vremenom sve doslo na svoje. sa 2 metra, serija od 380mb izgleda ostrije nego na monitoru. Svi mi (izgleda) znamo koliko lose lcd monitori skaliraju sd. Nemam nameru da se raspravljam niti ubedjujem, i ti i ja znamo da ce se zavrsiti tako sto ces ti mene zvati slepim a ja dobiti neuverljiv odgovor kako 50` 1366x788 plazme u stvari nemaju kvadratne pixele...
 
Skjuz me Mr. plazmashi. Jel ja nemam pravo da pogresim? Kao prvo "daje neuporedivo ostriju sliku nego 22" tft" sam shvatio da je daje i na desktopu, a ne samo u filmovima,moja greska jelte. Dobro, ostrije izgleda u filmovima. Koja je nativna rezolucija tvog tft-a? Ti si ga stavio na 1024x768 da bi imao clone mode jel da? Da li shvatas kolko 1024x768 lose izgleda na 22" monitoru, i da tacno je da se sd losije skalira na tft-u, tako da plasma kojoj je nativna rezolucija 1024x768 daje ostriju i bolju sliku naravno.. Eto to smo razresili. Mozda je moj post zvucao hejterski i izvinjavam se na tome ali tvoj post u celini mi je izgledao skroz nemoguc.

Show_Man je napisao(la):
Trenutno kupiti full hd lcd a ne kupiti hd ready plazmu i do 30000 jeftiniju je prilicno glup potez u svakom pogledu.

Zavisi od potreba.. Ljudima koji gledaju divx i kablovsku mozda. Ljudi koji hoce da kupe ps3 ili xbox360 naravno full hd jer nije tolko skuplji od hd ready lcd-a i isplati se na 40 inca i vise. Gaming na plasmi sa rezolucijom od 1024x768 i mogucnosti burn in-a brate ne.
 
Poslednja izmena:
Hmmm... meni je desktop 1680x1050 a plazma 1280x720 pa mogu reci da film deluje ostrije na plazmi, a gledam samo HD. Dalje igre na plazmi takodje izgledaju extra a koji burn in pominjes? Pa ako igras 5+h neprekidno treba da se zabrines zbog sebe a ne tv.
 
Hmmm... meni je desktop 1680x1050 a plazma 1280x720 pa mogu reci da film deluje ostrije na plazmi, a gledam samo HD. Dalje igre na plazmi takodje izgledaju extra a koji burn in pominjes? Pa ako igras 5+h neprekidno treba da se zabrines zbog sebe a ne tv.

Erm mislio sam na ljude koji kupuju tv za gaming kao sto sam rekao tako da 5+ sati nije nista... HD ready plasma + ps3 ili xbox 360 jednostavno ne ide, pomiri se sa tim. Neo-pdp tehnologija naravno da moze, ali bez obzira kolko vi pricali da burn in pri gamingu ne moze da se desi na ovim "starijim" plasmama, 8-10 sati igranja kolko neki provedu ispred tv bi svakako napravilo burn in posle nekog vremena na plasmi kojoj posedujes..
 
8-10h igranja tj da ima staticni deo nepromenjen za svo to vreme - da, napravilo bi. I ja sam igrao igrice ali preterano je to, bolje da budem napolju, treniram nesto ili sa devojkom budem to vreme.
 
8-10h igranja tj da ima staticni deo nepromenjen za svo to vreme - da, napravilo bi. I ja sam igrao igrice ali preterano je to, bolje da budem napolju, treniram nesto ili sa devojkom budem to vreme.

Naravno da je bolje biti napolju i imati zivot, ali postoje noliferi koji zaista provode toliko vremena ispred ekrana, tako da za njih je lcd prava stvar, sto je i bila poenta ove diskusije :)
 
Zavisi od potreba.. Ljudima koji gledaju divx i kablovsku mozda. Ljudi koji hoce da kupe ps3 ili xbox360 naravno full hd jer nije tolko skuplji od hd ready lcd-a i isplati se na 40 inca i vise. Gaming na plasmi sa rezolucijom od 1024x768 i mogucnosti burn in-a brate ne.

Za ps3 i za xbox 360 hd ready je vise nego dovoljan a plazma daje finije boje tako da po meni predstavlja logicniji izbor.Burn in je proslost...:)
Vec je iz raznih prica izaslo kao zakljucak da 720p filmovi izgledaju "lepse" na hd ready plazmi nego full hd lcd,te trenutno uopste ne vidim potrebu za full hd tv-om,sem cinjenice da cete imati 1080 p na papiru.
 
E pa, da se i ja pohvalim sa kupovinom ps42a410c1
-- ovako, prvo negativne stvari
1. refleksija - :d
2. PWM Noise
3. Kako bih ovo opisao :trust: ...neka vrsta izrazenijeg pwm efekta..pustim neki film i sacekam neki dio gdje je sve mracno i onda pauziram i povecavam svijetlost i tada se odmah pocinje uocavati taj efekat, kao sto cu pokusati pokazati na slici

38244216.jpg


Znaci, tacno ovaj centralni dio je nekako vise osvijetljen i pixeli se naravno bas vise primjecuju - probao sam sa raznim video zapisima i raznim programima i da, povezano dvi na hdmi, na svaki je isto. Zbunjuje me to sto tacno taj efekat vuce na desno, bas kako sam nacrtao al samo malkice potjerajte kontrast za svijetlom efekat se gubi, al mi jednostavno ovo smeta, ne znam sta je.

4. Zoom - ogranicen, ne izvodljivo sa 4:3 signala bar primjetno suziti sliku na 16:9 panelu, zakida mnogo sliku

To je to sto se tice negativnih stvari. :D

Htio sam da stavim i potrosnju al - nop :D a i zasto bih, na njemu pise potrosnja 380w, vjerovatno max, meni trenutno je sve na 50% trenutno a i ne treba mi vise a i ako mi zatreba bice eventualno 65%, hocu da kazem da mi tv na ovim setovanjima jednostavno ne trosi ni priblizno ako se navede na pr da je prikopcan na ups od 360w na koji je isto tako skopcan i router od 18w i lcd monitor Lg L1919s od 30w. TAKO DA...:banana:

Pozitivne stvari..ma sve ostalo i ne samo zato sto je kao moj pa svak svoga konja hvali, nego je stvarno tako, boje, jasnoca, ostrina, meni, setovanja, zastite ekrana, radni vek displeja, ma bas sve ok.
Prije nego sam krenuo u kupovinu sam se raspitao i imao srecu da mi bas ovaj model dodje u radnju u koju mogu da uzmem na odlozeno, 600e na 1god a bio 540e u kesu.

Htio bih isto da kazem za one koji jos nisu kupili plasmu a misle ili su svjezi korisnici da mogu sa EA_BREAKIN_DVD da < uhodaju > plasmu, znate vec prvih 200-300h, sve na 50% i td.. i naravno breakin preko noci - to su naizmjenicne slike u boji u rezu 720p - kako sam ja shvatio - ovaj iso mozete da narezeta na dvd kao vcd i vrtite preko dvd-a ili samo pustiti u kmp plejeru ili mpc prevuci iso kao pjesmu - radi , provjereno i scretch obavezno, staviti na ponavljanje i voila..:p
fajl je zipovan na nekih 12mb al kada se un zipuje velicina mu je oko 400mb -- evo link
http://rapidshare.com/files/239008707/_Breakin_DVD_R_ISO.zip

i da jos ovo, primjetio sam da nekim ljudima i ako je hdmi prikljucak, pojavljuju linije pri brzim radnjama. U pitanju je vmr9 renderless - video renderer, izaberite u opcijama overlay mixer i rijesen problem. Eto cinece vam se da je kao losija slika al nije toliko, blago pozadinsko osvijetljenje i jos ponesto al nema prevelike razlike sem sto nema linija :d
Mada generalno kada se ove linije pojavljuju sa izabranim vmr9 renderless za renderer i pojave se linije na brzim radnja onda je u pitanju drajver od graficke.
Odoh da gledam film...:p
 
Nazad
Vrh Dno