Šta je novo?

Samsung PS42C410C1 - iskustva

lnicks

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2004
Poruke
140
Poena
319
Moze li me neko posavetovati,uporedjivao sam ovog samsunga,pa par lg-a pa i panasonic 42pv80-koji bi trebao biti best buy,ali samsung sve sisa sto se tice kvaliteta slike sa pioneer dvd-a preko hdmi kabela...smorio sam likove u TM-u i na kraju nista kupio nisam,mozeli neki info,link,kojogodisnji model je ovaj samsung?
ima li ga ko i kako je zadovoljan?
tnx,poz.
 
kupio sam ovaj model samsunga ps-42a410 pre desetak dana u tehnomarketu, mogu ti reci da sam bas zadovoljan, obicni tv kanali izgledaju neuporedivo bolje nego na bilo kom lcd-u o filmovima da ti i nepricam,cak i budjavi div-x izgleda fenomenalno,xbox360 takodje izgleda savrseno i sve to na postavkama kontrasta,ostrine i svega ostalog na 50 posto dok se malo
nerazradi
 
Za koji dan kupujem plazma TV. Do sada sam razmisljao u pravcu Panasonic PV80P modela, ali danas gledam Tempo akcijsku ponudu i vidim Samsung PS-42A410C za 45000 dinara.
U gornjem postu vidim da je user zadovoljan, ali bih voleo procitati jos neka misljenja da li je ovaj TV OK kupovina.
Plazmu bih koristio za TV programe preko kablovske, Divx, PC gaming i XBOX360 umesto dosadasnjeg CRT Philipsa 72cm.
Nisam nigde nasqao koilka je verovatnoca burn-in-a kod igara gde imate recimo fiksni hud (FPS) ili radar (recimo Fifa i PES)?

Hvala!
 
Ne znam, nadam se da nije.
 
TV je made in Slovakia, Manufactured September 2008. ;)

U švabiji je 600 evrića:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1031330_-ps-42a410-samsung.html

@lnicks

Samsung za njega kaže:

http://av.samsung.de/produkte/detail2_specs.aspx?guid=c42fcb12-9567-4c5c-87f2-f3bf56f6319b

Što se tiče panasonika, ja sam gledao 42pv8p, ali je presudila razlika od 20k dinara u korist samsunga, plus to što oba imaju 768 panel, tako da ni kod panasonika ne postoji mogućnost 1:1 pixela.

Slika je iznenađujuće dobra, doduše, očekivao sam da će biti krš (čak i sa smanjenim kontrastom, osvetljenjem, bojom i svim ostalim ispod 50%). Kablovska je sasvim solidna, dreambox još bolji, a komp preko hdmi je ekstra, doduše, divx se vidi da je divx, ali je zato hd rip preteran.

Mane: daljinac ne prima baš savršeno komande, sporo prebacuje kanale (ja sam navikao da držim prog+ i da mi samo vrti kanale - treba mu jedno sekund ipo za svaki sledeći kanal), ne pamti audio sub kanale (ne mogu eurosport na srpskom da gledam nikako) tako da svaki put treba da se odabere ponovo ukoliko nećete dual I da slušate, dreambox-ov daljinac ne radi sa ovim tv-om, kod teletexta sub stranice ne mogu direktno da se menjaju - prvo se stisne dugme za sub pages, pa se onda listaju. To su sve sitnice, koje sam primetio, ne mogu da kažem da mi to strašno smeta, ali bi bilo lepo da nije tako. Sve ostalo što nisam naveo pod manama, smatrajte kao prednosti ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas uzeo, nije Refurbished. Odlicna je ova PS42A410 42" plazma za 44999din. Ostala je jos jedna, dve, ali kazu da ce im jos stici tako da mozete rezervisati verovatno. Isprobao sam je samo sa sbb kablovskom i iznenadjen sam kako dobro pojedini kanali izgledaju, ocekivao sam veoma losu sliku sa analognim signalom. Pregledavao sam jos slike sa digitalnog aparata i slika je fantasticna. Isprobacu kako izgleda preko pc neki 720p materijal i igre, a i d3 ce mi sutra ukljuciti.

Evo link http://www.samsung.com/za/consumer/...pe=plasmatv&model_cd=PS42A410C1XXA&fullspec=F
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas uzeo, nije Refurbished. Odlicna je ova PS42A410 42" plazma za 44999din. Ostala je jos jedna, dve, ali kazu da ce im jos stici tako da mozete rezervisati verovatno. Isprobao sam je samo sa sbb kablovskom i iznenadjen sam kako dobro pojedini kanali izgledaju, ocekivao sam veoma losu sliku sa analognim signalom. Pregledavao sam jos slike sa digitalnog aparata i slika je fantasticna. Isprobacu kako izgleda preko pc neki 720p materijal i igre, a i d3 ce mi sutra ukljuciti.

Evo link http://www.samsung.com/za/consumer/...pe=plasmatv&model_cd=PS42A410C1XXA&fullspec=F

Javi kako ti izgleda D3 kada ti ukljuce, ja ga vec imam, pa posto planiram takodje da kupim lcd -plazma tv(zasad je lcd u prednosti, jedino ako bih se uverio svojim ocima da je D3 bolji na plazmi, nju bih kupio)
 
Koliko sam ja shvatio taj D3, to je, nemojte da se uvredite, mamac za budale. Mislim da ko ima dobar signal na kablovskoj uopšte ne treba da razmišlja od D3. D3 se kači na scart, tako da tv i dalje dobija analogni signal. Razlika u odnosu na kablovsku je ta da signal do D3 boxa dolazi u digitalnom formatu, ali je to i dalje SD signal a ne HD, i plus na tv ide preko scart-a a ne preko hdmi-a. Slika koju dobijete sa D3 u najboljem slučaju može biti istog kvaliteta kao da ide preko digitalne satelitske, a pogledajte kako ti kanali tamo izgledaju. Ni na digitalnoj sateltiskoj (gde je signal isto SD), nije isti kvalitet svih kanala, nego zavisi od toga kako ga provajder pušta. Ima kanala sa odličnom slikom, a ima i kanal a sa katastrofa slikom. Evo u atačmentu pa vidite kako to sve izgleda uhvaćeno sa drimboxom imate fox, pink plus, super sport i premiere. Razlike su ogromne.
 

Prilozi

  • 544x576 4 3.jpg
    544x576 4 3.jpg
    29.5 KB · Pregleda: 252
  • 704x576 4 3.jpg
    704x576 4 3.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 276
  • 720x576 4 3.jpg
    720x576 4 3.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 219
  • 720x576 16 9.jpg
    720x576 16 9.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 219
Koliko sam ja shvatio taj D3, to je, nemojte da se uvredite, mamac za budale. Mislim da ko ima dobar signal na kablovskoj uopšte ne treba da razmišlja od D3. D3 se kači na scart, tako da tv i dalje dobija analogni signal. Razlika u odnosu na kablovsku je ta da signal do D3 boxa dolazi u digitalnom formatu, ali je to i dalje SD signal a ne HD, i plus na tv ide preko scart-a a ne preko hdmi-a. Slika koju dobijete sa D3 u najboljem slučaju može biti istog kvaliteta kao da ide preko digitalne satelitske, a pogledajte kako ti kanali tamo izgledaju. Ni na digitalnoj sateltiskoj (gde je signal isto SD), nije isti kvalitet svih kanala, nego zavisi od toga kako ga provajder pušta. Ima kanala sa odličnom slikom, a ima i kanal a sa katastrofa slikom. Evo u atačmentu pa vidite kako to sve izgleda uhvaćeno sa drimboxom imate fox, pink plus, super sport i premiere. Razlike su ogromne.

A i da je isti kvalitet isplati se jer dobijas svih 5 dodatnih paketa na dva meseca za 200din(hbo paket , discover paket....), a kasnije mozes prekinuti ugovor. Videcu danas kako izgleda...
 
Stoske, i meni se na prvi pogled da cifra ucinila nenormalnom, ali....
http://www2.panasonic.com/consumer-...2PX80U.S_11002_7000000000000005702#tabsection

Panasonic 42px80U ima 385W potrosnje :)

U meniju ima nekih power saving modova(low, medium, high), i kada se ukljuce za nijansu bude tamnija slika, ali nemam pojma koliko onda trosi. Nije malo 0.38KWh :)...


P.S. Koju rezoluciju da namestim kada spojim sa PC-em? 1024x768 je plazma, procitao sam da se pomnozi sa 1.25 i ta se stavi ta? Nije mi jasno kako 1024x768 kada je 16:9?
 
Poslednja izmena:
Ma svi su ti modeli odlicni ALI imaju svi veliku manu malu garanciju od jedne godine.

Nekada je za svu tehniku vazila garancija ali uz obezbedjenje delova +7 godina.

Sada vise nije tako. Za vecinu modela uvoznik dobije qvotu koja iznosi 7% od uvezenog kontigenta znaci na 100 uvezenih komada dobija 7 kom. za rezervne delove.

Opravka istih po isteku garancije zavisi od SRECE kao u loto znaci nikakva.

Smatram da smo mi svi "kupci" nasamareni i osteceni kad se igramo jarica i vuka sa uvoznicima.

Za sada jedino TEHNOMNARKET daje full garanciju 2 godine ,mada ima jos pozitivnih primera.

Ipak je reskir dati 500-1500 E ,a da vam posle toga niko nista ne garantuje'

Ovo sve iznosim zato sto sam upznat sa opravkama istih da se u Beogradu opravi oko 30 % pokavarenih samo iz razloga nemogucnosti nabavke delova zato sto ti delovi na stockovima nepostoje.:wall::wall::wall:
 
jesu. Ista shirina, na jednom ima 1024 tachke, na drugom 1366 pri istoj visini. na 1366x768 su kvadratni, sto lako mozes izracunati, dok su na 1024 pravougaonici. Ali sam "softver" tv-a prilagodjava.
 
kad je cena pala na 45 000, iskreno, garancija mi i ne pada toliko na pamet :) za god dana ce i onako vredeti 200e...pre godinu dana je za 80 000 mogla da se kupi mnogo loshija plazma, a najjeftiniji 40` lcd je bio 85 000...Sad je duplo sasecheno...zanemarimo negativnu inflaciju :)
 
Poslednja izmena:
kad je cena pala na 45 000, iskreno, garancija mi i ne pada toliko na pamet :) za god dana ce i onako vredeti 200e...pre godinu dana je za 80 000 mogla da se kupi mnogo loshija plazma, a najjeftiniji 40` lcd je bio 85 000...Sad je duplo sasecheno...zanemarimo negativnu inflaciju :)

Pa znaci da se isplati uzeti ili taj 42" samsung PS42C410C1 u TEMPU za 45000 ili 50" samsung PS50C91 za 69000 din u METRO i TEHNOMARKETU. Naravno obe su plazme u pitanju.Ispada da je ova 42" mnogo isplativija.
 
Rasprodaja

Stari lager je stari lager :D
U normalnim kompanijama - Posle godinu dana stajanja u magacinu roba se otpisuje
Sto se tice gar.
"Ispravno" razmisljas - nema sta,
tipicno za ovo podnevlje i nas mentalitet ,
"Kad je dzabe i sirce je slatko"
Pa naravno Bugari i ostali su za nas gospoda pa imaju 2 i 3 god...
A sta smo mi ????
 
Poslednja izmena:
Ukljucili su mi d3, i svaki kanal je skroz cist, bez ikakvih smetnji za razliku od analogne kablovske. E sada iako su svi cisti neki su mutniji i nemaju bas dobru ostrinu, ali opet je bolje nego na analognoj. Ima stranih koji stvarno izgledaju dosta bolje i ostrije od analognih. Tako da se isplati za 200 din. Programski vodic nije los, i ima reminder tako ako vas interesuje neki film moze sam da prebaci kada pocne... Uglavnom rezolucija je otprilike dvd kvaliteta na pojedinim programima, dok su ostali isti kao i analogni samo skroz cisti...
 
na total tv-u imam još kanale sa astre.
pro7, rtl, DW imaju sliku kao kad pustim neki dvd, ali stvarno. slika je wide i jako oštra.
satelitski kanali uvek imaju veći bitrate od zemaljskih.
 
Nazad
Vrh Dno