Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Ljudi, ima li neko uputstvo za lagani root i brisanje bloatware-a? Nemam vremena za totalnu ofanzivu na telefon (xda twrp rom itd), a jedno 15-20 kandidata ima za brzi uninstall. Kapiram da baterija koja ne i ovako extra, moze da izvuce jos 10% min... Disable aplikacija mk ne pije vodu.. Doduse pogasio sam S health i slicna srnja odmah..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
package disabler, nema potrebe za rutovanjem ako ne želiš custom ROM

from komsa's edge
 
package disabler, nema potrebe za rutovanjem ako ne želiš custom ROM

from komsa's edge
Aaaa, video sam to. Cini mi se da samo gasi aplikacije?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
gasi ih i krije kao da ih nema na telefonu.... ja sam npr. 200 paketa ugasio [emoji4][emoji4][emoji4] bloat-a na tone....

from komsa's edge
 
Ljudi, ima li neko uputstvo za lagani root i brisanje bloatware-a? Nemam vremena za totalnu ofanzivu na telefon (xda twrp rom itd), a jedno 15-20 kandidata ima za brzi uninstall. Kapiram da baterija koja ne i ovako extra, moze da izvuce jos 10% min... Disable aplikacija mk ne pije vodu.. Doduse pogasio sam S health i slicna srnja odmah..
Ako ne nadjes prostije resenje, a imas stock ROM, samo nadji identican ALEXNDR-ov build, ubaci njega, po defaultu dobijas root i sav ozbiljan bloat se brise :) To ti je najlaganiji root :)
(mada instalacija TWRPa i CWMa na S7 nije bas piece of cake kao na ranijim telefonima)

gasi ih i krije kao da ih nema na telefonu.... ja sam npr. 200 paketa ugasio [emoji4][emoji4][emoji4] bloat-a na tone....
200??? Sta si sve to uspeo naci vremena da izbacis?


@Vojkan, prva proba nakon Doze-a GooglePS-a pozitivna, presao 6h SoT, Android System je blizu, ali nije ni upola kao ranije, dok Android OS uopste nije u top potrosacima. Presao bi 7h SoT, ali prvih 20-25% baterije je bilo cimanje koji srce CPU :)
Videcemo dalje, nadam se da je sredjeno sada! Jedna proba naravno nije merodavna ;)
 
Poslednja izmena:
Jel moze nekako da se namesti gasenje ekrana na dupli dodir ekrana ili nesto slicno? Home dugme?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ne znam sta fali novi,meni je super i koristim je na svim telefonima.......o ukusima ne vredi raspravljati ali da ima mogucnosti ,ima i to posebno za nas koji necemo da rutujemo fon iz ovog ili onog razloga.............za svakoga ponesto pa neka izabere kome sta valja :d
 
Joj brale ta Nova.. [emoji26]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Bio sam veliki protivnik iste, onda sam joj dao šansu par dana i onda pazario pro verziju; sad je prvo što instaliram na telefon posle gašenja update-a! Probaj, prijateljski savet (treba malo vremena da se ispodešava, ali ništa u poređenju koliko uštediš istog pogotovo ako često menjaš telefone).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Baterija katastrofa na 4G i Australia rom.

ec491dfaa93960751bee171067f66517.jpg
d14a78c0d9e47bd2ce6cc644e97095f4.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bio sam veliki protivnik iste, onda sam joj dao šansu par dana i onda pazario pro verziju; sad je prvo što instaliram na telefon posle gašenja update-a! Probaj, prijateljski savet (treba malo vremena da se ispodešava, ali ništa u poređenju koliko uštediš istog pogotovo ako često menjaš telefone).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ma znam, koristio sam je jos pre par godina, nikako nisam mogao da se naviknem..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Aj mi objasni kako da uradim root na Exynos modelu sa Android 7.0, a da ne obrišem sve u telefonu.
Bila je baterija vrhunska 10 dana, SoT 5-6h

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Iskreno ne bih da pišem napamet, nisam to radio na S7. Jel ima cf autoroot?

Edit: sad vidim da ima ali mora otključan bootloader a to briše sve s moba... krastavac
 
Poslednja izmena:
Ja sam rad da uradim komplet root.. Ako neko ima link neka pusti ovde. Exynos.. Za SD znam da je boza, otkljucavao sam ih brdo. Exynos... nem pojma...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pisao sam na zadnje dve stranice, ako ste na stock ROMU, ubacite samo identican ALEXNDR ROM (isti build ili noviji), ne mora data wipe uopste, po defaultu je rooted sa Magiskom. Prostije ne moze, sa sve isntalacijom i "installing apps" i "android is upgrading" nema 10 minuta (od cega je najvise za instaliranje CWM/TWRPa)

Brise Chrome, doduse, cisto da znate, to je jedina bitna stvar koju sam primetio kao negativnu. (reinstall sa PSa i povlaci sam podatke ako ste povezali G nalog sa Chrome-om).

@marko, koja verzija ti je Play Store i GP services?
 
Pisao sam na zadnje dve stranice, ako ste na stock ROMU, ubacite samo identican ALEXNDR ROM (isti build ili noviji), ne mora data wipe uopste, po defaultu je rooted sa Magiskom. Prostije ne moze, sa sve isntalacijom i "installing apps" i "android is upgrading" nema 10 minuta (od cega je najvise za instaliranje CWM/TWRPa)

Brise Chrome, doduse, cisto da znate, to je jedina bitna stvar koju sam primetio kao negativnu. (reinstall sa PSa i povlaci sam podatke ako ste povezali G nalog sa Chrome-om).

@marko, koja verzija ti je Play Store i GP services?

Okaci molim te link tog ROM-a, ovo sa stock nema vise smisla.
Bruka i sramota.
Nisam siguran kako se gleda verzija Play store i GP services?

Koji od ovih verzija ROMa da skinem? Moj S7 je Eyxnos model
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=173022
 
Poslednja izmena:
Ne znam koju verziju Stocka imas, po njemu skini ALEXMDR build. Isti ili noviji.
Svaki ROM filename ima prvo stock build name na toj stranici.
V4.3 je 7.0.
Ako hoces root, moras barem 4.1.
 
Zar nije bolje clean install uraditi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jeste, ponekad ne mora, ali je jednostavnije početi tražiti uzrok nekog problema kada imaš clean install.
 
Moze i clean, ako ne zelis sacuvati podatke. 4.3 skini onda.
 
Vrh Dno