Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

https://play.google.com/store/apps/details?id=www.extremedroid.com.a4gltetoolkit

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ovako je kod mene samo sto je meni los 4g kad sam kuci
133d00f375c503c4853afbaf8bb24d61.jpg
 
Poslednja izmena:
Super, znaci on moze direktno u taj meni i ima opcija LTE/WCDMA, koja nama treba.

Jos kad bi znao sta da u 2263 meniju izaberem za HSPA setting. REL9 radi, ali primetno bolji zvuk imam na REL8.
 
Za sada ALEXNDR ROM radi fino :) 7.0 sam stavio. Nema Xposed u njemu automatski, Magisk je root meto, ali se Xposed moze instalirati. Malo je povuci-potegni. Sad jos da nadjem u YouTubeBackgroundPlayback modul, koga vise nema na repo-u :(
AdHell 2 se instalirao iz prve i radi! :)

GPS verzije su novije od juce, i izgleda bolje baterija, mada nije merilo, posto za vikend imao drugi primerak.
Kakva je baterija u odnosu na stock?
Ima li problema? Kamera?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Baterija : pustio sam da Idle-uje preko 5h trenutno, samo Device idle i Cell Standby su u listi potrosaca. Za vikend (na Stock) su bili i Android System i Android OS.

Sve radi na ALEXNDR ROM-u inace, posto je to maltene stock, samo bez onog najgoreg bloata, sa lakim rootovanjem.

Jedino sto mi nesto WiFi slabo radi kroz ESFE. Kopiranje ide svega 1MB/s, dok na S5 ide 5-7MB/s. Da li je neko koristio ESFE da uporedi brzine?
Build ROMa je DQ1C (ili tako nesto, ne vidim precizno).
 
Moze mala pomoc oko rutovanja i tog roma? Baci link sa XDA..
 
Ja pročitah negde da je moguće, ali ima više od god dana... Probaj na xda :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/development/rom-dqd2-devbase-v4-1-multi-csc-safe-t3592914
^za S7, G930F (i za Duos).
https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-dqd1-devbase-v4-1-multi-csc-safe-t3591647
^za S7 Edge (i za Duos).

Nista posebno ne treba za root, samo se flashne ROM, po defaultu rootuje sa Magisk-om. Mora kroz CWM/TWRP.


Sad mi pade na pamet, da li je ona kaseta za SIM ista na Single i Dual SIMu? Da li je mozda moguce modovati single u Dual SIM?:)
Ja pročitah negde da je moguće, ali ima više od god dana... Probaj na xda :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Koliko znam, nije moguće. Ono što si možda pročitao je ono što sam ja uradio, modifikovao SIM karticu tako da mi staje na MicroSD, pa imam i dual-SIM i 128GB karticu.
 
Moguće da je to :), nikad me taj dual sim nešto nije interesovao, jer mi ne treba...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko aplikaciju koja bi mi dozvolila primanje poziva za odredjenje brojeve u rezimu bez zvuka tj. postoji li opcija u telefonu.Pokusao sam sa onim sistemom na ne uznemiravaj i dozvoli samo za omiljene ali nemam mogucnost formiranja liste omiljenih?
 
Prvo u "favorites" staviš brojeve koje hoćeš da ti zvone i onda upališ "do not disturb". A druga opcija je da za te kontakte prosto staviš neku drugu melodiju. Razlika je u tome što kad promeniš samo melodiju tj staviš da nema zvona, u aplikacijama (viber, whatsapp itd.) će ti telefon pištati kad ti ti kontakti pošalju poruku. Sa druge strane, "do not disturb" funkcioniše tako što za kontakte koji su ti "favorites" pušta i kroz aplikacije da te kontaktiraju tj da telefon pišti, dok za druge ne pušta.
 
Gde se nalazi opcija da iskljucim automatski update aplikacija? Bilo je sve ok, sad se same update-uju.
Da li je to sto sam restartovao tel. ili zbog cega ali me strasno iritira. Trazio sam ali nisam nasao, prosto sam zaboravio.
 
Play store / settings / auto update apps
 
Još da napravi doze za Android OS i android system [emoji14]
 
Sad cemo bas da vidimo ima li razlike :)

Juce mi je baterija bolje trajala, mada ne mogu direktno da poredim, i jos uvek nisam zadovoljan bas. Nema drain, battery usage je oko 1%/h, u Standby-u (ukljucena kartica), ali nisam mogao doci do 6h SoT.
 
Prvo u "favorites" staviš brojeve koje hoćeš da ti zvone i onda upališ "do not disturb". A druga opcija je da za te kontakte prosto staviš neku drugu melodiju. Razlika je u tome što kad promeniš samo melodiju tj staviš da nema zvona, u aplikacijama (viber, whatsapp itd.) će ti telefon pištati kad ti ti kontakti pošalju poruku. Sa druge strane, "do not disturb" funkcioniše tako što za kontakte koji su ti "favorites" pušta i kroz aplikacije da te kontaktiraju tj da telefon pišti, dok za druge ne pušta.

U tome i jeste problem nemogu da napravim favorites niti u meniju samog kontakta koji sam izabrao postoji ona zvezdica da ga selektujes u favorites.
 
Ako ne možeš u omiljene nego ga dabstavis onda imaš problem sa telefonom. Resetuj ga, promeni rom, mora da može da prođe.
 
u donjem desnom uglu panela za fotku treba da je zvezdica, kad ideš na details za neki kontakt
 
Evo rezultata, osvetljenje na automatski, uglavnom WiFi, sve stock, rezultat savršen [emoji5]
3eb35b21008beac21600de137aabbfc4.jpg
3ab8f83ea2b67b1c2e1dab5098b9ab86.jpg
afcbcdca186af12d512dea8311ffea68.jpg
1fd281559f9ae92af219cee67e76d68f.jpg
065b6af27d002b16f3e0388b6fc0e061.jpg
a382977b7136f7b9ffe34c4d3e69599c.jpg
c700f736d8dcee3a773962484c6e971d.jpg

Preko Tetrapaka sa S7 poslato
 
Poslednja izmena od urednika:
Izgleda da su je sklonili, ja sam imao tu, resetovao tel. posle hteo da je skinem i nema je vise.
Nasao ovu slicnu njoj:

d7ee93b11a4d4d3e04a808d3dcbad275.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Onda nešto ne valja sa softverom/telefonom

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno