Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

I u Supermanu nije baš na vidnom mestu,
01cbf31e42eefa184f60a98ad0e11f32.jpg
 
Kako da podesim da mi pokazuje na koju sim karticu mi je dolazni poziv? S7 edge duos, ne vidim nigde u settings da ima opcija ili sam obnevideo. Pokazivalo je ali sad nesto u poslednje vreme i ne vidim da stoji ikonica.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kako da podesim da mi pokazuje na koju sim karticu mi je dolazni poziv? S7 edge duos, ne vidim nigde u settings da ima opcija ili sam obnevideo. Pokazivalo je ali sad nesto u poslednje vreme i ne vidim da stoji ikonica.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Kad povučeš na dole notifikacije, tu stoji koja je kartica za šta.

f07a9933e218e632fe11e0a722d81daf.jpg
 
Piše ti u listi poziva na koji sim si primio karticu, 1 ili 2 (različite boje ikonica).
b07bde01351272138045403642494f14.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da on pita kako da zna da li da primi poziv, tj. na koju karticu je poziv pre nego sto pristane da prihvati?

Na Samsung glupfonima nazalost ne postoji neko podesavanje za ovo :( Obicno ikonica gore desno pokaze broj kartice koja je trenutno aktivna (u slucaju kada zvoni telefon, to je kartica na kojoj se prima poziv), ali nisam siguran da ovo stvarno radi, nesto!
I mene nervira, cesto me zovu ljudi sa MTS-only freeminutes, i nisam siguran da li me zovu na VIP ili MTS broj.
 
Zar ne stoji pored broja ili imena broj kartice (1 ili 2 u kockici) kad vas neko poziva. Ubedjen sam da sam to video.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To bi TREBALO da radi, ali ta kockica je kod mene prazna :)
 
Mislim da on pita kako da zna da li da primi poziv, tj. na koju karticu je poziv pre nego sto pristane da prihvati?

Na Samsung glupfonima nazalost ne postoji neko podesavanje za ovo :( Obicno ikonica gore desno pokaze broj kartice koja je trenutno aktivna (u slucaju kada zvoni telefon, to je kartica na kojoj se prima poziv), ali nisam siguran da ovo stvarno radi, nesto!
I mene nervira, cesto me zovu ljudi sa MTS-only freeminutes, i nisam siguran da li me zovu na VIP ili MTS broj.
Bas tako, jedna kartica mi je sluzbena jedna privatna, pa hocu da znam na koji sim me zovu pre javljanja. Siguran sam da je postojala ikonica pored broja koji me poziva ali je sada nema...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Evo sad i ja videh (ranije nisam obratio pažnju zato što su mi različiti ringtonovi). Stvarno ništa ne piše pored broja pozivaoca ali se menja broj na onoj maloj kartici pored jačine signala (za koju sam se inače uvek pitao čemu služi).
Proverio sam nekoliko puta i kada zvoni telefon prikazuje broj sim-a koji prima poziv. Tako da bi trebalo to da bude rešenje.
Čemu ta kartica inače služi (dok telefon ne zvoni) pojma nemam.
3a42efbbf3773c2690d2683455950176.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja tako gledam, ali nisam siguran :( Na Lenovo telefonima je bila milina, pise maltene 20000 informacija o tome ko te zove, preko koje kartice i kada si zadnji put pricao, koliko, o cemu, sta... na Samsungu samo zadnji poziv ili SMS kada je bio :)
Na Note 3 Duos je malo bolje napravljen, vidi se jasnije na kojoj te kartici zovu.

Nisam shvatio cemu sluzi taj broj inace. Mislio da je kada je "Ask always" za pozive, ali nije, uvek moras da biras kojom karticom zoves ako je na Ask Always.
 
Za dual sim po meni najbolji je True Phone dialer.
Što se kartica kod mene lepo prikazuje na koji sim dobijam poziv, a dok se ne primi poziv prikazuje default karticu koju si postavio za pozive...

629633879c67f13178b26280ecdca166.jpg
c8795b8a34b2792482a0c64decd8df5a.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije to kartica postavljena za pozive. AKo promenis u notification baru karticu, i dalje ce zvati onom koji su prethodno podesio. Nema efekta to biranje kartice u notification baru.
 
Kod mene to radi, ali samo kada koristim Samsung dialer.
"Confirm SIM card for calls" je isključen.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne pita te uvek kojom karticom zoves?
Kod mene kada je postavljena konkretna kartica u SIM Managementu, pojavi se samo jedna ikonica za dial i njome zove. Ako promenim u notif. baru na drugu karticu, nema veze, opet zove karticom koja je bila u SIM managementu postavljena.

Mozda su najzad sredili to na S7.
 
Ne, na S5D/N3D nema te opcije (barem ne na LP). Pod Calls mi je SIM2, ali ima i opcija Ask Always, kod vas nema?
 
Ima i ta opcija, sada sam proverio.
Kod mene radi to ali kazem ti da koristim taj True Phone dialer jer ima sve potrebne opcije za dual sim, mnogo bolje od Samsunga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Verujem, funkcionalnost Samsung dialera za Dual SIM je smesna.
 
Imam neki kineski telefon od 4", plaćen 35$. On ima 10x bolje urađen sim menadžment od Samsunga. Pamti i prepoznaje sve kartice koje su ikad ubačene u njega, dok Samsung zna za samo sim 1 i sim 2.
 
Moje pozitivno iskustvo i dokaz da garancija za telefone mnogo znaci i da se uvazava ako tel propusti vodu. Pre 2 nedelje tel mi se napunio vodom galaxy s7, nakvasen u bazenu, poceo da brljavi, izbacio poruku da ubacim sim karticu, vidim da je poklopac za sim dobro zatvoren, otvorim poklopac voda iscurila iz telefona.
Odneo tel kod operatera kod koga sam uzeo, telefon je star godinu dana tako da nisam mogao da trazim nov jer je proslo 6 meseci, sve jedno napisali su zamenu uredjaja, dobio poruku da se odbija zamena i da ce uredjaj biti popravljen, zamenilu su sve ali bukvalno sve sem zadnjeg dela...plocu, displey, plocu za punjenje... da ne nabrajam. Mogli su drugi da daju al nema veze bitno da tel radi.
Inace pre nego sam odneo telefon kod operatera zvao sam Samsung reko im da je tel propustio vodu, nasta su rekli da tel nije smeo da propusti vodu da ga odnesem u servis i da ako budem imao nekih problema da im se javim, da im ostavim imei telefona, moj broj i da ce pratiti sta se desava sa telefonom, zvali su me posle par dana da im je receno da ce telefon biti popravljen.
Eto cisto da se zna da se uvazava garancija ako propusti vodu.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Trebao si da dobijes nov telefon. Zamena samo maticne ploce se racuna kao popravka najbitnijeg dela te ti sleduje nov telefon, ne racunajuci i displej kao drugi najbitniji deo dok ostale popravke ne moraju ni da racunaju jer sama zamena ova dva dela ti daje osnova za zamenu uredjaja.

Drugo, saobraznost ne vazi samo u prvih 6 meseci vec 2 godine koliko traje i garancija te mozes traziti zamenu u bilo kom trenutku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mislim da gresis, koliko sam upucen posle 6 meseci jedino ako ne mogu da poprave uredjaj i ako ga tri puta nosim u servis, a sta se sve menja mislim da nije uslov da bi se dobio nov tel. Oni su ga servisirali u garatnom roku i on radi za sada.
 
Mislim da gresis, koliko sam upucen posle 6 meseci jedino ako ne mogu da poprave uredjaj i ako ga tri puta nosim u servis, a sta se sve menja mislim da nije uslov da bi se dobio nov tel. Oni su ga servisirali u garatnom roku i on radi za sada.
To sto oni pricaju narodu je njihov problem, zakon je jasan.

I zakon o zastiti potrosaca i zakon o obligacionim odnosima kazu drugacije, samo mora da se procita celi "odeljka" ne samo jedan clan ili stav.

Nisu smeli da popravljaju tvoj telefon bez tvog odobrenja i trebao si da trazis zamenu uredjana.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Opet gresis, u prvih 6 meseci ne smeju da popravljaju tel bez mog odobrenja, niti da ga otvaraju i tada imam pravo na nov bez popravke, posle 6 meseci ako moze da se popravi popravljaju uredjaj ako ne moze daju nov i kao sto sam rekao ako tri puta nosis na servis opravdano, onda dobijes nov.

Po tom tvom uredjaji ne bi bili servisirani nego bi svi odbijali popravku i trazili nove uredjaje u 2 god garancije, ipak bi trebalo malo da procitas o zakonu.
 
Poslednja izmena:
Meni je promobi popravio 4 meseca star s7e (zamenili bateriju i ploču) i niko me ništa nije pitao! Mislim sretan sam ja što su rešili, al da sam tada znao da moraju da pitaju i zamene za nov, drugačije bih se postavio.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Opet gresis, u prvih 6 meseci ne smeju da popravljaju tel bez mog odobrenja, niti da ga otvaraju i tada imam pravo na nov bez popravke, posle 6 meseci ako moze da se popravi popravljaju uredjaj ako ne moze daju nov i kao sto sam rekao ako tri puta nosis na servis opravdano, onda dobijes nov.

Po tom tvom uredjaji ne bi bili servisirani nego bi svi odbijali popravku i trazili nove uredjaje u 2 god garancije, ipak bi trebalo malo da procitas o zakonu.
Ne sme da ga popravlja ako te ne obavesti tj pita bez obzira sto je proslo 6 meseci. Naravno to ne znaci da mozes da trazis nov uredjaj ali da te informise i pita za popravku po zakonu mora.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa ako ne moraju da ti daju nov uređaj posle 6 meseci, šta onda ima da pitaju? Naravno da ce prvo da pokušaju popravku.
Inače, po zakonu o zaštiti potrošača jeste da, ako se kvar desi u prvih 6 meseci od dana kupovine, uređaj se menja novim (sem ako kupac ne insistira na popravci), a posle 6 meseci od dana kupovine se popravlja (ako moze da se popravi) ili se daje novi.
 
Pa ako ne moraju da ti daju nov uređaj posle 6 meseci, šta onda ima da pitaju? Naravno da ce prvo da pokušaju popravku.
Inače, po zakonu o zaštiti potrošača jeste da, ako se kvar desi u prvih 6 meseci od dana kupovine, uređaj se menja novim (sem ako kupac ne insistira na popravci), a posle 6 meseci od dana kupovine se popravlja (ako moze da se popravi) ili se daje novi.
Da, ali ti mozes da zahtevas novi uredjaj i posle 6 meseci jer uredjaj nije saobrazan uzorku i modelu. Saobraznost vazi 2 godine.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa ti mozes da trazis sta hoces, ali neces dobiti svakako...kao sto sam i ja trazio nov uredjaj na isteku skoro druge godine garancije...naravno da nisam dobio nista vise sem popravke.
 
Ja sam i trazio nov uredjaj, napisano je u zahtevu da trazim zamenu uredjaja iako je proslo 6 meseci, servis je odbio zamenu jer mogu da ga poprave i to mu je to
 
Nazad
Vrh Dno