Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Godinama sam nosio futrole, od S8+, preko S10 i na kraju S20+, gde sam na kraju presao na neki DBrand sa Aliexpress-a, ali mi je radilo posao. Posle toga, sad na S22+ nema sanse da se vratim na futrole, jednostavno taj osecaj lezanja u ruci je nenadmasan. Jedini problem je sto je zbog te matirane poledjine, tj tog premaza, telefon toliko klizav da mi se cini da ce da padne samo kad ga pogledam, pa nisam pametan sta da radim.

Sto se tice Smart switcha, prebacio sinoc nekih 50ak gb sa S20+, za nekih 15ak minuta, prilicno glatko je proslo. Naravno, posle toga jos jedno sat vremena logovanja po svim aplikacijama, aktiviranja vibera, wapp-a, ebanking aplikacije itd.
 
^ Stavi mobile outfitters foliju na leđa i više se neće klizati, a zadržaće izgled i veličinu.
 
Kako radi otisak na mobile outfitters foliji?
Godinama sam nosio futrole, od S8+, preko S10 i na kraju S20+, gde sam na kraju presao na neki DBrand sa Aliexpress-a, ali mi je radilo posao. Posle toga, sad na S22+ nema sanse da se vratim na futrole, jednostavno taj osecaj lezanja u ruci je nenadmasan. Jedini problem je sto je zbog te matirane poledjine, tj tog premaza, telefon toliko klizav da mi se cini da ce da padne samo kad ga pogledam, pa nisam pametan sta da radim.
Ne kockaj se, tako sam se i ja opirao da stavim iphone x u masku jer je bio predobar u ruci i zbog isto tako klizave poledjine jedan dan sklizne sa skoro ravnog kauca na plocice i okrnji zadnje staklo...
 
@Martin Mystere

E vidi neko je pisao kako je uspeo W2P da aktivira jer banka vise ne daje kodove a novu app aktiviras ako zapamtis ID korisnika.
 
Bih zamolila za par informacija.
Naime s22u kupljen.
Da li je uopste potrebno staviti nesto poput Battery Guru aplikacije, da ne ulazimo u detalje, da li uopste te aplikacije mere tacno stvarni kapacitet?
I da li kupiti Nilkin natural onu providnu ili uzeti nesto bolje?
Hvala
 
A1

11.03:
Cao, verovao ili ne dobili smo svega 35 komada... :/
24.03.
Prosle nedelje smo potvrdjivali spiskove, ja se nadam da se očekuju uskoro. Ni jedan S22 telefon od kako smo pricali nije ušao u našu firmu do danas... Pratim svaki dan ali nazalost niko nema precizne informacije kad stize tacno...

facadlan.
 
Bih zamolila za par informacija.
Naime s22u kupljen.
Da li je uopste potrebno staviti nesto poput Battery Guru aplikacije, da ne ulazimo u detalje, da li uopste te aplikacije mere tacno stvarni kapacitet?
I da li kupiti Nilkin natural onu providnu ili uzeti nesto bolje?
Hvala
Sto se tiče nillkin futrole slobodno uzmi providnu natural, ja je koristim trenutno na Iphone 13pm i odlična je. Koliko sam video rađena je na isti način kao i za Iphone, leđa mekana a ivice ojačane u slučaju pada.
 
Kako radi otisak na mobile outfitters foliji?
Odlično radi, ali uzmi fusion foliju, ona je oko 5.000 din, ali je dosta bolja od one obične folije. Otisak prsta radi kao da nema ništa na ekranu. Savršeno se slaže sa Samasung oficijanim maskama. Koristim Samsung clear view cover i ta futrola ne diže foliju ni jedan mikromilimetar, savršeno se uklopila. Ako hoćeš neku drugu futrolu da koristiš, prvo kupi futrolu pa onda stavi foliju.
 
Može neka fotka "iz ruke" što bi rekli?! Dvoumim se između silikonske i kožne, ne mogu da ocenim koja je bolja (čitaj: tanja)...
Koza naravno😍
Edit: za foliju 5000din, vi niste normalni 😂😂 ni lud ne bi dao za foliju toliko.
Bolje uzmite whitestone staklo, dva u paketu dobijate, a 1000x puta bolje od te folije, gde je vise reklama, nego sto vrede.
 
Poslednja izmena:
Sto se tiče nillkin futrole slobodno uzmi providnu natural, ja je koristim trenutno na Iphone 13pm i odlična je. Koliko sam video rađena je na isti način kao i za Iphone, leđa mekana a ivice ojačane u slučaju pada.
Ok hvala ti. Deluje mi jeftina pa nzm da li je dobra tj efikasna.
Jos necije misljenje instalirati Battery Guru ili ne i koliko je to tacno da prati kapacitet?
 
Ne instalirati nikakve junk aplikacije za bateriju, štednju baterije i sl. Puniti telefon od ~20 do 85%(može i do 100 ako je preko noći), ako baš hoćeš da paziš na dugotrajnost baterije i to je to.
 
Odlično radi, ali uzmi fusion foliju, ona je oko 5.000 din, ali je dosta bolja od one obične folije. Otisak prsta radi kao da nema ništa na ekranu. Savršeno se slaže sa Samasung oficijanim maskama. Koristim Samsung clear view cover i ta futrola ne diže foliju ni jedan mikromilimetar, savršeno se uklopila. Ako hoćeš neku drugu futrolu da koristiš, prvo kupi futrolu pa onda stavi foliju.
5000din za parče folije 🙄
 
U slucaju da zelis da ti baterija bude dugovecnija, imas i u opcijama da namestis da se puni samo do 85%, da ne moras da mislis kad ces ga iskopcati iz punjaca. A imas u opcijama da omogucis i da ti gore u cosku prikazuje tacan procenat koliko je puna/prazna, ako si i zbog toga razmisljala da instaliras app za bateriju. Licno na trenutnom telefonu ne pustam skoro nikad da padne ispod 30% i punim do 80-85%, rezultat je ocigledan, ne deluje mi da je degradirala, naspram prethodnog telefona kome sam "dusu vadio" (drugacije radno mesto), pa nije izdrzala ni 2 godine do zamene. Naravno da ne treba biti rob bateriji, ali kome nije problem da pripazi (ima punjac na poslu i slicno), sigurno ce biti osetno dugovecnija...
 
5000din za parče folije 🙄
Pa nema ništa bolje kod nas. Whitestone dome staklo moraš da naručiš i čekaš, a ja nisam strpljiva osoba. Pri tome kada ti stigne moraš sam da montiraš što je verovatnoća da nešto zezneš. Stoga, fusion folija je najbolje rešenje za kupovinu kod nas. Stakla sa rupom za otiska prsta, koja se prodaju kod nas, ne bih stavio na ekran ni da mi plate da to uradim, ogavna su. Folija jeste skupa, ali ako se već iskešira 1270 evra za telefon, ne treba štedeti na zaštiti.
 
U slucaju da zelis da ti baterija bude dugovecnija, imas i u opcijama da namestis da se puni samo do 85%, da ne moras da mislis kad ces ga iskopcati iz punjaca. A imas u opcijama da omogucis i da ti gore u cosku prikazuje tacan procenat koliko je puna/prazna, ako si i zbog toga razmisljala da instaliras app za bateriju. Licno na trenutnom telefonu ne pustam skoro nikad da padne ispod 30% i punim do 80-85%, rezultat je ocigledan, ne deluje mi da je degradirala, naspram prethodnog telefona kome sam "dusu vadio" (drugacije radno mesto), pa nije izdrzala ni 2 godine do zamene. Naravno da ne treba biti rob bateriji, ali kome nije problem da pripazi (ima punjac na poslu i slicno), sigurno ce biti osetno dugovecnija...
Imala sam na prethodnom telefonu obicaj da kada oko 20% dodje punim do 100%. Mozda pokusam s ovim do 80% jer svakako mislim da mi potraje jer ne vredi menjati svake godine ili dve ne donose bas nesto posebno novo.
Bar je to moje misljenje.
 
Nece mu biti nista za 2god i da ga punis od 0-100% svaki dan dve godine. Uzivajte u telefonu, sta se cimate
 
Malopre sam preko Twitter-a davio agenta Yettel-a oko isporuke S22 ultra za biznis korisnike. Reče da kreće do kraja meseca, a ovde vidim da su ljudi već dobili. Bravo za profesionalce
 
A folija od 5 soma dinara
Pa nema ništa bolje kod nas. Whitestone dome staklo moraš da naručiš i čekaš, a ja nisam strpljiva osoba. Pri tome kada ti stigne moraš sam da montiraš što je verovatnoća da nešto zezneš. Stoga, fusion folija je najbolje rešenje za kupovinu kod nas. Stakla sa rupom za otiska prsta, koja se prodaju kod nas, ne bih stavio na ekran ni da mi plate da to uradim, ogavna su. Folija jeste skupa, ali ako se već iskešira 1270 evra za telefon, ne treba štedeti na zaštiti.
A folija od 5 soma dinara će da štiti🤣. Ne bih uzimao ništa. Na tri poslednja telefona nemam nikakvu foliju niti staklo i u perfektnom su stanju.
 
Nece mu biti nista za 2god i da ga punis od 0-100% svaki dan dve godine. Uzivajte u telefonu, sta se cimate
Ne bih rekao, posto mi je i na s20+ baterija posle godinu i po bila subjektivno bar 10-15 procenata slabija nego na pocetku, tacnije izdrzavala je jedva do kraja dana.
 
Moje iskustvo je drugacije u toj situaciji, baterija je bila za zamenu nakon godinu i po (S9+)...

Ako si koristio fast charge onda da. Ako koristis normalno punjenje, mozes bateriju da punis koliko hoces, kako hoces, za 2 godine ce maksimalno da izgubi 20%, tj da se SOT smanji sa recimo 6 sati na 5 sati (licno potvrdjeno na S7 Edge i na Note 9).
 
Ja koristim fast charge i baterija je skoro ista na s21+ posle godinu dana od 7-9 sot.
 
О ком то брзом пуњењу причамо? 25w - 45w? 😂
 
Stigao S22 Ultra, mt:s. Crna boja. Baš sam se obradovao, ali ne koliko sam očekivao.

Prvi utisci o bateriji su OK, a verujem da će biti još bolje vremenom. Kameru nisam stigao detaljno da testiram, ali mogu vam reći da sam prilično zadovoljan prvim brzim testovima, a to mi je bitna stavka kod telefona. E sad, razočarenje su performanse - nisam primetio da se neko ovde žalio na to? Lag je poprilično prisutan tokom skrolovanja, baš je primetno to "trzanje". Imam najnoviji, martovski update.

P.S Prešao sa iPhone 11 Pro Max.
 
Nazad
Vrh Dno