Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

E nek te lepo sluzi. Vrhunska masina. 12/256, taman..
 
Samo da pitam jel iko stavljao A12 Betu sa novim UI4.0?!...imam mogućnost preko Samsung Member aplikacije da se prijavim i instaliram ali ne znam koliko je pametno zbog tipa aplikacije za banku i sl?! Malo bih da razbijem monotoniju i probam sad kad sam već prešao na novi telefon i imam mogućnost al ako cu da imam problem mogu i da sačekam.

Na puixel 2 svojevremeno sećam se da sam neki developer 2 rom beta stavio (ono što ide pre bete) i bio impresioniran kako sve radi bez problema.
 
Ma jok, sacekaj regulare..
 
Samo da pitam jel iko stavljao A12 Betu sa novim UI4.0?!...imam mogućnost preko Samsung Member aplikacije da se prijavim i instaliram ali ne znam koliko je pametno zbog tipa aplikacije za banku i sl?! Malo bih da razbijem monotoniju i probam sad kad sam već prešao na novi telefon i imam mogućnost al ako cu da imam problem mogu i da sačekam.

Na puixel 2 svojevremeno sećam se da sam neki developer 2 rom beta stavio (ono što ide pre bete) i bio impresioniran kako sve radi bez problema.
Ja bih stavio da mi ponude. Na Huaweiu sam bio beta tester u prvih 100 u Srbiji za emui 10 i sve je bilo ekstra.
 
Meni je malo pre stigao neki update, kontam da nista nisu promenili
 
Kakve su sanse da se preko serijskog broja ostvari garancija kod nas? Mob kupljen u EU mislim...
 
Ja mislim nikakve, uvoznik po imei-u vidi da nije preko njega telefon usao u drzavu i nece da snosi troskove popravke..
Ali nista te ne kosta da zovnes promobi i pitas :man-shrugging:
 
Ne vazi. Kazu jedino ako znas nekog iz Samsunga kod nas..
 
Pa to, ako ce Samsung da finansira radove.. jeeeeeebiiiiiigaaaaaa
 
Juče dok sam se vozio busom, primetio sam da mi se na telefonu (običan S21) automatski uključuje do not disturb i da se tu pojavio kao schedule opcija driving mod. Isključio sam i obrisao. Onda sam primetio da mi je uključen i driving mod u google maps, pa sam takođe tu isključio. Međutim i dalje mi se uključuje do not disturb kako provali da sam u vozilu. Ima li još nekih podešavanja gde bi mogao to da isključim? Užasno me nervira. Ako je to bitno, telefon mi je uparen preko bluetooth-a sa Samsung Buds Pro i Huawei satom GT2.
 
@luka74 mislim da je to automatski, nešto veoma slično ima novi iP. Najnoviji "feature". Ne znam da li ima u podešavanjima da se isključi ta automatizacija. Žale se i na Samsung forumu.
 
Ako je to i feature, užasno me nervira jer trenutno ne vozim kola već idem gradskim prevozom. Da vozim kola i da koristim android auto, pa ok. Ovako, zaboravim dok sam u busu da se automatski uključuje do not disturb, pa propustim poziv. Jedino da tu dopustim calls, messages it'd, ali to onda nije "do not disturb" koji ponekad i koristim tako što ga ručno uključim. Prilično me frustrira sve ovo 😡
 
Povezan je valjda sa brzinom kretanja i zato se pali u busu. Slažem se da je frustrirajuće. Mogli su bar da stave opciju da se isključi kome ne treba jer ovako je kontraproduktivno. Zašto bi se palio DND npr u gradskom prevozu ili taksiju, suludo. Džabe im svi inženjeri kad prave ovakve greške.
 
Povezan je valjda sa brzinom kretanja i zato se pali u busu. Slažem se da je frustrirajuće. Mogli su bar da stave opciju da se isključi kome ne treba jer ovako je kontraproduktivno. Zašto bi se palio DND npr u gradskom prevozu ili taksiju, suludo. Džabe im svi inženjeri kad prave ovakve greške.
Malopre sam pronašao ovo rešenje na stranici Samsung foruma koju si mi poslao, pa ću sutra videti da li je to to, a mislim da jeste. Nalazi se u podešavanjima - Google - Personal SafetyScreenshot_20211005-213242_Google Play services.jpg
 
Mislim da je baterija malo bolja. Tel bas dosta koristim i bukvalno izdrzi ceo dan max maltretiranja i ostane uvece 20-30% bat.
 
Svaka čast. Meni dva dana (koliko koristim 21 ultra exy) bukvalno identično...na 16h korišćenja, 100-15% (kako uvek merim) ispadne nekih 5.5h (pet ipo) sati SOT. Nije loše obzirom da je sve popaljeno i da je na jednoj kartici lošiji signal ali opet koliko pojedini hvale bateriju...
 
Baterija je sasvim zadovoljavajuća, u 95% situacija završim radni dan. Bukvalno radim preko njega i baš često imam uključen hotspot na terenu... No, ono što se tiče rada uspem da završim, bude oko 5 sati SOT, ali posle toga sledi pogibija, jer ne može još sat da izdrži, ide na punjač.

Dual sim, BT, pored rada ima i sigurno do 30 minuta poziva, kao i često ove chat apps.
 
Mene nervira kad završim poziv ne vrati na 4g, tj nisu aktivni podaci. To se desi posle 5/10 poziva...
Ja imam isti taj problem na obicnom S21. U vecini slucajeva kad zavrsim poziv izgubim 4g i internet mi ne radi. Da bi proradio moram da upalim i ugasim airplane mode ili restart telefon. Uzasno me nervira to. I isto to mi se desava kada je signal negde slab, na primer udjem u garazu i izadjem i posle mi ne radi internet,a cak se i mreza nekad ne vrati uopste i budem nedostupan. Jel ima neko jos takvih problema? I sta ciniti...
 
Koja je mreža u pitanju? Ja preko Telenora nisam imao taj problem.
 
Baš čudno 🤔 Da mi se pojavi to posle onog zezanja kada mi je automatski uključivao DND mod kada sam u prevozu, tačno bih ga razbio.
Možda imaš neki problem sa sim karticom. Meni je tako ranije, na drugom telefonu gubila mrežu, pa sam je zamenio.
 
Ja imam isti taj problem na obicnom S21. U vecini slucajeva kad zavrsim poziv izgubim 4g i internet mi ne radi. Da bi proradio moram da upalim i ugasim airplane mode ili restart telefon. Uzasno me nervira to. I isto to mi se desava kada je signal negde slab, na primer udjem u garazu i izadjem i posle mi ne radi internet,a cak se i mreza nekad ne vrati uopste i budem nedostupan. Jel ima neko jos takvih problema? I sta ciniti...
Imao sam isti problem dok nisam aktivirao volte uslugu, odnosno poziv preko 4g mreze. U tom slucaju telefon uvek ostaje povezan na 4g, tj. ne prebacuje se 4g na 3g pri uspostavljanju poziva. Nazvao sam kontakt centar, konkretno sam A1 mreza i aktivirao tu uslugu...
 
Isti problem i ja imam vec dugo, i ne nalazim resenje. Obican s21 i telenor mreza. Ne znam da li ova volte usluga moze kod telenora? Mada meni se ne desava posle poziva, najcesce sam primetio kad predjem sa wifi na mobilni net
 
Nazad
Vrh Dno