Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Mislis da ce biti znatan upgrade u odnosu na P40 Pro+? Kontam da su kamere tu negde.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Kao što reče Darko, što se tiče fotografije tu je to negdje, manje više isto...ali video je druga priča. Kao što sam spomenuo u temi o P40 seriji, nekad me nedostatka Google Mobile Services ide na živce...ne zbog samih Google aplikacija nego zbog toga što neke druge neće da ispravno rade ili se čak ne mogu ni instalirati.
Samo se nadam da će biti kakvih korisnih informacija do 28.1 jer ako ne napravim pre order onda ću sigurno čekati da vidim što donosi P50 serija.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Zanima me bas dali ce nocni mod biti unapredjen toliko koliko su na prezentaciji pricali.To jest dali ce biti u rangu huaveja u najtezim uslovima osvetljenja.Nije ni sada los,ali moze to bolje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Većina vas generalno ima mnogo veće probleme od sot-a, plastičnih leđa, punjača i slično. Mislim na one u glavi.

A ovaj deo foruma je baš skliznuo u ambis. 90% komentara je sviranje *****
Склизнуо је онај који да 1200-1500е за телефон за који се праве разни компромиси а тешко им да ставе пуњач или обичне жичане слушалице у кутију, као да их коштају 200е да направе

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Većina vas generalno ima mnogo veće probleme od sot-a, plastičnih leđa, punjača i slično. Mislim na one u glavi.

A ovaj deo foruma je baš skliznuo u ambis. 90% komentara je sviranje *****
Inače ne komentarišem često Samsung forum, ali ne razumem potrebu da napusis 90% ljudi ,komentara (kao što si naveo) koji pišu ovde.
A još manje kako imaš živaca da to čitaš ako ti toliko smeta...
Neki osnovni rispekt mislim da je stvar kulture. Ako se nekom ne dopada, poljubi i ostavi. Kao što svi radimo sa temama koje se, po našim merilima, zaglupe.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa potreba je zato što glupostima nema kraja. Ovde se piše samo da bi se nešto pisalo. Nekom se to sviđa, nekom ne. Ja sam lično u fazonu da je bolje napisati 3 dobra upisa nego 1000 loših. Samo čekam foru za muvanje devojaka "Ej jel znaš koliko moj šljamsung ima bodova na antutu testu". I tako budale osvajaju svet. Ovo što se ovde piše u 90% slučaja, nema veze sa detaljnošću, preciznošću i razumevanjem uređaja. Ima veze sa viškom vremena, dosadom, pomodarstvom i slično. Svako ko telefon menja na 3 meseca nije ljubitelj telefona nego je zaludan. I ako se non stop sklanjaš *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma, na kraju uhvatiše sebe kako ne radiš ništa drugo nego samo bežiš.
 
Ovo što se ovde piše u 90% slučaja, nema veze sa detaljnošću, preciznošću i razumevanjem uređaja. Ima veze sa viškom vremena, dosadom, pomodarstvom i slično...
Takva su vremena [emoji16]

Ipak izgleda da je povišena temperatura SD888 zbog njega samog a ne Xiaomi_ja...kod pokušaja 3 benchmark testa isti je prekinut zbog pregrijavanja uređaja...Vivo IQ00 7
https://youtu.be/uqp2TuyFVkQ



Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uh uh, evo imamo i prvo branitelja tehnologije, jer smo mi eto budale sto ukazujemo na ocigledne nedostatke.
I sada je tvoj sud o tome da 90 posto ljudi pise ptosseravvanje i da je 90 posto ljudi glupo, a ti jedini pametan
Puno srece sa tim stavom.
Mogu ja kao inzenjer da navodim do sutra koje sve probleme sam imao i imam sa samsung uredjajima kroz svoju karijeru android software inzinjera, ali i to tebi ne bi bilo dovoljno vec bi jos uvek hvalospeve delio ovde o s seriji.
Svako ko radi android development ili je radio zna o kakvim problemima pricam, pocev od ne dokumentovanih ogranicenja i "specijalnih" intenata koje si morao da kopas po logcatu da bi nesto proradilo na samsungu.
Postoji razlog zasto svaki dev ima samsung, a to nije zato sto ga nesto preterano obozavamo, vec zato sto ces upravo na njemu imati neki problem za koji nisi znao da je moguc
Evo ti jedan primer:
Note 4 pre par godina.
Aplikacija na kojoj sam tada radio je gasila jebbeni telefon.
Znaci ne crash, ne anr, vec restart out of the blue.
Na svim mogucim telefonima kojima smo imali pristup je radila, ali samo na tada vec 2 godine starom flagshipu je uzrokovala gasenje telefona.
Da nesreca bude veca, taj telefon je isto imao i jedan stake holder.
Mozes li da zamislis tu frustraciju da ne znas sta se dogadja, jer se telefon ugasi i ne mozes doci do razloga zasto se to desava. Postavljanje flagova sistemu da se zauzme vise rama za aplikaciju nije urodilo plodom.
Da skratim pricu, nakon nedelju dana doslo se do resenja da kada se detektuje koji telefon je u pitanju, da se ne radi nista paralelno, vec samo u 2 threada (ui i io)
U prevodu ram management je bio toliko lose urađen, da je sistem nakon zahteva da alocira memoriju davao nedovoljno koliko je aplikaciji trebalo. Pa se pribeglo solomunskom resenju.
Sada je situacija mnogo bolja ali nije zlatna sto se tice novih uredjaja.
Android kao sistem je zreliji a i sami oem proizvodjaci ne prave neke vratolomije. Osim huawei-a ciji ram management je isto crap i zna da bude problem zbog preagresivnog ubijanja procesa. Ali sada se aplikacije kreiraju drugacije nego pre 5 godina, tako da smo spremni na svaki bulshit.
Ali kada pogledas qa report pred release, u 70 posto slucajeva bug report dolazi sa samsunga.
To nije slucajno.

Izvinjavam se na opsirnom postu, ali mi smeta kada neko brani nesto jer njemu kao laiku to izgleda cool, i mi smo svi slepi i trazimo dlaku u jajetu.
Kroz ruke mi je prosao veci broj uredjaja, i to na mnogo detaljnjiji nacin nego sto ce ikom od review-era ili obicnih korisnika.
Kao testne uredjaje sam imao s3, s4, s6 edge plus, s7, s7 edge, note 4, s20 fe, s9, s9 snap, p9 lite, p10 lite, pixel 3...



Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 
Pa potreba je zato što glupostima nema kraja. Ovde se piše samo da bi se nešto pisalo. Nekom se to sviđa, nekom ne. Ja sam lično u fazonu da je bolje napisati 3 dobra upisa nego 1000 loših. Samo čekam foru za muvanje devojaka "Ej jel znaš koliko moj šljamsung ima bodova na antutu testu". I tako budale osvajaju svet. Ovo što se ovde piše u 90% slučaja, nema veze sa detaljnošću, preciznošću i razumevanjem uređaja. Ima veze sa viškom vremena, dosadom, pomodarstvom i slično. Svako ko telefon menja na 3 meseca nije ljubitelj telefona nego je zaludan. I ako se non stop sklanjaš *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma, na kraju uhvatiše sebe kako ne radiš ništa drugo nego samo bežiš.

Testovi su nebitni i vecina nece vidjeti razliku u svakodnevnom koristenju, osim te baterije, ali ni to nece osjetiti neko ko koristi 3 aplikacije. Bitno je da se i dalje, nakon 6 i vise godina vidi koliko je exynos inferioran, a cak su napravili video o ovom novom exynosu i pomislio bi neko ko ne zna da su napravili nesto nevidjeno i da je to trenutno najbolji cip na planeti. A naravno imas par ljudi kojima su ti brojevi sve, pa stvore sliku o telefonu kad ga pogledaju u poslovnici i na osnovu Antutu testa.[emoji23]

Edit: Poruka od forumasa iznad ti sve govori.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa potreba je zato što glupostima nema kraja. Ovde se piše samo da bi se nešto pisalo. Nekom se to sviđa, nekom ne. Ja sam lično u fazonu da je bolje napisati 3 dobra upisa nego 1000 loših. Samo čekam foru za muvanje devojaka "Ej jel znaš koliko moj šljamsung ima bodova na antutu testu". I tako budale osvajaju svet. Ovo što se ovde piše u 90% slučaja, nema veze sa detaljnošću, preciznošću i razumevanjem uređaja. Ima veze sa viškom vremena, dosadom, pomodarstvom i slično. Svako ko telefon menja na 3 meseca nije ljubitelj telefona nego je zaludan. I ako se non stop sklanjaš *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma, na kraju uhvatiše sebe kako ne radiš ništa drugo nego samo bežiš.
Uvek je ovako kada se pojavi novi model u kom god podforumu a ako ne zelis da pazaris ovaj tel ili nisi zainteresovan za isti ne znam cemu uopste komentar. Pa i ti si sad napisao 2 ili 3 ista komentara mozda bas zato da bi ti se povecao broj komentara
 
Stvarno smatrate sa tom antutu patkometrijom i pričom "koliko može da razvije".
Cela priča oko exynos-a je da mora imati isto trajanje baterije kao snapdragon verzija, a ne te brojke koje ništa ne znače.

20210108154414_13605.png


Eto tu je iqoo neo 3 za ljubitelje kineskih antutu testova, za svakodnevne aktivnosti 99% korisnika biće brži par milisekundi :D
 
Poslednja izmena:
@Risko pljuju telefon oni koji menjaju 1-2 samsung modela svake godine jer su razočarani; oni koji čačkaju u radnji, gledaju na yt i menjaju na par godina telefon, apsolutno razumem da su hiperoduševljeni!

Ti si ekstrem čak i za ljude koji posećuju ovaj forum, a za generalnu populaciju da i ne pričam...
 
Uvek je ovako kada se pojavi novi model u kom god podforumu a ako ne zelis da pazaris ovaj tel ili nisi zainteresovan za isti ne znam cemu uopste komentar. Pa i ti si sad napisao 2 ili 3 ista komentara mozda bas zato da bi ti se povecao broj komentara

Pratim teme o raznim flagship telefonima po ovom forumu i bez konkurecije je najviše pljuvačine po samsung temama, o ovome sam već pisao u note 20 temi, gde su se neki složili s tim, a neki ne.

Potpuni disbalans izmedju normalnih i realnih komentara i ljudi koji samo pakuju "hejt".
 
Ti si ekstrem čak i za ljude koji posećuju ovaj forum, a za generalnu populaciju da i ne pričam...

Zato ce on da ga kupi, pa ce da se naljuti i meni proda na ljeto (koji god da kupi)... ;)
 
Pratim teme o raznim flagship telefonima po ovom forumu i bez konkurecije je najviše pljuvačine po samsung temama, o ovome sam već pisao u note 20 temi, gde su se neki složili s tim, a neki ne.

Potpuni disbalans izmedju normalnih i realnih komentara i ljudi koji samo pakuju "hejt".
Mozda zato sto se od Samsunga ocekuje najvise iskreno. Ja sam prestao da kupujem samsung kada je poceo da za vise novca nudi isto ili slicno kao ostali proizvodjaci. Srecan sam sto nisam kao neki vezan za jednog proizvodjaca pa da ne vidim mane.

Ali i dalje je lider na trzistu i od takvih se najvise ocekuje, i u slucaju da nesto nije ok, normalno je izraziti nezadovoljstvo, bilo da je to SD kartica (meni nebitna), nedostatak punjaca (a pljuvali su konkurenciju pa pojeli g i uradili isto), SoC koji ima problema, sta god. Da nije USA zabrane za Huawei, mislim da bi bila druga prica.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa i ti si sad napisao 2 ili 3 ista komentara mozda bas zato da bi ti se povecao broj komentara

član sam foruma od 2005.godine.
bildujem upise??? sa 101 na 104???
popunio sam već ovu anketu oko reorganizacije foruma. nisam imao ništa da predložim oko novih tema ali sada imam. ako je moguće organizovati takmičenje za najgluplji upis, mislim da bi ovaj već osvojio zlatnu olimpijsku medalju. i značku.

a o tome upravo i pričam. ljudi samo ispljunu nešto, nebitno ima li to ikakvog smisla. pola upisa je exy vs snap. mislim da su iz samsunga već reagovali i angažovali čoveka koji će da prati upise duleta i sličnih jer im je nedostatak sd kartice dijl brejker. wow

flegšip telefoni nisu smišljeni za široke narodne mase. smišljeni su za ljude koje imaju novca da telefon od hiljadu, dve evra ne nose ekapsuliranog u 6 različitih zaštita i maski.
i njega baš briga i za punjač i za sd karticu i za antutu test.
to što je hit u srbiji da čovek koji ima platu recimo 400e nosi telefon od 1000e, to je već posebna priča.
 
Naravno da mi je bedostatak kartice veliki minus i to ne samo meni,mogao bi i citati malo i na drugim mestima sta ljudima smeta . Ako si clan od 2005 i imas samo 104 posta to dosta govori o tvom doprinosu ovom forumu i ti bi poslednji trebao da potpisujes tu anketu.
Ako ti ne odgovara sto ljudi komentarisu ovde nesto sto nam je ukinuto na telefonu koji treba da platimo 1300e stvarno mislim da bi trebao ili da zaobidjes forum ili da se konstruktivnije ubacis u raspravljanje o relefonu.
Ja sam samo u dva navrata pisao o sd kartici ,kada sam pitao da li je proverena informacija da je nema i o tome da necu kupiti telefon bez sd slota i ne znam u cemu je problem????
I pogledaj molim te koliko imam postova u ovoj temi pa onda pisi a kao dugogodisnji korisnik samsung telefona naravno da imam pravo da pisem i sta mi smeta i sta je dobro,za to valjda i sluzi forum sve dok ne vredjam nikog a to nisam uradio,zar ne
 
Poslednja izmena:
diviner_golden;6300729 flegšip telefoni nisu smišljeni za široke narodne mase. smišljeni su za ljude koje imaju novca da telefon od hiljadu je napisao(la):
^ +1

Upravo tako , Samsung proda S i N serije oko 50 miliona primeraka godišnje i ispunili su svoj target. Ostalih 3-4 milijarde korisnika im nije toliko $$$ primarno (ista priča o profitu je i kod Apple).

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje ,da li je ovo tema s21 ili a20? O kom telefonu mi pricamo ovde i kakve ima veze koliko komada prodaju godisnje?
Pricamo o samom aparatu,o manama i prednostima,o onome sta je dobro i sta su lose uradili u odnosu na proslogodolisnji model
 
Poslednja izmena:
flegšip telefoni nisu smišljeni za široke narodne mase. smišljeni su za ljude koje imaju novca da telefon od hiljadu, dve evra ne nose ekapsuliranog u 6 različitih zaštita i maski.
i njega baš briga i za punjač i za sd karticu i za antutu test.
to što je hit u srbiji da čovek koji ima platu recimo 400e nosi telefon od 1000e, to je već posebna priča.
Znaci oni koji imaju novca za telefon od 1000-2000e su idi0ti kojima nije bitno kako telefon radi, koliko traje baterija, koliko imaju memorije, itd. Zanimljivo. Mada sigurno imas istomisljenike u menadzmentu Samsunga.
Mozda je to i istina za neke, mada ce cak i oni da se bune (tatin sincic ce da popizdi kad vidi da mu ortak ima brzu verziju/za drugo trziste, sponzorusa kad vidi da nema staklo nazad ili kad za par dana napuni memoriju)
 
Poslednja izmena:
Je l to kod operatora za preorder nema 16/512 verzija ili ja ne mogu da nađem lepo?!

Kakva *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština, ako je zaista tako

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Ako hoćeš 16/512 ultru baci mi broj na PM da vidim šta mogu da uradim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
diviner, realno.... nicim nisi doprineo temi, postovi su ti prazni sadrzajem, samo patetises nesto, pravis se pametan i smaras.
Ovo je tema o S21 a ne o filozofijama postojanja. Ako nemas i neces sta da doprineses, mislis da je tema glupa ili sta god drugo, zasto dolazis ovde i trosis svoje dragoceno vreme?
Molim te ne smaraj, zaobidji temu a admina molim da ukloni trolinu iz topika ako nastavi da pljuje temu i ucesnike

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ce operateri uzimati verzije sa 256gb?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Da li mi se samo čini ili je kod nas u predprodaji jedino "Ultra od soma ipo" ima više od 128GB storage-a. Ništa verzije od 256GB za svega 50e više koju je Samsung izbacio da umniri bes zbog izbacivanja uSD slota i koju dobija sav normalan svet.
Srpski zastupnik Samsunga nas tretira zaista bedno od kad je Huaweii posustao. Prvo smo bili valjda jedina država u Evropi u kojoj se nije mogla legalno kupiti Snapdragon verzija S20 Fan Edition, sada ovo!
Pa koga vi zaj..avate???
Tretiraju nas gore od snobova koji prodaju jabuke.
 
Ne čini ti se. Upravo sve to I mene nervira.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Da li mi se samo čini ili je kod nas u predprodaji jedino "Ultra od soma ipo" ima više od 128GB storage-a. Ništa verzije od 256GB za svega 50e više koju je Samsung izbacio da umniri bes zbog izbacivanja uSD slota i koju dobija sav normalan svet.
Srpski zastupnik Samsunga nas tretira zaista bedno od kad je Huaweii posustao. Prvo smo bili valjda jedina država u Evropi u kojoj se nije mogla legalno kupiti Snapdragon verzija S20 Fan Edition, sada ovo!
Pa koga vi zaj..avate???
Tretiraju nas gore od snobova koji prodaju jabuke.

Srpski zastupnik su Hrvati, kad zoves njihov Korisnicki servis mozes da pricas sa Stipe, Mite.....do pre 4 god su bili Madjari.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno