Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

@Proday Uzeo sam ga ali mi se nije svideo displej, muke su to kad se navikneš na samsung..😅 Tako da sam ga prodao i tražio P40 Pro Plus(jer on sigurno ima samsungov displej) da isprobam, ali je u međuvremenu naišla dobra ponuda za Ultricu 🙂🙂
 
Pozdrav drustvo, imam jedno pitanje. Imam jedno 7-8 meseci S20 obican i naravno uz njega idu one dobre AKG slusalice (za kojih nemam zamerke, stvarno su odlicne), medjutim primetio sam pre par nedelja da mi leva slusalica ne radi kako treba, radi ali dosta slabije, nema bas itd.. Malo sam se cak istripovao da je do mog sluha, a ne do slusalica, ali ipak sam ustanovio da leva slusalica ne radi kako treba. Slusalice nisu mnogo koriscene, pa samim tim cisto sumnjam da su ostecene. Da li se to nekom desavalo i da li zna neko hoce li mi MTS to zameniti (a da ne moram ceo uredjaj da vracam).

Hvala unapred na odgovorima.
 
Ljudi toliko smaraju s tim grejanjem S20 uređaja da mi se, da prostite, sere više od tih priča. Šta vi radite tim telefonima kad vam se toliko greju??
 
Ma kakvo grejanje, moj S20 se ne greje ni kada se puni, a ni kada se koristi(ne igram igrice...vrlo retko šah). Možda se nekome greje ako igra neku "jaku" igricu?
 
Ja sam igrao PUBG, CoD Mobile, Shadowgun War Games... Bude mlak nekad i to je to. Ništa drastično i nedovoljno za bilo kakvu dramu na svakom mogućem forumu/mestu na netu gde se raspravlja o mobilnim telefonima. Kao da vam zapalio ruku. :D

Najviše se ugrejao jednom u CoD Mobile u nekom war mode-u, ne znam tačno zašto, možda jer ima previše igrača na malom prostoru.
 
Jel puca nekom chrome ovih dana?Malo-malo pa zabode i izbaci app mora da se ugasi?
 
Evo da javim utiske baterije posle nedelju dana korišćenja S20 Ultra SD. Pre njega sam koristio mesec dana Note 20 Ultra SD. Baterija je bolja za 20% na S20U, nisam očekivao da je toliko bolja iako je većeg kapaciteta, jer nema adaptive refresh rate. Preko noći izgubi 3%, na Notu oko 8%(Wifi i AOD isključeni).
 
Ova zadnja nadogradnja donela mi pregrst problema na samsung s20plus. Proximity senzor brljavi pa kad zavrsim poziv ekran ostane iskljucen ne stalno ali pocinje da se desava i bas me nervira. Wi fi se iskljucuje iznenada i opet se vrati u roku od 5 sec vrlo cesto tokom dana. Priblem nije u ruteru jer drugi telefon MI radi normalno odnosno ne prekida wi fi. Baterija sad traje i nesto manje. Nadam se da ce ovo brzo popraviti sve se desava odmah nakon apdejta.
 
Meni ne rade ni Bixby rutine dok ih ručno ne restartujem, što je potpuno besmisleno.
 
Znači čekamo sledeće ažuriranje...
 
@Proday da li te ne bi mrzelo da izneseš svoj neki utisak o dosadašnjem periodu sa S20 telefonom, ubiše me veliki telefoni pa gledam da uzmem s20 snap ili s21 exy, zavisi kako naletim na šta.
 
@radjenovic ja prezadovoljan...mislim dovoljno govori o tome što sam već 8 meseci na istom telefonu i ne planiram (čitaj nemam za šta) da menjam. Boljeg telefona ovih dimenzija nema. Inače je po meni s20 (ovaj snap) bolji i od novog s21 u svim izvedbama. Ako te šta konkretno interesuje pitaj. Upaljeno sve, qhd + 120hz, izvlačim oko 5h sot na dan.
 
Sada i zvanično mogu da kažem da je ovo prvi samsung (od mnogih) koji posle 1000+ sati "ON" ne štuca kada se otvaraju slike u galeriji.

I jel ovo dobro vidim, gboard na samsungu konačno dobio default font kao na pixel telefonima; ovo me oduvek nerviralo što je različito
 
Od nedavno sam postao ponosni vlasnik s20+, moze li preporuka za neku dobru masku?
 
Ja imam dbrand grip case i prezadovoljan sam. Ima na jutjubu snimak kako lik baca telefon 100x s tom maskom, ko ima želudac da gleda.
 
Jel zna neko kako da vidim da li S20+ koristi Wifi preko 5ghz ili 2.5? U podešavanjima vezano za WiFi ne vidim to, a kažu da bude veća brzina za telefone koji podržavaju 5ghz
 
Izgleda da mi kasni mesečno ažuriranje.
 
Jel zna neko kako da vidim da li S20+ koristi Wifi preko 5ghz ili 2.5? U podešavanjima vezano za WiFi ne vidim to, a kažu da bude veća brzina za telefone koji podržavaju 5ghz
Vidis gde ti pise network speed, ako je iznad 300mbps to ti je 5ghz, premda nema pravila.. Ima ruteri koji na 2.4 imaju mogucnost isporuke i do 450mbps. Jedino neku aplikaciju da skines
 

Prilozi

  • Screenshot_20210517-115909_Settings.jpg
    Screenshot_20210517-115909_Settings.jpg
    38 KB · Pregleda: 83
Posle 1700 sati on krenuo da zapucava telefon i to ne galerija nego da laguje sistem i kasni na odziv. Morao reset. Dosta bolje od ranijih gde se već na 1000+ raspadala galerija i ostalo.

Verujem da ovo nikom nije bitno al eto
 

Prilozi

  • Screenshot_20210523-143207_Settings.jpg
    Screenshot_20210523-143207_Settings.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 78
2 meseca nije bio update? :D
 
Drugari, od poslednjeg update-a ne moze da uhvati fokus normalno na 1x.
Svaka slika je mutna ovako, nece da izostri. Na 0.5 je sve normalno i npr kad zumiram 5x isto je dobro.
Reset sam sva podesavanja kamere i nije nista pomoglo. Kad slikam neki objekat koji je blizu onda uhvati focus, ali ovako bilo sta dalje je mutno.
Ispod je primer sta se tacno desava. Ima li neki fix sa ovo?
 

Prilozi

  • 20210528_143229.jpg
    20210528_143229.jpg
    167.3 KB · Pregleda: 118
Drugari, od poslednjeg update-a ne moze da uhvati fokus normalno na 1x.
Svaka slika je mutna ovako, nece da izostri. Na 0.5 je sve normalno i npr kad zumiram 5x isto je dobro.
Reset sam sva podesavanja kamere i nije nista pomoglo. Kad slikam neki objekat koji je blizu onda uhvati focus, ali ovako bilo sta dalje je mutno.
Ispod je primer sta se tacno desava. Ima li neki fix sa ovo?
Koji je update i koji telefon? Jesi probao factory reset?
 
Nazad
Vrh Dno