Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Zarade oni i na tome, nista ti ne brini ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
To je valjda onaj meenova adapter, pogledaj da li ima na aliju ili ebayu.
 
Meni bi ovo dobro došlo za muziku, samo usb-c...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Možda čak i bolje fleška, gledao sam nešto pre uzimanja telefona ali čini mi se da samo SanDisk ima nešto normalno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
onaj je toliko malen da je idealan.. A imam flash sa ovim konektorom a sa druge strane je usb..ali dugačko je to..smeta.. a i lako zakačiš pa iskiriviš konektor
 
Poslednja izmena:
Vidjao sam ja i manja resenja sa sopstvenom memorijom.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Izgleda sam ostao sam sa notom 5 na forumu, Dark pozuri sa nabavkom da imam sa kime da razmenjujem utiske.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Nisi jedini ne sekiraj se :) Ja sam oduševljen telefonom, ali sa obzirom da prelazim sa note 3 nije ni čudo :) Baterija je mogla biti bolja, ali cenim da kada bih ga rutovao i ubacio neki custom rom da bi se situacija poboljšala. Mada, nemam ni vremena u zadnje vreme da se bakćem sa tim. I najviše me nervira što nema prikaza jačine signala i stanja budnosti u telefona podešavanju baterije...

Sent from my SM-N920C
 
@tassotti razumem u podpunosti. Kad smo pozurili da predjemo ja mm; tel sam uzeo sa 5.1.1 gde je sve to sa stanjem baterije uredno radilo i odma isto vece mi djavo nije dao mira...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Imate Kingston fleske sa micro i obicnim usb konektorom. Samo okrenete i koristite koji hocete. Malih je dimenzija skroz.

Xperia Z2
 
@tassotti razumem u podpunosti. Kad smo pozurili da predjemo ja mm; tel sam uzeo sa 5.1.1 gde je sve to sa stanjem baterije uredno radilo i odma isto vece mi djavo nije dao mira...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Ja sam ga uzeo sa mm. Bilo je bolje sa 5.1.1?

Sent from my SM-N920C
 
Pa sa 5.1.1 je bila ta opcija za kojom kukas (i ja isto) ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ne razumem zašto su to ukinuli? Da li je baterija bila bolja na 5.1.1?

Sent from my SM-N920C
 
Pa sa 5.1.1 je bila ta opcija za kojom kukas (i ja isto) ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Ja sam mislio odmah da predjem na MM dok nisam instalirao nista kako bi sistem bio svez. a razlog je lag u kucanju teksta, koji postoji. Krene lepo i posle zakoči i laguje. Tako testeri pokazaše


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja bas hteo da te savetujem da ostanes na lp ako dodje tel sa istim :) I da budem iskren, na notu 4 nikada nisam primetio taj lag na tastaturi koji pominjete a kucao sam gomilu teksta i poruka svakodnevno!

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Note 4 je imao taj lag na pocetnoj verziji softvera, 4.4.4 ako se dobro secam. Posle je na Lolipopu reseno.

Xperia Z2
 
Nije ni skupo, 15$ sa poštarinom... Hvala... :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Šta skupo, ja onu staru verziju koristim godinama :)
Kao privezak nosim uz ključeve i povremeno bude baš koristan ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
stiglo ovo malo pre vremena..sličan gabarita kao s6 plus ali bolji ekran i bolji screen to body ration... Javljam sutra i ovih dana bateriju i ostalo...DSC_6260.jpg
 

Prilozi

  • DSC_6257.jpg
    DSC_6257.jpg
    812.9 KB · Pregleda: 137
Poslednja izmena:
Odlicno @DARK SIDE i neka te sluzi do pojave nota 6 :)

Ono sto ukratko mogu da napisem u poredjenju S7 sa NOTE 5 telefonom:

Na strani S7
- autonomija 300 puta...salu na stranu ali sigurno bar 20% bolja (identican softver, takodje mart),
- nesto bolji prijem signala (na identicnim mestima cesto imam crticu vise),
- nesto precizniji rezultat na GPS test programu 20 VS 26,
- always on koji moze nekima da znaci,
- i mozda tripujem ali cini mi se da ima i za nijansu jaci bluetooth domet (rekonektuje se na gearfit na mestima na kojima sa note nije mogao),
- recimo i kamera, ali to je sad vec diskutabilno...nekome ce vise znaciti preciznije boje na auto na N5 i 16mpx na 16:9.

Na strani Nota 5
- zvucnik primetno glasniji (pogotovo pri slusanju muzike, filmova itd), mada i dalje slabiji nego na note 4 sto je bio,
- bolji kvalitet volume i power tastera (tvrdji su i lepsi klik imaju),
- po meni daleko lepse melodije za warning i notifikacije, posebno one kada se otkljucava i zakljucava telefon,
- screen to size ratio (bazeli na note 5 daleko manji i generalno su mi krivine na telefonu tj oblik lepsi),
- olovka se podrazumeva
- fluidniji rad na pomenutoj identicnoj verziji softvera

Lični stav je da je bolje ici na Note ukoliko možete da podnesete te dimenzije (koje verujte mnogo znace i nedostaju kada se naviknete na iste) i ukoliko vam autonomija nije prioritet.
 
Odlicno @DARK SIDE i neka te sluzi do pojave nota 6 :)

Ono sto ukratko mogu da napisem u poredjenju S7 sa NOTE 5 telefonom:

Na strani S7
- autonomija 300 puta...salu na stranu ali sigurno bar 20% bolja (identican softver, takodje mart),
- nesto bolji prijem signala (na identicnim mestima cesto imam crticu vise),
- nesto precizniji rezultat na GPS test programu 20 VS 26,
- always on koji moze nekima da znaci,
- i mozda tripujem ali cini mi se da ima i za nijansu jaci bluetooth domet (rekonektuje se na gearfit na mestima na kojima sa note nije mogao),
- recimo i kamera, ali to je sad vec diskutabilno...nekome ce vise znaciti preciznije boje na auto na N5 i 16mpx na 16:9.

Na strani Nota 5
- zvucnik primetno glasniji (pogotovo pri slusanju muzike, filmova itd), mada i dalje slabiji nego na note 4 sto je bio,
- bolji kvalitet volume i power tastera (tvrdji su i lepsi klik imaju),
- po meni daleko lepse melodije za warning i notifikacije, posebno one kada se otkljucava i zakljucava telefon,
- screen to size ratio (bazeli na note 5 daleko manji i generalno su mi krivine na telefonu tj oblik lepsi),
- olovka se podrazumeva
- fluidniji rad na pomenutoj identicnoj verziji softvera

Lični stav je da je bolje ici na Note ukoliko možete da podnesete te dimenzije (koje verujte mnogo znace i nedostaju kada se naviknete na iste) i ukoliko vam autonomija nije prioritet.
Ekran veliki stvarno znači. Iznenadio me bass u zvuku zvona. Obično Samsung ima kreštav zvuk rintona. Kupio sam nillkin wireless charger i defender futrolu. Probaću sutra.
9cf0545a852fb452a94c7112607f349d.jpg


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
za sada android sistem je 4%
38f766026c1acc2743d17a0b6129100f.jpg
29a9f76375ab7af8a7c3f29b1e48a6da.jpg


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Dark android sistem i play servisi su uvek na malom procentu kada si na wifi...do "problema" dolazi kada si na mobile data veci deo vremena ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Dark android sistem i play servisi su uvek na malom procentu kada si na wifi...do "problema" dolazi kada si na mobile data veci deo vremena ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
pametno zboris, no meni je bez 3G sa opfimizacijama na S5, ipak akndroid sistem isao preko 15%,sta god da sam radio. Pa i na više je išao.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@DARK SIDE jedino sto mogu da predpostavim je da si telefon punio na dan ipo ili mozda dva. Meni telefon ide na punjac na najvise 15h, tako da android sistem ne stigne previse da povuce baterije. Prvo sam pomislio da je to do lolipopa, posto su svi ovi shotovi sto sam stavljao sa marshmallowa, ali sam onda pogledao i shotove sa nota 4 koji je radio na poslednjoj verziji lp i definitivno, najvise sto je android sistem bio je nekih 8% jednom.

Evo tih par stanja sa note 5...na prva dva sot oko 4:50h, a poslednji je onaj sa sot-om od 7h sto sam kacio pre par dana kada je tel bio na wifi sve vreme.

Btw ako si na 5.1.1 mogu ti okaciti i fotke sa nota 4 pa da poredis.

P.S. trebao si da cujes zvucnik na Notu 4 ;)
 

Prilozi

  • Screenshot_20160414-162218.jpg
    Screenshot_20160414-162218.jpg
    581.9 KB · Pregleda: 117
  • Screenshot_20160418-201347.jpg
    Screenshot_20160418-201347.jpg
    611.9 KB · Pregleda: 118
  • Screenshot_20160421-185518.jpg
    Screenshot_20160421-185518.jpg
    604.9 KB · Pregleda: 112
@DARK SIDE jedino sto mogu da predpostavim je da si telefon punio na dan ipo ili mozda dva. Meni telefon ide na punjac na najvise 15h, tako da android sistem ne stigne previse da povuce baterije. Prvo sam pomislio da je to do lolipopa, posto su svi ovi shotovi sto sam stavljao sa marshmallowa, ali sam onda pogledao i shotove sa nota 4 koji je radio na poslednjoj verziji lp i definitivno, najvise sto je android sistem bio je nekih 8% jednom.

Evo tih par stanja sa note 5...na prva dva sot oko 4:50h, a poslednji je onaj sa sot-om od 7h sto sam kacio pre par dana kada je tel bio na wifi sve vreme.

Btw ako si na 5.1.1 mogu ti okaciti i fotke sa nota 4 pa da poredis.

P.S. trebao si da cujes zvucnik na Notu 4 ;)

Da. Meni je baterija na s5 uveče uvek bila od 70 do 80%. Ja ne koristim 3G nikada. Ali sam punio svako veče. Android system je cepao i do 20%. Javljam za Note5. Ima jak upload i download juče i danas svega i svačega. Sačekaću da se smiri sistem pa sam siguran da neću gurati ispod 5 SOT.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Au...pa sa takvom stopom koriscenja note ce da ti drzi ceo dan!!!..u tom slucaju nisi mogao pazariti bolji telefon; vec sam sad siguran da ce ti se maksimlno dopasti.

Uzgred koji android je na telefonu, ne videh nigde?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno