Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Pa naravno druze, niko nije ni rekao da treba da ukines sve sto je rozle...moras da gledas sta ti treba i sta ne i shodno tome gasis.

Uzgred imas i free verziju na play store.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
neke stvari mi trebaju.. neke sam makao. ali znam da sve ovo nece nesto da utice na bateriju. Ona je 5 SOT kod mene i to je to. dovoljno meni za 1 dan..
8d5184c243a42940d14ceaf8cdfc1561.jpg


inače, nisi me skontao .program je sam detektovao bloat... zato sam ono napisao tj probao program da sam odradi.posle sam ručno odradio.i to je to..
3d7c8d1260a18c3463bfc6e4d400d075.jpg


Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
Odlicno je to! Sad uzivaj u telefonu i neka ti pravi pare ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odlicno je to! Sad uzivaj u telefonu i neka ti pravi pare ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Testirao sam zvuk. Dac ako ga uopste ima nije napravio neki pomak. Postoje tube efekti i sl. Ali pojacanje izlaza jok.Zvuk na slusalicama je ok. ali nista epohalno. Generalno sam zadovoljan fonom. Jurim neke futrole po Ali express i to je to...

Sent from Note 5
 
Imas na aliju onog lika sto prodaje org spigen ali ima samo ruged armor za note 5

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imas na aliju onog lika sto prodaje org spigen ali ima samo ruged armor za note 5

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Pogledacu... Elem,kupio sam Nillkin defender ali jbt ne preporucujem defender nikome. izvaditi fon je skoro nemoguce.Kada scepa fon ne pusta. Ako neko menja futrole kao ja po potrebi onda je muka tiva zameniti futrole.

Sent from Note 5
 
Ma opušteno...
Još sam ja istripovao da tapatalk nije poslao :D

Ako nemate garanciju bolje je da rutujete i počistite telefon (brisanje bloat-a i reklama (adaway))
 
danas je izgurao 6 SOT. WI FI ceo dan.
5e0aa046219e6908fd019913261bed0e.jpg

Ali danas nisam trenirao i koristio s health a i baterija bi trebalo da se malo stabilizovala..

Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
A i odradio si disable aplikacija! Jos malo i eto te na 7, da mi oboris rekord ;(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
A i odradio si disable aplikacija! Jos malo i eto te na 7, da mi oboris rekord ;(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
a nije od toga :) To sam veceras odradio kasno.Kada sam kucao. Mislim da je baterija "legla".Na 2% sam i ima 6 sati i 15 min SoT... Milsim i da S helath trosi dosta. Na prethodnom punjenju sam ga koristio malo preko sat vremena.
Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
Sumnjam za s health, ja sam hmga ranije kiristio par meseci na note 4 i nisam primetio neko znacajno poboljsanje kada sam prestao. No kako god, bitno je da ispunjava tvoje kriterijume baterija i da mozes da docekas vece bez da brines za punjac (ja sam u vecini slucajeva vec oko 17h morao da ukljucujem power bank).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sumnjam za s health, ja sam hmga ranije kiristio par meseci na note 4 i nisam primetio neko znacajno poboljsanje kada sam prestao. No kako god, bitno je da ispunjava tvoje kriterijume baterija i da mozes da docekas vece bez da brines za punjac (ja sam u vecini slucajeva vec oko 17h morao da ukljucujem power bank).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Za sada nije loše. Videću još kada krenem za muzikom i ostalim djakonijama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
danas 2 sata manje SOTa. Lokacije uključene i S health... Sve zavisi kako koristis fon.Pri mojoj upotrebi dovoljno za ceo dan. A SoT varira od 4 do 6 SOT

Sent from Note 5
 
baterija legla... 7 sati SOT na auto osvetljenju ali bez S health i ukljucenih lokacija... to je to..

Sent from Note 5
 
Pa da, kao kod mene sto je bilo onomad pre par dana...samo su meni lokacije on.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ajde da prijavim da sam rutovao telefon danas. Inace ovih dana je poceo da luduje android system, uvek po potrošnji tu negde sa ekranom. Posle ruta sam ubacio neki skyhigh kernel pa ćemo da vidimo kako se ponaša baterija posle ovoga. Meni je telefon na 6.0.1 takvog sam ga dobio. Ali dok ne reše problem sa ovim android system definitivno ne treba prelaziti na mm.

Sent from my SM-N920C
 
Ajde da prijavim da sam rutovao telefon danas. Inace ovih dana je poceo da luduje android system, uvek po potrošnji tu negde sa ekranom. Posle ruta sam ubacio neki skyhigh kernel pa ćemo da vidimo kako se ponaša baterija posle ovoga. Meni je telefon na 6.0.1 takvog sam ga dobio. Ali dok ne reše problem sa ovim android system definitivno ne treba prelaziti na mm.

Sent from my SM-N920C
ja sam na lolipopu i ne diram. Ne vidim poentu. Android sistem nizak. Drugi dan korišćenja.
31c772f23b25c536db6f8eb51528343c.jpg
8ae92c1166f7870aa86acc1b078e24f8.jpg


Sent from Note 5
 
Ispasce dobro sto si me poslusao za Lp i da ne forsiras update ;) ...jos kad bi obrisao tu nesretnu facebook aplikaciju i isti otvarao preko browsera, imao bi jos bolji battery life!
 
Ispasce dobro sto si me poslusao za Lp i da ne forsiras update ;) ...jos kad bi obrisao tu nesretnu facebook aplikaciju i isti otvarao preko browsera, imao bi jos bolji battery life!
Nisam te poslusao. Zna to čiča odavno..Napisao sam u s5 temi, S7, a i ovde da sam preko ruku prevalio brdo flagship fonova i da ni jedan nisam apdejtovao jer se upropaste uvek sa battery drain... Ja ne vidim poentu dizanja na novi android jer nikada za mene ne donose nista korisno. Samo vrte androide u smuti pa prospi varijanti.. Marketing obican... U S7 temi sam napisao da je svaki fon testiran sa prvim Android sistemom i da taj nece imati programski bug,loop,battery drain..Čim dignes na nov OS odmah problemi.. Tako da kod mene toga nema. No update. Na ipad 4 mi je prvi OS od pre 4 godine a cak sam ga jaikbreak i ubacio program koji sprečava update.[emoji6]

Sent from Note 5
 
Izmenjao sam brdo android flagship fonova i bacio dosta para...I samo jedno sam zasigurno utvrdio. Kada god sam radio update, vise nisam bio zadovoljan. Oni testiraju fon na osnovu tog ROM kada ga sklapaju i planiraju bateriju itd.. Kada uslede update, rizici rastu i skoro uvek se nesto zezne. To je neko moje iskustvo. Tako da se drzim pravila : kupi i ne diraj update sistema.


Sent from my iPad using Tapatalk



Sent from Note 5
 
Nema to veze previše sa verzijom androida, i LP i MM pate od Android OS bug-a...
Iako ti je Android OS nizak sa procentom, jesi li ulazio da vidiš koliki je wake-up time, ili koliko je bio na mobile data (desi se kada nije na wi-fi da ne registruje vreme telefona u budnom stanju, već kao da je bio sve vreme na mobile data).
Namerno sam na više modela telefona ovo testirao, čak ni Stamina mod na Sony telefonima na LP ne pomaže, a i doze da MM i da ne govorim...


sent from e6533
 
Šta sve ovde čovek može da pročita :D

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Nema to veze previše sa verzijom androida, i LP i MM pate od Android OS bug-a...
Iako ti je Android OS nizak sa procentom, jesi li ulazio da vidiš koliki je wake-up time, ili koliko je bio na mobile data (desi se kada nije na wi-fi da ne registruje vreme telefona u budnom stanju, već kao da je bio sve vreme na mobile data).
Namerno sam na više modela telefona ovo testirao, čak ni Stamina mod na Sony telefonima na LP ne pomaže, a i doze da MM i da ne govorim...


sent from e6533
mobile data nikad ne ukljucujem...na noti 5 imam po 7 sati SOT... Ne bih rekao da imam bug :D

Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
Nema to veze previše sa verzijom androida, i LP i MM pate od Android OS bug-a...
Iako ti je Android OS nizak sa procentom, jesi li ulazio da vidiš koliki je wake-up time, ili koliko je bio na mobile data (desi se kada nije na wi-fi da ne registruje vreme telefona u budnom stanju, već kao da je bio sve vreme na mobile data).
Namerno sam na više modela telefona ovo testirao, čak ni Stamina mod na Sony telefonima na LP ne pomaže, a i doze da MM i da ne govorim...


sent from e6533
Meni je bio veliki wake up za android system a juče npr. ceo dan na wifi...

Sent from my SM-N920C
 
Mislim na ovo da svaka nova verzija androida ne donosi ništa novo :D

Ovi gore problemi su karakteristični za Samsung softver, a ne za android u celini ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Loše mišljenje o upgrade-u i novim verzijama Androida imaju oni koji imaju iskustva samo/većinom sa Samsungovim izobličenim softverom, koji je toliko nabacan da im je nemoguće da ga optimizuju.
 
Nazad
Vrh Dno