Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

A zasto ne bi isao na S7E npr? Jedino ako bas ne mozes nikako bez olovke.

Xperia Z2
 
I ja mislim da je to pametnije, kada si već rešio da potrošiš toliko para. A na netu pogledaj najbolje načine za potpis bez olovke...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A zasto ne bi isao na S7E npr? Jedino ako bas ne mozes nikako bez olovke.

Xperia Z2
Ne znam za cenu edge modela ali mislim da je dosta skuplji od note5 I s7. A i kamera je po meni loša tj za moj ukus.. Svi tv su mi wide tj 16:9 kao i monitori..tako da slikam u 9.1 mpx a često crop radim i zoom kada fotkam...pa je 9 mpx loše u toj varijanti jer dobijam zrnastu sliku. plus edge model bih izbegavao jer na koju god stranu da padne puca.. Skoro ni jedna futrola ne može da ih štiti.

Sent from BlackBerry Passport
 
Poslednja izmena:
Cena jeste dosta jaca ali sam stekao utisak da ti to nije problem. Ako sam pogresio onda Note 5 i uzivaj. :)
E sad, sto se tice kamere. Nisam uopste pratio situaciju oko kamere ali mi je Hsv skrenuo paznju na neke stvari i njen najmanji problem je odnos strana. Softver katastrofalno pegla slike (prepucava sve zivo) i slike deluju maksimalno nerealno. Ovo je misljenje ljudi koji dosta paznje posvecuju kameri pa bih razmislio ako je kamera prioritet.
Ali, gledano ukupno S7E je dosta bolji uredjaj od Note 5.

Xperia Z2
 
@ Dark Side

Znam da te najvise zanimaju fotografije 16:9 u sto visoj rezoluciji i da ti zbog toga Note 5 vise odgovara ali ja bih ipak pre uzeo Edge jer je malo brzi, bolji, noviji i ima dosta bolju autonomiju (iako je to Samsung izgleda malo osakatio sa poslednjim manjim apdejtom).

Ovde je hunder lepo objasnio koliko vise moze S7E kamera u kombinaciji raw to jpg u odnosu na stock softver: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?363208-Samsung-Galaxy-S7-S7-Edge&p=4613358&viewfull=1#post4613358

I na taj nacin se ispravlja mozda i jedina mana S7 kamere (iznenadjujuce neprirodan stock post-processing i bolesno ostrenje) dok je sve ostalo (low light, indoor snimanje) odlicno a brzina fokusiranja, 4k kamkorder verovatno i najbolji na trzistu.

Znas i sam da sam ''branio'' 9MP 16:9 na Samsungu i naravno i dalje tvrdim da je to odlicna rezolucija dovoljna za svaki monitor TV ali realno sa stock softverom tesko da bih prihvatio tu S7 kameru (u te fotke ne mogu da gledam duze od par sekundi, zaboli me glava koliko neprirodno izgledaju pa ne smem ni da zamislim kako je to na velikom TV) ali na srecu tu je opcija RAW snimanje i onda je uz malo truda moguce dobiti dosta bolje fotke.

Vidi sa hunderom da ti postavi par primera sa S7E 16:9 (9MP) stock, RAW, RAW to jpg i onda skini fotke i proveri kako sve to deluje na monitorima/TV koje imas, mislim da ces bar malo promeniti lose misljenje o S7E 9MP :) Osim nesto nize cene i s-pen ne vidim vise nijednu prednost Note 5 u odnosu na S7E.. mada i te normalne ivice vidim kao prednost.
 
Poslednja izmena:
Osim nesto nize cene i s-pen ne vidim vise nijednu prednost Note 5 u odnosu na S7E.. mada i te normalne ivice vidim kao prednost.

Pa malo li je, a uz to 150e i nije bas beznacajna razlika? Nekome moze da znaci i 0.2" veca dijagonala ekrana, malo glasniji zvucnik (takodje prednosti).

@joca89 od 3.5h do 5h u zavisnosti od toga koliko slusam muziku i ucim jezik u duolingo apk. Podrazumevam da sam na mobile data sve vreme i sa losim signalom (3g only mi je u podesavanju, posta kada je 2g+3g konstantno menja jedan te drugi). U nacelu je to i dalje bolja autonomija od s6, lg g4 ali u odnosu na note 4 je 15ak % losija i to mi je problem; note 4 sam cesto puta imao obicaj da donesem kuci sa posla oko 20h sa 5-10% baterije, sa ovim je to retkost.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se u kom vremenskom periodu i koliko dugo si imao note 4, ali sada smo svi više napolju, odmah ide jače osvetljenje i 3g... Sasvim ok je to, ne mogu ni ja na 6p da izvučem više od toga, tu oko 4.3 sot...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Oktombar-mart ali ga koristim na istim zatvorenim mestima.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
@ Dark Side

Znam da te najvise zanimaju fotografije 16:9 u sto visoj rezoluciji i da ti zbog toga Note 5 vise odgovara ali ja bih ipak pre uzeo Edge jer je malo brzi, bolji, noviji i ima dosta bolju autonomiju (iako je to Samsung izgleda malo osakatio sa poslednjim manjim apdejtom).

Ovde je hunder lepo objasnio koliko vise moze S7E kamera u kombinaciji raw to jpg u odnosu na stock softver: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?363208-Samsung-Galaxy-S7-S7-Edge&p=4613358&viewfull=1#post4613358

I na taj nacin se ispravlja mozda i jedina mana S7 kamere (iznenadjujuce neprirodan stock post-processing i bolesno ostrenje) dok je sve ostalo (low light, indoor snimanje) odlicno a brzina fokusiranja, 4k kamkorder verovatno i najbolji na trzistu.

Znas i sam da sam ''branio'' 9MP 16:9 na Samsungu i naravno i dalje tvrdim da je to odlicna rezolucija dovoljna za svaki monitor TV ali realno sa stock softverom tesko da bih prihvatio tu S7 kameru (u te fotke ne mogu da gledam duze od par sekundi, zaboli me glava koliko neprirodno izgledaju pa ne smem ni da zamislim kako je to na velikom TV) ali na srecu tu je opcija RAW snimanje i onda je uz malo truda moguce dobiti dosta bolje fotke.

Vidi sa hunderom da ti postavi par primera sa S7E 16:9 (9MP) stock, RAW, RAW to jpg i onda skini fotke i proveri kako sve to deluje na monitorima/TV koje imas, mislim da ces bar malo promeniti lose misljenje o S7E 9MP :) Osim nesto nize cene i s-pen ne vidim vise nijednu prednost Note 5 u odnosu na S7E.. mada i te normalne ivice vidim kao prednost.

E druže, hvala ti na tekstu i trudu oko saveta...Razumem ja tebe sve... Ali ja potpisujem jako bitna državna dokumenta elektronskim putem a koja mi stižu elektronskom poštom.Olovka mi je jako bitna. Što se tiče kamere: nije problem kod slikanja bez digitalnog zooma... Zrno se javlja kod zuma na 9.1 mpx na s7. Mnogo veće zrno nego kod 16 mpx... Jer često slikam nešto što nisam u mogućnosti da pojurim i približim se... Neke uspomene, a pogotovo trke auta i neke druge životne situacije su mi takve da koristim šugavi digitalni zoom.... Kada ponesem moj DSLR sa zoom objektivom onda me briga..Ali sam često lenj pa samo ima fon kod sebe... A i Note 5 je dosta jeftiniji od S7edge. Razlika u brzini nije nikakva...Pregledao sam testove u svakodnevnom radu, note5-S7, otvaranje weba, aplikacija i sl..u većini slučajeva istovremeno otvaraju sve... Iznenadio sam se koliko je mala razlika.. Tako da mi performanse S7edge nisu revolucionarne.. ekran je isti kao na note 5...tj ista tehnologija izrade. Kada sve stavim na papir, Note 5 je jeftiniji i više mi odgovara....
A slažem se sa tobom u svemu što si napisao...
Hvala ti u svakom slučaju...
 
Poslednja izmena:
Note 5 nema alternativu za one koji znaju kako da ga iskoriste. Doduse sad koliko sam skontao na novom adobe acrobatu moze da se edituje i pise po dokumentu tako da i na svim ostalim telefonima mozete da zvrljate prstom po ekranu ili nekom kineskom olovkom te namene, samo je zadenete za uho posle :)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Pa malo li je, a uz to 150e i nije bas beznacajna razlika? Nekome moze da znaci i 0.2" veca dijagonala ekrana, malo glasniji zvucnik (takodje prednosti).

@joca89 od 3.5h do 5h u zavisnosti od toga koliko slusam muziku i ucim jezik u duolingo apk.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Pa da...
Kad se setim ovde stručnjaka i onih početnih review-a od 8-10h sot-a :D


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Sad citam temu unazad.. koje bre gorenje ekrana? Imao sam note 4 i s5 i nisam nista primetio. jel moguce da je to toliko zastupljeno? Istripovali ste me nacisto. Elem, sutra mi javljaju za Note 5 64 gb cenu.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Opusteno @DARK SIDE i ja sam imao desetak samsunga do sada i nikada pomenuti problem. To samo na onim telefonima koji forsiraju brightness do kraja (kod mene ja slajder na pola ili cak ispod pola) i gde se stalno vrti ista slika (najbolji primer su ti samsung telefoni po poslovnicama, vec posle par meseci "izgore").

Bas cekam da cujem koliko ce da te izadje taj sa 64gb.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Opusteno @DARK SIDE i ja sam imao desetak samsunga do sada i nikada pomenuti problem. To samo na onim telefonima koji forsiraju brightness do kraja (kod mene ja slajder na pola ili cak ispod pola) i gde se stalno vrti ista slika (najbolji primer su ti samsung telefoni po poslovnicama, vec posle par meseci "izgore").

Bas cekam da cujem koliko ce da te izadje taj sa 64gb.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Pa evo čovek na noti 4 u ovoj temi ima taj problem a čini mi se i još neko ovde...Znam za burn ali sam i ja mislio da je to na dugom koriscenju na max osvetljenju,,,čovek kaže d držao na 50%.
Nota 5 od 64 gb ima cenu 620 eu jaiksss..... Videću sutra još neku nabavku pa ako uspem, idem ipak na 32gb pa kako mi bude. :(


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa desava se, to sto ja i ti nismo imali ne znaci da niko nece. Problem postoji i evidentan je, na tebi je da biras da li ces da rizikujes. Ja sam u prednosti posto uglavnom na telefonu ne ostajem duze od 6 meseci, a kada su ovi skupi u pitanju, uvek uzimam sa garancijom od godinu ili dve tako da ne lupam glavu i ako nesto bude. Ja iskreno vise brinem oko zamene baterije obzirom da se na novim samsunzima (ima i drugih firmi) ne moze zamenuti olako i u domacoj radinosti.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Pa desava se, to sto ja i ti nismo imali ne znaci da niko nece. Problem postoji i evidentan je, na tebi je da biras da li ces da rizikujes. Ja sam u prednosti posto uglavnom na telefonu ne ostajem duze od 6 meseci, a kada su ovi skupi u pitanju, uvek uzimam sa garancijom od godinu ili dve tako da ne lupam glavu i ako nesto bude. Ja iskreno vise brinem oko zamene baterije obzirom da se na novim samsunzima (ima i drugih firmi) ne moze zamenuti olako i u domacoj radinosti.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Ovaj servis kod mene je menjao već bez nekih većih problema na s6 i note 5... Samo što su morali dugo da zagrevaju staklo jer lako puca gorila.
 
Sve mi jasno @DARK SIDE Samo me interesuje na s7 kada se jednom skine ta zadnja strana i zameni baterija, koliko ce da bude vodonepropustan posle toga!? Aj za note 5, svejedno nije legalno usao u evropu pa garancija i ide samo preko servisa koji bi trebalo da moze da zameni bat. Ali je problem kada na s6 edge plus recimo treba da zamenis, a imas samo ovlasceni servis zbog garancije, a oni te rebnu jedno 3x vise nego klasicni servisi.

Kako god, evo danasnje preterivanje u sobnoj radinosti sa note 5...nesto bolesljiv pa ceo dan u kuci na wifi, signal odlican i osvetljenje podeok ispod pola, cisto malo da razbijem uobicajeno stanje na poslu; mozda ce nekom znaciti i ovakav vid arcenja. :wave:
 

Prilozi

  • Screenshot_20160421-185518.jpg
    Screenshot_20160421-185518.jpg
    604.9 KB · Pregleda: 107
  • Screenshot_20160421-185531.png
    Screenshot_20160421-185531.png
    86.6 KB · Pregleda: 105
  • Screenshot_20160421-185546.png
    Screenshot_20160421-185546.png
    142.2 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Sve mi jasno @DARK SIDE Samo me interesuje na s7 kada se jednom skine ta zadnja strana i zameni baterija, koliko ce da bude vodonepropustan posle toga!? Aj za note 5, svejedno nije legalno usao u evropu pa garancija i ide samo preko servisa koji bi trebalo da moze da zameni bat. Ali je problem kada na s6 edge plus recimo treba da zamenis, a imas samo ovlasceni servis zbog garancije, a oni te rebnu jedno 3x vise nego klasicni servisi.

Kako god, evo danasnje preterivanje u sobnoj radinosti sa note 5...nesto bolesljiv pa ceo dan u kuci na wifi, signal odlican i osvetljenje podeok ispod pola, cisto malo da razbijem uobicajeno stanje na poslu; mozda ce nekom znaciti i ovakav vid arcenja. :wave:

7 sati SOT???


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa da @DARK SIDE, sta je tu neobicno u idealnim uslovima (wifi i signal jak) :) Mada da budem iskren u zadnjih par dana mi se nesto "razradila" baterija...kao da vise izvlaci; cak sam par puta uspeo da izvucem preko 5h sot na poslu. Ovo mi je prvi slucaj samsunga da posle par nedelja daje bolje rezultate nego u startu.

Uzgred meni je vise impresivno sto je tih 7h sota napravio na gotovo 24h koriscenja. I da, nisam napomenuo da mi je bluetooth bio na off sve vreme, uglavnom drzim uparen gear fit sa telefonom.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa da @DARK SIDE, sta je tu neobicno u idealnim uslovima (wifi i signal jak) :) Mada da budem iskren u zadnjih par dana mi se nesto "razradila" baterija...kao da vise izvlaci; cak sam par puta uspeo da izvucem preko 5h sot na poslu. Ovo mi je prvi slucaj samsunga da posle par nedelja daje bolje rezultate nego u startu.

Uzgred meni je vise impresivno sto je tih 7h sota napravio na gotovo 24h koriscenja. I da, nisam napomenuo da mi je bluetooth bio na off sve vreme, uglavnom drzim uparen gear fit sa telefonom.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk

To je izvanredan SOT..... Ja BT ne koristim. Mobile data nikad.Samo wifi. videcu bas koliko ce kod mene da izgura.. inace, zadnja ponuda mi je bila tj dobijam n5 32 gb za 480 eu.Sad, cekam da vidim za 64 gb pa cu odluciti sutra. A javljam za SOT u svakom slucaju.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
To ti je odlicna cena za nov Note 5 od 32gb, pazari i uzivaj. Dobices 100gb one drive cloud prostora, pa dizi fotke i klipove online, a posto kazes da si stalno na wifi to ti nece predstavljati problem. Ja kuburim sa mestom posto sam natrpao gomilu muzike i filmova/serija u visokoj rezoluciji na telefon (igre ne igram).

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Pa desava se, to sto ja i ti nismo imali ne znaci da niko nece. Problem postoji i evidentan je, na tebi je da biras da li ces da rizikujes. Ja sam u prednosti posto uglavnom na telefonu ne ostajem duze od 6 meseci, a kada su ovi skupi u pitanju, uvek uzimam sa garancijom od godinu ili dve tako da ne lupam glavu i ako nesto bude. Ja iskreno vise brinem oko zamene baterije obzirom da se na novim samsunzima (ima i drugih firmi) ne moze zamenuti olako i u domacoj radinosti.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Garancija ti, nazalost, tu nista ne znaci. Burn in ne podleze reklamaciji.

Xperia Z2
 
Garancija ti, nazalost, tu nista ne znaci. Burn in ne podleze reklamaciji.

Xperia Z2

Baš bih voleo da odem, kupim, račun, granacija i izgori ekran i da mi odbiju jer ne podleže... Slatko bi ih odrao na sudu..A ne bi bili prvi... Ali ja ovo nabavljam ispod cene a samim tim i bez garancije..Novo, celofan, ali garancija bem li ga gde je ostvariva i da li je ostvariva..Nije ni bitno... Baš zbog toga sam i hteo da kupim LG V10 za 400 eu sa ugrađenim DAC( digital to analog converter) i da pevam. Ali ajd, olovka i neke potrebe potpisivanje nekih dokumenata( posao mi isključivo stiže elektronskom poštom) su prevagnuli...
 
Ima i Note 5 zaseban DAC :) Jeste onaj u V10 bolji (bar na papiru) ali svaki Samsung sa wolfson/cirrus logic dac-om do sada je bio sam vrh ponude kada je zvuk u pitanju..
 
Poslednja izmena:
Ima i Note 5 zaseban DAC :) Jeste onaj u V10 bolji (bar na papiru) ali svaki Samsung sa wolfson/cirrus logic dac-om do sada je bio sam vrh ponude kada je zvuk u pitanju..

Znam da ima.Svakog dana su mi slusalice po 2 sata u usima dok hodam i to je super... Taj DAC mi znaci jer imam dosta flac i losless pesama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Izgleda sam ostao sam sa notom 5 na forumu, Dark pozuri sa nabavkom da imam sa kime da razmenjujem utiske.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Izgleda sam ostao sam sa notom 5 na forumu, Dark pozuri sa nabavkom da imam sa kime da razmenjujem utiske.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

krastavac. Sa ovom cenom je varijanta: poruce ponedeljkom, stize cetvrtak ili petak.Tako da sledece nedelje stize. Ali za cenu od 480 eu duos, cekam. Vakum. Bem lim ga kako to odradjuju...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno