Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Ja sam moj(polovan) tek juče nabavio(po treći put), pa ne znam u kakvom je stanju baterija.
Imam ponudu da uzmem novi neraspakovani, ili kako to preprodavci vole da kažu "vakum". I da doplatim 50€, da znam sigurno da se CSC može promeniti u SEK, još danas bih ga uzeo.
 
Inace baterija mu je jedna katastrofa, jedva 5h, za moje potrebe izgurao do 4 po podne, i onda sam morao da ga drzim na punjac dva sata ko paćenik.
Ja ga imam skoro 2 godine,baterija u startu je bila odlicna,oko 7 i po sati SOT-a...Ovo sad je baš uzas,mada ja mislim da su i Samsung/Google apdejti doveli do ovoga...
 
Nije mi niko odgovorio za problem sa crkavanjem mreze (airplane mode of death) pa da napisem resenje

Postoje cak 3 kvara.

- crkla ploca sa charging port-om (na njoj je cip koji obavlja mobilnu mrezu)
- crkao je jedan pin na flat cable-u
- crkao je pin-konektor na glavnoj ploci

Ne znam da linkujem pa evo ceo link za video klip, sve 3 popravke:



Ovaj indijac je odradio sve 3 popravke tutorijal.

Ono sto je bitno da napomenem ako se ikome desi, je da ovu popravku ne moze da vam obavi 97% servisa u Beogradu jer sam nosio telefon u cak 5 servisa bezuspesno

Po preporuci sam odneo telefon u servis Skeptik na Vidikovcu, gde su mi ljudi uradili popravku i telefon radi besprekorno. Popravka je bila na maticnoj (pin-konektor), platio 35 eur
 
Nije mi niko odgovorio za problem sa crkavanjem mreze (airplane mode of death) pa da napisem resenje

Postoje cak 3 kvara.

- crkla ploca sa charging port-om (na njoj je cip koji obavlja mobilnu mrezu)
- crkao je jedan pin na flat cable-u
- crkao je pin-konektor na glavnoj ploci

Ne znam da linkujem pa evo ceo link za video klip, sve 3 popravke:



Ovaj indijac je odradio sve 3 popravke tutorijal.

Ono sto je bitno da napomenem ako se ikome desi, je da ovu popravku ne moze da vam obavi 97% servisa u Beogradu jer sam nosio telefon u cak 5 servisa bezuspesno

Po preporuci sam odneo telefon u servis Skeptik na Vidikovcu, gde su mi ljudi uradili popravku i telefon radi besprekorno. Popravka je bila na maticnoj (pin-konektor), platio 35 eur

Naravno da crkne kad stavljaju punjac od 15w a telefon ide na 25w. I naravno da se punjac nenormalno greje, crkne kabl i napravi spoj i crkne port i sve ostalo u telefonu . Ja se uplašio prvi put kad uhvatio punjač da iskljucim, on je bio vreo, sigurno 60, 70 stepeni. Bolje da nisu ni stavljali punjac uz telefon nego sto su stavljali djubre u kutiji. Koristio sam telefon tri dana i prodao ga. A neverovatno da se ovi telefoni prodaju tako lako, stvarno ljudi legnu na priču o Samsung brendu.
 
Trampio sam A52s za OnePlus 7 pro jer su istih cena na tržištu. Ljudi moji, pa ovaj iz 2019. je mašina za većinu današnjih modela. Ja imam Huawei P40 pro kao dnevni uredjaj koji je samo u segmentu kamere bolji od ovog Oneplus 7 pro. A52s samo ima bolju selfi kameru ali ne preterano i displej. Ako je nekome to presudno onda ok stoji na mestu. Sve ostalo ne moze se porediti.
 
ne bi da te crnjačim, ali mislim da si se za*ebao.
Ne znam šta ću i kako ću....neću oka sklopiti ;) Baterija 8h upaljenog ekrana, leti kako radi. Možda i prebrzo, možda ipak bolje što kažeš A52s, šta će mi takva brzina i toliko napucane opcije. Plastikaner je ipak bolji, verovatno se lakše reciklira. Vodimo računa o zaštiti životne sredine ;) Nekako se ne osećam dobro što ne jurim više utičnice da uključim da oživim na trenutak bateriju, ipak je navika, navika što kažeš, zeznuo sam se.
 
Pozdrav, koristim Samsung A52 S 5G, kroz mjesec/dva će biti godina dana korištenja. Što vi mislite o bateriji? Imam dojam da se prije dosta sporije praznila, sada ga moram čak jednom u toku dana puniti. Po meni je ovo dosta slabo za bateriju od 5000 mAh (slika u prilogu). Unaprijed hvala na odgovorima/pomoći.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230926_163341_Device care.jpg
    Screenshot_20230926_163341_Device care.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 127
Da li se još nekome deševa da touch ne reaguje? Samo restart sa sva tri dugmeta pomaže. I da li ima rešenje da se to ne dešava?
 
Da li se još nekome deševa da touch ne reaguje? Samo restart sa sva tri dugmeta pomaže. I da li ima rešenje da se to ne dešava?
Dešava se, rešenje nisam našao.
Što se tiče baterije kilava je od prvog dana. Već smo komentarisali ovde pre dosta stranica. Meni nije jasno kako neki ljudi izvlače onoliki SOT na ovom modelu
 
Meni traje oko dan i po, ali kao što reče Djilkosh ne koristim nijednu društvenu mrežu, a always on display je namešten da se pali kad kucnem ekran.
Telefon star godinu i po dana.
 
Meni baterija drzi od dva do dva ipo dana, kad ga bas koristim uvek izgura dva dana
 
Nije mi niko odgovorio za problem sa crkavanjem mreze (airplane mode of death) pa da napisem resenje

Postoje cak 3 kvara.

- crkla ploca sa charging port-om (na njoj je cip koji obavlja mobilnu mrezu)
- crkao je jedan pin na flat cable-u
- crkao je pin-konektor na glavnoj ploci

Ne znam da linkujem pa evo ceo link za video klip, sve 3 popravke:



Ovaj indijac je odradio sve 3 popravke tutorijal.

Ono sto je bitno da napomenem ako se ikome desi, je da ovu popravku ne moze da vam obavi 97% servisa u Beogradu jer sam nosio telefon u cak 5 servisa bezuspesno

Po preporuci sam odneo telefon u servis Skeptik na Vidikovcu, gde su mi ljudi uradili popravku i telefon radi besprekorno. Popravka je bila na maticnoj (pin-konektor), platio 35 eur

To su ti profesionalci tu sam iz kraja pa znam.Evo moracu ih cimam za jednu dct4+ nokiju koliko je dekodiranje.Kupio na buvljaku za 400din telefon u ekstra stanju ali zakljucan na Vodafone DE.
 
Obrisati Instagram, Facebook, messenger, tiktok i ugasiti always on display. Baterija Ima da se podupla.
Ja mislim da kao prvi korak moglo bi se isključiti automatski refresh u pozadini kod tih aplikacija, pa isključiti automatsko pokretanje videa i tako te neke stvari, jer po difoltu sve te aplikacije rade sve i svašta i dok se ne koriste...
 
Ja mislim da kao prvi korak moglo bi se isključiti automatski refresh u pozadini kod tih aplikacija, pa isključiti automatsko pokretanje videa i tako te neke stvari, jer po difoltu sve te aplikacije rade sve i svašta i dok se ne koriste...
Malo mi je sve to previše za ovako jaku bateriju. Mislim, znam da će vjerojatno pomoći, ali se bojim da je nešto drugo u pitanju.
Blokirano je automatsko ažuriranje aplikacija, GPS uvijek ugašen, bluetooth koristim cca 20 min dnevno...
Pozdrav, koristim Samsung A52 S 5G, kroz mjesec/dva će biti godina dana korištenja. Što vi mislite o bateriji? Imam dojam da se prije dosta sporije praznila, sada ga moram čak jednom u toku dana puniti. Po meni je ovo dosta slabo za bateriju od 5000 mAh (slika u prilogu). Unaprijed hvala na odgovorima/pomoći.
Jel ima netko konkretno rješenje? 😄
 
Moj A52s se ponaša slično kao tvoj, uključeno je ono da se puni samo do 85 posto, tokom dana imam oko 4 sata SOT, baterija padne na tridesetak posto i onda ga stavljam na punjač.
Od tog telefona teško da možeš nešto više izvući.
 
Moj A52s se ponaša slično kao tvoj, uključeno je ono da se puni samo do 85 posto, tokom dana imam oko 4 sata SOT, baterija padne na tridesetak posto i onda ga stavljam na punjač.
Od tog telefona teško da možeš nešto više izvući.
U mene ide do 100%, jer inače ne mogu ispratiti SOT, resetira se tek kada se napuni do kraja.
 
Stigao jutros. A52s
 

Prilozi

  • Screenshot_20231006_115501_Software update.jpg
    Screenshot_20231006_115501_Software update.jpg
    103.5 KB · Pregleda: 93
Ja jos nism ni ovo , nekako nemam poverenje sve mislim bice gore
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2023-10-15 at 18.09.41.jpeg
    WhatsApp Image 2023-10-15 at 18.09.41.jpeg
    90.5 KB · Pregleda: 45
Nazad
Vrh Dno