Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Desava se meni i to kada me neko zove. Jedino pomaze ovo sto si napisao. Nije mi se desavalo neko vreme i neki dan na pecanju 3x na tri poziva. Doslo mi da ga izlupam veslom.
 
Jel imao neko problem da touch prestane da radi, samo reset sa sva ti dugmeta pomaže?
Na sestrinom telefonu se upravo to desilo juče. Touch potpuno zablokira i jedino rešenje je reset preko fizičkih tastera. Ovo je 3x da će ići na reklamaciju i zbog toga, ali i zbog drugih problema koji se javljaju. (Tel prijavljuje vlagu u usb, zatim mikrofon prilikom razgovora ne radi kako treba)
U prilogu su prethodna 2 izveštaja iz pro mobija.
 

Prilozi

  • InCollage_20230710_065454226_edit_144065082469163.jpg
    InCollage_20230710_065454226_edit_144065082469163.jpg
    253.2 KB · Pregleda: 117
Da li se nekome, nakon poslednjeg apdejta - ili bilo kog ranijeg, dogodilo da telefon ne prepoznaje sim karticu?

Juče kako je završio apdejt, samo je crte za signal promenio u precrtani kružić. Kada uđem u samsung members aplikaciju, pa dijagnostiku stoji da je u tom slotu sim kartica mts. Pretpostavljam, zbog toga, da je problem softverski.​
 
Da li se nekome, nakon poslednjeg apdejta - ili bilo kog ranijeg, dogodilo da telefon ne prepoznaje sim karticu?

Juče kako je završio apdejt, samo je crte za signal promenio u precrtani kružić. Kada uđem u samsung members aplikaciju, pa dijagnostiku stoji da je u tom slotu sim kartica mts. Pretpostavljam, zbog toga, da je problem softverski.​
Probaj sa nekom drugom karticom, možda je sim kartica crkla.
 
Zaboravih da kažem da sam ubacio karticu u drugi telefon i radi :) u garanciji je, nego bih da vidim je l' uspeo neko, ukoliko ga je uopšte imao, da problem reši bez nošenja u servis
 
Verovatno ce pomoci reset na fabricka podesavanja.
 
Na sestrinom telefonu se upravo to desilo juče. Touch potpuno zablokira i jedino rešenje je reset preko fizičkih tastera. Ovo je 3x da će ići na reklamaciju i zbog toga, ali i zbog drugih problema koji se javljaju. (Tel prijavljuje vlagu u usb, zatim mikrofon prilikom razgovora ne radi kako treba)
U prilogu su prethodna 2 izveštaja iz pro mobija.
Da li je u garanciji/ ugovoru?
Imas pravo da trazis novi uredjaj. Svako od nas treba da zna svoja prava, onda ne bi vise ovako radili, prodavali krseve od telefona.
 
Da li je u garanciji/ ugovoru?
Imas pravo da trazis novi uredjaj. Svako od nas treba da zna svoja prava, onda ne bi vise ovako radili, prodavali krseve od telefona.
Koliko ja znam, imam pravo da tražim nov uređaj samo u prvih 6 meseci garantnog roka, zar ne? A ovaj primerak je još nekih 5 meseci u garanciji, tako da opcija traženja novog uređaja otpada.
 
Ako se desi nesto sa tel u prvih 6meseci dobijas nov tel DA. Ako si imao dve popravke u garantnom roku i ako se treci put nesto desi sa tel ide NOV tel, a ne popravka, ima neki zakon, jos davno smo o tome pricali ovde na forumu. I da, nebitno je koliko mu je jos ostalo garancije, moze da se desi i poslednji dan garancije, nebitno je, zakon je zakon.
 
Koliko ja znam, imam pravo da tražim nov uređaj samo u prvih 6 meseci garantnog roka, zar ne? A ovaj primerak je još nekih 5 meseci u garanciji, tako da opcija traženja novog uređaja otpada.
Pa ako je jos 5 meseci u garanciji, kako onda otpada?

Zahtevaj novo,nagovesti da si platio novo ili placas za novo i hoces da ti uredjaj bude ispravan. Pomeni i to da hoces nov uredjaj jer ne zelis nesto sto se 15 x otvara i zatvara, transportuje... A oni tamo ga otvaraju i zatvaraju kao da je otpad.
 
@whis pisalo se više puta na forumu, da imaš pravo da zahtevaš nov uređaj, samo ako se telefon pokvari u prvih 6 meseci od kupovine. A u ostatku garantnog roka nemaš pravo da zahtevaš nov uređaj, i samo se vrši popravka. Time se vodim.
 
@whis pisalo se više puta na forumu, da imaš pravo da zahtevaš nov uređaj, samo ako se telefon pokvari u prvih 6 meseci od kupovine. A u ostatku garantnog roka nemaš pravo da zahtevaš nov uređaj, i samo se vrši popravka. Time se vodim.
Ipak najbolje da se provere prava potrosaca, mozda nekako moze da se izvuce nov telefon.
 
Stiglo danas one ui 5.1
Napokon mi stižu identifikacije u isto vreme na narukvici kad i na tel 👍
 

Prilozi

  • Screenshot_20230827_011938_Software update.jpg
    Screenshot_20230827_011938_Software update.jpg
    146.5 KB · Pregleda: 64
Jel ima neka preporuka, koji je najbolji custom rom za A52s? Hvala
 
Slabo to nesto, valjda ima neki pixelOS na XDA. Imas i s21 fe portovan rom, njega dosta skidali zbog Dex podrske.
 
Radi i wired i wireless.
  • Based on S21 FE August firmware (G990BXXS6EWG9)
  • A52s baseband support (U1 through U5)
  • OTA Support
  • Resolution change in Settings
  • Voice Focus
  • Gallery object cut/copy from S23 series
  • [Optional] Bootanimation zip support instead of Samsung's qmg implementation
  • DeX working
  • Live Blur
  • Native AppLock
  • Advanced Reboot options
  • Bluetooth patched
  • Fix for Camera (thanks to @BlackMesa123 and @DavidArsene )
  • Remaster Picture in Gallery
  • Allow screenshots on secure apps
  • Fixed Private Share and Secure Wifi
  • Secure Folder fixed
  • Smart Widgets (Already on S21FE FW by default)
  • Object eraser (Already on S21FE FW by default)
  • Debloated
  • Edge Lighting fully enabled (Already on S21FE FW by default)
  • High-End Animations (Already on S21FE FW by default)
  • Enhanced pocessing (this also probably doesn't do anything, but give it a try) (Already on S21FE FW by default)
  • CSC Features like:
    • Stock call recording
    • Speed meter on statusbar
    • Spam call blocker
  • Added camera privacy toggle to remove camera access across apps (Already on S21FE FW by default)
  • Added HDR10+ lines (improves effect in HDR content)
  • Added optional AOD to clock animation. Avoid using it with FOD. You can disable it in the installer.
 
Pozdrav svima

Imam A52 telefon, verzija A525F/DS

Ili sam corav ili nisam nasao posebnu temu za taj model

Svakako bih hteo da pitam, takam posle isteka garancije, 25 mesec koriscenja, telefon ima onaj "airplane mode of death"

Kad nema sim kartice, airplane mode je iskljucen

Kad se ubaci sim kartica, airplane mode je ukljucen "na pola" odnosno dugme izgleda blago plave boje, i ne dozvoljava koriscenje SIM kartice

Na netu ima sto resenja od kojih nijedno ne radi, sto dovodi do zakljucka da je u pitanju hardverski problem

Jel neko ovo uspeo da resi / popravi ?

Jedan komentar na XDA kaze da ce telefon da proradi ako se zameni mini PCB koji nosi charging port

Da li je neko imao iskustva sa ovim kvarom ? Citajuci net, ispada da dosta Ax modela ima identican problem .. ?
 
Jel ima opcija da se aktivira nativ call recorder ili samo ono da se flesne Indonezija, al onda se gubi gpay i jos neke opcije?
 
Jel ima opcija da se aktivira nativ call recorder ili samo ono da se flesne Indonezija, al onda se gubi gpay i jos neke opcije?
Promeni CSC na SEK tako je meni proslo na A50,A72 i S22U na njima sam to radio.Sebi na S22u i ovo ostalo rodbini i familiji otkljucavao.
 
Upravo sam sinoć pokušavao da promenim, i neće da izlista CSC koji su kompatibilni sa mojim A52S, samo traži. Upišem ručno SEK i onda kao završi proceduru, restartuje se telefon, ali CSC ostao isti, nema promene u SEK.
Inače telefon kupljen u Yettelu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230920_080555.jpg
    Screenshot_20230920_080555.jpg
    75.9 KB · Pregleda: 24
Probao sam ja sa tim nekim upustvima sa YT rucno sa SamFw_FRP_Tool na ILO, XID, INS i nece. A inace kad se tako pokusa sa onim koji nisu kompatibilni malo se promeni i izvorni CSC pa pise kao ovde gore EUY. Onda samu istom pacheru vratio moj SEE i valjda nisam nesto zeznuo. Sve ok pise sada u provajderu SEE/SEE/SEE.... a onako se sve prebacilo u EUY....i kad se ide na proveru dostupnosti azuriranja u samfirm pise da je u telefonu verzija koja nije podrzana.
Mislim da mora komplet recimo indijski fimrware kroz Odin i onda nema greske. Jedino sto onda moraju rucno da se ubiju neke bezvezne njihove lokalne aplikacije.
 

Prilozi

  • photo_2023-09-19_21-41-09.jpg
    photo_2023-09-19_21-41-09.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Tutorijal nije sa YouTube-a, već iz teme o S22 telefonu, stranica 272 ili 273.
Probaću ponovo danas.
 
Tutorijal nije sa YouTube-a, već iz teme o S22 telefonu, stranica 272 ili 273.
Probaću ponovo danas.
To je isti tutorijal i sa yt, međutim mislim da to ne moze kod A52s, jer SEK uopste nije podrzan kao CSC u ovom nasem OXM multiromu, Mozes samo one ponuđene, ali nema Ukrajine, gledao sam sve kodove za Ukrajinu ALO, FTD, KVR, MSG, OMD (Orange MD), RTL, SEK (unbranded), UMC, VHC......
 
Stvar je u tome što mi on ne nudi ni jedan CSC, samo kao učitava, traži i tako bi verovatno tražio do sutra, da ga nisam posle pola sata prekinuo i probao ručno da upišem SEK.
Kao što rekoh, probaću još jednom danas, pa ako ne uspe... menjam telefon(najverovatnije A34 ili A54, samo noram da negde proverim da li oba podržavaju SEK).
 
Stvar je u tome što mi on ne nudi ni jedan CSC, samo kao učitava, traži i tako bi verovatno tražio do sutra, da ga nisam posle pola sata prekinuo i probao ručno da upišem SEK.
Kao što rekoh, probaću još jednom danas, pa ako ne uspe... menjam telefon(najverovatnije A34 ili A54, samo noram da negde proverim da li oba podržavaju SEK).
Mozda koristis neku stariju verziju programa, Meni nudi evo koje
 

Prilozi

  • photo_2023-09-18_18-15-09.jpg
    photo_2023-09-18_18-15-09.jpg
    115.7 KB · Pregleda: 27
Ista verzija je u pitanju 4.7 1
Da li ti nudi SEK?
 

Prilozi

  • 20230920_133406.jpg
    20230920_133406.jpg
    235.7 KB · Pregleda: 20
Ista verzija je u pitanju 4.7 1
Da li ti nudi SEK?
Ne. Ovde su kolko sam uspeo da dekodiram ove skracenice samo zemlje zapadnog Balkana.
Jedino cu kasnije da proverim Ukrajina u kom regionu pripada, pa mozda flesnem taj ceo firmware, ako ga ne stavim u oglase u međuvremenu.
Inace baterija mu je jedna katastrofa, jedva 5h, za moje potrebe izgurao do 4 po podne, i onda sam morao da ga drzim na punjac dva sata ko paćenik.
Sve bih razumeo ok ,stavili slabu bateriju, ali ovako sporo punjenje....to je nedopustivo za telefon posle 2020te......
 
Vrh Dno