Šta je novo?

RTS HD!

danas probao to sa digitalnim kanalima, i imam rts digital, rts1 i rts2 normalno, a na rts hd, imam ton, a nemam sliku. tv je samsung lcd 42" full hd, kad pogledam signal, on je preko 50%..... u podesavanjima tv-a ne vidim nista sta bi trebao da cackam za hd sliku..... ima li ko ideju sta da radim?

thx za pomoc

Tvoj model televizora nema mpeg4 tuner vec mpeg2 . RTS HD je mpeg4, zato nemas sliku a imas zvuk. Ostali kanali su u mpeg2 i zato mozes da ih gledas.

Resenje ti je da kupis novi televizor koji ima mpeg4 tuner ili da kupis ovo:

mpeg4_viaccess.jpg


* Originalni Viaccess 3.0 CAM Modul + MPEG-DEKODER
* Koristite ovaj modul za prijem MPEG-4 kanala na vasem MPEG - 2 prijemniku
* Posebno interesantna primjena je mogućnost prijema DVB-T kanala Slovenskih pružatelja SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A i Pop TV koji emitiraju u MPEG-4 ukoliko vaš LCD ili PLASMA ima PCMCIA utor za prihvat ovoga modula i naravno ukoliko primate taj zemaljski signal

* Sustav kodiranja: Viaccess

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=81

Jos jedna stvar, ne postoji samsung od 42", svi paneli kod samsunga su 40"
 
upravo mi drugar dao bas taj modul sa slike, i cim dodjem kuci, probam jel radi rts hd, pa javljam..... :)
 
stihao kuci, ubodem taj modul u slot u tv-u, na trenutak se zacrni, pa izbaci sliku samsung electronics, i vrati na rts hd kanal, ali ni dalje nemam slike, samo zvuk.... u cemu gresim, ili sta neznam? model tv-a je sledeci: LE40N87DB

thx za odgovor
 
Drustvo imam jedno pitanje. Naime nalazim se blizu autokomande i hteo bih da uhvatim rtsHD, medjutim sa sobnom antenom na drugom spratu jedva da imam u prekidima 30% signala, tako da je RTS gotovo da ne mogu da uhvatim.

E sada na krovu mi je ostala stara loga3 jos iz vremena kada sam tv gledao preko antene, pa bih hteo da je ubacim ponovo u upotrebu.
Prvo koju debljinu kabla koriste ovi iz SBB posto mi deluje dosta kvalitetno ?
Da li bi mi trebalo neko pojacalo posle antene kako bih primio RTS sa Avale, i ako treba koliko ? ( sobna antena ima 20dB pojacanja na UHF )

I da li ima smisla nabavljati kljesta za kompresione spojeve kako bi odradio ulaze u TV i prelaze sa njima ?
 
ima li ko ideju sta da radim sa ovim modulom da mi proradi rts hd? postrajem vec ocajan! :-(
 
Da li si siguran da je to potpuno isti modul koji sam ti linkovao? Samo taj modul sa slike moze da sluzi za mpeg4 gledanje, ne moze svaki..
 
identican kao taj sa slike, a evo i fotke od njega...
 

Prilozi

  • SP_A0386.jpg
    SP_A0386.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 78
  • SP_A0387.jpg
    SP_A0387.jpg
    18.7 KB · Pregleda: 70
znaci, samsung le40n87db je tv, ima slot za njega, ubadam ga, i neki put se zacrni ekran pa izbaci onaj logo samsung electronics,pa vrati na kanal, a neki put se nista ne desava kad ga ubodem... probao sam i sa ugasenim tv i opet isto...
 
Nemam najmanju mogucu ideju sta bi moglo da bude.
 
Lako moguce da taj Samsung nije kompatibilan - odnosno da CAM nije kompatibilan sa N87 da budem precizniji. Jedina druga mogucnost je da probas da apdejtujes softver na TV (ako je to moguce) jer su mnogi rekli da im je to resilo problem.
Ja se ipak ne bih igrao...
 
Od skora imam tv sa kojim mogu gledati RTS HD pa bih molio da mi neko kaže da li RTS HD pušta nešto od sporta i filmova u toj rezoluciji. Možda je i bilo negde spomenuto ali je tema prilično velika pa ja nisam našao. Da li puštaju utakmice Lige šampiona ili čak možda i domaćeg prvenstva u 720P rezoluciji pošto pretpostavljam da 1080P možemo samo da sanjamo? Na sajtu RTS-a ne mogu naći programsku šemu za RTS HD kanal, da li je uopšte negde ima? Hvala unapred na svim informacijama i veliki pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Pustaju, jednom u nekoliko meseci za specijalne prilike. Liga sampiona ne, domace prvenstvo naravno da ne.

Pretpostavljas dobro da 1080p mozemo samo da sanjamo. Naravno kad samo jedan kanal na svetu emituje u 1080p, zbog nenormalne kolicine bandwitha koje je potrebno. Najvise se emituje u 1080i i nesto manje u 720p.

Ne postoji programska sema za RTS HD. To je eksperimentalni program koji pusta jednom u nekoliko meseci nesto u HD rezoluciji, ostatak vremena ide upscalovani RTS1.
 
Ajde molim vas neka mi neko kaze koju antenu da kupim da bi mogao da uvatim rts hd, na miljakovcu sam
 
@Gizmor

Hvala puno na brzom odgovoru, ako nije problem kaži još samo gde se može naći najava za te specijalne prilike kada se emituje 720P? Veliki pozdrav!
 
ja ovaj moj model tv-a nemogu nigde na netu da nadjem, a samim tim ni software za njega..... da nije neki laznjak..... le40n87db??????????
 
Pustaju, jednom u nekoliko meseci za specijalne prilike. Liga sampiona ne, domace prvenstvo naravno da ne.

Pretpostavljas dobro da 1080p mozemo samo da sanjamo. Naravno kad samo jedan kanal na svetu emituje u 1080p, zbog nenormalne kolicine bandwitha koje je potrebno. Najvise se emituje u 1080i i nesto manje u 720p.

Ne postoji programska sema za RTS HD. To je eksperimentalni program koji pusta jednom u nekoliko meseci nesto u HD rezoluciji, ostatak vremena ide upscalovani RTS1.

Kako misliš LŠ ne? LŠ ide u HD :)
 
Kako to? Svaka im cast, nisam znao.
 
Partizan ide u HD
 
da vidim da li sam dobro razumeo:

kada pocne da se emitije hd televizija tj digitalni signal (2012 god), to ce biti u dvb-t2 formatu. e sada taj signal ce se hvatati obicnom kucnom antenom LOGA 3 ili ce trebati posebna antena, pritom ne misleci na risiver - dekodrer za starije televizore. da li ce za nove televizore da digitalnim tjunerom biti dovoljna obicna antena?

i sta za nas korisnike kablovse televizije, dolazice nam digitalni signal, i da li je to taj signal koji sad emituju kablovse, digitalna kablovska ili to nema veze sa digitalnom televizijom?


nisam mislio na RTS konkretno nego uotsteno, ne zma de da postavim pa sam postavio ovde.
 
U etar se emituje digitalna TV. Koristi se standardna antena kao i do sada i potreban je DVB-T risiver. U kablovkom sistemu ce biti kablovski digitalni program kao i svi ostali i za to će ti trebati DVB-C risiver koji obezbeđuje kablovki operater. Ovo je načelna priča, dali će biti DVB-T2 ili neka druga varijanta kodeka ne menja stvar u suštini. Predpostavljam da postoje i univerzalni risiveri (DVB-T, DVB-C ili DVB-S) mada su verovatno skuplji pa ćeš koristiti onaj koji odgovara medijumu digitalne televizije za koju se opredeliš.
 
posto mi ocigledno tv ne prihvata taj modul za HD dekodiranje, software u tv-u je iz 2007 godine, ima li ko ideju da li se moze SW apdejtovati, kako i odakle ga skinuti? model samsung le40n87bd....

hvala
 
kada pocne da se emitije hd televizija tj digitalni signal (2012 god), to ce biti u dvb-t2 formatu. e sada taj signal ce se hvatati obicnom kucnom antenom LOGA 3 ili ce trebati posebna antena, pritom ne misleci na risiver - dekodrer za starije televizore. da li ce za nove televizore da digitalnim tjunerom biti dovoljna obicna antena?

i sta za nas korisnike kablovse televizije, dolazice nam digitalni signal, i da li je to taj signal koji sad emituju kablovse, digitalna kablovska ili to nema veze sa digitalnom televizijom?
Već je rečeno na više mesta ali je i meni muka da nađem. Trebalo bi sledeće staviti u sticky...

Do 2012-te RTS će emitovati DVB-T2 MPEG4. To će moći da se hvata i sa dosadašnjim antenama. Čak će signal biti bolji, mnogo manje osetljiv na smetnje, neće biti interferencije a i emitovaće se na istim frq. u celoj zemlji. Međutim, na današnji dan još uvek nema da se kupi komercijalno dostupnih televizora niti receivera koji ovo mogu da prikažu. Očekuju se tek na proleće prvi modeli sa ovom tehnologijom. Malo nervira što ova informacija nije jasno i javno dostupna. Ljudi masovno kupuju "digitalne televizore" a ni kupci ni prodavci a verovatno ni uvoznici ne znaju šta nam tačno treba.

Princip će biti takav da će postojati jedna državna firma koja će biti vlasnik emisiono distributivnog sistema (repetitori i predajnici) a televizije, državne i privatne će njima isporučivati program na dalju distribuciju po zemlji. Ovako sam ja dosada shvatio celu priču. Neka me neko ispravi ako sam nešto pogrešio.

Dalje, iako će emitovati DVB-bla.bla.bla. niko nikog ne obavezuje da emituje HD. Svaka televizija preko distributivnog DVB sistema može da emituje program i sa VHS-a.

Što se tiče kablovskih operatera, njih za sada niko ništa ne obavezuje. Bar nema informacija o tome. Ništa ih ne sprečava da nastave doveka kroz kabel da emituju običan analogni signal, a ko hoće digitalnu TV, kao i do sada, moraće da doplati za njihov receiver. Ko hoće HD, moraće još da doplati. Postoji DVB-C sistem, baš za kablovsku distribuciju, ali operaterima je u interesu da se program može gledati samo uz njihov hardver jer time imaju kontrolu nad potrošačima i krađom priključka, tako čestom u našim zgradama. Nema više deljenja programa među komšijama i među televizorima. Lično jako sumnjam da će skoro nešto digitalno, a HD pogotovo moći da se gleda na kablu bez iznajmljenog receivera.
 
Poslednja izmena:
I u svetu kod kablovskih operatera nemas free kanale nego samo uz njihove uredjaje.
 
Nisam mislio na free kanale, nego na osnovnu ponudu. Dakle, sada u osnovnoj ponudi imamo analogno prenošene kanale koji se mogu gledati svakim televizorom bez dodatnog hardvera. Da li će ikada operateri emitovati u kabel neki digitalni kanal (makar i ne bio HD) koji će moći da se gleda DVB-C prijemnikom, bez njihovog receivera? Koliko još dugo će emitovati analogni signal kroz kablovsku?!?
 
Price koje sam cuo jeste da SBB ide na konstantno smanjivanje broja analognih kanala u svojoj ponudi kako bi povecavao prostor za digitalne kanale.

Znaci vrlo je verovatno da ce se za nekih 5 godina na SBB emitovati samo 10tak kanala u analognom obliku a da ce ostali opseg frekvencija koristiti za digitalne SD i HD kanale.

SBB lagano vec ide ka tome jer je vec sada u ponudi i D3 varijanta gde dobijate besplatan D3 risiver.

Naravno da bi potpuno presli na digitalnu televiziju moraju svim korisnicima podeliti besplatno D3 risivere.
 
Nazad
Vrh Dno