Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Probaj da skines samo driver sa sajta, i da pre instalacije urad roll back driver iz device menager-a :)
 
probao ,nece.Jedino sto sam uspeo da uradim to je da instaliram drajver na silu 11,1 mada vidi ga kao 10.11 a drajver verzija je 8.12 (info iz CCC2-ke)
 
I to je nesto, bolje nego reinstal sistema :)
 
naravno,sacekacu 11.2 pa cu da vidim oce li biti problem s njima,nadam se da nece
 
posedujem sapphire 5570 1gb ddr3 hdmi graficku i pre nedelju i nesto dana mi se poceo pojavljivati problem.na odredjenim video snimcima pojavi se uski pravougaonik blizu sredine ekrana koji trepti.prvo sam mislio da je to do media klasik plejera,kada sam ga apdejtovao reko mozda je monitor,skinuo sam i najnovije drajvere za graficku ali nista.prvo se to pocelo desavati na lcd monitoru,sada sam primetio i na crt-u.da li je to ipak pocela graficka crkavati ili je to problem do plejera? napominjem to se samo desava sa odredjenim video snimcima najvise u 16:9 formatu.ne desava se nista slicno u normalnom radu na racunaru ili pri gledanju jutjub klipova..
 
posedujem sapphire 5570 1gb ddr3 hdmi graficku i pre nedelju i nesto dana mi se poceo pojavljivati problem.na odredjenim video snimcima pojavi se uski pravougaonik blizu sredine ekrana koji trepti.prvo sam mislio da je to do media klasik plejera,kada sam ga apdejtovao reko mozda je monitor,skinuo sam i najnovije drajvere za graficku ali nista.prvo se to pocelo desavati na lcd monitoru,sada sam primetio i na crt-u.da li je to ipak pocela graficka crkavati ili je to problem do plejera? napominjem to se samo desava sa odredjenim video snimcima najvise u 16:9 formatu.ne desava se nista slicno u normalnom radu na racunaru ili pri gledanju jutjub klipova..

Ja sam imao slican problem u jednoj starijoj igri.. Probaj da iskljucis Vsync, mozda to resi problem.
 
u igrama mi je sve ok probacu da promenim podesavanja u ati katalistu...
 
i dalje nista.probao sam da menjam podesavanja ali sve je isto...da li se to mozda nekome desavalo?
 
ne znam da li se nekom jos desila slicna stvar ali meni se skoro sve igrice opasno usporile!!!
ne znam da li je zbog windows update-a, nisam instalirao nove atijeve drajvere. nazalost kriticne windows update
ne mogu da uninstalliram a system restore iz nekog razloga nece da vrati sistem u prethodno stanje....

nadam se da nije crkla graficka...

komp je

hp dv6-3030 sa ati hd 5650.. pomagajte sta da se radi!!!
 
ne znam da li se nekom jos desila slicna stvar ali meni se skoro sve igrice opasno usporile!!!
ne znam da li je zbog windows update-a, nisam instalirao nove atijeve drajvere. nazalost kriticne windows update
ne mogu da uninstalliram a system restore iz nekog razloga nece da vrati sistem u prethodno stanje....

nadam se da nije crkla graficka...

komp je

hp dv6-3030 sa ati hd 5650.. pomagajte sta da se radi!!!

Uninstaliraj drajvere pa ocisti zaostale repove sa driver sweeper-om, i onda ponovo snimi drajvere...mozda to pomogne..
 
al se vi patite sa ovim driverima...ja svaki ati driver samo "pregazim" sa novijim i radi mi sve uvek super...stvarno se cudim kad cujem da ljudi imaju ovakve probleme
 
Jer mislite da je ovo normalno u 2D!Svaki stariji drajver od 11.2,na istom sistenu i konfiguraciji radi OK!

unledu.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi, nikako da instaliram ati radeon hd 2400 karticu, tj drajvere, kad krene catalyst da se instalira, posle onog odabira custom ili express zacrni ekran, i ostane samo jedna crtica, i onda samo fizički restart.... neki savet? Ili neki link do čistog drajvera jer ovo drugo mi ne treba, sve je po 60-70mb....
 
Express uninstall all ATI sw, pa driver sweeper ili ovo sa att. i probaj ponovo da instaliras.
 

Prilozi

  • genetix_cleanup_v4.84.7z
    235.5 KB · Pregleda: 38
Fail vazno da sam je na googlu trazio ovo, a ovde sve lepo pise :d Patio sam se na jednom starijem racunaru sa HD 3450 karticom privremeno resenje je trenutno da sam podesio u BIOSU na 8mb-a VRAM samo je tako hteo da postuje Welcome Screen.
 
Kad sam instalirao 11.8, pa sad 11.9 dobijem istu poruku "aplication failed: install package failure" Pise mi instalation failed i finish al se driveri instaliraju korektno, radi i CC. U cemu je problem? Da napomenem da uredno brisem drivere driver cleanerom/sweeperom
 
Kad sam instalirao 11.8, pa sad 11.9 dobijem istu poruku "aplication failed: install package failure" Pise mi instalation failed i finish al se driveri instaliraju korektno, radi i CC. U cemu je problem? Da napomenem da uredno brisem drivere driver cleanerom/sweeperom

Radi korektno ali ti je ostala stara verzija drajvera. Proveri u catalistu koji ti je version software pa napisi ovde. Imam isti problem.
 
Driver Packaging Version 8.901-110923a-125757E-ATI
Catalyst Version 11.10
Provider ATI Technologies Inc.
2D Driver Version 8.01.01.1199
2D Driver File Path /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000
Direct3D Version 7.14.10.0867
OpenGL Version 6.14.10.11158
Catalyst Control Center Version 2011.0923.2225.38371
AMD Audio Driver Version 7.12.0.7702


Sad sam instalirao ovaj 11.10 hotfix (zbog battlefielda) istu mi gresku javlja... Radi sve ok ali mi ovo ide na zivce, tj primijetio sam da jedino ne radi oni preseti, tj namjestim profil za TV (1280x720) i za Monitor (1680x1050) i ne radi prebacivanje a prije sa starijim verzijama drivera je radilo normalno.
 
Da napomenem da mi se ovo desava pri kraju instalacije kad krene da instalira "AMD app sdk runtime"
 
Da li neko koristi 6770 i RivaTuner? Nikako da se pojavi u Rivi onaj deo gde stoje opcije za klok i monitoring. Znam da sam sa predhodnom 4770 morao da dopisujem redove u log file da bi Riva prepoznala karticu.
Mozda i za ovu treba isto??
 
@ Eddie
Najaci program za atijeve kartice ti je ati tray tools,imas isto kao i kod riva tunera,i imas da ga skines na guru3D sajtu inace oni su uradili rivu... :D
 
Za klokovanje mogu da iskoristim dosta programa, Riva mi treba zbog GPU gadgeta koji cita iz nje podatke, lepo namestim da mi prikazuje cpu, gpu, hdd..
 
MSI Afterburner za sve, ukljucujuci taj gadget, jer koristi RivaTuner OSD.
 
MSI Afterburner kao i RivaTuner ne podrzava RV850 chip, tako da ne vredi. :(
 
Htjedoh da predlozim da sam ubacis, ali vidjeh da si otvorio na drugom forumu i da ne znas sifru za tvoju kartu. Mozes da pitas Unwinder-a da ti to ubaci, ili makar da ti kaze sifru, ali je on od onih sto imaju pravo da se krecu:), pa ga Lubazno zamoli:).
 
E? A gde je taj Unwinder? Mislim nema ga medju clanovima..
 
Unwinder je kreator pomenute aplikacije, iliti Rivatuner-a i MSI Afterburner-a, a mozes ga naci OVDJE u odgovarajucim podforumima.
 
Da li se nekome desilo da kada ukljuci AMD overdrive i prebaci napr na 705 mhz (originalni klok kartice je 700) da mu se pojave horizontalne crne linije par piksela visine uzduz celog ekrana. Tj sta moze izazvati taj problem? Uradio sam test memorije, test rece da je ok, uradio sam fur test isto je ok.
 
Vrh Dno