Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Imam jedan problem sa novom 6770..namestim bilo koji clock (konkretno sa 850/1200 na 940/1400), igram neku igru, izadjem u windows i kada ponovno udjem takt procesora mi stoji na 400MHz. I tada nikako ne mogu da ga promenim osim restarta celog kompjutera. Inace tacno se oseti da je za duplo smanjena snaga kartice, manji fps, seckanja..
To se ne desava odmah prvi put kad izadjem vec random..ponekad prodje i vise sati. Inace igram WoT pa cesto izadjem i odem na net dok se zavrsi partija.
Probani svi drajveri posle v12, nije do njih izgleda.
Jel' ima jos neko takva iskustva?
 
Evo i ja opet imam problem sa kartom safir HD6850, klokovana kroz katalist na max. Sad mi se sa vremena na vreme pojavi blu skrin, memori damp i resetuje se mašina. Prvo je počelo pre 2 meseca na GA-EP45-UD3LR, trpeo sam jer sam znao da ću uskoro menjati mašinu, i sad kad sam je promenio, počeo je opet isti problem da se javlja, prvenstveno dok gledam You tube sa više otvorenih tabova.
 
pa najbolje bi ti bilo da iskljucis klokovanje u katalistu i instaliras msi afterburner i tamo podesis klok,imas i za manuelno podesavanje ventilatora i neces imati problema sa hladjenjem,pre sam koristio ati tray tools,ali nazalost posto sam presao na 64bit-ni sistem,a on zbog nemogucnosti driver-a ne moze da se instalira presao sam na afterburner koji je mozda i bolji.
photostream
photostream
evo linkovi za slike tu ima i kako da se podese ventilatori,posto mnogi i ne znaju.
 
Mozda ram nije u redu,ne znam iz licnog iskustva,ali drugar je tako imao problem,kupio kit exeleram memorije u paru 2x4gb i radile jedno vreme normalno,a posle mu jedna pravila problem nije htela da radi na default,reklamirao,ali mu rekli da je ispravna.
 
Hvala vam, uključio sam video podešavanja za internet video klipove. Za sad deluje ozbiljno.
 
Skinuo sam pre par dana beta drivera za Win7 sa Guru3D i od tada otprilike su poceli da se javljaju artefakti i na desktopu i u igrama cim se T malo poveca. Ranije je T isla i oko 80-85 stepeni bez ikakvih problema, sada i na 60 se pojave kvadratici. Nakon refresha se izgube.

Sumljivi driver je 8.98-120522a-139735E-ATI iz AMD Catalyst 12.6 8.980.0 May 22 BETA W7 Vista

Cisto da vidi da li jos neko ima problema ili me graficka zeza sa memorijom..
 
Sam si sebi odgovorio na pitanje :) , vrati stari drajver pa probaj par dana i znaces ja odavno izbegavam bete bas zbog takvih stvari, a od sada AMD ne izdaje mesecno drajvere kao sto je praksa bila do sada nego kada ima potrebe odnosno izadje neka igra ili zakrpa za neki bug. Tako da nema potrebe za beta drajverima koji su iz mog iskustva uvek bagoviti.
 
Nemam problem fala bogu.. Samo me interesuje, posto nikakve konkretne detalje nisam nasao na netu vezane za moju graficku.. Naime imam ATI RADEON HD 7470 M 1Gb DDR5 . .
Sta mi mozete reci o ovom parcetu grafike?? Kapiram da nije gamerska, ali ono.. Neko vase misljenje..
 
Aj da vidimo resenje za sledecu stvar:

U pitanju je lap top iz potpisa sa nekom 4xxx grafikom (u catalyst imam high i low power gpu opcije) i dosao je se preinstaliranim Winom i drajverima. Taj switching mi nikad nije radio kako treba, po 2-3 puta moram da selektujem grafiku koju hocu, pa kad je izaberem onda mi poremeti osvetljenje, konstrast, boje i sve tako u krug. Nikad nisam uspio da namjestim da automatski switch-uje grafike u zavisnosti od aplikacije/prikljucenog punjaca. Trazio sam svuda po netu najnoviji Catalyst ali ispada da taj koji imam jeste najnoviji....


Elem, prije par dana sam dobio ProBook 4535s i trebao sam da instaliram Win i ostalo. Sve sam uredno poskidao sa HP sajta izmedju ostalog i drajvere za graficku (takodje lap top koji ima posebnu grafiku). Ono sto me momentalno odusevilo je nacin na koji TAJ Catalyst mijenja grafike. Bilo da je aplikacija u pitanju, bilo prikljucenje lap topa na punjac, ama trenutno mijenja grafcku bez ikakvih zavrzlama, mijenjanja osvetljenja, boja, kontrasta i slicno. Prikopcam punjac,posle par sekundi se zacuje pojacano hladjenje i dobijem notifikaciju u uglu koji gpu je aktivan. Skinem punjac, isto tako se smanje obrtaji venta i iskoci notifikacija.


Mene zanima, kako da namjestim da kod mene radi isto tako? Ako je moguce uopste.

Nisam zapamtio verziju Catalysta na tom ProoBook-u...
 
Poslednja izmena:
Neka ATi glupost koja me nervira. Grafika 7950. Stari monitor 20" 1680x1050 spojen na DVI-D (beli) grafika u idle radila 300/150 GPU/MEM. Novi monitor 24" 1920x1200 spojen na DVI-D radi na 500/150 (što je inače idle za 2 i 3 aktivna monitora). Malo sam experimentisao, ako spustim memoriju na grafi sa 1250 (def.) ispod 1200, tek onda padne na 300/150, zašto? Ako isti monitor spojim na DVI-P (crni), onda normalno idluje na 300/150, bez čačkanja grafe. Ostavio sam tako ali me nervira, na DVI-D se monitor uključi čim dobije signal (vidi se sve na butovanju), a na DVI-P, tek negde pre windows logo znaka. Inače u windowsu je sve normalno, nema razlike ni u slici ni u bilo čemu, samo me to nervira, zašto uvek nešto mora biti nakaradno. Kontam možda preko DVI-D, ovaj veći monitor više opterećuje grafu (više vuče), a DVI-P je manji potrošač, ili jednostavno neki bag. Nije do beta 12.11 drajvera, probao sam i 12.10. Na 300/150 u idle je GPU 32C, a na 500/150 47C, i to me nervira. Eto, da li je neko primetio tu glupost i da li tačno zna šta je u pitanju?
 
Ima li neko resenje za pucanje drajvera u 2d modu? Radi sve ok i odjednom se ukoci windows, crni ekran i poruka display driver stopped blablalba and has recovered...
Iskljucio sam onaj amd external events services juce ali je problem i dalje tu...
 
Neka ATi glupost koja me nervira. Grafika 7950. Stari monitor 20" 1680x1050 spojen na DVI-D (beli) grafika u idle radila 300/150 GPU/MEM. Novi monitor 24" 1920x1200 spojen na DVI-D radi na 500/150 (što je inače idle za 2 i 3 aktivna monitora). Malo sam experimentisao, ako spustim memoriju na grafi sa 1250 (def.) ispod 1200, tek onda padne na 300/150, zašto? Ako isti monitor spojim na DVI-P (crni), onda normalno idluje na 300/150, bez čačkanja grafe. Ostavio sam tako ali me nervira, na DVI-D se monitor uključi čim dobije signal (vidi se sve na butovanju), a na DVI-P, tek negde pre windows logo znaka. Inače u windowsu je sve normalno, nema razlike ni u slici ni u bilo čemu, samo me to nervira, zašto uvek nešto mora biti nakaradno. Kontam možda preko DVI-D, ovaj veći monitor više opterećuje grafu (više vuče), a DVI-P je manji potrošač, ili jednostavno neki bag. Nije do beta 12.11 drajvera, probao sam i 12.10. Na 300/150 u idle je GPU 32C, a na 500/150 47C, i to me nervira. Eto, da li je neko primetio tu glupost i da li tačno zna šta je u pitanju?

Ista stvar se i meni desila maloprije, iz cista mira u idle radi na 500/150 na 40C temp. Ako udjem u bilo koju igru stopa da je to nenormalno! Ne znam sta joj je odjednom koji djavo!
 
Malo sam eksperimentisao sa drajverima, tamo je problem, drajveri 12.3, 12.4 i 12.6 normalno rade, od 12.8 na dalje sa nekim monitorima se javlja taj problem (500/150), ali ovo za performanse, kod mene je sve ok, nemam problema, a i vratio sam na 11.6 zbog monitora. Napisao sam ovima u amd, a verovatno znaju za taj problem i sigurno nisam jedini, videćemo u 13.1 oće li ispeglati.
 
Meni radilo sve normalno i sa 12.10 i sa 12.11 beta11 driverima i maloprije samo puce na 500/150...
 
Pa i meni se čini da je u početku sve bilo ok, a posle određ. vremena problem, ali možda se problem javio kad sam uzeo novi monitor, onda su par dana oba bila spojena na dvi-d i dvi-p, sa dva ili više radi na 500/150 i posle kad sam raskačio, možda zbog nekog baga neće da ga raskači i daje sliku i na taj drugi izlaz iako monitor nije spojen. To mi je jedino logično, a probao sam posle svašta spojiti taj drugi, disejblovati, deinstalirati, deinstalirati sve monitore, i ko zna šta još i uvek vraća na 500/150, samo preko dvi-p radi normalno kao što rekoh, al signal na monitor kasni nekih 10-15 sec na butovanju... no, kažem sa 12.6 sve ok.
 
Malo sam cackao i vratio UnofficialOverclockingMode = 0 sa 1 na 0, restartovao i vratilo se na 300/150 u idle, temp. se polako vraca na svoja 32C...Stvarno ne znam kako je doslo do svega ovoga ali se kladim da je nesto vezano za same drivere ili CCC jer ne koristim vise od jednog monitora tako da taj izvor problema otpada.Bizarno...
 
Ili je MSIAfterburner (pošto ono UnofficialOverclockingMode je iz cfg fajla ako se dobro sećam) neka nekompatibilnost sa CCC. I kod mene je bio instaliran dok sam maltretirao karticu onaj dan kad je kupljena (u CCC ne da više od 1200 MHz), posle sam deinstalirao, ma ko će ga znati... evo probao sam instalirati ponovo i uraditi isto što i ti sa 12.11 drajverima i cvrc, neće da siđe na 300. Uninstall, back to 12.6, sve ok...hebem li ga.
 
Šlag na tortu je bio Sistem image restore, imao sam jedan image od pre mesec dana. Media player u TV-u nekada ne prepoznaje kodek filmova (retko, al' desi se) koje gledam preko usb-a. Pa dotični film provrtim u Xilisoft Video Converter Ultimate, u mp4 format recimo, onda ga čita bez problema. E sad, bio mi instaliran xili 7.6 i kad sam ga pokrenuo, BSOD, cvrc, nije mi jasno šta se dešava, restart, ponovo xili i ponovo BSOD. Ne mogu da verujem, moja mašina radi gotovo savršeno, nikada nikakvih problema i sad - šta je ovo? Uglavnom da ne dužim - i tamo sam izgubio bar pola dana, ako ne i ceo (danas sam izgubio pola dana na drugarov laptop koji bi i ostao u problemu da nije ovdašnjeg forumaša -freestyler-a, čovek mi rešio problem), dok nisam ustanovio uzrok problema. Zbog one gluposti oko idle frekvencija kod grafe, vratio sam na 12.6 koji rade ok sa svim - osim sa ovim programom, BSOD-uje. Tako da nakon par vraćanja imagea i instaliranja 12.11 ponovo, vraćanja monitora na dvi-p (tamo su normalne frekvencije u idle), nebi bilo čudno da me žena zameni sa nekim švalerom, jer ništa drugo ovih dana ni ne radim kad sam kući, nego rešavam svoje i tuđe PC vezane probleme...
 
Kupio sam pre neki dan ATI 5450 karticu, VGA kablom je povezana na 19" samsung monitor, a HDMI kablom je povezana na samsung led TV 40". Primetio sam da iako je refresh rate stavljen na 60hz, slika treperi na monitoru. Kada izvadim HDMI kabl treperenje prestaje. Neko vreme je skroz normalno radilo, ali eto danas se pojavio taj problem. Updateovao sam drivere ali je problem jos uvek tu.
 
Posto je sad vec kasno da editujem post, da se nadovezem. Vadio sam, stavljao sam kabl nazad, okretao, pricvrscivao, i treperilo je do trenutka kad sam izvadio antenu za kablovsku iz televizora. Postoji li nacin da se spreci treperenje ekrana i pored prikljucene antene za kablovsku?
 
Signal kablovske (ja ću onako laički pokušati da objasnim jel nisam stručnjak za to), zbog dužine, gubitka kvaliteta, ima pojačivače, i često je i napon ili ko zna šta još usput veće od potrebnog (dozvoljenog), ili problem sa uzemljenjem, ko zna... meni je (dok nisam bio obavešten) brzo crkla jedna leadtekova TV kartica (prvo jedan pa ubrzo posle i drugi TV tuner u njoj). Uzmi za početak ovu zaštitu (250-300 din) i postavi je na ulazu signala u stan (kuću) odnosno - pre svih korisnika signala. Ja sam presekao kabl na ulazu u stan, postavio muški i ženski antenski priključak (oni što se navrnu na kabl, a druga strana muška/ženska antenska) i ubacio ovo, jedino što obrati pažnju na smer (ako ubacuješ spojnice). Tako da mi je ovo sada i zgodno mesto za raskačiti kablovsku u slučaju grmljavine, ne moram trčati po kući i zavlačiti se kod svakog tv-a ili PC-a.



Za početak postavi pre prvog ulaza, pa ako to reši problem, lako je posle naći zgodnije mesto ako treba.
 
Poslednja izmena:
Hvala, moracu onda to da uzmem, valjda ce resiti problem :)
 
Pozdrav svima!

Član sam foruma od danas pa se izvinjavam ako možda ne pitam na pravom mestu. Imam problem inicijalizacije graficke pri uključivanju računara.

Matična ploča MSI KA790GX ima integrisnau grafičku ATI HD3300. Nedavno sam kupio grafičku karticu MSI Radeon HD 6670 1GB GDDR5 R6670-MD1GD5
Dešava mi se da prilikom podizanja sistema dobijem crn ekran. Kao da nije inicijalizovana grafička.

Zamenio sam staro napajanje 360W i ugradio novo Thermaltake SP 630W pošto grafička zahteva minimalno 400W i uverio se da problem ostaje.
U BIOS-u nema opcije isključenja integrisane grafike. Može samo da se podesi koji je grafički adapter primarni. Probao sam sve verzije BIOSa za tu matičnu ploču 1.0 do 1.8 ali bez rezultata. Na nekim verzijama je bilo nemoguće iz 10 pokušaja dobiti signal na monitoru (1.6) preko ATI 6670 dok je na nekim (1.8) uspevalo čak i po 2-3 puta za redom pa onda opet nema čak i iz 5-6 pokušaja

Probao sam i DVI I VGA kablove i problem je isti. Grafička radi na drugim računarima bez problema.

Da li neko zna šta je rešenje? Da li se ovakvi problemi dešavaju samo sa ATI karticama? Da li je moguće da se ploča i grafička uopšte ne trpe?
 
Dali si deinstalirao predhodne drajvere od te integrisane?
ta ploca ima Hybrid CrossFire da ti to nije aktivirano pa se kolju graficke?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno