Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Meni se na karti iz profila nasumice zacrni slika. Ne znam sta je. Povremeno prodje dosta vremena, i nista. Povremeno dosta cesto.

Istekla mi je garancija, inace bih je nosio na zamenu.

Povezana je preko DVI.
 
Probaj malo da vidis da nije nesto oko drajvera... Mislim da ti dam neku nadu da je sama graficka u redu :p
Mada cesto bude ovo drugo (kvar na grafickoj, hladan lem), nazalost...
 
Probaj malo da vidis da nije nesto oko drajvera... Mislim da ti dam neku nadu da je sama graficka u redu :p
Mada cesto bude ovo drugo (kvar na grafickoj, hladan lem), nazalost...

Probao sam sa drajverima, nije pomoglo. Pa ne verujem ni da ce sad. :S:
 
sklopljena masina od starih delova

asus p4v8x-x
p4 2.4 1M 533
2x512 DDR 400
Ati HD3450 512 AGP

Winxp svez podignut... ali nikako ne mogu da instaliram drajvere za grafu...tj instaliram ih,ali stoji i dalje u device manager VIDEO CONTROLLER (VGA COMPATIBLE) i zuti uzvicnik... Sistem se ponasa kao da nema nikakvih drajvera instaliranih (ne pali se ati program, prozori koce kada se pomeraju itd...)

Zna li neko kako da resim ovo?? Pokusao sam i sa powercollor drajverima za bas tu grafu,ali isti djavo...
 
Ja sam imao nekih problema sa svim novijim drajverima od 13.1 (u vidu - grafička DualX 7950 u idle se nije vraćala na 300/150, nego je radila na 500/1250, pa umesto 37-39C bila 49C. Mislio sam da je pitanje drajvera, ali sam sasvim slučajnim čačkanjem otkrio da je za sve bilo krivo podešavanje u CCC. Treba skinuti: Enable GPU Scaling i Reduce DVI frequency on high-resolution displays, apply, posle se može vratiti, Enable GPU Scaling ako to nekome treba, kartica će se vratiti u 300/150 idle mod. Možda je neko već ranije i pisao o tome, ako je nisam video, ali znam da sam tu i tamo nabasao na par postova, da se ljudi žale na isti problem.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko slicnih iskustava ili resenje:
Graficka SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition OC 2GB GDDR5 me jako iritira, ako komp ostane miran neko vreme on prvo gasi monitor a kasnije se i izloguje. Recicete to je ok (win.7 je u pitanju) ali ako mrdnem misa u roku pola sata sve je ok a ako to potraje 45min ili sat vremena sve ce se pokrenuti sem graficke kartice.
Jedino sto mogu je da ga resetujem i onda se mesto redovnog podizanja sistema pojavi ikonica da se ulogujem (sto je trebalo biti i pre reseta a ne crni ekran) i posle klika tj kad se ulogujem sve radi ok. Sve dok ne ponovim duzu pauzu.
Dali je do graficke, meni ne pada druga ideja osim da ona nije u redu.
Pomoc!!!
 
Da da napomenem, sve to se desava na mojoj masini iz potpisa, maticna je imala iskustva za raznim grafickim karticama iz prosle generacije i jednom 7850, nikad nije bilo problema, jedino sto nije bio ovaj operativni sistem.
Mislim pritom na svezu instalaciju Win. 7-mice a ne na neki XP ili Vistu.
Kartica u radu i igrama nikad nije pravila problem pa me sve dodatno zbunjuje....
 
Pozdrav svima,

Nedavno sam uzela nov racunar sa komponentama koje vidite u potpisu. Imam problem sa grafickom (AMD Radeon HD7700 Series), tj. sa nekakvim horizontalnim linijama koje se pojavljuju prilikom gledanja filmova, i to uglavnom kada su ubrzane scene. Tih linija nema kada normalno radi racunar, surfovanje itd. Takodje je primetna i pikselizacija, recimo kada se pokrece bs player, nekako sve deluje usporeno i treba vremena da se izostri slika. Uz graficku mi je povezan i hdtv iz potpisa. Instalirala sam najnoviji drajver, brisala i ponovo instalirala video kodeke, i nista. Napominjem da sam donedavno imala nvidia grafiku (ne secam se modela), na windows xp, i sve je radilo odlicno, tako da mislim da nije problem sa tv-om. Bila bih jako zahvalna za resenje problema,

hvala unapred
 
Probaj za pocetak neki drugi player, npr. VLC koji ima inkorporirane kodeke.
 
Probaj za pocetak neki drugi player, npr. VLC koji ima inkorporirane kodeke.

Probala sam, i vlc i gom i win media, i isto je svuda. Simptomi su identicni i na monitoru i na tv-u, samo sto se na monitoru manje primecuje, pretpostavljam zbog nize rezolucije. Mislim da cu ipak morati da menjam grafiku...
 
Znam da sad ne nudim neko idealno rešenje problema ali probaj još pot player. Ako to ne promeni ništa ostaje ti jedino da probaš neku stariju verziju drajvera, odnosno dok ne nađeš neku koja odgovara.
 
Meni to lici da pri brzoj sceni(prilikom opterecenja) ili grafika ili procesor ne dobija dovoljno napona i onda se manifestuje kao sto je opisano...Koje je napajanje u pitanju? Ja bih pre promene grafike probao i neko drugo napajanje(po mogucstvu brendirano)...
 
Napajanje je ja mislim nekakvo no name, 550w... Primetila sam da iz graficke ispada hdmi kabl koliko god ja pokusavala da ga uguram, i naravno gubi se kontakt, pa se i na tv-u slika cas pojavi cas nestane.. Pot player mi daje iste rezultate, a to sa starijim verzijama drajvera jos nisam isprobala.. Hvala svima na savetima...
 
Probaj i drugi HDMI kabl, ako vec ima problema sa tim. Vidi da li se isto desava i sa DVI kablom. Licno ne verujem da je napajanje problem.
 
DVI radi kako treba, a probala sam dva HDMI - HDMI kabla, i isto se desava. Nece da stoji onako lepo fiksirano unutra, vec ispadne cim ga pipne covek...
 
Pa eto, dakle ipak je do kabla, ili HDMI konektora. Ako je kabl nategnut, mozes premostiti sa ovim produzetkom
category_59.gif
 
Imam problem sa Asus HD 2400 Pro grafikom na nekom matorom Fujitsu Siemens CRT monitoru (21p3). Refresh se stalno vraća na neku nisku vrednost i slika treperi. Šatro i dalje stoji na 100 Hz ali vidi se da je u pitanju jedno 60 Hz, odoka. Kad reinstaliram drajvere onda je ok ali već sutra po starom. Valjda posle restarta, ali ne uvek... nemam pojma, nemam živaca više da isprobavam razne drajvere. Namučio sam se i analogni tv-out da dobijem i fullscreen overlay mirror.
Koji bi bili odgovarajući, neki pouzdani drajveri za ovu grafulju? Ali i da su dovoljno sveži, jedni od onih od kad je dxva unapređen?
Ja sam stavljao novije, 13.4 13.1 ... sa Filehippo-a i AMD sajta.

edit:
E da, ploča ima integrisanu Intel grafiku, ne vidim u biosu nigde opciju da se isključi valjda je dovoljno da se ubaci diskretna pa da se automatski disejbluje. Nemam baš iskustva, retko baratam s hardverom, samo kad nešto ne radi :).
Registry sam čistio posle uklanjanja Intel drajvera.
 
Poslednja izmena:
Instalirao drajvere za monitor?
Power Strip pomaže sa bilo kojim drajverima.
 
Nemaš ti problem sa grafikom nego sa monitorom. Problemi koje opisuješ karakteristični su za elektroniku kod CRT-a. Uostalom, to se lako proverava: nakači drugi noviji (TFT) i videćeš kako se ponaša. Drajveri tu skoro ništa ne mogu da pomognu.
 
Nemam drajver za monitor, juče sam hteo i to da probam ali nisam našao na brzinu. Godinama sam se snabdevao sa driverguide ali već duže vreme nije free, pa malo teže nađem kad mi treba nešto tako matoro ili nesvakidašnje. Ako neko ima predlog za dobar free sajt s drajverima pucajte.
Džabe da kačim tft znam da će to da radi, a i kod njega nema treperenja.
Probaću taj Power Strip, ne znam još ni šta je to, sad ću da skinem.

Šta znam, dok sam koristio svojevremeno Panasonic P70 nije mi se ovo dešavalo. Takođe na ovom kompu za matorce, isti taj Fujitsu Siemens je radio dobro sa Intel grafikom, takođe i sa Nvidiom 8400gs.
 
Ne trebaju ti drajveri za monitor. Taj tvoj sigurno nema poseban. Nego se koriste generički od OS-a.
 
sta vam znaci to vraca na 500/150??

Pa i meni se čini da je u početku sve bilo ok, a posle određ. vremena problem, ali možda se problem javio kad sam uzeo novi monitor, onda su par dana oba bila spojena na dvi-d i dvi-p, sa dva ili više radi na 500/150 i posle kad sam raskačio, možda zbog nekog baga neće da ga raskači i daje sliku i na taj drugi izlaz iako monitor nije spojen. To mi je jedino logično, a probao sam posle svašta spojiti taj drugi, disejblovati, deinstalirati, deinstalirati sve monitore, i ko zna šta još i uvek vraća na 500/150, samo preko dvi-p radi normalno kao što rekoh, al signal na monitor kasni nekih 10-15 sec na butovanju... no, kažem sa 12.6 sve ok.
 
Kako da proverim moju GPU Gigabyte VGA ATI Radeon 4550 koja je revizija i koji je bios u njoj?
 
Pozdrav svima, imam problema sa driverima na laptopu, u pitanju je Asus N61JQ sa HD5730 grafickom, imam prijatelja koji ima slican problem sa Lenovo Y560 sa istom grafickom ali u manjem intenzitetu. Naime poslednji driver koji radi OK je 13.1, svi kasniji imaju problem sa backlight-om na laptopu. Kada se driver instalira backlight se skroz iskljuci i slika na ekranu laptopa se jedva nazire, dok je slika na eksternom monitoru ok. Jedino 13.4 nema taj problem, ali sa tim driverom dobijam nasumicna zamrzavanja. Na lenovo laptopu sam uvideo da neki lenovo energy management driver pravi problem, dok se na Asus-u problem javlja i bez toga. Jel zna neko kako ovo da se resi?
 
zasto mi nba 2k15 secka na wi10 sa 15.7 drajverima a na win 8.1 radi perfektno ?
skinuo 15.6 i radi ko podmazano, uzas...
znaci 15.7 imaju neki problem.
 
Poslednja izmena:
Ako imas laptop, mozda je doslo do toga da je na novim driverima setovano da koristi integrisanu za tu igru.
 
Sami drajveri 15.7 jako lose odradjeni.

Meni takodje prave problem u Diablo 3, udjem u igru i igra kao da se smrzla ali nije posto se cuje zvuk u pozadini, onda lepo igru spustim dole pa je ponovo podignem i onda udje u meni igre pa da bih promenuo karaktera opet moram da ponovim postupak a na kraju kada udjem u igru napravim par koraka pa stane pa opet par koraka pa stane znaci ne igrivo. Od drugih igara koje imam u racunaru je Rage ali on radi ok.

Kolega mi isto kaze da ima problem sa World of Tanks sa istim drajverima u oba slucaja windows 10 je upitanju!

Cekaju se sledeci drajveri ako se sete da ih izbace. Najgori su po tom pitanje i po izbacivanju drajvera, ceo net bruji o silnim problemima sa tim drjaverima a oni ni da susnu ni da se izvinu goveda ili da izbace neki update da to otklone.

Ako se stanje u skorije vreme ne promeni tacno odoh na drugu stranu ionako moram ovu moju hd 7870 da menjam.
 
!!!!! KONACNO !!!!! RESENJE !!!!!!


Nakon godina i godina zlopacenja sa ATI (AMD) grafikama sam dosao do resenja problema sa drajverima. Ranije se desavalo, taman jedan problem resim, pojavi se drugi i tako u krug sa svakom novom verzijom drajvera.


Sada vise nemam nikakvih problema sa drajverima. Sve radi kao podmazano samo jednom instalacijom drajvera....

Resenje radi 100% provereno

Resenje glasi:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Prodao sam AMD i kupio sam Nvidia graficku karticu. :p
 
Nazad
Vrh Dno