Šta je novo?

Redmi Note 11

Pa jesi li ga pojačao? Ono u toku razgovora da li si koristio klackalicu za pojačavanje tona? Pošto na retkom kom telefonu je po defaultu jačina postavljena na max.
 
Pa jesi li ga pojačao? Ono u toku razgovora da li si koristio klackalicu za pojačavanje tona? Pošto na retkom kom telefonu je po defaultu jačina postavljena na max.
Jesam, na max, nema neke razlike. Glasno zvoni, ali nije bas da je zvuk preglasan kad slusam sagovornika. Jbm ga, rekoh, mozda sam i navikao na staru Teslu, uzasan telefon, ali sam uvek vrhunski cuo sagovornika.
 
To nije global model, zar ne?

Global ima centriranu 108MP kameru i nema JBL zvučnike, ako sam razumeo.
 
Ja bih rekao da jeste, jer ima CE znak.
 
Global.
Za model 6/128 11 Pro+ maloprodajna cena 430e. Wtf 😅
U Slovačkoj...
 
Aha, to je onaj sa Dimensity 920. Nisam znao da je globalan.
Za te pare mogli su barem da spakuju optičku stablizaciju, i opet bi bilo previše.
 
Pogledah danas Redmi Note 11 Pro 5G u Mi Store.
Deluje fino, neko reče da mu 10 Pro deluje više premium ali se ne bih složio. Crna, tj. siva varijanta je izložena, dizajnerski deluje shodno ceni jer u ruci se oseti satinasta poleđina stakla sa frosted finišom.

No, rekoh deluje više premium barem meni, ali deluje nezgrapno. U ruci 10 Pro mnogo bolje leži jer je blago zakrivljen a bogami i lakši, ostavlja utisak ergonomičnijeg uređaja. Mislim da sem vizuelnom dojmu ovaj kockasti dizajn ne služi baš telefonu ovih dimenzija. Mada opet, to je stvar ličnog utiska.

A ovako malo što sam se igrao, ekran je baš dobar, deluje da glatko radi...
Sad da vredi 40.000, ne znam. Nisu to male pare, mada nije da mu fali nešto. Mislim pored njega je 10 Pro i košta 38k, pa ako ništa 2k za novi model ne deluje puno.
Znam da je na tržištu oglasa sa cenama drugačija, tj. realnija priča.

I iznenadio me je običan Redmi Note 11, baš fin telefon, on mi je nekako lepše "spakovan", oseti se da je malo sporiji kada se prebaciš sa Pro, ali fluidno radi.
Baš rekoše da su ih gomilu prodali tokom one akcije.

Upitah opet za 11S, kažu ne znaju tačno, ali trebalo bi uskoro da bude, a što se tiče cene očekuju sličnu kao za 10S.
 
Posto korisim jos note 8 kao sljakerski telefon evo prvi put sam ubacio karticu u note 11 i onavio poziv i po meni sasvim dobro se cuje, svakakk ne losije nego npr note 8. Skinuo sam neku gcam 8.4.300 i daje zelene fotke a i bog zna jel sam ubacio neki virus ja oko toga pojma nemam :D. Zato sam ja pito 3 puta al niko ne odgovara :D. Da li je iko ubacio neku gcam koja radi i da je voljan da da link. Nemoguce da jos niko nije ubacio gcam.
 
Meni je ovaj Xiaomi postao najmanje jasan u svojoj priči odnosa cene i kvaliteta...

Gledam cene, trenutno po oglasima, iako nikada nisam iz nekog straha uzimao tako telefon, ali uporede radi gledam cenu 11S 6/128GB koja je tu negde oko 270€, pa poredim sa cenom obične 11 u 4/128GB verziji koja je za više od 50€ jeftinija, pa ne znam ima li opravdanosti u toj razlici...

Ovaj 11S više pikiram jer barem na papiru ima nešto bolji procesor i kameru, a u svemu ostalom isti...
Onda vidim ima Poco M4 Pro koji je zapravo isti kao 11S samo umesto 108MP kamere ima 64MP i desetinu € je jeftiniji...
A onda vidim prošlogodišnji 10S koji ako sam shvatio zapravo ima bolji procesor jer je G95 > G96 i koji opet izuzev što nema 90Hz ima sve isto kao ovaj Poco, a ima ga po 220€...

Znam da ćete reći da je za ove pare 10 Pro neprikosnoven, ali ja gledam ove "manje" telefone...

Znači ja kad sam zadnji put kupovao Xiaomi bilo je imaš Note, imaš Note Pro... Ovo sada kako gledam ko iz jedne košare da su svi isti, jedva različiti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Svi se sad nešto vade na nestašicu čipova, iako ima zaliha i oni koriste taj momenat da vide koliko će se ljudi upecati. Moj razlog za odabir RN 11 je ponajviše išao na kontu toga što je nod čipseta 6nm, ima veliku bateriju i 90Hz Amoled. Kad se sabere i oduzme, daje iluziju o bržem uređaju sa dužom autonomijom, za internet i društvene mreže.
 
Je l' stvarno pravi proizvodni proces toliku razliku?
Konkretno recimo 11 sa 6nm vs. 11S sa 12nm procesorom?

Jer kad god sam pročitao recenzije uvek se naglasi energetska efikasnost, a kada pogledam one testove autonomije na GSM Areni, ili uporedu na YT, razlika je bukvalno zanemarljiva.

Evo recimo ovde battery drain test pokazuje prednost Redmi Note 11, koja je marginalna konkretno u odnosu na 11S.

 
  • Like
Reagovanja: uji
@Goxy92 evo i sam vidiš da ima razlike, ali ovo je konstantno maltretiranje bez gašenja. Razumem da postoji neko koristi telefon 8 sati konstantno, ali moja priča ide u smeru da kad sabereš i oduzmeš pripravnost, oseti se to u praksi. Konkretno, RN 11 može da izgura i dan i po sa brzim punjenjem uz neko redovno korišćenje kroz sveukupno pola sata poziva i po 3-4 sata na 4G konekciji uz surf/social/chat.
 
@loveRedmi da li ti je bootloader otključan? Ako nije, moraćeš da flešuješ fastboot rom. U ovom slučaju je Xiaomi flash tool ok, jer ne zahteva mnogo peripetija.
 
Il vam svima fingerprint unlock radi bez problema?
Meni cesto nece ni iz 5 pokusaja, ne znam dal zbog hladnoce il sta.
Najmanje 4 puta sam ponovio proceduru za pravljenje otiska al uvek isti problem
 
Mene nervira sto milion puta dnevno zavibrira jer je na takvoj poziciji skener pa kako god ga uhvatis, stavis u dzep ili izvadis iz dzepa, kaziprstom noktom bilo cime ono uvek skenira pali ekran i vibrira mislim i na duvanje da bi se skener aktivirao. Zato samo imam sifru. Meni je i na note 8 retko kad radio otisak valjda su mi grubi prsti ili tako nesto. Tako je i sa ovim, ne radi uvek. Generalno poceo note 11 cesto da me nervira i generalno za nijansu je samo bolji od 3 generacije starijeg prethodnika kod mene. Ne preporucujem za 25k, za akcijsku cenu je dobar ali nekako je sirov i nervira me mozda bi valjalo da ga apdejtujem.
 
Jel se ocekuje da bude neka akcija za Redmi Note 11 Pro? 40k (340e) je previse za takav model, nekih 280e max bih dao za takav telefon
 
Ima na KP vakuum i garancija operatera za te pare.
 
Instalirao sam EU ROM zbog MIUI dialer-a i AOD ima funkciju da bude uvek uključen. Tu je takođe i Dual Apps. Jedino što se gubi je Google Lens integracija u fabričkoj kameri. Default font je Mi Sans. Ostalo je sve isto.
Na pravo za otključavanje bootloader-a se čeka nedelju dana, ali fastboot ROM se lako instalira kroz par klika.
 
Na kp se mogu naci verzije 8/128 za Pro, ali sa garancijom od jedne godine. Kakve su to garancije i sta raditi ako se desi neki kvar? Ti telefoni si verovatno iz Mađarske
 
Instalirao sam EU ROM zbog MIUI dialer-a i AOD ima funkciju da bude uvek uključen. Tu je takođe i Dual Apps. Jedino što se gubi je Google Lens integracija u fabričkoj kameri. Default font je Mi Sans. Ostalo je sve isto.
Na pravo za otključavanje bootloader-a se čeka nedelju dana, ali fastboot ROM se lako instalira kroz par klika.
Koliko sam shvatio iz postova imaš običan Note 11?Nisam našao rom za njega, pa bih te zamolio za link.
 
Poslednja izmena:
Hvala, gledao ali nisam našao tj video sam taj HMNote ali nisam bio siguran. E sad, prethodne xiaomi koje sam flešovao imali su otključan bootloader, za fastboot rom beše ne treba?
 
I preporuka za masku, ova što dolazi sa njim mi je odvratna. Ako znate kakva je dolazila sa Mi A2, mekana dim providna, a opet štiti. Treba mi samo zbog ogrebotina, čuvam telefone.
 
Ako znate koja tema ima navigacijske tastere kao na telefonu desno a da je kompatibilna sa MIUI 13,neka piše :)
Za ranije verzije postoji Limitless tema,ali nije kompatibilna sa MIUI 13.
 

Prilozi

  • MVIMG_20220502_102723.jpg
    MVIMG_20220502_102723.jpg
    198.1 KB · Pregleda: 42
Danas uzeo telefon. Prvi utisak dobar, osim senzora za otisak prsta. Ne svidja mi se sto je na dugmetu za otkljucavanje i lose ocitava
 
Iz nekog razloga, verovatno broja 11 u nazivu uređaja :), više sam očekivao. Pored poco f1, koji sam koristio dok ga nisam uzeo, nema šta da traži. A onda pogledam cenu u regularnoj prodavnici i vidim da je 200€,pa šta više i da očekujem za te pare...
Daleko od toga da hoću da kažem da je loš telefon,to nikako, ali sam više očekivao, kažem ne znam ni sam zašto.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno