Šta je novo?

Redmi Note 11

Redmi

Poštovan
Učlanjen(a)
04.12.2019
Poruke
153
Poena
70
Za sad nemamo nesto konkretno, ali uskoro bi trebao biti predstavljen naslijednik Redmi note 10 serije. Malo malo pa se pojave nove informacije, pa da ne zatrpavamo RN10 temu.



Lu Weibing je dao naznaku da bi predstavljanje novog Note modela moglo biti ovog mjesecaScreenshot_2021_10_12_132247.png




Nagadjanje da bi RN10 pro mogao imati SD778, 5100mah 120w brzo punjenje:




Nagadjanje da bi osnovni Redmi note 10 mogao imati Omnivisionov OV50A senzor, 1/1.5







Najnovije nagadjanje specifikacija, ali i datuma - ocekuje se da to bude prije 11. novembra, odnosno Dana samaca.
Ovdje kazu da bi u RN10 mogli vidjeti Dimensity 810, odnosno Dimensity 920 u RN10 pro. Pisu i cijene u dnu clanka.







Vidjecemo sta ce zapravo biti, svasta se pricalo i za RN10 pa je ispalo drugacije.
 
Ne verujem ni 1% da će Note 11 Pro imati 120W punjenje. Pitanje dal će imati 67W, ako su uopšte odlučuili ići na više od 33W.
 
@Redmi Sve vreme u tekstu pišeš Redmi Note 10...
 
Pojavili se na JD com.
Prema ovome bice tri modela, Redmi note 11, Redmi note 11 pro i Redmi note 11+. E sad vjerujem da ce to biti nazivi za Kinu, a da ce kod nas to ici kao i do sad - Redmi note 11, Redmi note 11s i Redmi note 11 pro.
Neko je procitao da tu pise da je pro+ sa 120w punjenjem i 5000mah.








S obzirom da bi nazivi trebali da se razlikuju, mozda za Evropu i ne budu sa Mediatekom nego sa SD? Mada s obzirom da je nestasica cipova svasta je moguce, mozda nisu uspjeli da obezbjede dovoljno SD778.
 
SD778 ide u skuplje telefone, kao što je Mi 11 lite NE koji košta oko 350 evra. Redmi Note je rang ispod 300 evra i u tu klasu svi proizvođači sad stavljaju Mediatek Dimensity 920 i 820.

A po benchmark rezultatima su oba ova Mediatek procesora brži od SD732g, tako da je to ipak unapređenje u odnosu na prethodni model. SD778 ili Mediatek 1100 su 50% brži, a takve performanse bi morale i da podignu cenu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav... Upisah se ovde zbog ove teme, posto sam u trebovanju novog telefona a ova Redmi Note serija mi deluje primamljivo, barem prema ovim nagovestajima, taman da konacno penzionisem svoj voljeni RN 6 Pro.

Nego, htedoh da pitam ovako za pretpostavku, posto kapiram da nema preciznih informacija, je l su sanse da se ova nova serija nadje kod nas do kraja godine, sta mislite*

Pratio sam sve ove poslednje RN telefone, i sta znam, nista mi to nije bilo previse vredno promene,,, Mislim da me je RN 9 serija najvise razocarala jer su napravili fablete od telefona, RN 10 Pro mi je opet prevelika dijagonala u odnosu na ovaj trenutni, obican RN 10 sa SD 678 mi ne deluje kao neki preveliki skok... Razmisljao samo i da predjem u Realme tabor, vidim uglavnom su ljudi zadovoljni njihovim telefonima, no nekako navika i predanost Xiaomiju preovladava,
 
Do kraja godine teško, jer još nije ni najavljen. Redmi Note serija (Pro) izlazi negde u martu i dolazi ubrzo u aprilu u prodaju. Tako je bilo par godina unazad. E sad, pošto nema telefona, tj. ima ali jako malo u odnosu na potražnju - ko zna šta će uraditi. Mi smo u Slovačkoj dobili poslednjih par nedelja veliku zalihu Note 9 Pro modela a cena skoro kao 10 Pro model. Sve što dodje iz Kine ide odmah operaterima , strašno velika potražnja. Redmi Note 10 Pro ne znam dal imamo uopšte u prodavnicama kao izložbene primerke. 😅 Zvaničan Mi-Store u SVK.
 
Znaci, mozda ipak bude kod nas taman za praznike da se castim. Znam da u Evropu stignu nekih mesec dana posle objavljivanja u Kini a onda jos nekih mesec dana dok se pojave kod nas u Mi Store, dakle taman negde oko NG.

Samo se nadam da cena nece skociti previse, mada gledajuci najavljene specifikacije tesko da nece porasti za koju crvenu.
 
Note Pro serija sa ovakvim cenama kao što su trenutne (a pretpostavimo da će ići malkice gore sa 11 serijom) gubi smisao. U poredjenju sa Poco F, Mi Lite...
 
Slažem se... Bude li stvarno Pro verzija došla sa oled ekranom, ima ta cena lagano da ode preko 40k... Doduse ja pikiram vanila verziju, mada je pitanje hoće li i ona biti ispod 30k s obzirom da najavljuju baznu konfiguraciju od 6/128 GB...

Svratih juče do Mi Store, vidim Redmi 10, 24k... Sećam se kad je najobičniji Redmi bio neki telefon od 15tak hiljada, što bi rekli telefon za matorce, a sad i taj najosnovniji nabili nekim specifikacijama i cenom naravno.
 
^ Cekaj, pa i sad Redmi note 10 pro ima oled ekran? Da li sam ja nesto propustio, ja amOLED smatram da je OLED? Tako da ne vidim to kao faktor za poskupljenje 11ke pro.
Kao faktor za poskupljenje vidim jace brzo punjenje, zvucnike radjene u saradnji sa JBL i nestasicu cipova.
 
Da, da... moja greška hah... Rekoh, ja sam još uvek na RN6 Pro pa je meni u glavi LCD sinonim za Redmi Note telefon. 😂

Videćemo... Samo se nadam da će običan biti ispod 30k i ispod 6.5"... Ja stvarno nisam verovao pre par godina kada sam kupovao RN6 Pro da će dijagonala ikada biti veća od 6.3", kasnije kada su izbacili one glomazne RN9 telefone bas sam se bio razocarao.
Gledao sam ja RN10 i 10S i malo mi je falilo da pazarim neki od njih, i zbog totalne gluposti nisam. Nasao neki video gde kao testiraju kvalitet izrade, neki popularni Indijac valjda, i pokazao kako se lako savijaju i lome kao sibice. Znam da je to glupost u sustini, ali nekako me istripovalo i bas odbilo od kupovine.
 
redmi-note-11-featured-1068x801.jpg

redmi-note-11-thickness.jpg
 
Wow... Jako mi se dopada sto je četvrtast skroz. Ravna leđa, pravougaoni okvir, to mi se uvek mnogo više dopadalo naspram onih iskrivljenosti.
 
^^ Lepo uzmete običan Redmi note 10, manja dijagonala od pro verzije, odličan amoled ekran. Dok ga još ima za smešne pare.
 
Ja koliko sam uspeo da uporedim Realme 8 koji je za crvenu ispod RN10 je zver u poređenju sa RN 10.

U RN10 su spakovali reciklirani i prilično prevaziđeni procesor od pre par godina, ne kažem da je spor ali je osetno sporiji od nekog standarda za taj rang, a u poređenju sa G95 iz Realme 8 ili Realme Note 10s je vidno sporiji uređaj.

Čak sam malo testirao i Redmi 10, rekao bih da je brži od Note 10, doduše moguće da tako deluje zbog 90Hz.
 
Ako ovakav izgled bude sa staklom pozadi, konacno cu moci da promenim moj Redmi Note 8 pro...
 
Pa zvanicni tizeri...

Kako deluje, bice ovo najseksipilniji Redmi Note do sada. :) Samo boga molim da vanila verzija ne bude preko 6.5"
 
Pojavili su se neki, kazu kineski portali kredibilni izvori, oko pretpostavljene cene, i ako je sudeci po njima izgleda da nas ocekuje najveci prce bump RN serije do sada...

Sto se tice RN11, kazu da ce ipak bazna verzija biti od 4/128 GB po ceni od 1,200 juana sto je 30$ vise u odnosu na startnu cenu RN10. Sto bi na nasem trzistu verovatno znacilo da ce najjeftinija verzija RN11 telefona lagano dobaciti 30k ako ne i prebaciti malo.
 
Sve se nadao da će baterija na RedMi 11 biti veća tj jača od mog trenutnog Max 3 (5500 mAh) ali koliko vidim tu jedino Motorola Moto G60 sa 6000 mAh.
 
Realme novi Xiaomi vidim ja.. 🤣

Mislim da se ovo moglo ocekivati, da ce Redmi Note preci na 5G i onda odose cene... Doduse ja sam se nadao da ce se jos koju seriju zadrzati na 4G modelima i ostati pristupacniji. Ovaj Dimensity 810 izgleda nije nimalo jeftin, bas gledam cenu Realme 8s 5G, koji isto ima Dimensity 810 i u odnosu na Realme 8 je isto tako oko 30$ skuplji...

Desice se isto i sa Realme narednom serijom verovatno, platicemo danak 5G iako nam ne treba. 😂

Doduse ja se nadam da ce RN10 nekako ukalupiti oko 30k da bude, to bi mi bilo prihvatljivo...

I da, poslednji tip GizmoChina, RN11 nece imati amoled ekran, vec 120Hz LCD ekran... Izgleda da ce to biti kompenzacija za 5G kako bi se koliko toliko odrzala cena.
 
Poslednja izmena:
Volimo ovde Xiaomi skoro svi ali nekad preteraju sa hiperprodukcijom. Što neko reče, i sam menadžer kompanije bi se zbunio sa nazivima. Zameram ih što se nazivi modela razlikuju u Evropi, Indiji, Aziji... To jeste mana. Sitna ali mana koja izaziva konfuziju.
Takođe su neki modeli ne besmisleni ali suvišni. Bukvalno da ne znaš šta da kupiš iako sad kad bih menjao fon moram da priznam da bih prešao najverovatnije na X3 Pro ili Moto G60.
Iako ni sam ne znam zašto je izašao taj model X3 Pro. 😁 Skok cena se mogao očekivati i logičan je sled događaja.
I Realme će za godinu-dve najverovatnije.
 
Ja pokusavam da se setim koliko je bilo Redmi telefona kada sam ja kupio ovaj svoj RN 6 Pro... Ako se ne varam to je bio jedini Redmi Note telefon iz serije. I kada pogledam sta sve imaju danas, subjektivni osecaj mi da sam ga kupio bas bas davno, a zapravo je kupljen na zimu 2018, 😁
I bas jutros iskopam racun, nisam mogao da se setim koliko sam ga platio, ja istripovao da je bio oko 25k kad ono 32.999 za 4/64 verziju. 😅
Tako da prihvaticu isti plafon cene ako bude za RN 11.

A ove ostale serije ni ne pratim previse, sve je to izvan mojih potreba a i budzeta, mada vidim da imaju svega...
 
O super onda... E onda ostaje pitanje hoce li biti 120Hz, 90Hz ili standardnih 60Hz... Ako nisu tizovali uz ekran nista onda mozda bude samo 60hz...

Ali bice bas lep telefon, to se mislim vec sad moze zakljuciti, za koplje ispred prethodnih po dizajnu, a ovako na osnovu slika rekao bih da nece biti preko 6.5" barem kako ja sudim prema svom utisku na osnovu odnosa stranica.
 
Upravo sad dobio ponudu na mail X3 Pro 8/256 za 233e. Znači šta dalje da gleda čovek od toga...Redmi note 10 Pro koji košta 300e? Redmi Note 11 Pro neće biti ispod 300e sigurno, a Redmi Note 11 teško ispod 250e. Previše konfuzno, i kao što rekoh čim kupiš mobilni telefon oni izbave nešto i poruče ti screw you madafaka. 🥲 Možda se ovom krizom prodrma malo cela mobilna industrija pa bude manje modela al ko zna...
 
Nazad
Vrh Dno