Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Počeh igru konačno, kakav masterpiece. Nije ni "stara" GTX 1060 još rekla svoje a razmišljao sam da je mijenjam. Prosječno imam oko 40fps (nasvirana) u 1080p, teksture na ultra i ostalo apsolutno sve na high. Nisam primijetio neku razliku u framerateu kad umjesto DX12 stavim Vulcan ?
 
Poslednja izmena:
Nije ni "stara" GTX 1060 još rekla svoje a razmišljao sam da je mijenjam. Prosječno imam oko 40fps (nasvirana) u 1080p, teksture na ultra i ostalo apsolutno sve na high.

Imao sam GTX 1060, a samo zbog ove igre sam uzeo 5700 XT. Jedan mali savet, ako nisi već uradio i ukoliko ti je monitor povezan preko HDMI ili DP, pogledaj u Nvidia Control Panel-u da li ti je kartica podešena na FULL RGB ili je limited. Razlika je iznenađujuća.
 
Znam, znam, to mi je prvo što podesim posle instalacije drivera. :)

Btw, ispratih i ovaj link, podigao sve stavke na ultra koje ne utiču ili minorno utiču na fps, definitivno bolje izgleda uz isti framerate.
 
Da pitam samo. Da li ima kakve razlike izmedju Steam verzije i Epic-ove. Moze li online normalno da se igra ili sve to ide preko Rockstarovih servera (mislim da je ovo). Nema veze sto cu kupiti na Ukr. igram normalno na ostalim serverima je l?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dobro to. Nego pitam za servere i za online. Sve to ide preko Rockstara? Nema veze da l je preko Steama ili Epic-a?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa naravno da su Rockstarovi serveri. Zar postoji neka igra koja deli svoju online "populaciju" na osnovu toga gde je kupljena igra?
 
Može. Nije always online.

ALI, moraš prvi put da je pokreneš dok si online (minimum da dođeš do glavnog menija) i onda možeš da je posle igraš i offline. MEĐUTIM, ako ažuriraš sistem ili promeniš naprimer drajvere, moraćeš opet online da pokupiš novi token (dekripcioni ključ zapravo).
 
Poslednja izmena:
Kako igra radi na RX 580 4gb na 2K rezoluciji? Jel moguće poterati? I da li je verzija od 8gb vidno bolja za tu rezoluciju?
 
Tako je, 1440p sam mislio. :)

Hvala, pogledaću baš!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Juče pazario,do 03:00 igrao,2 puta mi izbaci ovaj ERR_GFX_STATE error

Zna neko kako se to reši?

2020.04.05-22.44.jpg2020.04.06-10.38.jpg
 
Poslednja izmena:
Juče pazario,do 03:00 igrao,2 puta mi izbaci ovaj ERR_GFX_STATE error

Zna neko kako se to reši?

Pogledajte prilog 283670Pogledajte prilog 283671

Welcome to the club. :D

Ja sam taj error imao minimum 10-ak puta. Sve moguće i ne moguće fix-eve sam probao i nisam rešio na kraju.

Ovo što ti je dao Shimec su sumirana rešenja tog problema (koja su najčešće pomagala ljudima).

edit: ako ne pomognu prethodna rešenja, furaj na najnovije drajvere (AMD je radio na RDR2 podršci od početka godine konstantno).
 
Poslednja izmena:
Igra li ko pozajmljenu verziju preko onog a***denuvo sajta? I ako igra ima li problema kakvih?

Sent from my phone
 
Fala obojici

Prvo sam pobrisao u c/user/documents/rokstar/rdr2/profile ono sa vulkan na kraju,nije pomoglo

posle sam pobrisao sve u datoteki profile,i nisam imao problema,vidićemo danas,dal je to to
 
Može. Nije always online.

ALI, moraš prvi put da je pokreneš dok si online (minimum da dođeš do glavnog menija) i onda možeš da je posle igraš i offline. MEĐUTIM, ako ažuriraš sistem ili promeniš naprimer drajvere, moraćeš opet online da pokupiš novi token (dekripcioni ključ zapravo).
Igra li ko pozajmljenu verziju preko onog a***denuvo sajta? I ako igra ima li problema kakvih?

Sent from my phone
Ovo gore što sam napisao, plus blokiranje epic i rockstar launcher-a, kao i rdr2.exe-a. Imaju neki .exe tool za prvo logovanje i automatsko blokiranje ovoga što navedoh u prethodnoj rečenici. Ja sam uvek sumnjičav što se tiče random .exe fajlova, tako da... sopstvena odgovornost.

Tako radi, na taj fazon. Radi, ali moraš da paziš oko stvari koje napisah u gore-citiranoj poruci.
 
Ja sam uzeo pozajmljenu verziju na Ebay-u. Dobio user i pass za steam, procedura je da pokrenem u steamu igru i on sam podigne rockstar social club i kada udjem u game menu, samo disablujem net i to je to. Local Save sve radi kako treba.
 
Fala obojici

Prvo sam pobrisao u c/user/documents/rokstar/rdr2/profile ono sa vulkan na kraju,nije pomoglo

posle sam pobrisao sve u datoteki profile,i nisam imao problema,vidićemo danas,dal je to to

Nije u profile neg u seting....da ne bude zabune

BTW imal tu klanova?Imal neko sa foruma da igra multi?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jel moze neko meni da uzme preko Ukrajine i da to podesi? :) plaćam koliko treba, pošto nemam opciju za plaćanje u inostranstvu.
 
Probao sam visa electron, kaže kao uspeo je, skinuće mi manje od 1 usd, pa da javim koliko je skinuo, ali se to nije desilo, zato bih voleo da mi to neko završi uz razumnu nadoknadu :)
 
Sačekaj malo i meni i drugaru je stigla ta poruka dosta kasnije, sa iznosom. Ako imaš intesa ebanking možeš da se uloguješ na desktop aplikaciju i nađeš tačan iznos, ne znam kako funkcioniše sa drugim bankama, možda može i na mobilnim aplikacijama da se vidi. Svakako se strpi malo, stići će ti sms.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ma jok, nije mi stigao 2 dana :) tako da od toga nema ništa.
 
Nazad
Vrh Dno