Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Meni isao samo zvuk, a crn ekran.
Reseno kada sam usao u redistributables folder u folderu igre i instalirao directx pokretanjem DXSETUP.exe.

Sada povremeno izbaci iz igre.
Sve u svemu, ima bagova, ali nista kriticno.

Sve na ultra na 2160p, bez AA radi fazon 40ak fps u proseku. Malo sam smanjio neke bespotrebne stvari i fps je na 45-50, ali pada na 30 u recimo gustoj sneznoj oluji...videcu kako radi ubuduce.

Igra brutalno dobro izgleda, pa nista ne cudi da to prati i zahtevnost, bas kako sam i rekao, uprkos ovde fantazijama par ljudi da ce da leti na 1060 fhd ultra i slicno.
Nema bitne razlike izmedju dx12 i vulkan-a.

Instalirao sam novi driver od pre 2 dana sa podrskom za DRD2, naravno.

Screenshot: https://img.onl/fG9JbL
 
Poslednja izmena:
Kratka recenzija


Wow, jedva sam dočekao ovu genijalnu igru zaigram na kompu a ne na konzoli gde ne mogu instalirati MSI afterburner..
U pocetku igre, birate opcije i pomerite sve slajdere na desno i kvalitet moze da počne... u samom startu igre imate igraca koji se kreće uz stabilan frejmrejt kroz hirez texture i efekte te praćenjem temperatura i opterećenja cpu\gpu frejmovi ostaju zakucani sto stvarno prelepo izgleda..
Kako igrate dalje, otvarate nove hirez texture i nove benchmark predele gde se i dalje fps drzi bez ikakvih problema..
Nekako mi se uopšte ni ne pomera dalje, bukvalno satima uzivam gledajuci cifre na osd-u i ne verujem kako ljudi naprave igru da bez velikih oscilacija grafikoni samo slajduju..
Kapiram da cu je obrnuti jos jednom sa vulkanom, cisto da uporedim

Genijalna igra
 
Nedostajale su tvoje recenzije... Ovog puta čak nisi ni preterao :D
 
Poslednja izmena:
U sustini, za 1440p ultra mora 2080ti, 4k ultra ne moze ni na njoj da radi na 60fps, vec mora na high.

Sada probao kod mene, kada sve odvrnem na max 1080p, imam 30-35fps u kampu.
Sa 4xMSAA ide na 40-45fps.
Par stvari se smanji i radi na 60+ u 1080p.
E sada, tuzno je da na grafickoj od 1000e mora da se smanjuje da bi se igralo na fhd.

Svejedno, igra izgleda fantasticno i na high, neuporedivo bolje nego na konzoli, a radi 45-60fps na 4k.

HDR je bas dobro odradjen.

Imam bag u kampu, kada stisnem shift za trcanje i krenem da trcim napred, krene da sece, ne mogu da okrenem kameru normalno, a samo pipnem strafe, A ili D i nastavi da radi normalno...

I ako sam igrao na PS4pro nekih 5,6 sati vise nego ovde, aj da ponovim, igra je fenomenalna.

Sada kada zapravo sam nisanim i ubijam ljude, tek osecam kako je dobro odradjeno kretanje protivnika i koliko je napucavanje gotivno.
Na konzoli sve deluje usporeno i dosadno u borbi, a u sustini je to zato sto ne nisanis sam, dok ovde tek osetis koliko nista nije toliko sporo i koliko se realno protivnici krecu i kako ih nije bas tako lako pogoditi u pokretu.
Fizika ove igre je takodje jedna od boljih, mnogo mi se svidja sto kocija reaguje na svaku neravninu i kamen, sto kada nesto zeznes, ima posledica, fazon povredis konja i slicno, ne mozes samo kao mazga da letis kroz sumu.
Zvuk je takodje super, kada secem drva, cuje se kada uzimam drvo, stavljam na panj, iscepam ga sekirom, gde se izdvajaju zvuk pucanja drveta i sekire, pa onda zvuk sekire kako se zabada u panj...bas nerealna posvecenost detaljima.
Kada smo kod tog cepanja drva, nije genericki odradjeno, da skidas drva sa magicne kamare koja nikada ne nestaje, nego ako imas 5 cepanica, uzimas svaku posebno i svaka polovina od tih 5 moze posle da se prebroji.
Tragovi u snegu koji ostaju posle pola sata bas onuda kuda si vec prosao, kada se vracas sa misije...
Pa ako se zaletis konjem i skocis sa njega, polomices se kao konj... :)
I takvih milion sitnica koje sam primetio u svega 10ak sati igre su ono sto ovu igru cini nerealno dobrom i slobodno bi mogla i ove godine da bude GOTY za PC sto se mene tice :)
 
Poslednja izmena:
Sa RX570 1080p sve na medium, texture na ultra, vulkan (mada neki pominju da bolje radi na dx12, sto nema neke logike, niti ja to vidim), MSAA i long shados na off, 65+fps. Izgleda fantasticno.

edit: Ne racunajuci gradove i kampove tu padne za 10fps++, pa bude oko 55fps sto je i dalje ok.
 
Poslednja izmena:
Kratka recenzija


Wow, jedva sam dočekao ovu genijalnu igru zaigram na kompu a ne na konzoli gde ne mogu instalirati MSI afterburner..
U pocetku igre, birate opcije i pomerite sve slajdere na desno i kvalitet moze da počne... u samom startu igre imate igraca koji se kreće uz stabilan frejmrejt kroz hirez texture i efekte te praćenjem temperatura i opterećenja cpu\gpu frejmovi ostaju zakucani sto stvarno prelepo izgleda..
Kako igrate dalje, otvarate nove hirez texture i nove benchmark predele gde se i dalje fps drzi bez ikakvih problema..
Nekako mi se uopšte ni ne pomera dalje, bukvalno satima uzivam gledajuci cifre na osd-u i ne verujem kako ljudi naprave igru da bez velikih oscilacija grafikoni samo slajduju..
Kapiram da cu je obrnuti jos jednom sa vulkanom, cisto da uporedim

Genijalna igra

Kako moze da bude genijalna kada ne sljaka svima na high ili ultra settings a MP komponenta ne postoji?! :)

Ne mogu da opisem recima koliko mi je drago sto sam igru odigrao na launchu bez stresa na kojim podesavanjima i kako ce da mi sljaka... 70 i kusur sati cistog uzivanja u sp kampanji.
Udjes u PC temu i vidis 3 stranice patkometrije i kukanja na kojim podesavanjima (ne) radi. A niko ne uziva u igri koja je bukvalno postavila nove standarde za open world igre i nivo imerzije koji verovatno nece biti nadmasen do nove GTA igre - ako i tada jer je i ona predvidjena za drugaciji auditorijum.
Sve vise imam utisak da pravi gejmeri su ipak na konzolama dok je igranje kod PC publike postala cista patkometrija.
 
Poslednja izmena:
Sa RX570 1080p sve na medium, texture na ultra, vulkan (mada neki pominju da bolje radi na dx12, sto nema neke logike, niti ja to vidim), MSAA i long shados na off, 65+fps. Izgleda fantasticno.

edit: Ne racunajuci gradove i kampove tu padne za 10fps++, pa bude oko 55fps sto je i dalje ok.
Cpu iz potpisa?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Sve vise imam utisak da pravi gejmeri su ipak na konzolama dok je igranje kod PC publike postala cista patkometrija.

Loš ti je uzorak na kome zaključuješ o čitavoj populaciji. Pogledaj na kakvom si sajtu i koji je profil korisnika.

Šta je najzanimljivije btw? I kakvo je jahanje u poređenju recimo sa TW3? I kako je odrađeno pucanje sa konja, jel laganica ili traži skill?
 
^
Da li je stvarno zanimljivo kada se na 3-4 stranice razvuce o tehnikalijama a niko (cak i ako prvi put igra igru) ne prica konkretno o gameplayu?! O kakvom mi igranju onda pricamo ovde?

Bas zbog toga mi je fascinantno sto RDR2 ima sumanut nivo detalja u samom gameplayu (koji do sada nije vidjen), da ne pricam kolika je poslastica za ljubitelje vesterna, ljudi se i dalje opterecuju sa fps-om i podesavanjima a ne uzivaju igri... I onda ce da dignu ruke jer ne sljaka kako bi zeleli...
 
Kratka recenzija


Wow, jedva sam dočekao ovu genijalnu igru zaigram na kompu a ne na konzoli gde ne mogu instalirati MSI afterburner..
U pocetku igre, birate opcije i pomerite sve slajdere na desno i kvalitet moze da počne... u samom startu igre imate igraca koji se kreće uz stabilan frejmrejt kroz hirez texture i efekte te praćenjem temperatura i opterećenja cpu\gpu frejmovi ostaju zakucani sto stvarno prelepo izgleda..
Kako igrate dalje, otvarate nove hirez texture i nove benchmark predele gde se i dalje fps drzi bez ikakvih problema..
Nekako mi se uopšte ni ne pomera dalje, bukvalno satima uzivam gledajuci cifre na osd-u i ne verujem kako ljudi naprave igru da bez velikih oscilacija grafikoni samo slajduju..
Kapiram da cu je obrnuti jos jednom sa vulkanom, cisto da uporedim

Genijalna igra

Kupio konzolu pa postao PC hejter :D
 
Treba otvoriti drugu nezavisnu temu sa testovima igara na kojoj moze da se diskutuje, to bi bio pun pogodak i daleko preglednije za forum, ionako se sve svede na to kako kome rade igre, onda malo konzola vs PC dvoboj i ako se neko seti na kraju ostavi koji komentar o igri.
 
igra treba prvo da radi kako treba kako bi se igrala. mene zanima da procitam i o tehnikalijama jer jos uvek igra puca i zeza launcher...
 
Mene zanima, da li vredi instalirati igru jer imam 8GB RAM-a? Ryzen 7 1700 + GTX 1060 3GB + 8GB RAM. Moze li se igrati bez stucanja?
 
Cpu iz potpisa?

Sent from my Mi9T using Tapatalk

Ryzen 3 2200G iz druge makine. Ali to je to, igra nije nesto cpu zahtevna i generalno u takvim igrama identicne performanse sa GTX 1060 ili RX 570, bez obzira na CPU (dal stari ivy i5 ili Ryzen 3).

Generalno treba sacekati HW Unboxed kanal na yt i njihov Optimisation Guide. Najavio je vec Steve da ce raditi verovatno lik koji to uvek radi cim dodje sa odmora sledece nedelje. Za sada samo benchmarkove su stavili. Steta je sto samo oni po YT i netu generalno rade jedan takav opsiran test, setting po setting,uz side by side i zoom, za prikaz i uticaj na performanse. Ne za sve igre naravno, to bi trajalo, ali za one koje su najpopularnije i najgledanije/najinteresantnije iz ugla gledalaca njihovog kanala. Vrhunski guide su npr. odradili za Borderlands 3 gde su prikazali kako se lagano dobija 50% vise performansi uz prakticno nikakav gubitak sa vizuelnog aspekta ili je to bar nemoguce primetiti u igri. I to na primeru RTX 2080TI, za slabije grafe i na 1080p gain je i veci.

Mixer: Ingame 7.0-7.3GB jede na 1080p, slicno kao Tomb Raider npr. ako se dobro secam, a secam se. Ram nije problem, dovoljno je 8GB. Sto se stuttera tice, dosta ljudi ih ima, i posledica je odlicne optimizacije i sto su ocigledno prerano izbacili igru, 15 dana jos da su odredili da rese te probleme, bilo bi super,ovako u hodu. Sto se VRAMA tice dovoljno je 3GB za ova gore setovanja sto sam ja stavio, zavisno od filtera i detalja senki (npr.) sa ultra texturama to je od 2.6gb do 2.8gb.
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija što se tiče grada i ulaženje u objekte, na primer da li je moguće ući u sve kuće sa leve/desne strane, popeti se na terasu ili krov i odatle voditi borbu, kako je to odrađeno?

jT6d6Tf.png
 
Ne moze se ulaziti u kuce.. moze samo u tipa bar, frizer i jos po nesto
 
Ja tog lika i gamer nexus kanal recimo ne mogu da smislim. Nekoliko puta sam hvatao tipicne bias review-ove i a sami testovi, pocev od hardvera do igara su im smesni. Na nivou pocetnika i bez ikakve dublje analize. Igre testiraju tako sto lupe preset odredjeni i to je to, eventualno jedan dva filtera spuste ili iskljuce i to je to, JADNO.
Za hardver konkretno secam se jednog zakljucka njegovog licno (dakle ovog cupavog), kako 4c/4t i5 modeli sandy, ivy i haswell serije nisu dovoljni za GTX 1060 i da bottleneckuju istu, jer bottleneckuju cesto GTX 970 a ona je slabija od GTX 1060......To sto nisu iste arhitekture, sto su proizvodi razlicitih klasa u vreme zvanicnog launcha, itd... to nema veze. I da dodam ono cuveno: "High end GPUs like GTX 1080ti (RTX 2080ti) are good example how future midrange GPUs will perform in combination with certain cpu"....
Najnebuloznija logika u istoriji PC hardvera i testiranja istog, a nazalost vecina da ne kazem svi prate taj trend pa i HW Unboxed. A pokazuje se iz generacije u generaciju da to veze sa zivotom nema.
Elem, odoh polako u off, to je prica za neku drugu temu :)
 
Poslednja izmena:
o fala ti B....... otvorio mi se multiplayer menu konacno......
 
Treba otvoriti drugu nezavisnu temu sa testovima igara na kojoj moze da se diskutuje, to bi bio pun pogodak i daleko preglednije za forum, ionako se sve svede na to kako kome rade igre, onda malo konzola vs PC dvoboj i ako se neko seti na kraju ostavi koji komentar o igri.
ali za svaku igru posebno
 
Meni baš nije jasno kako to da igra ne može da tera sve na maks čak ni na 1400p...sa karticama tipa 1080ti i slično...nešto tu smrdi...ali ajde igra sama po sebi nije loša...ali po meni na žalost nije ni dobra...
 
Ja tog lika i gamer nexus kanal recimo ne mogu da smislim. Nekoliko puta sam hvatao tipicne bias review-ove i a sami testovi, pocev od hardvera do igara su im smesni. Na nivou pocetnika i bez ikakve dublje analize. Igre testiraju tako sto lupe preset odredjeni i to je to, eventualno jedan dva filtera spuste ili iskljuce i to je to, JADNO.

Slažem se, ali u današnje vreme ne možeš da budeš brz i aktuelan, kao što je sad slučaj sa RDR2, a da se dublje upuštaš u analizu i probleme pre pačeva kojih će biti svakako. Dakle, neka trenutna "površinska" analiza je sasvim OK, a "ovaj Steve" i, recimo, Linus Sebastian imaju hardverske resurse da istraže to onako kako mnogi ne mogu. I opet ću pre poslušati njih ovako kad sam hajpovan, nego nekog posle. A, veruj mi, i on i Linus se jako dobro razumeju u stvar, jer im firme daju sve da ih reklamiraju preko njihovih kanala.
Naravno, to je druga priča, ali malo njih može da istestira RDR2 na nekoliko grafika i procesora i drugih džidžabidža.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na PS4 Pro odustao kod ulaska u prvo naselje. Meni je ono bilo neigrivo.

Bilo mi je krivo jer tada nisam imao strpljenja, te sam sad dao dva puta pare za istu igru. Uspeli su u svojoj nameri. :)
 
Jel se još nekom dešava da monitor neće da ode u sleep nakon instaliranja poslednjeg nVidia drajvera optimizovanog za RDR2?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nema spavanja dok se igra RDR2!
 
Nazad
Vrh Dno