Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ne radi kod mnogih, a kada ce, ko zna... Call centar ne mozes da dobijes, a iako ga dobijes totalno su nezainteresovani za nas pripojene iz CA, kao da smo klijenti drugog reda.. A o stanju po ekspoziturama bives CA sadasnje RF da ne pricamo, rasulo... Totalni amaterizam od strane RF... Pravicemo mi CA banku od blata...
 
Isti problem imam, ne radi placanje. 4 od 5 puta kaze da nema sredstava, iako na racunu sredstva postoje, onaj 1 put kad prodje, onda trazi jednokratnu sifru iz applikacije, koja ne radi.
Korisnicka sluzba apsolutno nije od pomoci, jedino sto su uspeli da mi kazu je da jednokratna sifra traje 5 minuta, iako to nigde u aplikaciji nije nazhanceno, a zbog buga sa sredstvima cesto u 5 min nije moguce doci do onog slucaja kad stvarno vidi da imas sredstva pa ti sifra zapravo treba.
Vec zalim za dobrim starim vremenom (pre ned dana) kad samo ukucas broj kartice i ona 3 broja od nazad, i kupujes bez ikakvih sifri i za********a.
 
Resen problem. Kod RF placanje ka ino sajtovima ide sa deviznog racuna, nema povlacenka sa dinarskog pa konverzija kao sto je bilo kod CA... Tako da uvek moram imati pare na deviznom racunu... To mi niko nije napomenuo, ali nema veze, sad cu bas da probam...
 
@machak99 kombinovana potrošnja je bila moguća i kod CA, ali na paket računima (Index, Confort, Privilege, Superieur). Međutim, ako si imao ugovor ranije, tako ti je ostalo ili si bio na običnom/tekućem računu sa osnovnim uslugama, stoga vezivanje Visa kartice za devizni nije bilo predviđeno sistemom banke. Raiffeisen to uglavnom čini na poseban zahtev, ali pretpostavljam da si ranije ugovorio paket račun pa je pripajanjem izvršena takva promena.
 
Kod CA je bila ako imam para na dev.racuna povlaci odatle, ako nema onda sa dinarskog... A bio sam na Privilage paketu.. Nije problem da prebacujem pare na devizni, nego nisam znao da mora, ali sad je sve ok...
 
  • Like
Reagovanja: uji
ne mora ako placas karticom koja je vezana na dinarski, ako je kartica vezana za devizni (virtuon) onda na njemu mora da bude stedstava
 
Da li neko zna kada će (i da li će) biti omogućeno korišćenje RayPay app za debitne visa kartice RBA (visa gold). Trenutno aplikacija prihvata skeniranje kartice ali po ubacivanju svih podataka, izbacuje grešku. Visa debit classic čak ni ne skenira.
 
Da li neko zna kada će (i da li će) biti omogućeno korišćenje RayPay app za debitne visa kartice RBA (visa gold). Trenutno aplikacija prihvata skeniranje kartice ali po ubacivanju svih podataka, izbacuje grešku. Visa debit classic čak ni ne skenira.
Veovatno neće, tj. moraćeš da menjaš karticu za Raiffeisen-ovu. Ako nešto, bar se ne čekaju dugo (5 dana max, uglavnom 2-3 radna dana)
 
Aplikacija može da očita svaku NFC karticu, ali problem je što banka odbija digitalizaciju. Ovo faktički ne sme više da bude problem, otkad je BIN 402930 (Visa Classic), 443909 (Visa Business), itd. pripao Raiffeisen banci i trebalo je da proces pripajanja obuhvati priključenje RBA kartica. Ako se ovo ne izvrši u dogledno vreme, poslaću prigovor zbog uskraćivanja prava na funkcionalnosti koje su bile očekivane, a nisu bile obuhvaćene obaveštenjem. Samo još čekam da mi jave po kom kursu RF knjiži PayPal prilive i da li će biti moguće da banka oformi kartični devizni za RBA Visa Business.
 
Inače, danas mi se desila interesantna stvar. Otišao sam do RF bankomata da uplatim dinare na iRačun koji takođe imam u RF banci. Koristio sam pri tome RF visu koju imam uz iRačun. Na moje iznenađenje, novac koji sam uplatio je "legao" na račun RBA vise koja naravno ima sasvim drugi br. t.r. Pomalo zabrinjavajuće.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Archer-MB Višenamenski uređaj izlistava sve račune koje imaš u banci bez obzira na karticu koju koristiš za indetifikaciju, te je moguće da je default račun RBA i onda su tu i završile pare, sledeći put obrati pažnju, videćeš padajući meni gde biraš račun.

Aplikacija može da očita svaku NFC karticu, ali problem je što banka odbija digitalizaciju. Ovo faktički ne sme više da bude problem, otkad je BIN 402930 (Visa Classic), 443909 (Visa Business), itd. pripao Raiffeisen banci i trebalo je da proces pripajanja obuhvati priključenje RBA kartica. Ako se ovo ne izvrši u dogledno vreme, poslaću prigovor zbog uskraćivanja prava na funkcionalnosti koje su bile očekivane, a nisu bile obuhvaćene obaveštenjem. Samo još čekam da mi jave po kom kursu RF knjiži PayPal prilive i da li će biti moguće da banka oformi kartični devizni za RBA Visa Business.
Po dosadašnjem iskustvu sa digitalizacijom kartica koje su pripojene nekoj banci me je dovelo do onog odgovora. Npr kartice iz vojvođanske banke koje nikad nisu doživele mogućnost digitalizacije bilo Apple / Google Pay, bilo mCard
 
Aplikacija može da očita svaku NFC karticu, ali problem je što banka odbija digitalizaciju. Ovo faktički ne sme više da bude problem, otkad je BIN 402930 (Visa Classic), 443909 (Visa Business), itd. pripao Raiffeisen banci i trebalo je da proces pripajanja obuhvati priključenje RBA kartica. Ako se ovo ne izvrši u dogledno vreme, poslaću prigovor zbog uskraćivanja prava na funkcionalnosti koje su bile očekivane, a nisu bile obuhvaćene obaveštenjem. Samo još čekam da mi jave po kom kursu RF knjiži PayPal prilive i da li će biti moguće da banka oformi kartični devizni za RBA Visa Business.
Sad sam opet kontaktirao CC u vezi ovog oko Raipay, kazu da ne mogu da se povezuju kartice bivse CA banke, jednostavno nije moguce po nekom programu, tako mi je receno i da je jedino resenje zamena kartice za novu Rf karticu koja kosta 370din...E sad da li ovo namerno rade da bi naterali ljude na zamenu, ne znam...
 
Kod mene i dalje ne rade online plaćanja, samo izbaci da usluga nije dostupna.
 
Zovi CC, meni zena bila na crnoj listi zbog istog imena i prezimena kao jedna doticna persona...
 
Ne radi ni meni online placanje jos uvek. Mada imam resenje za ovu njihovu zajebanciju, ponedeljak i nova banka, “kad vec moram da se kvasim onda da se plaknem”.
 
Menjačnica u okviru Raiffeisen banke je dosta nepovoljnija u odnosu na CA banku. Čak mi se čini da su mnoge druge banke dosta povoljnije sa kursnom listom.
Da li postoji mogućnost da imamo više deviznih računa?
 
Raiffeisen je najnepovoljniji sa kursnom listom. Ako misliš više deviznih računa u više banaka naravno da može.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Raiffeisenbank vodi računa o mom zdravlju;
  • prošetam se do višenamenskog uređaja i podignem dinare;
  • prošetam se do menjačnice i kupim evre po povoljnijem kursu;
  • prošetam se do višenamenskog uređaja i uplatim evre.

Hvala ti, Raiffeisenbank, zbog fizičke aktivnosti! :love:
 
U srećno vreme imao sam nekoliko deviznih računa i nije se plaćalo održavanje. Poslednja informacija koju sam čuo u ovoj temi je bila da se održavanje za dodatne račune plaća 400 dindži mesečno (po računu).
 
Eventualno uzmi Visa Virtuon i dobićeš dodatni devizni račun uz nju.
 
Konačno sam danas uspeo da platim preko interneta. Procedura je malo drugačija nego u CA. Dok sam tamo uvek prebacivao na dinarski račun i plaćao u evrima/dolarima, a oni to sami konverovali, to u Rai nije moguće,što sam saznao posle trećeg poziva CC kad se konačno javio neko ko zna, prethodna 2x su me ubeđivali da radi kao u CA.

Za plaćanje u stranoj valuti, potrebno je imati evre/dolare na deviznom računu, Rai ne vrši auto konverziju iz dinara u evre/$. Tako da sad ima taj dodatni korak konvertovanja po užasnom kursu, i nisam siguran da mi se to sviđa, mislim da cu promeniti banku.
 
Jel se prilikom iRačuna dobija fizička kartica uz neku doplatu?
 
FIzičke kartice (Dina i Visa) su besplatne. Tako da se praktično dobijaju 4 kartice, dve digitalne i dve fizičke.
 
Konačno sam danas uspeo da platim preko interneta. Procedura je malo drugačija nego u CA. Dok sam tamo uvek prebacivao na dinarski račun i plaćao u evrima/dolarima, a oni to sami konvertovali, to u Rai nije moguće,što sam saznao posle trećeg poziva CC kad se konačno javio neko ko zna, prethodna 2x su me ubeđivali da radi kao u CA.

Za plaćanje u stranoj valuti, potrebno je imati evre/dolare na deviznom računu, Rai ne vrši auto konverziju iz dinara u evre/$. Tako da sad ima taj dodatni korak konvertovanja po užasnom kursu, i nisam siguran da mi se to sviđa, mislim da cu promeniti banku.
Zatvori devizni račun vezan za karticu pa će oni raditi konverziju automatski. Druga opcija je da ti uplatiš evre kad ti trebaju.
Kad trošiš dolare, da li ti skidaju dolare ili evre? Koliko znam, oni sve strane valute konvertuju u evro i skidaju evre, ali možda je za vas drugačije.
 
Skidaju evro kao zvaničnu valutu za ino transakcije.
 
Nazad
Vrh Dno