Šta je novo?

Raiffeisen bank

Konačno sam danas uspeo da platim preko interneta. Procedura je malo drugačija nego u CA. Dok sam tamo uvek prebacivao na dinarski račun i plaćao u evrima/dolarima, a oni to sami konverovali, to u Rai nije moguće,što sam saznao posle trećeg poziva CC kad se konačno javio neko ko zna, prethodna 2x su me ubeđivali da radi kao u CA.
Resen problem. Kod RF placanje ka ino sajtovima ide sa deviznog racuna, nema povlacenka sa dinarskog pa konverzija kao sto je bilo kod CA... Tako da uvek moram imati pare na deviznom racunu... To mi niko nije napomenuo, ali nema veze, sad cu bas da probam...


Za plaćanje u stranoj valuti, potrebno je imati evre/dolare na deviznom računu, Rai ne vrši auto konverziju iz dinara u evre/$. Tako da sad ima taj dodatni korak konvertovanja po užasnom kursu, i nisam siguran da mi se to sviđa, mislim da cu promeniti banku.

Nekoliko postova iznad je bio odgovor na ovo pitanje, nisi morao da se mucis sa CC-om.
 
Provera stanja za preduzetnike i pravna lica može da se vrši i preko info poratala, gde je dostupna i usluga menjačnice, tako da ću im preći preko toga što ne uvode RaiPay za RBA kartice. Ako sam dobro razumeo menadžerku za pravna lica, Visa Business ostaće isključivo dinarska, odnosno neće biti moguće otvoriti kartični devizni ili će morati da se uzme dodatna. Samo još nisam u toku koji kurs se primenjuje za PayPal prilive, ali po tom pitanju sam u pat poziciji pa ću se pomiriti sa tim šta god da bude.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao problem sa notifikacijama i biznis racunom? Racun je prenet iz RBA banke, instalirana aplikacija RF, date sve dozvole telefonu i idalje ne stizu notifikacije. U CC kazu da je kod njih sve ok. Inace telefon je Xiaomi, mada imam druga koji ima isto biznis racun i Xiaomi i uredno mu stizu notifikacije...
 
Jos jedan biser sa supersonicnom Raiffeisen bankom. Podnesem zahtev za zamenu stare CA Visa kartice posto ne dozvoljavaju da se veze sa Rai Pay, lepo im naglasim razlog nebitno platicu 350din zamenu plastike i gle cuda specijalci iz Rf mi posle 7 dana posalju Dina karticu, sa kojom mogu da se slikam. Ajd mislim ona je obavezna uradili obe, kad ono ne, samo Dina... Em su mi ponistili stari Visu, em mi nisu izradili novu i sad ne mogu da placam online. Novi zahtev i novo cekanje. Cirkus od banke...
 
Udjem danas na mobilnu aplikaciju da proverim stanje na dinarskom i slucajno u transakcijma ugledam sledecu. Skinuto 936 dinara ni sam ne znam kako...

1685473664401.png

25og nisam koristio karticu za online placanje ili fizicko placanje. Ni ranije nisam placao nista slicno sto je vezano ovom nazivu - "CHIP CARD AD BEOGRAD SRB BEOGRAD". Da li je jos neko imao ovakav slucaj? O cemu je ovde rec? Kontaktirao sam banku putem maila (cekam odgovor sutra) ali mozda i ovde na forumu neko ima slicno iskustvo.
 
Poslednja izmena:
@m1k1

Da nisi plaćao nešto skuplje karticom preko nekog ko je posrednik? Bilo je tih problema pri registracijama automobila gde nije standardan pos uređaj, nego neki posrednik pa se naplati lepa provizija. Ali to nije Raiff kriv, već mesto koje ne obaveštava klijente o mogućim naknadama.
 
Narodno pozorište, npr. ti prikaže njih na izvodu ako kupuješ online karte.
Jednom sam nešto hteo da uplatim direktno preko euprave, video opciju, i odustao momentalno kada mi je prikazao proviziju. Mislim da i oni idu preko tog sistema.
Vidi tačku 3.
 
Udjem danas na mobilnu aplikaciju da proverim stanje na dinarskom i slucajno u transakcijma ugledam sledecu. Skinuto 936 dinara ni sam ne znam kako...

Pogledajte prilog 391306

25og nisam koristio karticu za online placanje ili fizicko placanje. Ni ranije nisam placao nista slicno sto je vezano ovom nazivu - "CHIP CARD AD BEOGRAD SRB BEOGRAD". Da li je jos neko imao ovakav slucaj? O cemu je ovde rec? Kontaktirao sam banku putem maila (cekam odgovor sutra) ali mozda i ovde na forumu neko ima slicno iskustvo.
Ne mora da znači da nisi koristio pre toga nešto s tom cifrom. Recimo kad naručujem picu na poslu i kada donesu platim karticom i bude 10 naziv, a ne naziv određene picerije. Sad da li par trgovaca koriste jedan aparat ili šta već to ne znam.
 
@m1k1 E-uprava takodje koristi tu firmu za naplatu.
Ono sto je bitno je da uopste ne mora ta transakcija da nastane tog datuma kada ti je naplaceno. Meni se desavalo da sredstva budu rezervisana, ako trgovac ne povuce sredstva u roku od 15dana, ona se oslobadjaju, ali to ne znaci da trgovac ne moze da ih naplati posle 30 dana recimo. Onog dana kada trgovac naplati, tad ti se vidi transakcija.
 
Ja sam 23/05 otvorio iracun odmah dobio Visa digital i Dina digital posle 4 dana stigla plastika Visa i Dina. Zanima me dali nesto naplacuju za karticu jer nista ne diraju sa racuna
Na Aliju prolazi bez problema mislim da ni provizija nije mnogo
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-05-31_09-59-07-677.jpg
    viber_slika_2023-05-31_09-59-07-677.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 62
Moja greška, 21.05 sam kupio karte za utakmicu preko Ticketline sajta u iznosu od 936dinara ali je ta transakcija proknjizena tek 25.05 pod imenom - CHIP CARD AD BEOGRAD SRB BEOGRAD i zbog tog imena je doslo do zabune. Znači Ticketline naplaćuje preko te firme…
 
Ja sam 23/05 otvorio iracun odmah dobio Visa digital i Dina digital posle 4 dana stigla plastika Visa i Dina. Zanima me dali nesto naplacuju za karticu jer nista ne diraju sa racuna
Na Aliju prolazi bez problema mislim da ni provizija nije mnogo

Kakve su to "Visa digital" i "Dina digital" kartice i kako doći do njih?

Ja imam iRačun u Raiffeisen Bank od 2021. godine ali nigde nisam video te 2 kartice u ponudi. Imam samo one plastične platne kartice "Visa debit online" i "Dinacard debit online".
 
Ako imaš plastične ne trebaju ti digitalne. To su izdavali jedno vrijeme kada su odlučili da ne izdaju plastične po automatizmu, već na zahtjev. Sad su jednostavno višak.
 
Kakve su to "Visa digital" i "Dina digital" kartice i kako doći do njih?

Ja imam iRačun u Raiffeisen Bank od 2021. godine ali nigde nisam video te 2 kartice u ponudi. Imam samo one plastične platne kartice "Visa debit online" i "Dinacard debit online".
Prvo dobio Visa digital koja odmah radi a sad i plastiku, Sto kaze Nidzo one visak, za sad zadovoljan i dopunjavam na bankomat besplatno
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-06-01_07-33-52-257.jpg
    viber_slika_2023-06-01_07-33-52-257.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 36
  • viber_slika_2023-06-01_07-33-52-330.jpg
    viber_slika_2023-06-01_07-33-52-330.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 32
  • viber_slika_2023-06-01_07-33-52-396.jpg
    viber_slika_2023-06-01_07-33-52-396.jpg
    62.4 KB · Pregleda: 27
  • viber_slika_2023-06-01_07-33-52-590.jpg
    viber_slika_2023-06-01_07-33-52-590.jpg
    66.1 KB · Pregleda: 36
Je li za koriscenje "Visa digital" i "Dina digital" potreban Internet ili mogu da se koriste bez njega prilikom plcanja na POS terminalima i podizanja nobvca na bankomatima?
 
@magnetic Visa Digital se uvezuje kroz RaiPay, sa kojim plaćaš telefonom beskontaktno na POS terminalima ili se očitavaš na NFC tagovima bankomata.
 
@magnetic Visa Digital se uvezuje kroz RaiPay, sa kojim plaćaš telefonom beskontaktno na POS terminalima ili se očitavaš na NFC tagovima bankomata.
To sa Visa-om i RaiPay mi je poznato kako radi, samo nisam znao da se ta Visa kartica dodata u RaiPay zove Visa digital.

Sta je sa Dina digital? Je li Dina digital mogu da dodam u RaiPay kao sto je to slucaj sa Visa digital ?
 
To sa Visa-om i RaiPay mi je poznato kako radi, samo nisam znao da se ta Visa kartica dodata u RaiPay zove Visa digital.

Sta je sa Dina digital? Je li Dina digital mogu da dodam u RaiPay kao sto je to slucaj sa Visa digital ?
Visa Digital se zove kartica koju dobijaš uz mBanking, a svaka virtuelizovana kartica bilo plastična ili digitalna (dodata u RaiPay ili Google Pay recimo) je Visa Contactless.

S tim u vezi, Dina digital je virtuelna kartica namenjena samo za upotrebu na internetu. O ovome smo diskutovali ranije i u skladu je sa zakonom. Banka izdavalac je dužna da za račune čije se transakcije obavljaju u zemlji (dinarske) obavezno izda plastičnu karticu ili platni instrument zasnovan na platnoj kartici iliti digitalnu i time pokriva svoju obavezu. Prostije rečeno, Dina Digital ne možeš da dodaš u RaiPay, jer to nije DinaCard UnionPay za koju je predviđeno beskontaktno plaćanje, a još uvek nije ugledala svetlost dana za širu upotrebu.
 
Jedna informacija, možda nekome bude korisno:

Otvorio sam početkom godine dinarski i devizni račun u Raiffeisen banci. Otišao da povežem devizni račun za Visa karticu, i znajući za totalno besmislen sistem, gde banka ne radi automatski konverziju u ino valutu ukoliko se plaća u/prema inostranstvu, a ukoliko ne postoje sredstva na deviznom računu, tražim da mi povežu devizni samo sa digitalnom karticom, koja mi je vezana za RaiPay. U suštini, ukoliko plaćam prema/u inostranstvu, a nemam devize na deviznom, da ne bih bez potrebe konvertovao u menjačnici, plaćam tzv. Online Visom (fizičkom karticom) za koju mi nije vezan devizni, i onda se automatski radi konverzija. Takođe, i digitalna i online Visa se mogu ubaciti u RaiPay, pa ukoliko plaćate u inostranstvu i imate devize na deviznom, koristite ovu za koju je vezan devizni, a ukoliko nemate koristite ovu za koju nije vezan devizni račun.
 
Visa Digital se zove kartica koju dobijaš uz mBanking, a svaka virtuelizovana kartica bilo plastična ili digitalna (dodata u RaiPay ili Google Pay recimo) je Visa Contactless.

S tim u vezi, Dina digital je virtuelna kartica namenjena samo za upotrebu na internetu. O ovome smo diskutovali ranije i u skladu je sa zakonom. Banka izdavalac je dužna da za račune čije se transakcije obavljaju u zemlji (dinarske) obavezno izda plastičnu karticu ili platni instrument zasnovan na platnoj kartici iliti digitalnu i time pokriva svoju obavezu. Prostije rečeno, Dina Digital ne možeš da dodaš u RaiPay, jer to nije DinaCard UnionPay za koju je predviđeno beskontaktno plaćanje, a još uvek nije ugledala svetlost dana za širu upotrebu.
OK. Prelistacu temu pa cu videti. Uglavnom, ja nemam digital verzije kartica u mBanking aplikaciji, vec samo debit onlline.
 
  • Like
Reagovanja: uji
... totalno besmislen sistem, gde banka ne radi automatski konverziju u ino valutu ukoliko se plaća u/prema inostranstvu, a ukoliko ne postoje sredstva na deviznom računu...
Možda je tebi besmislen jer posmatraš stvari iz ugla nekoga kome RF račun nije primarni. Meni je draže da ne može neki Kinez da mi svuče celu platu / dinarska sredstva sa glavnog tekućeg računa. Ako se neautorizovana transakcija desi u Srbiji (i povuče dinare), može da se isprati kod koga je novac završio. Ako devize odu u Kinu ili neka ostrva, kraj balade.
 
OK. Prelistacu temu pa cu videti. Uglavnom, ja nemam digital verzije kartica u mBanking aplikaciji, vec samo debit onlline.
Ti si kao i ja verovatno zaključio ugovor po starom tipu iRačuna gde idu samo plastične kartice i to je to.
 
Za placanje telefonske racune , dali je sve jedno koja kartica Visa digital i Dina digital .
 
Ja nikada nisam Dinu koristio 😀
U principu sve ti je jedno
 
Ima izuzetaka gde na primer Beotel ne prima Dina kartice, ali uglavnom tamo gde mogu da se koriste bez problema prolaze. Razlika je što za Dinu ne mora da se upisuje jednokratna lozinka iz mBankinga, dok je za Visu to obavezno.
 
Ima izuzetaka gde na primer Beotel ne prima Dina kartice, ali uglavnom tamo gde mogu da se koriste bez problema prolaze. Razlika je što za Dinu ne mora da se upisuje jednokratna lozinka iz mBankinga, dok je za Visu to obavezno.
Onda Dinu . malo smara ova lozinka , za Ali Viza netreba lozinka
 
Token i jednokratna lozinka su tu zbog tebe, ne da smaraju, nego da te zaštite.
Koristi kako ti odgovara ali meni je klinac tako napravio nepotreban trošak pošto sam zaboravio da izbrišem karticu. Nije bilo strašno, bio je mali a sam sam kriv što ne vodim računa kada nema jednokratne.
 
Da li kao premijum korisnik moze kroz aplikaciju da se dobije povoljniji kurs eura od ovog na sajtu?
 
Nazad
Vrh Dno