Šta je novo?

Raiffeisen bank

Jesam ga gasio palio,prijavi da ne moze da plati,na dm ovom prijavi nepodrzanu karticu i lepo izvadim karticu ko covek i platim.
Poserem im se u raipay. :)
 
I prebaci me na google wallet,inace zadana aplikacija je raipay.
 
I prebaci me na google wallet,inace zadana aplikacija je raipay.
Taj problem je prisutan već neko vreme i trebalo bi uskoro da bude rešen (do kraja ovog meseca). Za sada, podesiš da je podrazumevana aplikacija za plaćanje RaiPay i drugo u "koristi podrazumevanu aplikaciju za plaćanje">osim kada je otvorena druga apllikacija za plaćanje. Prilikom plaćanja pokrenuti RaiPay i tako provereno radi.
 
RaiPay nema veze sa GPay. Ako imaš karticu Raiffeisen banke, nju dodaješ u RaiPay, s ne u GPay (odnosno Google wallet). U podešavanjima telefona stavi da je RaiPay podrazumevana aplikacija za plaćanje i gotovo. To sve radi bez greške kod nas već oko 5 godina.
Pozdrav
 
Taj problem je prisutan već neko vreme i trebalo bi uskoro da bude rešen (do kraja ovog meseca). Za sada, podesiš da je podrazumevana aplikacija za plaćanje RaiPay i drugo u "koristi podrazumevanu aplikaciju za plaćanje">osim kada je otvorena druga apllikacija za plaćanje. Prilikom plaćanja pokrenuti RaiPay i tako provereno radi.
Ova prva opcija je podesena u povezivanje-nfc,nije mi jasno gde je ova druga?
 
Nisu.Android 11.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-17-20-52-48-34_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    Screenshot_2023-06-17-20-52-48-34_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot_2023-06-17-20-52-40-97_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    Screenshot_2023-06-17-20-52-40-97_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_2023-06-17-20-52-58-46_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    Screenshot_2023-06-17-20-52-58-46_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 111
Posto nema glupih pitanja :), evo jedno koje mozda i nije za ovde ali ne znam gde bih postavio:

Kako znati da li je neki terminal POS terminal za obicno placanje roba i usluga, a da nije u stvari bankomat za podizanje novca? Zaposleni ne znaju da objasne, pominju da moze na rate sa bankama sa kojima imaju ugovore sto ne bi trebalo da ima neke veze sa revolvingom.

Konkrento, trebalo bi da platim registracije automobila i provukao bih Raiff revolving medjutim prosli put se prevarih te mi objasnise kako to nije bilo placanje vec podizanje novca sa bankomata :)
 
Posto nema glupih pitanja :), evo jedno koje mozda i nije za ovde ali ne znam gde bih postavio:

Kako znati da li je neki terminal POS terminal za obicno placanje roba i usluga, a da nije u stvari bankomat za podizanje novca? Zaposleni ne znaju da objasne, pominju da moze na rate sa bankama sa kojima imaju ugovore sto ne bi trebalo da ima neke veze sa revolvingom.

Konkrento, trebalo bi da platim registracije automobila i provukao bih Raiff revolving medjutim prosli put se prevarih te mi objasnise kako to nije bilo placanje vec podizanje novca sa bankomata :)
Tebi su barem objasnili.
Ako odes u Postu i pitas da platis karticom, reci ce moze.
Onda ces kroz izvod da vidis da nisi plati karticom, nego podigao novac na POS terminalu i da si za to platio proviziju.
 
To nisu standardni POS uređaji.
Pogledaj post #3097, pominje se baš kod toga.
Nisam ih sretao na mestima gde sam registrovao kola, imali su prave POS terminale.
 
Da li jos neko ima problem sa aplikacijom na androidu? Izbacuje mi gresku nepostojeci korisnik prilikom logovanja. Dok sa weba radi normalno.
 
Da nisi uradilo slide levo, pa pokušava da te uloguje kao business korisnika? Probaj slide levo ili desno na početnom ekranu.
Pozdrav
 
Da nisi uradilo slide levo, pa pokušava da te uloguje kao business korisnika? Probaj slide levo ili desno na početnom ekranu.
Pozdrav
Za to nisam ni znala da postoji ali nisam slajdovala. Proradilo je, moguce da je bio neki trenutni problem bas kad je meni zatrebalo. Cudno mi je bilo i sto mi app nije nudila opciju za otisak prsta nego trazila pin. Bitno je da radi sad.
 
Jel 1% provizije ide i za iracun za placanje u inostranstvu?
 
Tako je i za taj racun plus konverzija valute ako nije evro valuta ili je dinarski racun 😃
 
Interesantno zato što meni uvek naplate proviziju 😃
 
Pa i njemu su naplatili proviziju, vidi se na screenshotu.
 
Vidim i to je prva stavka, nego on kaže da nisu. Svaka transakcija ka inostranstvu mi je identična, ovakva 😃
 
Naravno da nema za račune u Srbiji, pričamo o inostranim transakcijama i za njih je uvek 1% provizija 😃
 
Pozdrav, Imam jedno pitanje, imam samo dinarski račun u banci, zanima me ako bih hteo da podižem pare sa Paypall-a da li bih morao da otvaram devizni račun ?
 
A pogotovo ako je u pitanju dolar, jer prvo ide konverzija u euro, pa onda u dinar.
 
Islo bi iz evra u dinare.
A jel se zna koliki je taj njihov kurs ?
I koliko bi se čekalo da pare legnu na račun ?
 
Nazad
Vrh Dno