Šta je novo?

Raiffeisen bank

Otvorio sam iRaćun i sve je ok. Nisam uspeo da u RaiPay ubacim DinaCard. Sve finkcionise besprekorno i bas me odusevilo. Vazno obavestenje: mozete dobiti i Dinacard i Visa elektron u fizickom obliku i to bez ikakve nadoknade. Morate u bilo koju filijalu podneti zahtev i jako brzo stizu. Nema naplate ni periodicne ni bilo koje. U tarifi od 05.02.2022.god stoji da banka nece naplacivati naknadu na ime periodicne clanarine za Visa electron kartice. Jedino sto mora licno da se ode, ne salju kartice postom. I sve je (jos uvek) besplatno. Sve u svemu, iRačun RFZ je gotovo idealan za mnoge korisnike.
Ovaj odgovor si dobio preko mejla? Mislim za Visu electron.
 
Za fizičku Visu.
Nema troskova ni za Visa electron karticu u fizickom obliku (plastiku). Morate podneti zahtev u nekoj od poslovnica Raiffeisen banke.
To jasno stoji u Tarifi od 05.02.2022. I to:
Ukoliko Korisnik koristi Visa Debit osnovnu karticu na osnovu ugovora zaključenog na daljinu, Banka Korisniku
neće naplaćivati naknadu na ime periodične članarine za korišćenje osnovne kartice.
Isto to su mi rekli i u poslovnici banke pre dva dana, da su i Dina i Visa su besplatne. Jedino se ne salju postom nego se preuzimaju licno.
Ovaj odgovor si dobio preko mejla? Mislim za Visu electron.
Odgovor sam dobio od radnika banke kome sam trazio izdavanje kartice. Mnogo je konfuzije oko toga, u kol centru su mi rekli da se placa i neko osiguranje od 40 din mesecno i to za Dinacard i jos gomilu netacnih stvari. Ili ne znaju ili namerno to kazu. Medjutim, jedini zvanicni dokument za naplatu su Tarife. Pogledaj stajt, tarife od 05.02.2022. u fusnoti 1 kod debitnih kartica.
 
Raifajzen banka mi je rekla da mi hoce dati kredit sa ucescem od 10%, a nekretnina koju planiram da uzmem je prilicno skupa i racunam na tih 10%, zovem ih da potvrdim tu ponudu i oni mi kazu da oni ne mogu da garantuju da ce ta ponuda od 10% ostati sve do poslednjeg trenutka. Investitori gde bih uzeo nekretninu ako se odustane od kupovine uzimaju penal od 50% ucesca.
Je l imao neko iskustva sa uzimanjem kredita kod njih i 10%?
 
Nema troskova ni za Visa electron karticu u fizickom obliku (plastiku). Morate podneti zahtev u nekoj od poslovnica Raiffeisen banke.
To jasno stoji u Tarifi od 05.02.2022. I to:
Ukoliko Korisnik koristi Visa Debit osnovnu karticu na osnovu ugovora zaključenog na daljinu, Banka Korisniku
neće naplaćivati naknadu na ime periodične članarine za korišćenje osnovne kartice.
Isto to su mi rekli i u poslovnici banke pre dva dana, da su i Dina i Visa su besplatne. Jedino se ne salju postom nego se preuzimaju licno.

Odgovor sam dobio od radnika banke kome sam trazio izdavanje kartice. Mnogo je konfuzije oko toga, u kol centru su mi rekli da se placa i neko osiguranje od 40 din mesecno i to za Dinacard i jos gomilu netacnih stvari. Ili ne znaju ili namerno to kazu. Medjutim, jedini zvanicni dokument za naplatu su Tarife. Pogledaj stajt, tarife od 05.02.2022. u fusnoti 1 kod debitnih kartica.
Juce mi rece covek i to izricito da se Visa elektron naplacuje 1000 godisnje,a posto nemas pisani trag da su ti to rekli onda je pitanje da li je to tacno.
Napomenuo sam mu i taj tarifnik i opet kaze da to nije tacno.
 
Juce mi rece covek i to izricito da se Visa elektron naplacuje 1000 godisnje,a posto nemas pisani trag da su ti to rekli onda je pitanje da li je to tacno.
Napomenuo sam mu i taj tarifnik i opet kaze da to nije tacno.
Ako verujete nekom coveku koji vam izricito reče da zvanični dokument banke nije tačan a tačne su njegove izričite reči onda ja ne zelim da zamaram čitaoce foruma niti da gubim vreme u objasnjavanju.
Rekoh, nije mi nista naplaceno. Citirao sam i tarifnike i rekao gde se nalaze i koji deo procitati, tako da ne stoji da nemam pisani trag.
Cilj mi je bio da informisem ljude zbog nedoumica i time smatram moj cilj ostvarenim a svakom na volju u sta ce verovati. Sve najbolje.
 
Obojica te u pravu realno. Jedini krivac je taj neobavešteni homosapiens iz poslovnice.
 
Ako verujete nekom coveku koji vam izricito reče da zvanični dokument banke nije tačan a tačne su njegove izričite reči onda ja ne zelim da zamaram čitaoce foruma niti da gubim vreme u objasnjavanju.
Rekoh, nije mi nista naplaceno. Citirao sam i tarifnike i rekao gde se nalaze i koji deo procitati, tako da ne stoji da nemam pisani trag.
Cilj mi je bio da informisem ljude zbog nedoumica i time smatram moj cilj ostvarenim a svakom na volju u sta ce verovati. Sve najbolje.
Taj covek radi u toj banci,nije mi rekao covek sa pijace.I sad mi u kol centru opet kazu isto.Ne razumem kako ti ne razumes sta ti govorim.
 
@Tassini bilo bi od velike pomoći ukoliko bi mogao da linkuješ tarifnike i u screenshotu podvučeš delove relevantne za iRačun, veliki broj ljudi će naići na ovu temu preko gugla i pomoći će im ukoliko budu želeli da uzmu fizičku Visu za iRačun.
 
@Tassini bilo bi od velike pomoći ukoliko bi mogao da linkuješ tarifnike i u screenshotu podvučeš delove relevantne za iRačun, veliki broj ljudi će naići na ovu temu preko gugla i pomoći će im ukoliko budu želeli da uzmu fizičku Visu za iRačun.
Otvorite deo Stanovnistvo pa onda preuzmite dokument Tarife naknada i troskova banke za usluge fizickim licima Standard (ili Specijal, ovaj deo je isti). Pogledajte stranu 10 i 12 tarifnika - tarifa za koriscenje debitnih kartica: Periodicna clanarina za koriscenje debitne kartice Visa debit... ima fusnota 1, 2 i 3. Na strani 12 su tumacenja tih fusnota. I onda tu pise ono sto sam citirao u nekoj od prethodnih objava a to je da ako se Visa debit koristi na osnovu ugovora zakljucenog na daljinu (a to je slucaj iRačuna) onda se naknada ne naplacuje. Insistirajte na tome ako vam neki covek bude rekao drugacije.
 
Ja samo ovo nasao pod stavkom 3.

Visa kartica.jpg
 
Nije to isto kao godišnja članarina. Da ima i "takse" za izdavanje, bilo bi i to navedeno, pa plus godišnja članarina, trte-mrte...
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-04-16 at 12.48.55.png
    Screenshot 2022-04-16 at 12.48.55.png
    125.7 KB · Pregleda: 45
@RingeRaja

Ne pratiš fabulu radnje. :)
Pogledaj iznad moju poruku sa screenshot-ovima i linkovima do tarifnika. I u tom istom dokumentu kojeg si ti ostavio, pod napomenom broj 1 slično piše da se naknada ne naplaćuje ako je u sklopu paketu. Paket je iRačun. Dodatno pojašnjenje za naknadu dalje tražiš u iRačun sekciji.
 
Deo ugovora...
Ako se otvori iRačun i ne traži se "plastika" u fizičkom obliku, već se koristi virtuelna kartica, onda je džaba.
Ako se hoće fizička kartica, plaća se "članarina" 1.000,00 RSD godišnje.
Ja to znam,tako su mi rekli,ali ovde @Tassini tvrdi drugacije, a i ovo sto sam postavio govori u prilog da je free i Visa.
 
Rekli su ti jer su neobavešteni. Standardna praksa šalteruša. Moraš da tražiš višu instancu, šefa poslovnice ili da ideš u drugu. Sa Intesom sam imao ne mali broj takvih interakcija. :)
Kako ti ljudi rade tu i ne znaju svoj posao, to je druga priča.
 
@Tassini bilo bi od velike pomoći ukoliko bi mogao da linkuješ tarifnike i u screenshotu podvučeš delove relevantne za iRačun, veliki broj ljudi će naići na ovu temu preko gugla i pomoći će im ukoliko budu želeli da uzmu fizičku Visu za iRačun.
Otvorite deo Stanovnistvo pa onda preuzmite dokument Tarife naknada i troskova banke za usluge fizickim licima Standard (ili Specijal, ovaj deo je isti). Pogledajte stranu 10 i 12 tarifnika - tarifa za koriscenje debitnih kartica: Periodicna clanarina za koriscenje debitne kartice Visa debit... ima fusnota 1, 2 i 3. Na strani 12 su tumacenja tih fusnota. I onda tu pise ono sto sam citirao u nekoj od prethodnih objava a to je da ako se Visa debit koristi na osnovu ugovora zakljucenog na daljinu (a to je slucaj iRačuna) onda se naknada ne naplacuje. Insistirajte na tome ako vam neki covek
Ja to znam,tako su mi rekli,ali ovde @Tassini tvrdi drugacije, a i ovo sto sam postavio govori u prilog da je free i Visa.
Tassini od pocetka tvrdi da je i Dinacard i Visa debit (fizicka, plasticna kartica) besplatna. I to neprestano dokazujem konkretnim dokumentima i iskustvom. Zato sam se i registrovao da bih preneo informacije ali vidim da neki nikad nece razueti. Bitno mi je da ovo koristi ljudima koji umeju da tumace i hoce da rese dileme. Ko ne veruje ili ne razume, ima pravo i na to.
 
Tassini od pocetka tvrdi da je i Dinacard i Visa debit (fizicka, plasticna kartica) besplatna. I to neprestano dokazujem konkretnim dokumentima i iskustvom. Zato sam se i registrovao da bih preneo informacije ali vidim da neki nikad nece razueti. Bitno mi je da ovo koristi ljudima koji umeju da tumace i hoce da rese dileme. Ko ne veruje ili ne razume, ima pravo i na to.
Izgleda da ti nista ne razumes sta ti neko govori. Ja ne sporim sta ti kazes,ali ljudi koji rade u banci na sve to tvoje izricito kazu da nije tacno i to je sve. A ti pricas kao da tebe neko naziva lazovom,sto nije tacno. Jednostavno,kada dobijam zvanican mejl sa odgovorom mocu cu da "podnesem" zahtev za izdavanje Vise za iRacun ako bude moglo.
 
Ne znam zbog čega se prepirete jer se povodom ovog i u samoj banci stvari mijenjaju maltene na dnevnom nivou, a o neupućenosti zaposlenih da ne pričam.
 
Ne znam zbog čega se prepirete jer se povodom ovog i u samoj banci stvari mijenjaju maltene na dnevnom nivou, a o neupućenosti zaposlenih da ne pričam.
Ja ostavljam informacije koje mogu da posluze ljudima koji ce ih razumeti. I bas zato sto ni sluzbenici nemaju mnogo informacije o poslovima koji se vrse elektoronski (a to je valjda i cilj banke - da se e-uslugama rastereti osoblje), zato sam se trudio da budem konstruktivan i dam konkretne informacije. Sve ovo sto sam napisao vazi od 5. februara 2022. Zato insistirajte na tarifi i na vec ostvarenim besplatnim uslugama.
 
Raifajzen banka mi je rekla da mi hoce dati kredit sa ucescem od 10%, a nekretnina koju planiram da uzmem je prilicno skupa i racunam na tih 10%, zovem ih da potvrdim tu ponudu i oni mi kazu da oni ne mogu da garantuju da ce ta ponuda od 10% ostati sve do poslednjeg trenutka. Investitori gde bih uzeo nekretninu ako se odustane od kupovine uzimaju penal od 50% ucesca.
Je l imao neko iskustva sa uzimanjem kredita kod njih i 10%?
У принципу нема разлике између банака што се тиче процедура, спровођења реализације кредита,све то регулише НБС.Кад немаш готовину , онда ти одговара мање учешће и обрнуто.Једино не знам како ти инвеститор може узети пола учешћа ако одустанеш од кредита,то ми је нешто сумњиво.Кредит нисам узимао.
Узми нацрт уговора у банци,проучи па одлучи.
 
Problem je sto se ucesce uplacije investitoru pa onda banka uplkacuje ostatak (sto je praksa), investitor u ugovoru kad mu dajes pare napise stavku da u slucaju odustanka zadrzava polovinu ucesca, i ti taj ugovor potpises.
Meni je veci problem sto banka daje 10% ali kazu da to nije sigurno da ce tako biti i da se ne moze znati unapred ni nedelju dana. Meni je to jako neozbiljno. Moze da se desi da mi 80% zavrsenosti stana bude preksutra i sutra da mi banka kaze "eee stani,ne vazi vise ponuda" i ja da se onda cesem po glavi.
U eurovredit banci su nam rekli da bi nam dali preliminarno odobrenje kredita koje vazi 2 meseca da bi imali sigurnost da udjemo u proces sa investitiorom, ali oni na zalost ne daju kredite sa 10%. U rajfajzenu ne mogu za sutra da mi garantuju.
 
Ништа онда,сам си одговорио,ако ти не могу гарантовати проценат учешћа,ко зна,могу тако сарађивати и са инвеститорима(којима је изгледа најбоље) па капару дијелити,ако клијент одустане.Пуно је непознаница.Тражи другу банку с истим учешћем или ризикуј с овом,али не вјеруј на ријеч никоме,само папир.Тржиште је мало пољуљано свим овим око нас,ко зна шта ће све бити.
 
Ja kad sam tražio ponudu, dobio sam napismeno uslove i pisalo je da ponuda važi tri dana. Zaboravio sam redosled radnji, znam da ne može sve da se uradi za tri dana, ali ako pripremiš sve unapred, možda možeš da im dostaviš pismeni odgovor da prihvataš njihovu ponudu i onda se odrađuje ostatak procedure. Isplata sigurno neće biti pre nego stepen završenosti bude 80%
 
Da ne grešim dušu, nisam plaćao dinarskom karticom iRačuna u inostranstvu, već prenosim ono što je navedeno u tarifama. Ako zarađuju samo na kursnoj razlici, to je onda već ok.
Ubacivao sam RF kartice u CA bankomat (noviji tip sa isplatom evra i NFC tagom koji ne radi) i dostupna je opcija promene PIN-a (stari iRačun). Tako da, kome je to problem sa dodatnim fizičkim karticama novog tipa iRačuna, može da proveri tu mogućnost.
probah malopre na bankomatu CA banke dina card raiff banke .. ima opcija promena pin card... sve odradio i na kraju izbacuje : transakcije nije realizovana ;-)0
cekacemo da raiff uvede .. mozda kad su budu integrisale u jednu za godinu dana ;-))0
 
  • Like
Reagovanja: uji
Poslali su obaveštenje mejlom da RaiPay je dobio opciju za prikaz podataka kartice i PIN-a. Međutim, ponadao sam se da je reč o tokenizovanoj kartici pa da barem budu konkurentni Intezi, ali ništa od toga nažalost i prikaz podataka se odnosi na povezanu karticu.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Drugari ako bi u rajfajzenu pored dinarskog otvorio i devizni racun, kao neki vid stednje da mesecno kupujem evre preko dinarskog racuna i prebacujem na devizni, da li i tada je na snazi ova debilna kursna lista koja je na sajtu ili ima smisla?
 
Uzimaju kursnu listu koja je objavljena na njihovom sajtu. Ja recimo primam penziju u kanadskim dolarima a kada prebacujem/prodajem njima "ukradu" mi 2 dinara na svaki $CDN koji je po zvaničnom kursu i koji bi menjačnice dale. Naravno, ako bih kupio te dolare zaračunali za ta dva dinara više.Još gore je ako bih iz CFN prebacivao na recimo USD. oonda prvo pretvore u RSD pa onda u USD, sve po tom njihovom kursu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno