Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ako moze mala pomoc. Da li neko zna da li Raiffeisen banka i posle koliko vremena salje nepreuzetu, a zatrazenu visa virtuon karticu na kucnu adresu. Unapred hvala
 
Mislim da se isključivo preuzima lično. Promenili su jedino to da šalju poštom samo reizdate omladinske Master kartice.
 
Meni su prošle godine poslali novu debitnu karticu malo pre istoka stare. Malo mi je bilo smešno što su poslali 2 na različite adrese zato što je ulica promenila ime. Jednu na staro ime i drugu na novo ime ulice. Za kreditnu mora lično u banci čak i kada se izdaje zamena.
 
Zadnje je bilo, negde pre nove godine (bar su mi tako rekli preko telefona) da kartice opet stižu poštom na kućnu adresu. U mom slučaju, odnosi se na zamenu isteklih.
U junu prošle godine sam išao u poslovnicu da preuzmem (visa elektron), u februaru ove godine stigla na kućnu adresu (visa gold).
Tako da ne mora za kreditnu u poslovnicu. Sve zavisi kako su opet rešili da rade sa karticama.
Ne mogu tačno da se setim (korisnik sam od početka) ali prvo je sve išlo na kućnu, pa nakon toga poslovnica.
U februaru su mi rekli da opet šalju na kućnu adresu. Morao sam stalno da ih zovem kod reizdavanja da preusmere iz Borče u Pančevo. Račun otvoren davno u Metrou, i danas mi neke stvari podrazumevano idu u Borču :)

Uglavnom, nazovi i pitaj ih, tj. proveri šta je sa karticom. Umeju da budi čudni putevi kartice :)
 
Ja sam pre mesec dana morao ici po Dina karticu koja je stigla dan posle otvaranja racuna a Visu sam cekao skoro 2 nedelje
 
Nisam neko vreme bio u matičnoj filijali i od stare ekipe zaposlenih nema nikoga. A ekipa je bila tu stalna od otvaranja. RB je izgleda počela masovno da zapošljava ljude koji su odradili dobar deo radnog veka po šalterima državnih službi i stekli titulu Mica ubica. 4 šaltera za rad sa strankama, nijedan ne radi, radnice se šetkaju, izlaze iz filijale, ćaskaju, 45 minuta nikog ne prozivaju, red se otegao i kad ih je neko konačno pitao što ne rade, smrtno uvređene što su prekinute u ćaskanju, izvikaše se zar ne vidite da je smena. Znači ovo još samo ima u poreskoj upravi 😁. Potpuni sunovrat kvaliteta usluga.
 
To je redovna pojava u filijali u Merkatoru. Kad im je smena, otprilike po sat i po nista ne funkcionise, jer radnici iz prve smene prakticno i ne rade poslednjih 45 minuta svog radnog vremena, a radnici iz druge smene se oko 45 minuta setapuju da pocnu sa poslom. To mi je ubedljivo najgora RF filijala u kojoj sam bio.
 
Znači, to je redovna pojava, nisam potrefio dan kad je bio neki retrogradni Merkur za zaposlene u RB? Predivno...
 
Ja imam dinarski i devizni račun od poćetka 2012 godine. Devizni zbog moje kanadske penzije i oni su jedini koji odmah isplaćuju a ostale banke imaju 10-3o dana zadrške, Elem, na početku je sve išlo glatko. Takoreći se sprijateljio sa šefom filijale i par zaposlenih. Jedna gospođa je posle 2-3 dolaska znala odmah šta treba da uradi i završavala za nekoliko minuta. Posle nekoliko godina su je preselili u novu filijalu i uzimalo im je po sat vremena da procesuiraju moj čekove jer su stalno menjali zaposlene a niko nije znao tačno šta da uradi.
Zato sam prešao u novu filijalu gde je ta ista žena radila i opet je sve bilo brzo. U poslednjih godinu dama fe ona otišla i nove došle pa je opet sve upetljano. i nastaju gužve. Nije da se zaposleni ne trude ali im očigledno fale zaposleni i to on koji znaju posao jer uvek ima bar 2-3 prazna radna mesta. Sada idem u banku svaka 2 meseca samo da ne prolazim kroz sve to toliko često. Ne verujem da su jedini takvi, prolazim pored Intese svaki put i tamo su redovi daleko duži.
 
Da li neko koristi putno osiguranje preko raiffeisena? Znam da je UNIQA, ali ne znam da li polisu salju na mail i da li je navedeno da pokriva i covid.
 
Koji haos u glavnoj poslovnici u Đorđa Stanojevića, šalteri razbacani, nema da se uzme papir sa brojem za uslugu koja se traži, ljudi stoje sa strane, gledaju zbunjeni, ovi što rade ne mogu sporije.
 
Koji haos u glavnoj poslovnici u Đorđa Stanojevića, šalteri razbacani, nema da se uzme papir sa brojem za uslugu koja se traži, ljudi stoje sa strane, gledaju zbunjeni, ovi što rade ne mogu sporije.
U poslednje vreme se bas vidi da je kvalitet usluge opao. Meni se dosta cesto desilo da na bankomatima nema dinara. I to na vise razlicitih lokacija.
 
Postavio sam limit za elektronsko i mobilno bankarstvo. Plaćao sam online iznos iznad limita, prošlo je a da nije trebalo da se unese neki kod ili da se potvrdi otiskom prsta.
 
Prošlog petka odnesem ček od kanadske penzije i sve prođe kako treba kadli juče zove ženska iz filijale da pita da li sam možda poneo ček kući. Pogledam u koverti gde su sve portvrde za prije i čeka nema, Zamole me da donesem sve papire sledeći dan i ja obećam. Bilo bi nezgodno i za mene ako je ček izgubljen jer moraju da ga šalju penzionom u Kanadi. Posle jedno sat vremena zove opet i reče da su našli ček i ne moram da idem tamo. Stvarno više ne znaju šta rade.
Uz svaki lek ide bar 6 što papira što potvrda. Odem u banku sa jednim papirićem (ček) a vratim se sa 6. Kako oni ćuvajiu 7 kopija (na jedmom je izvod iz LK sve sa slikom) tako za svaki ček oni potroše 13 papira !!!
 
Vise puta mi je legao novac sa paypala i aliexpressa,danas je legao novac sa https://rs.daedalusonline.eu/ ,citavih 11 eura,
dobijam informaciju da moram otvoriti devizni racun ili da vrate uplatu,rekao sam da vrate,dobijam informaciju da je provizija za vracanje 10 eura i da ce vratiti 1 euro.
E tako se bogate banke,mada sam i sam kriv sto nisam koristio racun mobi banke.
 
Samo da potvrdim, za visa virtuon je dovoljan jedan odlazak u banku radi otvaranja i posle još jedan da se pokupi kartica, ne šalju na kućnu adresu? Za koliko otprilike bude gotova? Aktiviraju li devizni odmah ili mora da se čeka?

Doduše meni treba devizni, a ne sama kartica, pa bih svakako uplaćivao na račun preko kartice od iRačun.
 
Prema navodima jednog člana u privatnoj poruci, prvo mu je otvoren račun, platio je za karticu pa kroz nekoliko dana mu je i ona stigla.
 
Išao oba puta. Na kućnu adresu stižu samo MasterCard web i Visa Gold kreditna ili reizdate Visa Debit za stari iRačun i MasterCard Club omladinska.
 
Evo jedne cudne stvari mozda vezane za ovu banku. Juce sam otvarao iRacun, stigao sam do dela gde treba da odradim video poziv, ali nisam imao vremena pa sam ostavio za kasnije jer vidim moze da se nastavi do 7 dana. Nakon sto sam ostavio svoje podatke na njihovom sajtu tako je krenulo na email koji sam im ostavio da mi stize svasta tipa od facebooka mejl sa sifrom za acc recovery, kao da sam kliknuo na forgot password, a nisam. Takodje i sa drugih drustvenih mreza ista stvar kao da sam upisao svoj email i kliknuo forgot password. I takodje mi je stiglo da neko pokusava da se uloguje na moj email a ne uspeva. Ovo mi se nikad nije desavalo i evo desi se bas sad sve ovo bukvalno sat vremena nakon upisivanja mog mejla kod njih. Da li je slucajnost ili ne ne znam, ali mislim da nije. Ne znam zasto bi oni to radili haha, mozda im sajt nije siguran pa neko drugi to radi. Sad ne znam ni dal da otvorim iracun uopste.
 
Jel bolje otvoriti iRačun ili ići na Račun za mlade?

Ima li nekih bitnih razlika u ta dva računa? Jel sa oba može recimo da se plaća putem RaiPay?
 
Jel bolje otvoriti iRačun ili ići na Račun za mlade?

Ima li nekih bitnih razlika u ta dva računa? Jel sa oba može recimo da se plaća putem RaiPay?
Podržavaju oba RaiPay. Na IRačunu imaš samo digitalnu Dina i Visa karticu, fizičku bez naknade možeš samo Dinu. Club račun za mlade dobijaš fizičke kartice, čini mi se da je Master umesto Vise u tom paketu
 
Jel bolje otvoriti iRačun ili ići na Račun za mlade?

Ima li nekih bitnih razlika u ta dva računa? Jel sa oba može recimo da se plaća putem RaiPay?
Na iRačunu možeš da primaš platu, kod omladinskog kako mi je jedan kolega preneo, banka ne knjiži prijem zarade. Stoga, prvo otvori njega pa Club račun uz evro devizni pa prilikom uručenja Master kartice, podnesi zahtev za vezivanje na deviznom, radi potrošnje u inostranstvu. Razlika je i to što nema provizije od 1% za inostrane transakcije kod Mastera, za razliku od Vise. RaiPay podržava obe kartičarske kuće.
 
Znači, ako sam razumeo trebalo bi da otvorim Club i odvojeni devizni i da ih vežem za Master koji sam dobio uz Club?

Jel bi onda imao neko održavanje, pretpostavljam za devizni?

I po ovome znači imao bih iRačun+Club+Devizni? Jel izvodljivo imati sva tri odjednom otvorena na isto ime?
 
1. Da, po opštim uslovima te tako sleduje i iskoristi to pravo.
2. Sva tri računa su besplatna.
3. Upravo tako i tim redosledom. iRačun je moguće otvoriti samo pod uslovom da nemaš tekući, ali posedovanje istog nije smetnja za otvaranje Club paketa.
 
Verovatno da važi i za kreditne, ali deklarišu da se odnosi na Visa kartice (što i nije atipično, ako uzmemo u obzir da Komercijalna i UniCredit računaju 2% dodatno za valute koje nisu evro, dok na Masteru nema toga).
 
Novi paketi izgleda da ukljucuju samo onu osakacenu varijantu SMS obavestenja o nekim transakcijama?
(uplata zarade/penzije, priliv iz inostranstva, korišćenje kartice u inostranstvu, ulazak u nedozvoljeni minus)

Imam stari Moze paket i pomislio sam da ukljucim devizni racun jer je sada normalnija cena.
Medjutim, onaj stari SMS servis je mnogo zgodan za realtime pracenje troskova po racunu. To ne moze ni u aplikaciji da se vidi :)
 
I kod mene prestalo da radi pre jedno godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno