Šta je novo?

Raiffeisen bank

Koji ROM imaš? Meni je to javljalo kod xiaomi-a na xeu romu zbog otključanog butlodera. Rešavao sam apdejtom roma
 
@zexcrazy otključan bootloader, custom rom, root (u Magisku može da se stavi izuzeće, ali najverovatnije biće isto, jer od skoro RaiPay i Wallet vide otključan bl)
 
Nas dvojica sa Magic6 Pro imamo identičan problem. Dakle komplet stock bez ikakvih modifikacija. U prepisci sam sa podrškom no stali smo na tome da smo prošli kroz sve testove da utvrdimo da uređaj ispunjava "sigurnosne zahteve". Pretpostavljam da kada budu imali odgovor od nadležnog tima da će se javiti. Javljam svakako.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240321_001815.jpg
    Screenshot_20240321_001815.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 36
Na Mi 10 imam Xiaomi.eu rom, ali sam resio problem, nisam vracao na stock ni nista slicno, ali da me ubije bog ako mogu da se setim sta je bilo u pitanju. Nesto sam u podesavanjima ukljucio cini mi se. Cak sam nekoliko puta obrisao aplikaciju i instalirao ponovo i svaki put uspem da odradim sve.
Na OP12 je sve stock.
 
Je l' ovo nema veze sa onom pričom od 3 hiljadarke za mlađe od 26 godina ? Važi sada i za nas dobrano starije :)

2500 dinara se dobija otvaranjem računa ili 3 hiljade koliko piše ponegde ? Možda bih otvorio kao sekundarni račun.

Ne kontam samo ovo oko 5 preporuka što imate da ponudite, 5 puta vam uplaćuju po tih 2500-3000 din.?

Dovoljno samo da se klikne na neki od linkova koji ste postavili i ide dalje procedura ? U ponedeljak bih probao.
 
Počeli su danas da isplaćuju novac, sad vidim da mi je leglo 3000din na račun.
@Miki Ue
Važi i za starije, ako otvaraš račun dobiješ 2500din, a onaj koji ti je dao link dobije 3000. 😅
 
Stigli na mejl (Subject: Nagrađujemo Vas i prijatelja kome preporučite našu banku!)
 
Na email registrovan kod banke.
 
Meni danas stigla anekta na email kako sam zadovoljan otvaranjem iRacuna, meanwhile ja sam premium korisnik i nemam iRacun. Sad me brine dal kod njih u bazi imaju dva korisnika sa mojom email adresom…

Dal moze neko da iRacun registruje i da stavi tudj email?
 
Jedino što mi pada na pamet je da ako se koriste tačke, a gmail ne razlikuje . i + oredišna adresa na kraju je tvoja.
 
Pa desilo se pre par dana da je neko probao registraciju sa tackom pa stiglo meni ofc.
Javio bio istog trenutka agentu koji je prosledio njihovoj it sluzbi al opet treba valjda neki verifikacioni kod da stigne za registraciju na email.
 
Pa to je to. Kasnije je taj neko verovatno primetio i ispravio mejl, ali je ostao negde u njihovoj bazi zabeležen i tvoj.
Dosta ustanova na svom domenu koristi Gmail kao provajdera, obično je to oblik ime.prezime@domen, pa se dešava da se zalete i upišu gmail.com umesto svog domena.
 
Legla i meni sinoc uplata od 2500.
Racun otvoren 15.03 preko linka koji je postavio solomonbg
Pinovi i kartice stigli 19 i 20.03 bas brzo.
Otvorio 15.03 i devizni ali je beskorisan, kurs im je ocajan 120din kupovni 114 prodajni.

 
Legla i meni sinoc uplata od 2500.
Racun otvoren 15.03 preko linka koji je postavio solomonbg
Pinovi i kartice stigli 19 i 20.03 bas brzo.
Otvorio 15.03 i devizni ali je beskorisan, kurs im je ocajan 120din kupovni 114 prodajni.

devizni si otvorio kad i dinarski? pitam za drugara
 
Da, tako je. Taj uređaj se zove personalizator i osim toga što utisne podatke, služi da prijavi karticu centralnom sistemu banke i kartičarskoj kući. Tek onda nakon procesa priključenja na pripadajući račun i platni promet, može doći do štampanja pina i uručenja. Na papiru još OTP ima personalizaciju za Dinu (nije mi poznato da li i za Master), a koliko sam upućen, neko reče u TC Galerija imaju tu mogućnost, možda i još negde. Kod ostalih banaka nisam čuo da je to praksa. Ako uzmemo u obzir da Mobi takođe šalje kartice kroz nedelju dana, znači da i oni imaju tu in-house personalizaciju, samo pitanje je da li to rade u sedištu u Airport City-ju ili negde drugde.
Malo drugačije funkcioniše. Svaka Raiffeisen ekspozitura (u nekima zaposleni to izbegavaju da rade ali mogu) ima komplete tih kartica sa predefinisanim brojem računa(konje otvarao zna da na kobertama tih kartica piše broj računa, a da drugima ne piše). Zaposleni kada otvara račun unosi taj račun i on po automatizmu vuče i kartice Dinu i Visa-u debit, potom se kroz sistem kartice aktiviraju kao i svaka druga, a štampaju se u aparatu za štampanje kartica. Aparat radi samu štampu. Formiranje kartice u Visa i Dina sistemu se radi kada se formira taj predefinisani račun. Zaposleni u filijali samo ga vezuje za klijenta i radi štampu. Kod "klasičnog otvaranja sistem ti formira broj računa pa ti onda kartice vezuješ za isti, aovde imaš predefinisani komplet.
 
devizni si otvorio kad i dinarski? pitam za drugara
Nakon otvaranja su me pozvali telefonom da provere jel sve ok posto me dva puta izbacilo pre uspostavljanja video poziva sa porukom nepodrzan brovser, tad su mi rekli da mogu da otvorim i devizni sto sam i uradio.
 
Legla i meni sinoc uplata od 2500.
Racun otvoren 15.03 preko linka koji je postavio solomonbg
Pinovi i kartice stigli 19 i 20.03 bas brzo.
Otvorio 15.03 i devizni ali je beskorisan, kurs im je ocajan 120din kupovni 114 prodajni.


Da, brzi su :)
Ja nisam otvorio račun preko linka, nisam imao pojma da dele ove pare. Otvorio račun 8.03, pinovi su stigli 12.03, a kartice 15.03. Ovu Dinu bolje da nisu dali :D
I posle nedelju dana sam bez veze preko @solomonbg linka popunio onu formu. Sinoć mi je leglo 2500 na račun.

Na Mi 10 imam Xiaomi.eu rom, ali sam resio problem, nisam vracao na stock ni nista slicno, ali da me ubije bog ako mogu da se setim sta je bilo u pitanju. Nesto sam u podesavanjima ukljucio cini mi se. Cak sam nekoliko puta obrisao aplikaciju i instalirao ponovo i svaki put uspem da odradim sve.
Na OP12 je sve stock.

Kod mene na Stock ROM-u sa Magisk root-om prolazi nakon instalacije ovih modula:
  • Shamiko
  • PlayIntegrityFix (ili PlayIntegrityFixNEXT)
Pre instalacije modula se omogući Zygisk u Magisk-u. Enforce DenyList ne treba biti uključen i Magisk treba da se sakrije pod drugim imenom. U DenyList se dodaju Play Store, Google Services, Moja mBanka (možda ipak nepotrebno) i RaiPay. Restart i pokrenite RaiPay (nekad treba obrisati podatke od RaiPay aplikacije)

Na ovom linku se nalaze aplikacije koje testiraju okruženje i detektuju root (preporuka za Momo). Neophodno je dodati ih u DenyList pre pokretanja.

I naravno treba proveriti Play Integrity, na primer sa Simple Play Integrity Checker-om. STRONG_INTEGRITY nije moguć zbog otključanog bootloader-a. Dovoljan je DEVICE_INTEGRITY
 

Prilozi

  • zygisk.jpg
    zygisk.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 7
  • denylist.jpg
    denylist.jpg
    72.9 KB · Pregleda: 6
  • modules.jpg
    modules.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Jel moguce da iRacun nema google pay? Kako placate androidima?
 
Okej, ali mogu da placam telefonom, samo sto moram pre toga RF app da otvorim umesto walleta, jel tako?
Jel pouzdano radi?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Okej, ali mogu da placam telefonom, samo sto moram pre toga RF app da otvorim umesto walleta, jel tako?
Jel pouzdano radi?
Dodaj digitalnu VISA karticu u RaiPay, imaš informacije o njoj u Moja mBanka aplikaciji, ili na njihovom Online Banking sajtu kada se uloguješ.
Možeš samo da dodaš VISA/Mastercard kartice.

Primetićeš da u mBanka aplikaciji imaš i VISA Online karticu, to je ona plastična koja ti je stigla na adresu. Za nju si isto dobio poseban PIN kod.

Da, možeš da plaćaš na POS Terminalima, otključaš telefon, uključiš NFC i prisloniš telefon. Ne moraš da ulaziš u aplikaciju.
Možeš i sa telefonom da pristupaš bankomatima, u tom slučaju koristiš PIN kod digitalne kartice.

I da, postavi da je podrazumevani servis za plaćanje RaiPay (Negde u NFC podešavanjima možeš da izmeniš)
 

Prilozi

  • default_service.jpg
    default_service.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 41
Poslednja izmena:
Nije samo S23, ne mora da se otvara ni na starijim telefonim koji imaju NFC.

Mada zavisi i od sigurnosnih podešavanja u aplikaciji.
 

Prilozi

  • raipay.jpg
    raipay.jpg
    79.5 KB · Pregleda: 47
Kako to funkcioniše za 2500 dinara? Da li treba samo otvoriti iRačun preko linka i dobija se novac ili treba i preneti zaradu? I gde se upisuje ime prijetelja koji je preporučio?
 
A da li taj mejl šalju svim klijentima banke da preporuče prijatelju i da li obe strane dobijaju po 2500 dinara
 
A da li taj mejl šalju svim klijentima banke da preporuče prijatelju i da li obe strane dobijaju po 2500 dinara
Na prvom sam tipu iRačuna samo sa plastičnom karticom, te verovatno je kriterijum da preporuku rade stari korisnici. Onaj koji preporučuje dobija 3000 dinara i ostvaruje pravo na maksimalno 5 preporuka, dok svaki novi dobije 2500, s tim što je to zagarantovano za drugu stranu i preko norme.
 
Nazad
Vrh Dno