Šta je novo?

Raiffeisen bank

@phantomr
Koju karticu si imao pre te nove? Ja imam klasičnu fizičku Visa karticu uz iRačun, koja uskoro ističe. Nadam se da ću dobiti opet istu, umesto tih "virtuelnih"...
Imao sam istu ovakvu karticu i sve je radilo normalno. Problemi su počeli kada sam dobio novu karticu. Nemam dinarski račun.
Plaćam tom istom karticom bez problema (nekih 10 kupovina na Aliju do sad). Pre nekih mesec-dva sam je dobio, a ranije koristio običnu Visa debit.
Dešavaju se problemi sa plaćanjem kad zameniš karticu. Mislio sam da ti Ali javlja neku poruku gde ti daje link na kom treba da odradiš verifikaciju naloga. Ali pošto ti je prošlo to jedno plaćanje i ako si kontaktirao i banku i Ali, stvarno nemam pojma.

Ova je za onlajn plaćanja. Nema čip niti bilo šta, samo ispisane podatke na kartici. Čak ni 3d Secure 🤦‍♂️
I meni je sve radilo OK do pre nedelju dana. Iz tehičke podrške su mi bili rekli da Ali daje neki link za verifikaciju, (mislim to o čemu i ti pišeš) ali ja to nisam dobio, ne znam ni gde bih to na Aliju tražio, taj link?
Plaćanje mi je prvi put sa novom karticom "prošlo" pre 10 min, iako sam pre toga probao barem 10 x da platim nešto, menjao sam i prodavnice, ali nije htelo, uvek izbaci neku grešku.
Ovo kad mi je plaćanje prošlo pre 10 min, naručio san neku sitnicu od 2€ i kad sam kliknuo plati prošlo je normalno, sad mi stoji na Aliju da je plaćeno, ali kada odem na sajt od banke, ne vidim tu transakjcuju od 2€, ali na računu imam 2€ manje.
 
Poslednja izmena:
Rezervisna su sredstva, ta 2€, ako ti već pokazuje na računu za toliko manje. Verovatno zato ne vidiš transakciju.
To ostalo u vezi Alija i verifikacije sam ti poslao na pp, da ne idemo van teme.
 
Istekla mi je Raiffeisen Visa Virtual kartica u februaru, sa njom sam kupovao preko Alija, ali sa novom kraticom koju sam dobio više ne mogu ništa da platim Aliju, prihvati novi karticu, ali odbija sa kartice da skine sredstva, 3 dana se drndam sa podrškom, probali smo sve, i ne radi plačanje, dok mi je Ali vratio neka sredstva na karticu (jer se neka ranije kupovina nije ostvarila), to radi, ali plaćanje više ne radi. Malopre sam opet zvao podršku i devojka mi je rekla da je problem do njih, jer Visa Virtual kartice ne poseduju 3D secure zaštitu, a da su sajtvoi sad počeli masovno da to koriste i da mi plaćanje neće raditi dok se to ne sredi na nivou banke...
Da li neko ima isti problem da mu više ne radi plaćanje preko Raiffeisen Visa Virtual kartica?
Isti problem kod mene, isto mi istekla Visa Virtual u februaru, sa njom kupovao normalno, preključe uzeo novu Visa Virtual, pokušao platiti Netflix i Real Debrid ali plaćanje ne prolazi, da mi je bar banka rekla da verifikacija ne radi uzeo bih paket sa pravom Visa karticom !?
Da li neko zna da li možemo vratiti ovu karticu i dobiti nazad novac za članstvo do 01.2026e ?
 
Poslednja izmena:
Isti problem kod mene, isto mi istekla Visa Virtual u februaru, sa njom kupovao normalno, preključe uzeo novu Visa Virtual, pokušao platiti Netflix i Real Debrid ali plaćanje ne prolazi, da mi je bar banka rekla da verifikacija ne radi uzeo bih paket sa pravom Visa karticom !?
Da li neko zna da li možemo vratiti ovu karticu i dobiti nazad novac za članstvo do 01.2026e ?

Evo danas probao ponovo, ipak prošla uplata za Real Debrid servis .....
 
Prebacio sa Mobi na RF online i leglo iste sekunde. Sve ok.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Polako, ne žurite se, imate fore do 30. aprila, a tek maja kreću da isplaćuju. Pritom, onaj koji preporučuje je u mogućnosti najviše 5x da ostvari pravo na 3000, ali preporuka može da se iskoristi beskonačno i svako dobije 2500, to je zagarantovano za novog korisnika.
Prebacio sa Mobi na RF online i leglo iste sekunde. Sve ok.
Sve banke su u sistemu instant plaćanja i kliring se retko koristi (Mobi doduše da, za Račun na klik, odnosno trajne naloge).
 
Aik u RF, ovaj mesec prvi put momentalno bez kliringa. Do sada sam uvek morao da pazim na kliring.
Mobi i Intesa bez zadrške u oba smera. Ostale ne znam.
 
Polako, ne žurite se, imate fore do 30. aprila, a tek maja kreću da isplaćuju. Pritom, onaj koji preporučuje je u mogućnosti najviše 5x da ostvari pravo na 3000, ali preporuka može da se iskoristi beskonačno i svako dobije 2500, to je zagarantovano za novog korisnika.

Sve banke su u sistemu instant plaćanja i kliring se retko koristi (Mobi doduše da, za Račun na klik, odnosno trajne naloge).
Isplata u maju? To zvanična informacija?
 
Jedan član je dobio pismeni odgovor od banke mejlom da isplata kreće nakon završetka kampanje (prvi maj i Uskrs u nedelju se padaju vezano, plus i ponedeljak zbog toga neradni). Prvobitna informacija od drugog člana iz call centra je bila tokom aprila. Sigurno je da nije odmah, jer smo međusobno svi bili u kontaktu i poklopilo se da još uvek niko nije isplaćen.
 
Meni su napisali u mejlu da isplata krece po zavrsetku kampanje...

Ovo traje do 30.4. Onda imamo 6 neradnih dana.

Ako bude oko petka 10.5. Bice super.

Inace lazno reklamiranje na delu, sami su rekli odmah kad neko otvori itd...
 
Meni su preko korisničke podrške rekli da u aprilu kreće isplata.
Inače ljudi se plaše da otvore, kao "uzeće mi privatne podatke tipa JMBG", a svaka šuša iz stranke koja skuplja sigurne glasove ima njihove podatke, uključujući JMBG.
 
Meni mail nije ni stigao.
Mada i prosli put (2x zapravo) kad su davali novac za otvaranje racuna, osobe kojima sam rekao o tome nisu htele da se cimaju time (lenjost pretpostavljam).
 
Preko mejla su mi rekli da u aprilu kreću isplate.

Inače preporučio sam prijatelju koji se stalno žali kako nema pare, i lik ladno nije zainteresovan... :ROFLMAO:
 
Screenshot_20240312-170827_Gmail.jpg

Evo sta su meni napisali.
 
Ja sam izvisio za 5000 i kod MTS svojevremeno i kod RB, sad zavisim od drugih, ako neko iskoristi moj link.
 
@ironmanbg kod mts-a je moralo uz prenos zarade sa popunjenim obrascem od strane poslodavca, inače nisu hteli da isplaćuju samo ako legne plata na račun.
 
Zna li neko koji je kriterijum da se dobije ovaj link za preporuku? Ja sam dobio a žena nije, ona je skorije otvorila račun.

edit: našao sam da za Bosnu ima da se unese ime, prezime, matični broj i oni vam pošalju link, ali ne vidim da ima i za Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Koja je fora sa ovim "poklonima"? Supruga mi je u RF i cima me da otvorim račun zbog tih 5500, a ja ih organski ne podnosim zbog lošeg iskustva.
Oni nekako moraju da naplate tih 5500 od nas, ali ja ne planiram da je koristim jer sam zadovoljan sadašnjom bankom. Dakle, iscimati se ili ne? Posle samo moram da gasim račun pretpostavljam..
 
Davali su pre i za prenos zarade uz dresove, kao i mladima u dva navrata pa se ni nakon toga ništa nije promenilo. Neki su trenutno skeptični iz istog razloga pa je teško da ih ubedim. Za sada sam ostvario na dve preporuke pa se nadam da ću uspeti da nađem još tri.
 
Ja sam sam isto dvoje ljudi našao, ostali su skrptični ili imaju već 🤷🏻‍♂️
 
Ja imam Iračun od prvih dana. Nego sam u kući iskoristio link pre 3 dana i još uvek ništa.
 
Akcija traje do 30.4. Pa imamo 6 neradnih dana.

Znaci polovinom maja...
 
Neko je spomenuo da u Bosni ima da se zatrazi preko sajta taj link, mozda moze i ovde kod nas mejlom ili pozivom korisnickom centru da se zatrazi da posalju
 
Nazad
Vrh Dno