Šta je novo?

Raiffeisen bank

Radi li vam Raiffeisen mbank aplikacija (iOS)? Meni neće da se uloguje, ne znam je li neko održavanje u pitanju ili je problem kod mene samo?
 
Na RaiPay može da se vidi stanje
 
Koliko naplaćuje banka sms obaveštenje? Guglao da ide preko aplikacije i da je dzabe. Pa sam našo podatak da je 50 dinara mesečno, pa 100 mesečno. Ne znam šta je tačno. 😁
 
Mislim da je sms za priliv plate i za potrošnju u inostranstvu besplatan. Ne plaćam ništa dodatno, a to dobijam. Što ima logike, jer u roamingu je mnogo veća verovatnoća da nisam na internetu, a on je neophodan za notifikacije u aplikaciji.
 
Dobio novu Dinu jer je istekla na papiru ne piše ništa da li ostaje stari pin ili se čeka koverta sa novim? Sveznajući @uji znaš li :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Piše na papiru da je isti PIN.
 
  • Like
Reagovanja: qka
Dobio novu Dinu jer je istekla na papiru ne piše ništa da li ostaje stari pin ili se čeka koverta sa novim? Sveznajući @uji znaš li :)
O, da. 😄 Prvo reizdavanje, vraćam se do savetnice: zaboravih koverte sa pinovima, kaže isti su. Jedina situacija koja se po tom pitanju dogodila posle x godina je da su ukinuli naplatu za promenu na bankomatu.
 
Iznos je bas mali na godisnjem nivou cisto me zanima sta je ako neko zna, 9 puta naplaceno ukupan iznos 50 din 🤷
 

Prilozi

  • IMG_20240209_121213.jpg
    IMG_20240209_121213.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 77
Iznos je bas mali na godisnjem nivou cisto me zanima sta je ako neko zna, 9 puta naplaceno ukupan iznos 50 din 🤷
Korišćenje kartice u inostranstvu posredstvom deviznog računa, u dinarskoj protivvrednosti.
 
Stigli su mi na 2 broja ovi navodni Izveštaji za 2 različita računa, nijedan nije moj. Dark pattern it is

IMG_2538.PNG
 
Možda je neko banci dao tvoju e-mail adresu. Dešava se to relativno često, naročito ako je u pitanju Google Mail adresa (gmail.com).
Pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nope, Outlook adresa, koristim objedinjeno sa ostalim nalozima u Gmail-u.

Pozdrav
 
Nisam godinama koristio Paypal. Napravio nalog odavno i skroz zaboravio na njega. Prošle nedelje sam dobio sa Ali-a neke anker slušalice koje sam reklamirao jer desna ne radi. Prihvatili su da mi refundiraju ceo iznos.
Sad sam provalio da mi treba SWIFT cod i IBAN number.
Za SWIFT sam našao da je RZBSRSBG, a IBAN bi trebalo da bude RS35 pa broj računa?
 
Nisam godinama koristio Paypal. Napravio nalog odavno i skroz zaboravio na njega. Prošle nedelje sam dobio sa Ali-a neke anker slušalice koje sam reklamirao jer desna ne radi. Prihvatili su da mi refundiraju ceo iznos.
Sad sam provalio da mi treba SWIFT cod i IBAN number.
Za SWIFT sam našao da je RZBSRSBG, a IBAN bi trebalo da bude RS35 pa broj računa?

Da, to je to.
A trebalo bi da i u aplikaciji, kad ideš u opciju računi, imaš instrukcije za ino uplatu.
 
Zasto se na pojedinim sajtovima, aplikacijama, prilikom online kupovine, ne trazi security kod?
To je onaj kod koji se generise u mobilnoj aplikaciji!!
Recimo kada sam kupovao kartu u wizzair aplikaciji trazilo je taj kod. Ali za netflix i tinder nije trazilo..
 
Zato što sam prodavac može da odabere da li će koristiti 2FA (sigurnosni kod), CCV broj ili nijedno od toga.
 
Dina digital ne moze u RaiPay? Otvorio sa iRacune eur i rsd aktivirao app i rai pay, uspesno racio sa visom na bankomatu ali nisam mogao da uplatim eur na multifunk.bankomatu jer verivatno visa niti dina nisu povezane sa eur.
 
Mislio sam da je to standardno za sva placanja i da se koristi Mastercard Secure Code i Verified by VISA.
Znaci banka sa time nema nista..
 
Динарски је увијек подразумјеван на екрану банкомата.
@Difermo
Некад постоји и мјесечна претплата,аутоматска обнова,сачувана картица итд
 
Dina digital ne moze u RaiPay? Otvorio sa iRacune eur i rsd aktivirao app i rai pay, uspesno racio sa visom na bankomatu ali nisam mogao da uplatim eur na multifunk.bankomatu jer verivatno visa niti dina nisu povezane sa eur.
Nije zbog toga, za napredne funkcije bankomata (uplata i bilo šta sa evrima moraš da se indetifikuješ fizičkom karticom)
 
  • Like
Reagovanja: qka
Pozdrav, imam paket računa od bivše Ca banke sada RF, namenski i tekući račun, 2x dine i Visa debitne, U m.aplikaciji postoje računi ali samo jedna visa i dina kartica od namenskog računa, te kartice "rade" za sve a od tekućeg računa Visa ne mogu plaćati online, piše "račun kartice nije zaduzen" inače samo pokušao ovde kod nas da uplatim neke banalnosti tipa kredit na KP, i tu Visa na tekućem računi sam koristio za plaćanje preko interneta radi sigurnosti..skrenem pažnju u lokalnoj filijali, kaze moraš konvertovati u devize, šta će mi devize kada se plaća ovde u rds?
 
Pozdrav, imam paket računa od bivše Ca banke sada RF, namenski i tekući račun, 2x dine i Visa debitne, U m.aplikaciji postoje računi ali samo jedna visa i dina kartica od namenskog računa, te kartice "rade" za sve a od tekućeg računa Visa ne mogu plaćati online, piše "račun kartice nije zaduzen" inače samo pokušao ovde kod nas da uplatim neke banalnosti tipa kredit na KP, i tu Visa na tekućem računi sam koristio za plaćanje preko interneta radi sigurnosti..skrenem pažnju u lokalnoj filijali, kaze moraš konvertovati u devize, šta će mi devize kada se plaća ovde u rds?
Mozda treba da aktiviras u bankomat,
 
Nazad
Vrh Dno