Šta je novo?

Raiffeisen bank

Moguće, probaću, jel ima neko u aplikaciji da ima na dva dinarska i dve kartice da se vide?
 
Zna li neko da li moze u RF da se dobije jos jedan devizni racun koji nije vezan za karticu, stedni ili kako ga vec zovu? Imao sam to u CA i otkad su presli nemam, a bas je zgodno, stoje mi na njemu evri i prebacim preko app onoliko koliko mi treba kad hocu nesto da platim.
 
Može, ali zavisi od paketa, možda se plaća dodatno.
 
Danas stiglo ovo na email , dali to znaci da je provizija 1% na godisnjem nivou

Pripremili smo za Vas izveštaj o naplaćenim naknadama za platne usluge po Vašem računu br. 265***4262 za 2023. godinu. Izveštaj možete preuzeti klikom na link:
 

Prilozi

  • raifazen bank.png
    raifazen bank.png
    94 KB · Pregleda: 97
  • Rayfazen.png
    Rayfazen.png
    61 KB · Pregleda: 97
Proces online Iračun je pukao sajt kad mi pisalo da su mu poslali pdf dokumente na mejl i da idem na video indentifikaciju. Na mail još ništa nisam dobio , a sajt za nastavak je pukao.
 
Otvorio sam racun samo nalog nesto nece u toku večeri, pa ću sutra.
 
Kad se završio video otvorio mi stranicu na Hrome da kreiram nalog. Pokušao neće par puta. Pokušao danas kaze nalog blokiran zbog više pokušaja. U medjuvremenu dobijem mejl da mi nalog aktiviran. Ja se zbunim koji nalog kad nemam a piše blokiran pozovite taj i taj broj. Pozovem tamo javi se neka ljubazna cura i kaze nemate nalog. Prvo se pravi preko app i saljemo kod na sms. Ja pitao ne moze preko Gugla na kompjuteru prvo nalog. Ona kaze ne , prvo u app se pravi posle se uloguj gde hoces. Ja ne znam ili sam pglu ili sam lud ponekad. 😂😁
 
Zna li neko da li moze u RF da se dobije jos jedan devizni racun koji nije vezan za karticu, stedni ili kako ga vec zovu? Imao sam to u CA i otkad su presli nemam, a bas je zgodno, stoje mi na njemu evri i prebacim preko app onoliko koliko mi treba kad hocu nesto da platim.
Obično su te štedne otvarali CAS klijentima. Postoji još i transakcioni pa kombinuj i preveži karticu kako ti odgovara. 265050...je taj štedni, a transakcioni počinju sa 265044..nema održavanje ali nije namenjen začuvanje novca.
 
***o ih njihov token 3d secure i digitalna kartica, vec drugi put mi se ne pojavljuje nista (╯°□°)╯︵ ┻━┻ /rant over
 
Zna li neko da li moze u RF da se dobije jos jedan devizni racun koji nije vezan za karticu, stedni ili kako ga vec zovu? Imao sam to u CA i otkad su presli nemam, a bas je zgodno, stoje mi na njemu evri i prebacim preko app onoliko koliko mi treba kad hocu nesto da platim.
Pre par meseci sam otvarao dodatni devizni iz istih razloga kao što ti hoćeš. Naplaćuju ga 100din mesečno.
 
Ja sam jutros bio, mogu da ga dobijem u Moze sve za 490 din, a trenutno placam 450 neki paket koji je presao iz CA.
 
Napokon sam sredio i napravio online racun. Aplikacija je lepa i pregledna. Aktivirao sam samo Visa digital. Sad čekam fizičke kartice i pinove piše 5 do 7 u mejlu. Onda i njih samo aktiviram na bankomatu. Meni je sad račun spreman za sve bez obzira na ove fizičke kartice?

Samo me sad buni. Ovo je sve na daljinu. Ugovore imam nekoliko papira na mejl poslate. Tamo nigde ne piše odštampano klijent i agent. Ja sutra ako mi treba da nosim ovaj racun negde nekom poslodavcu kako bez potpisa i pečata iz banke?
 
Napokon sam sredio i napravio online racun. Aplikacija je lepa i pregledna. Aktivirao sam samo Visa digital. Sad čekam fizičke kartice i pinove piše 5 do 7 u mejlu. Onda i njih samo aktiviram na bankomatu. Meni je sad račun spreman za sve bez obzira na ove fizičke kartice?

Samo me sad buni. Ovo je sve na daljinu. Ugovore imam nekoliko papira na mejl poslate. Tamo nigde ne piše odštampano klijent i agent. Ja sutra ako mi treba da nosim ovaj racun negde nekom poslodavcu kako bez potpisa i pečata iz banke?
Možeš u poslovnici bilo o
kojoj dobiti papir "taj i taj je dana tog i tog otvorio račun kod Raiffeisen banke pod brojem tim i tim, pečat/potpis banke" i posle samo umnožavaš taj papir i gde god ti traže broj računa samo to daš i to je to.
 
Zašto bi ikome dokazivao da imaš račun u nekoj banci?
Poslodavcu je dovoljno da mu daš broj računa (mada neki traže i ime banke - kao da se iz broja računa ne vidi koja je banka). A broj računa se lako vidi u mobilnoj aplikaciji - čak imaš i opciju da ga podeliš preko instant messaging aplikacija, BT, ...
Pozdrav
 
Pa meni se dešavalo da na X mesta(ne poslodavac) mi traže račun, uglavnom se dešavalo i da traže sliku kartice kod državnih institucija.
Prosto ne želim da slikam karticu ili da pišem na papir broj računa, lakše mi je i elegantnije da imam taj papir pa samo gde treba ga dam.
Uopšte ne koristim za namenu da dokažem da ga imam nego samo podatak o broju.
 
Svaka ekspozitura izdaje potvrde za poslodavca o otvorenom tekućem računu. Sve što je potrebno je lična karta.
 
Poslodavcu to ne treba, samo broj računa.

Možeš u poslovnici bilo o
kojoj dobiti papir "taj i taj je dana tog i tog otvorio račun kod Raiffeisen banke pod brojem tim i tim, pečat/potpis banke" i posle samo umnožavaš taj papir i gde god ti traže broj računa samo to daš i to je to.

Zašto bi ikome dokazivao da imaš račun u nekoj banci?
Poslodavcu je dovoljno da mu daš broj računa (mada neki traže i ime banke - kao da se iz broja računa ne vidi koja je banka). A broj računa se lako vidi u mobilnoj aplikaciji - čak imaš i opciju da ga podeliš preko instant messaging aplikacija, BT, ...
Pozdrav

Pa meni se dešavalo da na X mesta(ne poslodavac) mi traže račun, uglavnom se dešavalo i da traže sliku kartice kod državnih institucija.
Prosto ne želim da slikam karticu ili da pišem na papir broj računa, lakše mi je i elegantnije da imam taj papir pa samo gde treba ga dam.
Uopšte ne koristim za namenu da dokažem da ga imam nego samo podatak o broju.

Svaka ekspozitura izdaje potvrde za poslodavca o otvorenom tekućem računu. Sve što je potrebno je lična karta.
Ok, hvala vam. 🙂🍻

Ako mi neki papir treba do poslovnice i to je to. Sadašnjem poslodavcu sam odneo ceo kopiran ugovor o tekućem računu zato pitam tako mi je rečeno.
 
Па логично је да ће тражити било какав документ где пише и твоје име и презиме и број рачуна јер ако даш само број рачуна то може бити и од твоје бабе. Зато је слика предње стране картице са бројем рачуна и именом и презименом корисника најједноставније за послодавце. Затамниш број картице и то је то.
 
Па јер је фирма одговорна за погрешну уплату. Наравно да је са нормалним светом довољан само број рачуна ал каквих све људи има, што би фирма ризиковала евентуалне спорове јер је овај рекао “то је мој рачун мајке ми”.
Зато ти фирма, (или би бар требало да је тако), тражи и очитану личну карту или слику обе стране ако није чипована а не да им издиктираш на вајберу адресу управо из разлога идентификовања и потенцијалних судских ситуација.
 
Verovatno se ništa nije menjalo, ali čisto da proverim, jer povremeno menjaju uslove oko iRačuna.

Jel probao neko (i uspeo) da otvori devizni iRačun skoro, a da ima već devizni kod njih ili i dalje mora da se ugasi i čeka 6 meseci pre otvaranja?
 
@optical nisam uspeo, pisalo je da nemam uslova za otvaranje, gasio ga i čekao 6 meseci.
 
Ponadao sam se da su promenili to glupo pravilo. Ništa onda čekam ako nekad promene, ne zatvara mi se račun od virtuon kartice.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ne od Virtuon, klasičan avista devizni, ali fusnota kaže, uslov je da taj neko nema već otvoren devizni račun.
 
Stigle koverte 5 komada. Stigao mi je pin za digital Visa. Zasto? Aktivirao sam je preko app.

Ne znam da li su stigle odvojeno kartice i pinovi sve nam odjednom našao. Banka mi nikakva mejl ili sms nije pustila da mi nesto stize.
 
Nazad
Vrh Dno