Šta je novo?

PS2 igre HD izdanja

Ni ovo ne deluje loshe: http://blog.us.playstation.com/2011...ns-collection-coming-in-3d-watch-the-trailer/





god-of-war-origins-collection-ps3-box-artwork-small.jpg


Hint: Znam da je PSP ;) Ali morao sam. :)

Pogresne delove si citirao! Da si procitao sa linka koji si nama ostavio video bi da to nije za PSP nego se pravi za PS3 u hd-u a i lepo ti u snimku koji je okacen na tom linku pise da je za PS3!!!

Za ovo sam bio nacuo da se pravi ali nisam bio 100% siguran da je istina ali eto i to ce uskoro da se pojavi.

[video]http://www.viddler.com/explore/sceablog/videos/1855/[/video]
 
Poslednja izmena:
Za PSP je vec izasao pre nekog vremena... remaster se pravi u HD za PS3. A to sam i citirao. Kad sam rekao da je za PSP, mislio sam da nije PS2 igra originalno (a ime teme je taj). ;) Nesporazum. :)
 
Poslednja izmena:
[video]http://www.gametrailers.com/video/debut-gameplay-resident-evil/718109[/video]

Resident Evil 4 HD

Release Date: Q3/2011
Platforms: Xbox Live Arcade, PlayStation Network

[video]http://www.gametrailers.com/video/debut-gameplay-resident-evil/718107[/video]

Resident Evil Code: Veronica X HD

Release Date: Q3/2011
Platforms: Xbox Live Arcade, PlayStation Network
 
Upravo sam na PSN-u kupio Splinter Cell HD i nisam bas zadovoljan.
Zaista izgleda kao da se razvojni tim nije dovoljno potrudio - mutni meniji, duga ucitavanja/snimanja pozicije, grafika koja je dosta bolja od one u PS2 verziji, ali nista bolja od pc verzije(losi modeli, mutne teksture, krzave ivice, kockaste senke, bugovi sa osvetljenjem) i unlocked framerate koji prilicno osciluje.
Sve u svemu, igru bih preporucio samo fanovima(meni nije zao sto sam kupio igru jer svakako volim da je odigram makar jednom godisnje) i onima koji su propustili prva 3 dela, a iz nekog razloga nemaju pristup pc verzijama ili jednostavno ne vole da se igraju na kompu.
 
Poslednja izmena:
Nisam iznenađen što Ubisoft to nije uradio kako treba.Odustao sam od nabavke PoP kolekcije kada sam na par mjesta pročitao da ima problema sa bagovima zbog kojih nisam uspio ni završiti Warror Within na dvojci....
Pošto nisam igrao nijedan SC za ovu kolekciju sam zainteresovan, mada proći će mnogo vremena dok stigne na red za kupovinu...
 
Bas sam pre neki dan uzeo platinu na Warrior Within i nisam primatio da ima nekih bagova. Sve je radilo kako treba. Ako nisi imao priliku da odigras ta tri dela princa, a zanimaju te, preporucio bi ti da nabavis igru ;)
 
nisam uspio ni završiti Warror Within na dvojci....

Ako nije bio original DVD, nego narodna verzija, možda je bilo do rezanja, ili onaj koji je ripovao igru nije dobro odradio posao .....
 
Digital Foundry vs. HD Remasters

Gilray's argument is bolstered by the recent releases of Ubisoft's Splinter Cell games on the PlayStation Network. On paper the games look good: the first two titles in the series support native 1080p rendering, while all three are equipped with stereoscopic 3D support. However, in actuality they are very basic conversions of the PC versions of the original releases, with rudimentary upgrades in terms of the user interfaces - which on the first two games are still running in standard-def, roughly upscaled to HD. Performance is best described as "variable", as this 720p vs. 1080p analysis of the first level of Pandora Tomorrow demonstrates.

Bearing in mind that Ubisoft based its original code on modified versions of Unreal Engine 2, it's rather disappointing to see the first two Splinter Cell games perform in such an average manner when running in 720p on the PlayStation 3, especially as they are essentially identical to the original PC games.

The two titles also illustrate dramatically that if the core assets aren't up to scratch, dropping them into an HD environment isn't going to help matters and actually serves to more effectively highlight their shortcomings. With that in mind, it's perhaps no surprise that the more modern Splinter Cell: Chaos Theory is by far the most effective game in the trilogy, and the only one we would really consider worth the £8 asking price.

It doesn't quite match the original PC game - there's no anti-aliasing and it looks like the HDR lighting is out, or significantly toned down - but at least the basic art assets work well when run in HD and the poly budgets are out of this world compared to the previous games.

Chaos Theory is definitely a cut above the other games in the remastered trilogy. For starters, it seems to have a much better, more consistent performance level overall than its predecessors - surprising bearing in mind that the engine is such a technological leap over the first two games. Either the game had a lot more care and attention put into it or perhaps elements of the existing PS3 version of Double Agent may have been useful. Alternatively, it may well have just been the case that the existing codebase was easier to work with.
 
Hideo Kojima je na svom Twitter-u izjavio da ce Peace Walker imati Online CoOp do 4 igraca... Pri tom ce igra ici na 60 fps!
 
Some very quick initial impressions for RE4

-no platinum trophy
-only 2 controller configurations, type 1 is the same as the original, type 2 just moves ready to L1 and fire to R1. ARGH BOTH AIM WITH THE LEFT STICK, feels really weird.
-real time cutscenes!!!! definitive version confirmed
-looks like 720p, no AA
-30fps
-does a have a screen-size slider for no-bordery goodness
-looks pretty good, textures aren't too bad
-subtitle font is the original low-res one blown up, looks pretty lol
-censoring is in, no decaps (for this version anyway)
-no XMB music

qx75p1.jpg

2h2mcsh.jpg

2s6362t.jpg

33p6bnp.jpg

wa2fl5.jpg





CV

-FMVs look terrrrrrible, and sometimes go really choppy. Maybe they were always like that...
-widescreen, oh god at last
-subtitles look a lot cleaner/high-res than RE4
-options consist of screen size slider and vibration, no control settings at all
-looks and runs beautifully
-can't skip the door sequences
-looks like 720p, 2x AA maybe?

Release Dates:
JP Retail - September 8, 2011
NA PS3 - September 20, 2011 (Resident Evil 4)
NA PS3 - September 27, 2011 (Resident Evil Code: Veronica X)
NA 360 - September 20, 2011 (Resident Evil 4)
NA 360 - September 27, 2011 (Resident Evil Code: Veronica X)
EU PS3 - September 21, 2011 (Resident Evil 4)
EU PS3 - September 28, 2011 (Resident Evil Code: Veronica X)
EU 360 - September 20, 2011 (Resident Evil 4)
EU 360 - September 27, 2011 (Resident Evil Code: Veronica X)
 
Poslednja izmena:
Narodnjaci sa 3.55 napred. ICO/Shadow of the Colossus ceka na Vas. :)
 
Upravo sam zavrsio MGS3. Port je solidno odradjen.
Ovo je trenutno najbolja verzija igre, ali su neke stvari mogle biti unapredjene.

Najveci problem je framerate, koji cesto pada. U ovim delovima je to bas izrazeno:
- Chyornyj Prud (jezero)
- The Pain battle (sub 20 u nekim delovima)
- Groznyj grad tokom alert-ova
- The Boss battle (ovde igra konstantno ide u 30-40)
- svaki put kada Volgin uradi lightning charge framerate pada na 10-20 (iz nekog razloga xbox 360 verzija ovde ne dropuje frejmove)

Par sitnijih mana:
- neke teksture zaista lose izgledaju
- eating/healing filmici su dosta muljavi
- load opcija ne postoji, vec je potrebno prvo izaci na main screen

U celini gledano igra prilicno dobro izgleda.
Ponizovje South(sa izuzetkom GT drveca) i Sorrow battle izgledaju bolje nego ikada.
Trofeji su fino odradjeni i dosta je lakse uzeti platinum nego u MGS2.

Kao i u slucaju Losta, zeljno sam iscekivao kraj serijala, da bih se ponovo bacio na gledanje(igranje) celog sadrzaja u nadi da ce mi neke stvari postati jasnije prilikom drugog(tj. desetog :)) prelaska.
Posle ocajnog zavrsetka, nije mi vise ni bilo do igranja, tako da MGS3 nisam presao nekoliko godina.
Posto sam ponovo obrnuo igru(doduse na normal koji je zaista prelak), mogu da kazem da je i dalje bolja od svih igara iz ove generacije.
Kolicina dodatnog sadrzaja i easter egg-ova je neverovatna.

Igra tuce MGS4 na svim poljima(dizajn, prica, bosses), sem grafike i kontrolne seme.
Svaki MGS bi trebalo da bude smesten u samo jedno okruzenje, umesto globetrotting-a iz MGS4.

I pored zelje da igru ponovo obrnem na Europian hard, pogledacu na yt PO cutscenes(nije mi tu psp), pa se bacam na PW :).

Ako je neko zaboravio sta se dobija prilikom biranja omiljene igre na pocetku:
MGS1 makes your stamina drop slower.
MGS2 makes you wear the Raikov mask during the beginning cut scenes.
MGS3 gives you all special non-boss/dlc camo's at the beginning, as well as completely fills up the cut scene theater.
 
:(:(...Meni je MGS4 stvarno ''zabio nož u leđa'', šta je ono bilo u zadnja tri poglavlja, nisam pametan da shvatim kako su ono mogli da izbace na tržište kao nešto što bi trebalo biti na renomeu koji ima MGS.
Lagao bih kada rekao da sam neki ekspert za serijal i da sam se snalazio u svim teorijama i preokretima, ali prethodne igre su jednostavno bile veoma, veoma dobre, a MGS4 vrijedi gledati/igrati čisto da se isprati Solid Snake i njegov put inače kao igra...mogu samo da slegnem ramenima.Prosto mi je laknulo kada sam MGS4 ''utopio'' za 9 E :D.
Potpuno mi je splasnulo interesovanje za serijal...
Slažem se da je MGS3 stvarno lak na normalnoj težini (čak i za mene).Koliko se sjećam igra daje toliko metaka za ''tranquilizer gun'' da sam ga ignorisao da bih sebi dao barem malo izazova.
Inače je li u ovoj kolekciji verzija MGS3 u kojoj može da se rotira kamera?
 
Meni sad ništa nije jasno .... Koliko to verzija ima MGS3 ? Ima neka na 3 diska PS3, substence, i još neka dva, pa sam video Snake Eater, ovde sada pričate o nečem trećem .... el sam ja lud, ili izdavači?

Skoro kupih PS3, i imam MGS4 na HDDu. El to ima još nešto za PS3 pre MGS4 što treba odigrati?
 
:(:(...Meni je MGS4 stvarno ''zabio nož u leđa'', šta je ono bilo u zadnja tri poglavlja, nisam pametan da shvatim kako su ono mogli da izbace na tržište kao nešto što bi trebalo biti na renomeu koji ima MGS.
Sto je najgore, prva 2 poglavlja su odlicna.

Inače je li u ovoj kolekciji verzija MGS3 u kojoj može da se rotira kamera?
Jeste.
Probao sam malo da igram sa starom kamerom ... mucenje.

Meni sad ništa nije jasno .... Koliko to verzija ima MGS3 ? Ima neka na 3 diska PS3, substence, i još neka dva, pa sam video Snake Eater, ovde sada pričate o nečem trećem .... el sam ja lud, ili izdavači?
Za ps2 su izasli Snake Eater i Subsistence.
U HD kolekciji je Subsistence.

Skoro kupih PS3, i imam MGS4 na HDDu. El to ima još nešto za PS3 pre MGS4 što treba odigrati?
U kolekciji imas MGS2, MGS3 i Peace Walker. MGS moze da se uzme na PSN-u.
 
Za ps2 su izasli Snake Eater i Subsistence.

A šta je razlika? I šta je na ona druga dva diska onda koja idu uz Subsistence? Ne mogu da se setim kako se zovu ..... nadjoh ... Persistence i Extistence

disc.jpg


Evo, nadjoh gde da "kupim" HD. Našao sam na google šta je. Radi li na 3.55 ?
 
Poslednja izmena:
Nabavih i ja kolekciju, ali jos nisam seo da je isprobam... :)
 
:(:(...Meni je MGS4 stvarno ''zabio nož u leđa'', šta je ono bilo u zadnja tri poglavlja, nisam pametan da shvatim kako su ono mogli da izbace na tržište kao nešto što bi trebalo biti na renomeu koji ima MGS.
Lagao bih kada rekao da sam neki ekspert za serijal i da sam se snalazio u svim teorijama i preokretima, ali prethodne igre su jednostavno bile veoma, veoma dobre, a MGS4 vrijedi gledati/igrati čisto da se isprati Solid Snake i njegov put inače kao igra...mogu samo da slegnem ramenima.Prosto mi je laknulo kada sam MGS4 ''utopio'' za 9 E :D.
Potpuno mi je splasnulo interesovanje za serijal...
Slažem se da je MGS3 stvarno lak na normalnoj težini (čak i za mene).Koliko se sjećam igra daje toliko metaka za ''tranquilizer gun'' da sam ga ignorisao da bih sebi dao barem malo izazova.
Inače je li u ovoj kolekciji verzija MGS3 u kojoj može da se rotira kamera?

Ne vidim kako je onako dobra igra mogla da nekome "zabije noz u ledja". Jeste da igra zahteva dobro poznavanje prethodnih djelova da bi se "pohvatali svi konci", ali je zato fenomenalna. O prici i cutscene-ovima nema potrebe ni komentarisati (igru sa ljepsom i emotivnijom pricom odavno nisam nasao). Takodje prica ti uklopi i poveze sve ono sto je ostalo nejasno u prethodnim djelovima. A sto se tice zadnja tri poglavlja ne vidim u cemu je problem, gameplay bas fino prati pricu. Ako ti nedostaje "ubijanja" NPC-ova, onda fino kupi neki FPS i izivi se do mile volje. Mene je MGS4 potpuno odusevio, i podsjetio me na stara dobra vremena, kad su se igre mjerile po prici, raznovrsnosti, genijalnosti, a ne po boljoj grafici i gameplay-u. Stoji to da su mogli da otezaju igru, postave malo vise zapleta i prepreka (pre svega da malo otezaju Outer Heaven - ipak je zadnji krug, i da otezaju sunjanje u Istocnoj Evropi, a onda i ostatak igre), i da ubace malo izazova u borbi sa boss-ovima (ne u smislu veceg hp-a, vec samih preokreta tokom borbe), ali bi onda nazalost imali hiljade nesposobnjakovica koji bi im kukali kako je igra teska. A sto se tice zadnja 3 part-a, oni su odlicni bas zbog toga sto unosi nove elemente u igru, a takodje i zato sto evociraju uspomene na prethodne djelove MGS-a (Shaddow Moses, Rex, voznja na motoru sa Evom, ...). I da ne zaboravim sami kraj igre (borba sa Liquid-om, i sastanak sa Big Boss-om) je velicanstven.

Toliko od mene. :D
 
Meni je uopsteno ceo serijal genijalan i MGS4 je jedna od onih igara koje prosto ne zelis da odigras do kraja jer znas da posle kraja nema dalje...
 
O prici i cutscene-ovima nema potrebe ni komentarisati (igru sa ljepsom i emotivnijom pricom odavno nisam nasao). Takodje prica ti uklopi i poveze sve ono sto je ostalo nejasno u prethodnim djelovima.
Naravno da treba, jer je igra omanula bas na planu price.
Ne znam koliko dobro poznajes pricu iz ostalih delova, ali dosta toga skripi.

A sto se tice zadnja tri poglavlja ne vidim u cemu je problem, gameplay bas fino prati pricu.
Chapter 3 - Splinter Cell
Chapter 4 - odlican kada igras prvi put, posto sem hvatanja na emocije, nicega nema
Chapter 5 - ovde ni nema nista, sem 3-4 prostorije

Ako ti nedostaje "ubijanja" NPC-ova, onda fino kupi neki FPS i izivi se do mile volje.
Ma daj ... zar zaista mislis da mi nismo igrali stare delove i da se lozimo na FPS-ove?
Pa ja sam obrnuo SVAKU Metal Gear igru. Odigrao sam sa zadovoljstvom i Ghost Babel(koji je odlican).
Cak sam i Super Smash Brawl igrao zbog Snejka :D.


Nego, da li je neko od vas krenuo da igra Peace Walker na ps3?
Meni vec treba pomoc kod prvog tenka, jer zelim da uzmem S rank, a nisam se dovoljno levelovao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno