Šta je novo?

PS2 igre HD izdanja

Ma to je bilo bzv. Pa kamera u MGS2 je jos i bila ok, nema tako davno da sam presao igru, nije mi toliko smetalo. MGS1 ima dosta losije uglove kamere.
Jedva cekam u svakom slucaju da odigram MGS3 konacno i onda da zavrsim MGS4.
 
5329665477_063245d098.jpg


http://ps3maven.com/tomb-raider-trilogy-hd/

evo jos noviteta u hd-u.
 
Najavljen RE4+Code Veronica za PS3/XBOX 360, naravno u HDu...
 
Na disku ili Live-u/PSN-u?Pretpostavljam samo digitalno....
 
Pa sva HD izdanja su izlazila na diskovima tako da ce verovatno kod ovog izdanja biti isto...

Inače kolekcija se zove Revival Selection!
 
Poslednja izmena:
When we started this project, one of our main aims was to provide the players with the best possible content. Therefore, we decided to port the game from the PC version, which had more content and detail compared to the PS2 version.
The game on PS3 will include:

* High Definition graphics
* Stereoscopic 3D
* Exciting and challenging Trophies

Comparison%20screen%20wall_hanging.jpg

Comparison%20screen%20Heat_vision.jpg

Comparison%20screen%20hanging.jpg

Comparison%20screen%20stealth.jpg

SplitComparison%20screen2splitjump.jpg
 
Fino, fino:)....Priznajem da nisam igrao nijedan SC na PS2 (niti sam mnogo obraćao pažnju na serijal), ali ovu kolekciju ću vjerovatno uzeti u obzir za kupovinu....
 
Ovo ce biti malo bolje od PS2 verzija jer je portovana PC verzija. PS2 igre su u nekim slucajevima bile malo drugacije. Nego zasto ovo nije quartet igara posto postoji i Double Agent iz tog doba?
 
A Conviction racunaju? Secam se da nikad nisam mogao da je predjem na PC-u jer mi je non stop zabadala i pravila BSOD. Morao sam da je predjem na 360 a igrao sam i na PS2 koja je bitno drugacija verzija.
 
Dodatni problem je sto nema mp-a.
 
Jel su sta bolje kontrole u hd izdanju Tomb Raidet

sent by tapatalk
 
Evo jos jedna lepa vest!!!

Ico / Shadow of the Colossus Collection HD Comparison

Bimgsce_ico-and-shadow-of-the-colossus-collection-ps3.jpg


ico-hd-sd-comparison-screenshot.jpg




Na ovo sam sasvim slucajno natrcao pa reko da podelim sa vam jer znam koliko je vas u razlicitim temama pisalo o ovim igrama i kako ste prizeljkivali da se ove igre pojave u hd-u. Pa eto izgleda da nam se svima zelja ostvarila! E sada samo treba docekati da se ovo pojavi, ali nije bitno koliko bitno je da ce izaci!!!
 
Poslednja izmena:
Ja cu od svih ovih izdanja samo MGS da kupim kad bude izasao i to najmanje zbog HD remastering-a vec samo zbog toga sto nisam imao priliku da igram Peace Walker. Da izlazi samo MGS PW na disku kao u Japanu, uzeo bi samo njega.

Skroz kapiram nekoga ko nije igrao neke od svih ovih genijalnih igara iz prosle generacije, zsto je sada uzbudjen povodom izlaska tih naslova za PS3. Ali kod mene je skroz druga situacija. Meni su Metal Gear Solid dvojka i trojka, Ico, Shadow of the Colossus, Resident Evil 4, God of War jedan i dva, Devil May Cry 1 i 3 (vidim da se i ta kolekcija spominje), sve predobre igre u orginalu i sto se mene tice tako ce i ostati. Ne zelim ih u HD-u. Ne dopada mi se taj trend. Mislim da je on nastao uglavnom zbog toga sto PS3 nije backward compatible a ne zbog toga sto sad te igre dobijaju puno HD-om. Stavise, po meni one gube od svog smeka prelaskom u HD koji nikako nije bio u glavama dizajnera dok su ih pravili...

Slicna mi je situacija i u filmskoj industriji. Na primer za 2012-u sto je najavljena kompletna star wars saga remasterovana u 3D-u. To ne samo da ne zelim vec sam i veliki protivnik te vrste "igranja" sa legendom.
 
Poslednja izmena:
@fi1ip

OK nekih stvari ce se slozimo oko nekih ne! Po meni je ovo odlicno resenje za neke igre koje sam nekada igra u onoj mrljavoj grafici i sada imam priliku a te iste igre odigram ali u mnogom boljem izadnju, tako da ne vidim sta je tu lose?

Evo primera, do nedavno sam imao sony 2 i lcd 32" i sada kada sam sony 2 prikljucio na lcd slika je zali boze u igrama a sony sam bio uzeo samo zbog odredjenih igara tipa: Ico, Shadow of the Colossus, God Of War 1 & 2 i jos po koji naslov i sada dolazimo do onog dela gde moze da se igra sony 2 i dan danas ali da se kupi neki guzonja tv ili stariji monitor a sto bih to radio i patio se sa sada vec zastarelom grafikom u tim igrama kada te iste se remasteruju u hd i povecava im se rezolucija pa tako se igra ponovo ozivljava i pojedini igraci ce je ponovo pozeleti odigrati u novoj grafici. Tako da ne mislim da ce igra da izgubi onu staru slavu nego samo moze da je ponovo ozivi kod vecine koji su je odigrali i da pronadje put do novih potencijalnih igraca.

Sto se tice samih dizajnera igara njima nebi ovo trebalo da predstvalja nikakav problem jer u tom periodu kada su oni dizajnirali te igre tada nije bilo moguce bolje ali da je tada bilo moguce hd igre praviti veruj mi da bi ih oni pravili samo da su bile masine koje bi to mogle da izguraju. Ali posto je sony 2 u to vreme bio ogranicen svojim mogucnostima verujem da su i oni morali svoje standarde malo da spuste i igru prilagode sony 2, tako da ne verujem da su je dizajneri zamislili da ona bude u mrljavoj grafici nego da ona bude sto lepsa i prijatnija za oko igraca.

Sto se tice filmova isto su ukusi razliciti pa tako sto se tebi mozda ne svidja neko drugi ce sa tom vescu biti jako odusevljen. krastavac nismo svi isti.
 
Ja o ovim reizdanjima imam pozitivan odnos iz nekoliko razloga....
U slučaju GoW kolekcije ja na PS dvojci nikako nisam mogao da odigram te igre kako treba.GoW 2 sa zamućenim filmovima,GoW osakaćen, bez bonusa, konzola se muči sa igrom, kupim original za 20 E i opet ništa ne postignem jer dvojka neće da sarađuje sa DL diskom:S:.
Drugi razlog je što u mojem gradu neke igre jednostavno nisu stizale, a ja nikada nisam bio voljan da se bavim ''skidanjem'' igara sa Interneta, niti sam uostalom do 2007-e imao stalan pristup mreži....
Daleko od toga da sam zainteresovan za svako od ovih reizdanja.Kupiću GoW PSP, Sly Trilogy, Ico & SotC, možda i Splinter Cell kao i PoP (PoP Warrior Within takođe nisam uspio završiti zbog bagova).
Tako da je ovo za mene dobra stvar.Uostalom mislim da neke od ovih igara i nisu nešto prolazile na listama prodaje upkos svom kvalitetu, pa neka barem ovako nešto profitiraju....
 
Bio bi dobar Ace Combat remaster, ionako je deficit takvih igara.
 
@MagicMaster

Znam za to da mi je trebalo ali tada kada sam ja sony bio uzeo jednostavno se nisam dovoljno raspitao sta mi je sve potrebno za lcd pa je tako sony bio kratko kod mene i onda sam ga prodao!

Ali dobro bitno je da se igre vredne paznje pojavljuju i da ce ih biti sve vise i vise.

Jos sam nacuo da ce oba dela God of War sa PSP-a biti prebacena na PS3 u hd rezoluciji, e sada koliko je istina u toj vesti nemam pojma ali nebi se zalio da odrade i to. Pored ovih dosadasnjih igara koje su izasle remasterovane voleo bih da vidim jos neke kultne naslove tipa: Resident Evil 1, Tomb Raider 1, Final Fantasy 7 & 8... i jos dosta igara koje su vredne paznje ali ako nista drugo bar ove koje sam naveo ce mozda jednog dana se i pojaviti?
 
TR1 vec ima 2 remastera, kao TR Anniversary za PS2 pa to remasterovano za PS3 :D
 
TR1 vec ima 2 remastera, kao TR Anniversary za PS2 pa to remasterovano za PS3 :D

To nije to! Znaci onaj prvi koji se pojavio kada je izasao sony kec e na taj mislim da se remasteruje a ne da mi daju nesto sto je ponovo napravljeno jer to nije to! A evo kako izgleda pocetak jedne i druge igre pa sam proceni dali je to to ili ne?



Znaci hocu ovo da vidim ponovo ali u hd rezoluciji ali da ne diraju nista nego apsolutno tako kako je prvi put napravljena da je ostave istu samo da grafiku malo isciste i da povecaju rezoluciju, a ne ovo ispod jer to ispod nije ni nalik ovome od gore. A ako nisi odigrao prvi deo onda jednostavno ne mogu ti opisati dozivljaj koji sam ja doziveo davne 1996 godine kada je prvi put izasla igra. Zbog lare sam begao iz skole, zbog ove igre nisam jeo u skoli samo da bi mogo otici u igraonicu da uplatim da nastavim dalje, zbog ove igre sam kupio svoju memorisku posto je neko non stop u igraonici brisao savegame, zbog ove igre sam na kraju kupio sony kec. Jel treba jos da pisem?

 
Poslednja izmena:
Ja sam 1996 zamenio GameBoy za Tomb Raider, Resident Evil i X-COM diskove tako da jako dobro znam sta je TR1, ali ovo vise nije 1996. :D
 
Ja sam 1996 zamenio GameBoy za Tomb Raider, Resident Evil i X-COM diskove tako da jako dobro znam sta je TR1, ali ovo vise nije 1996. :D

Ali poenta price je da je taj Tomb Raider sto je izasao 96' godine mnogo bolji nego svi zajedno koji su se kasnije pojavili. Neznam koliko si je ti puta igrao ali ja sam je dosta puta pocinjao i zavrsavao tako da je po meni neprocenjiva i naravno voleo bih da je vidim remasterovanu ali naravno to je moja zelja a dali je nekome od izdavaca to isplativo ili ne to cu tek da vidim ali ko zna mozda nikada se ni ne odradi remasterovanje pojedinih igara. A ono sto si ti meni predlozio je ok ali je izgubila onu svoju draz, naravno igrao sam je ali kazem ti nije mi to to.
 
Remake-ovi sjajnih igara mogu toliko da zadovolje igrace i da zgrnu para da to nije normalno :) Evo sta je Capcom uradio sa RE 1 remake-om: igra izgleda kvadrilion puta bolje od PS 1 izdanja. Nije bas potpuni remake jer sadrzi i nove lokacije koje fino produzavaju igru, a ne odvlace od oprobanog recepta sto je naravno pozitivna stvar, daje igri osecaj svezine, novine, a ne samo osecaj bakice sa ultra zategnutim licem, podignutim sisama itd. :) Sta bih dao za Silent Hill remake ili MGS remake od Kojime u nekom novom engine-u! Dakle recept je - prebaci svet igre u novi engine, snimi opet glasove, nabudzi stare cut scene, dodaj nesto ako mislis da treba ali da taj dodatak bude sigurna pozitivna nadogradnja, a ne da na bilo koji nacin odvlaci od stare igre i imas hit :) Ako ne postoji volja/zelja developer-a za tako necim i ova HD izdanja su sjajna stvar.
 
Ni ovo ne deluje loshe: http://blog.us.playstation.com/2011...ns-collection-coming-in-3d-watch-the-trailer/

The move to HD has allowed us to show off the visual fidelity that these games offer in a whole new way. Both titles went through an in-depth re-mastering process to make them shine like never before. One of the features we’re truly excited about is the addition of stereoscopic 3D.

his collection will also support DualShock controllers so every impact and every bone-crushing moment can now be felt in your hands. This is a huge deal to me personally because a God of War game contains so much over-the-top, heavy hitting action that you really want to feel a tactile connection to Kratos. Now you can! These games are also receiving a new Dolby 5.1 Surround mix to make the audio more enveloping. Everything from character sound effects, to positional audio sources in the world, to the incredible musical score now wrap around you while experiencing these epic games.

god-of-war-origins-collection-ps3-box-artwork-small.jpg


Hint: Znam da je PSP ;) Ali morao sam. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno