Šta je novo?

PRESTIGIO 5197Dx ULTRA vs 5097CPro

Čisto i to da proverimo, da li si pogodio pravi USB port?
E da, i proveri na sajtu proizvođača imaš listu podržanih modela ako se ne varam...
 
Ima jedan jedini usb a i nisam bas toliko lud,kad se udje tamo u settings i ima opcija da se ispise koji modemi rade nema tog na spisku,ima nekih ali gledajuci nase operatere nema niko takve koji su tamo stavljani.
 
Ja sam na 5097 bez problema koristio Huawei-e koji nisu sa spiska.

Probaj da zameniš taj ZTE za Huawei-a.
 
Imaš dva usb ulaza, treba da ga ubaciš onaj bliži power dugmetu. Takođe, idi u podešavanja mobilne mreže i vidi da li imaš APN-ove, ako ne, ručno ih ubaci.

Btw, Vipov ZTE modem je i zvanično i praktično podržan.
 
Mts internet je u pitanju,pokusao sam sam da ubacim paramatre ali ne znam koji su tacni i koji su brojevi za neki mnc ili tako nesto.
 
Imam samo jedno pitanje: Hoće li da rade GPS aplikacije (Sygic, Maps,...) na 5197Dx ULTRA?
 
Kako kad nema GPS?

Google Maps radi, ali locira pomoću mreže/Wifi.
 
Poslednja izmena:
Znaci to je "problem" hardverske prirode. Ne moze se prevazici nekim programom... Toga sam se i plasio... Oh well... A taman sam se zagrejao za ovu tabletu... Jel zna neko za tablet koji bi sluzio za: Citanje, Surf Internetom, Multimediju (Muzika, Filmovi), GPS?
 
Jedno pitanje, pošto planiram da prodam 5097 i kupim ULTRA 5197 verziju.
Da li na 5197 radi Skype normalno preko zvučnika ili mora sa slušalicama kao kod 5097 ?
 
Radi normalno.
 
Kratko pitanje za 5197Dx Ultra, kako vam radi kamera aplikacija? Meni se relativno sporo pali, slike se memorišu dosta dugo i generalno me užasno nervira :)
Ima li nekih vesti za JB?
 
Info koji sam dobio:

U najskorije vreme stize JB za 5080CPRO i za 5097C, predpostavljam da se za 5197Dx podrazumeva JB ipak je on njihon najnovioji model.
 
Zdravo,
danas sam kupio 5197Dx ULTRA i info je:

Android Version: 4.0.3
Basebeand: 1.2
Kernel: 3.0.8
Build: PMP5197DULTRA V1.0.1 4.0.3IML74K

ima root... e sad, nisam iso na OTA update, nisam ni probao, jer videh ovde da ako ubacim zadnji Firmware, 1.0.12 gubim root...
Sta mi predlazete? Mislim, treba mi root, a ne ostaje mi se na 1.2, verovatno ima dosta unapredjenja u kasnijim verzijama... mislim, da instaliram 1.0.8?
I da li postoje neki custom ROM-ovi, tipa AOPK, paranoid... ?
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Dakle, ja sam instalirao OTA update na 1.12 fw, posle toga, postupkom sa prethodnog linka vratio root.
Mala napomena, ako neće iz prvog pokušaja, ponavljati postupak dok ne prođe :)
Meni je trebalo u proseku 3 puta...
 
E da, i ooobavezno Titanium ili koji god već backup, pa onda bilo kakvo igranje...
 
E da, i ooobavezno Titanium ili koji god već backup, pa onda bilo kakvo igranje...

Pa zar mi za Titanium ne treba root?
U svakom slucaju, znaci 1.12 update pa ovo...
A da li stvarno ima tolika razlika uzmedju 0.8 i 12? Mislim, ako i nije nesto bitno bolje da update na 0.8 i em imam root em ne rizikujem nesto sa ovim iznad...
HVALA!
 
za titanium treba root, bez njega ne radi.
 
Dakle, ja sam instalirao OTA update na 1.12 fw, posle toga, postupkom sa prethodnog linka vratio root.
Mala napomena, ako neće iz prvog pokušaja, ponavljati postupak dok ne prođe :)
Meni je trebalo u proseku 3 puta...

Meni neće da instalira drajvere na kompu, pa ne mogu ni da ga rootnem... :/

E da, i ooobavezno Titanium ili koji god već backup, pa onda bilo kakvo igranje...

Ako radite root na čist sistem, onda nema potrebe za tim. Ako nešto krene po zlu, uvek može da se flešne neki od fw-a koji će sve vratiti u fabričko stanje...
 
Skinuo sam oba update-a, i za 1.08 pise da se nareze preko njihovog programa na karticu pa da se ubaci na tablet, a za 1.12 da se flashuje image iz recovery-a... Da ja preskocim 1.08 i update-ujem sa 1.02 na 1.12 direktno?
Mislim, 1.08 je 240MB, a 1.12 je 165MB, da li gubim neke stvari?
Hvala.
 
Mislio sam Titanium Backup sistema i aplikacija kada se sredi, ako nešto posle pođe naopako :) Nisam do sada koristio ni jedan uređaj koji nisam odmah rutovao, pa nisam ni razmišljao da li je to potrebno za TB...
Nemam pojma da li su update-ovi kumulativni ili ne, ali svakako da ništa ne gubiš da ga flashuješ prvo 1.08 pa 1.12. Izgleda da su update-ovali uputstvo, zip fajl snimiš na internu memoriju (koja je prijavljena kao SD), ne sistemsku, pa boot u recovery (to imaš opciju u settings-u), flash from zip file, i to je to.
Što se tiče rutovanja i instalacije APK-a, moraš malo da se iscimaš. Prvo instaliraj Android SDK u kome ćeš obeležiti i skinuti najnovije ADB drajvere. Onda lepo u Device Manager nađeš Android device i ručno mu poturiš ADB drajvere, posle toga root sa linka i to je to. Znaćeš da si rutovan kada vidiš SU aplikaciju instaliranu ;)
 
Mislio sam Titanium Backup sistema i aplikacija kada se sredi, ako nešto posle pođe naopako :) Nisam do sada koristio ni jedan uređaj koji nisam odmah rutovao, pa nisam ni razmišljao da li je to potrebno za TB...
Nemam pojma da li su update-ovi kumulativni ili ne, ali svakako da ništa ne gubiš da ga flashuješ prvo 1.08 pa 1.12. Izgleda da su update-ovali uputstvo, zip fajl snimiš na internu memoriju (koja je prijavljena kao SD), ne sistemsku, pa boot u recovery (to imaš opciju u settings-u), flash from zip file, i to je to.
Što se tiče rutovanja i instalacije APK-a, moraš malo da se iscimaš. Prvo instaliraj Android SDK u kome ćeš obeležiti i skinuti najnovije ADB drajvere. Onda lepo u Device Manager nađeš Android device i ručno mu poturiš ADB drajvere, posle toga root sa linka i to je to. Znaćeš da si rutovan kada vidiš SU aplikaciju instaliranu ;)

HVALA! Jos samo jedno pitanje. Da li da obrisem kes/data u recovery, pre update-a?
 
Da li neko zna kako da instaliram 1.08 update ali na drugi nacin od onoga sa Prestigio sajta posto, imam card reader sa jednim slotom, ali nikako ne uspevam da narezem preko PhoenixCard Tool-a, svaki put je prazno, iako je burn succesful... pomoc
 
Poslednja izmena:
Naravno da je prazno, Windows ne vidi te fajlove. Ako Phoenix Tool kaže da je burn successful, onda je ok.
 
HVALA! Jos samo jedno pitanje. Da li da obrisem kes/data u recovery, pre update-a?

Ja to nisam radio, u uputstvu ne piše, ali mislim da neće ništa škoditi. Obično se to radi kad instaliraš različite romove, no mislim da u ovom slučaju nema razloga.
 
Da li neko zna kako da instaliram 1.08 update ali na drugi nacin od onoga sa Prestigio sajta posto, imam card reader sa jednim slotom, ali nikako ne uspevam da narezem preko PhoenixCard Tool-a, svaki put je prazno, iako je burn succesful... pomoc

Mislim da 1.08 možeš da flash-uješ kao i 1.12 tako što iskopiraš zip fajl firmware-a u root direktorijum interne memorije, pa boot u recovery i flash from zip file...
 
Koje launchere koristite? Ja sam malo eksperimentisao i za sada ostao na ovom default-nom, ali recimo Nova mi je radio vrlo fino, pa čak i Chameleon.
 
Meni se do sada najbolje pokazao GO Launcher HD. Sad sam na default launcheru sa default pozadinom :)
 
Mislim da 1.08 možeš da flash-uješ kao i 1.12 tako što iskopiraš zip fajl firmware-a u root direktorijum interne memorije, pa boot u recovery i flash from zip file...

Nece, nije zip nego img fajl (sun4i_crane_mw07_0012_2009212D029A_0819 1.0 8.img)... Moze pomoc? Kako ste vi to uradili?
 
Nazad
Vrh Dno