Šta je novo?

PRESTIGIO 5197Dx ULTRA vs 5097CPro

Ne znam da li je isto kao na 5080pro: preimenuješ "sun4i_crane_mw07_0012_2009212D029A_0819 1.0 8.img" u "update.img" na interno skladište i tablet će sam ponuditi da uradi update.
 
Pa update-ovam sam ga sad, zeleno se napunilo i restartujem ga i pise 1.02... ne znam sta je problem... mislim se da direktno predjem na 1.12...
 
Poslednja izmena:
Ma naravno da možeš direktno na najnoviji fw.
 
Meni nikako neće da instalira drajver, probao i na Win 7 x86 i x64, stoji žuti trouglić kod Android stavke u device manageru, neće ni ručno da ih update-uje iz SDK folder-a (sve sam downloadovao kako treba), postajem frustriran...
 
Uspeo sam na kraju, uz pomoć nekog Alcatelovog ADB interfaace drajvera, root uspeo...
 
Uspeo sam na kraju, uz pomoć nekog Alcatelovog ADB interfaace drajvera, root uspeo...
Iz nekog čudnog razloga, ja sam ADB (default-ne iz SDK-a) uspeo da instaliram samo ručno, i to:
Update driver software/browse my computer for driver software/let me pick from a list of device drivers on my computer/pa untick show only compatible drivers/have disk pa tek onda... bilo koji drugi način ručnog ubacivanja drajvera nije radio...
Jel ti uspeo root iz prve?
Inače, primetio sa da mi Firefox (doduše u Beti) dosta kilavi kada radi sinhronizaciju (može lepo da se prati opterećenje procesora iz settings/developper options), pa sa ga uninstalirao, bar dok se taj problem ne reši..
Btw, mogli bi admini da naprave novu temu Prestigio 5197Dx Ultra i da prebace poruke, ako nije problem...
 
Da li iko ima problema sa prikazom tačnog vremena?
Primetio sam da mi sat vrlo često odstupa, bez obzira da li podesim na automatsko ili manuelno podešavanje...
 
Iz nekog čudnog razloga, ja sam ADB (default-ne iz SDK-a) uspeo da instaliram samo ručno, i to:
Update driver software/browse my computer for driver software/let me pick from a list of device drivers on my computer/pa untick show only compatible drivers/have disk pa tek onda... bilo koji drugi način ručnog ubacivanja drajvera nije radio...
Jel ti uspeo root iz prve?

I ja sam tako nekako instalirao, samo sam u listi postojećih drajvera odabrao Alcatelov ADB interface driver, ostao mi od telefona valjda :). Inače, iz prvog mi je uspeo root, s tim da sam posle zamenio SuperSU za standardni SU, da bih mogao da gledam D3GO.

Da li iko ima problema sa prikazom tačnog vremena?
Primetio sam da mi sat vrlo često odstupa, bez obzira da li podesim na automatsko ili manuelno podešavanje...

Ako se dugo ne konektuješ na mobilnu mrežu, zna da kasni vreme jer nema sa čim da se sinhronizuje.
 
Hmm, ovo mi zvuči prilično glupo, znači moram svaki put sat da podešavam kada nisam konektovan na net?!
Instalirao sam i ClockSync program, ali nešto mi deluje da ni on ne radi posao...
 
Pa jeste glupo, ne bi trebalo da kasni, ali je tako...
 
Hm, ok, podesio malo kraći interval za sinhronizaciju sa serverom, sada već nema problema. Ne mogu da verujem da su ovakvu stvar propustili da zakrpe, pa nije valjda da je svima tablet non stop povezan na net?
Inače, kako stojite sa internom memorijom? Ja sam upravo očistio keš, gde se nakupilo skoro 300MB...
 
Desava mi se da kad upalim tablet neke aplikacije koje su bile instalirane na SD jednostavno nestanu, kad odem u Applications tamo je siva ikonica za te alikacije i kad kliknem pise mi "does not exists"... nekad restartujem pa se neke pojave neke nestanu... jel se desavalo ovo nekom?
 
Drugovi imam problem. Kupio sam ovaj tablet prije 3 dana. Pokusao neki root i onda sa toolom root any android sa XDA v15 i jednostavno mi ne prepoznaje root. Skinuo sam update sa stranice jer sam vidio da se i on moze rootati i ne mogu da updatujem. Kada odem u recovery lezi mi android sa otvorenim grudima, kao da je crko jel i ne mogu nista da uradim. Pokuzsavao sam i da ga preimenujem u update.img i kopiuram preko droid explorera i u root i u sdcard i u / ali nece pa nece. Mucim se glava me boli od ovoga pa ako neko ima hint molim da mi da. OTA mi ne daje nikakav update.

Evo sad mi proradi root. Isao sam sa verzijom 15 special mode ja mislim i tek nakon hard reseta je sve proradilo kako treba. Moze li na ovo cudo CWM ?

Heeeelp
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje gasi WiFi kad se ugasi ekran, bez obzira koja opcija stajala u podešavanjima. Ima li neki workarround za ovaj problem? Jbš Android bez konstantnog interneta...
 
@nvukelic
Da nemas slucajno neku aplikaciju za "sredjivanje" sistema? Mozda neka od njih automatski iskljucuje, pogledaj po opcijama :)
 
@nvukelic I meni gasi WiFi posle nekog vremena kada se ekran ugasi. Koliko sam video, dosta ljudi sa ICS-om (i drugim tabletima) ima isti problem, ali jeste glupo pošto svaki put kada se uključi ekran, uključi se ponovo WiFi i krene silna sinhronizacija.
Pokušaću to da rešim sa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1801284.
Verovatno će to biti rešeno u nekom narednom firmware-u...
 
Ajd probaj, pa javi da li radi :)...

@Gojko - nemam...
 
Meni i dalje gasi WiFi kad se ugasi ekran, bez obzira koja opcija stajala u podešavanjima. Ima li neki workarround za ovaj problem? Jbš Android bez konstantnog interneta...

I meni na 5097 pro-u isto gasi WiFi kad ode u sleep. Ne verujem da je to bug. Pre će biti da imaju neki drljav WiFi čip koji nema drugi power saving mod nego da se ugasi skroz.
 
Ja stvarno ne znam sta se desava sa ovim prokletim tabletom, platio sam ga 280€ i ne znam vise sta da radim sa njim. Da se razumijemo drugujem sa androidom od uredjaja G1 pa na ovamo, promijenio sam preko 50 android uredjaja ali mi je ovo prvi android tablet. UŽASNO mi laga, ali bas odvratno, ne moze se na njemu nista raditi. Fabricki ga resetujem i bude sve fino 1 dan ili cak i manje. Onda opet krene FC i laganje.

Pokusavao sam na milion nacina update na 1.0.12 i ne mogu pa ne mogu jednostavno u recovery mi samo pokaze tri tackice kao da nema nista na external sd. Tek kada udjem u recovery pookazuje mi androida kako lezi mrtav. Ima li neko neki savjet, htio sam da ga sa firmware-om 8 prvo pregazim pa da idem dalje. Cak sam i root uklnio sa alatkom sa XDA root many android devices. STvarno me pocinje uzasno nervirati
 
Za wifi problem, meni je radilo ovo dok sam bio na ICS-u (prestigio 5080pro), rešavalo je problem sa isključivanjem wifi-ja kada se ugasi ekran:


ro.platform.has.sleeppolicy=false

Treba ubaciti ovu liniju u build.prop , inače na jelly bean taj bug je rešen.
 
Poslednja izmena:
Evo posle male pauze, da se opet javim.
Generalno, tablet mi radi sada sjajno. Ono što sam uradio u međuvremenu je da mu obrišem keš (iz recovery-ja), prebacim tonu aplikacija (app2SD aplikacija) sa sistemske na internu memoriju i (SD Speed Increase app malo da povećam brzinu) sada uz instalirano sve živo što mi je palo na pamet, imam skoro 400MB slobodno na sistemskoj particiji, obrišem dalvik keš. Mislim da je jako bitno da se posle instalacije novog firware-a pobije sav keš, kao i posle nekog većeg ciklusa install-uninstall aplikacija.
Takođe, vrlo bitna stvar je da sam prosto eksperimentisanjem pronašao aplikacije koje mi rade sjajno, pa na primer koristim ADWLauncher koji mi je primetno brži od ostalih koje sam probao, JustReader za Google Reader, i tako dalje.
WiFi i dalje ide u sleep, ali nisam još probao sa ovim rešenjem Mstevan-a, a probaću čim pre. I dalje mi po paljenju dok se WiFi uključi i sinhronizuje šta treba, mora sačekati malčice, ali to mi nije toliko strašno.
Čekam taj JB update, mislim da će biti dosta brži i da će ispeglati neke od ovih bugova.
 
Kako se instalira drajver za ovaj tablet? Treba mi za rootovanje. Pokusao par nacina ali nisam nista uspeo :/
 
Za wifi problem, meni je radilo ovo dok sam bio na ICS-u (prestigio 5080pro), rešavalo je problem sa isključivanjem wifi-ja kada se ugasi ekran:


ro.platform.has.sleeppolicy=false

Treba ubaciti ovu liniju u build.prop , inače na jelly bean taj bug je rešen.

Probao, ne pomaže :-(...

Kako se instalira drajver za ovaj tablet? Treba mi za rootovanje. Pokusao par nacina ali nisam nista uspeo :/

Manuelno, iz device manager-a, ja sam na kraju uspeo sa nekim starim adb drajverima od telefona, koji su zaostali u kompjuteru.
 
Ja sam isao ono let me pick driver i nasao Android. Imao sam instaliran onaj Android SDK. Naravno ne treba uključivati onaj USB mode na tabletu.
 
Kako vi držite ovaj tablet u portret modu? Meni je nekako logično da power dugme, slotovi i kamera budu gore. Ali mnogi programi forsiraju portret mod u kojem je sve naopako.
Neprijatno mi je da naslanjam tablet na power dugme i SD karticu.
Može li to nekako da se promeni?
 
Naravno da je logično da budu gore, ali sve aplikacije koje nisu optimizovane za tablet se prikazuju naopačke (npr. B92). Zašto, nemam pojma...
 
Bravo, odlična aplikacija, rešava problem definitivno :)! Samo, dovoljno je da staviš "forced auto" i sve aplikacije će početi da se ponašaju normalno, ne moraš dalje da razmišljaš.
 
Da li je neko uspeo da instalira Google Talk? Baš mi nedostaje...
 
Nazad
Vrh Dno