Šta je novo?

Pravilo za male oglase - 10 dana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A mora li da se kuca u prijavi Kupujem ili Prodajem posto vidim imaju ikonice i za to ili se samo napise u navodnicima u novom postu ispod oglasa?
"Prodajem" ili "Kupujem" se bira kao prefiks prilikom postavljanja oglasa, ne piše se u novom postu. Ne mora da se piše pod navodnicima da nije više aktuelno, jer tu promenu rade moderatori ručno.
 
Imam aktivna 2 oglasa, hocu u jednom da promenim cenu, drugi oglas sam stavio juce, prvi oglas pre 12-13 dana.
Da li ja u prvom oglasu mogu napisati poruku u kojoj oglasavam izmenu cene?
Da li moram cekati 10 dana od postavljnja drugog oglasa da bi mogao pisati u drugom oglasu?
Da li se u svim aktivnim oglasima sme pisati (menjati cenu, pojasniti ili dodati neki detalj za oglasenu stvar ili stvari u tom oglasu ili oglasima) ili se mora cekati 10 dana od bilo koje promene u bilo od kojih oglasa?
Ja sam bio za ove stvari kaznjavan jer nisam znao da je zabranjeno pisati drugi post u oglasu pa makar bilo proglasavanje oglasa zatvorenim i ZATO pokusavam razjasniti za mene ove sive zone da ne budem opet kaznjen iz mog neznanja ili naknadnog tumacenja pravila ...
 
Da li moram cekati 10 dana od postavljnja drugog oglasa da bi mogao pisati u drugom oglasu?
Da li se u svim aktivnim oglasima sme pisati (menjati cenu, pojasniti ili dodati neki detalj za oglasenu stvar ili stvari u tom oglasu ili oglasima) ili se mora cekati 10 dana od bilo koje promene u bilo od kojih oglasa?

Ne, dovoljno je da sačekaš 24h.

Može se postovati u svojim oglasima na po 24h.

To sve sistem reguliše sada. Kada objaviš oglas, u tom oglasu dole postoji tajmer koji ti govori kada sledeći put možeš postovati u tom oglasu. Dok u listi oglasa (dole na dnu) stoji tajmer kada možeš postaviti novi oglas.

Poštuj pravila za male oglase i niko ne može da ti da ukor ako ih poštuješ (postaviš originalne slike, staviš lokaciju, staviš cene za sve što je u oglasu) i, naravno, ne komercijalizuješ oglase.
 
Da li moze nekk da mi objasni zasto nemam privilegiju da postavim oglas?
 
@mod tim - možda da se u pravila za oglase ubaci i podatak member statusu, broju poruka i stazu. Možda se smanji broj pitanja :)
 
Ajde samo da mi neko razjasni, da li sam dobro razumeo, prefix NIJE AKTUELNO na moj oglas ne mogu ja sam da postavim?
Mora administrator?
...ili ja to ne mogu da nađem?!?
 
Tako je, ne možeš sam da promeniš status, već to mora da uradi neko od moderatora ili admina. Dovoljno je da napišeš u oglasu da oglas više nije aktuelan ili da prijaviš svoj oglas i zatražiš da se izmeni prefiks u "Nije aktuelno".
 
Aha, ok. Bilo bi ok to tako jasno napisati u pravilima.
Tamo i dalje piše "....obavezni ste da ažurirate prefiks u nije aktuelno..."
 
Kad kazete "da prijavis svoj oglas" onda se misli da se klikne dole ispod oglasa na "Prijavite" i napise se sta vec treba u vezi oglasa?
 
U pravilima za male oglase nigde ne piše da treba da prijavimo oglas, već piše:

"Ukoliko ste prodali sve što ste imali iz oglasa u obavezi ste da ažurirate prefiks u “Nije aktuelan”. Članovi koji ovo ne budu radili će permanentno izgubiti pristup oglasima"
 
@NShappy Pravila su pisana prema inicijalnoj zamisli administratora da svako ažurira status svojih oglasa. I tako je i bilo u početku nakon prelaska na novu platformu prošle godine. Međutim, permisije za izmenu su omogućile članovima da brišu svoje oglase, što nije u skladu sa pravilima. Pa je ta funkcija ukinuta i od tada je dovoljno napisati "Nije aktuelno" ili prijaviti svoj oglas da više nije aktuelan, pa će neko od moderatora promeniti status čim bude video.

Ovo sam više puta objašnjavao ovde i u drugim temama. Slažem se da treba ažurirati pravila, ali to može samo administrator. A niko nije izgubio mogućnost da postavlja oglase jer nije ažurirao status oglasa nakon što nešto proda.
 
Ma sve to ok. Ažurirajte pravila.
Valjda imate neku vezu kod administratora. :p
 
Imamo sve samo vremena ne.
 
Pozdrav,

Je l' moze neko da mi obrazlozi zasto odjednom nemam vise privilegije da postavljam oglase, sto se i inace desava retko? Neka nova pravila foruma?
 
Pročitaj pravila, premalo imaš postova.
 
Pozdrav,

Je l' moze neko da mi obrazlozi zasto odjednom nemam vise privilegije da postavljam oglase, sto se i inace desava retko? Neka nova pravila foruma?
Mislim da još nije dodato u pravila. Pre izvesnog vremena je ispravljena greška gde su korisnici imali pravo da postave oglase iako nisu ispunili uslove za to (valjda 250 postova i 6 meseci članstva). Tako da je to razlog. Verovatno si zbog te greške mogao, a zbog ispravke ne možeš više.

Više detalja ima u ovoj temi, kreni malo unazad.
 
Hvala, nista upuceno vama dvojici, vec moderatorima, iako citam forum i clan sam od 2007. a ne zelim da ulazim u presmesne prepirke, moracu da spamujem forum kako bih opet imao priliku da postavim oglas jednom/dvaput u dve godine. Madness...al' sta je tu je. Pravila se moraju postovati iako nemaju uvek smisla...

"the only good system is sound system"
 
zna li neko sta se desava sa privilegijama .. vec sam postavljao oglase .. nesto se desilo u medjuvremenu

hvala unapred
 

Prilozi

  • Bench.jpg
    Bench.jpg
    245.8 KB · Pregleda: 44
Verovatno ti fali 250 postova, mada ja ispunjavam i taj uslov ali nemam privilegije. Pročitaj ovde
 
Pokusao sam veceras da postavim oglas, kad ono nemam privilegije, a imao sam ih. Da li je u pitanju tih 250 postova kojih nemam? Nisam siguran iako sam procitao pravilo za male oglase i takav uslov nisam pronasao. Molim za pomoc.
 
Tacno kao sto si naveo. To sto si bio sa privilegijama je bila greska u sistemu i nedavno su ispravljene permisije.
Visidis da svi identicno govore i u prethodnim postovima teme, a pravila za male oglase ce, kako kazu, da dopune i preciziraju :)
 
Nisam znao, jer nisam to pravilo nigde nasao, osim toga da se u ovoj temi o tome pise.
 
Predlazem kao obican stari clan, bez ikakvih losih namera, razmotrite da smanjite malo limite za broj postova, nisu mnogi brbljivi ljudi ovde, a stalni su clanovi, ili uvedite vise kriterijuma, da, recimo, ako je neko clan duze od 5-6 godina, ne mora svako imati puno postova da bi bio validan za oglase. Mislim, ok je i ovo nacin da se podstaknu ljudi da pisu, ako je to cilj :)
 
a ja predlazem da uvedu jos prepreka, pravila, uslova, zabrana, obaveza. sto da bude jednostavno, kada je jednostavnije da bude komplikovano. bez ljutnje, ali stvarno mislim da je tako. pored toga mislim da ovaj sistem i ne broji poruke kako treba.
 
@Prijatelj2708
Na koji način učestvuješ u razvoju foruma ako samo čitaš a ne učestvuješ u diskusijama? Da li tvojih 7-8 ili koliko god godina staža na forumu vredi više od nekog ko je tu godinu-dve ali se cima, pomaže članovima...
Evo ja sam vlasnik foruma i ako želiš da koristiš forum za tvoje oglase ili interese onda moraš nešto istom i dati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno