Šta je novo?

Pravilo za male oglase - 10 dana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doggy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poena
28
Pre 5 dana sam postavio oglas da kupujem CPU hladnjak. Kupio sam ga i prebacio oglas u nije aktuelno. Kada sam danas hteo da postavim oglas za prodaju SSD-a utvrdio sam da ne mogu. Razlog je pravilo o 10 dana i hard coded zabrana za.post.

Zanima me može li ovo malo da se izmeni da važi samo za prodajne oglase?

Srle22

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poena
28
Kako si prebacio status oglasa u "nije aktuelno"? Ja ne mogu da se snadjem kako to da uradim.

iMilan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.05.2006
Poena
48
Ni ja nemam tu opciju, isto je u pitanju "kupujem" oglas koji sam postavio.

Srle22

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poena
28
Ja pitao moderatora pa mi objasnio.

Gore desno imaš tri tačkice pa Edit i tamo možeš promeniti. Opcija Edit dostupna je 7dana od postavljanja oglasa.

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poena
113
Na žalost ne postoje posebne dozvole za promenu prefiksa koje bi mogle da se podese da traju duže od mogućnosti izmene posta.
Možemo eventualno da uvećamo vreme za edit, ali to je manje-više to.

Joker

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poena
63
pre postavljanja oglasa pročitaj pravila za oglase, posebno obrati pažnju na ovaj deo:

1. Za svaki artikal u oglasu morate da postavite sliku. Slika mora da prikazuje realno stanje uređaja koji prodajete i ona mora biti okačena na forum. Eksterni linkovi nisu dozvoljeni. Stock ili slike proizvođača takođe nisu dozvoljene, u obavezi ste da slikate ono što vi prodajete.

PeraNS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.10.2005
Poena
18
OK hvala za info, nisam dugo postavljao oglase ...

shatroghistro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poena
63
Posto sada ima 5 kategorija umesto jedne (nekako mi je bilo lakse kad je bila jedna), kako onda postaviti oglas ako imas laptop, mobilni i slusalice? Jel sme tri predmeta u tri kategorije da se postavi?

shatroghistro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poena
63
Sme, svaki u svoju respektivno jednom u 10 dana.
Sad sam hteo da okacim u dve razlicite kategorije, i nakon postavljanja u mobilnim telefonima, nemam opciju u drugoj. Imas li neki savet? Dal da onda ubacim taj predmet u isti oglas uz tvoju dozvolu ako ne moze u svoju kategoriju?

Hvala

RingeRaja

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
18.03.2005
Poena
113
Nisi razumeo "Kutiju", sme SAMO 1 oglas u jednoj kategoriji, jednom u 10 dana.
Ne možeš da imaš aktivno više od jednog oglasa ukupno.

shatroghistro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poena
63
Aha, vidim sad.
Izgleda da pošto mi nije bilo logično da ne možeš da prodas TV i telefon da sam shvatio da svaka grupa moze po jedan.
Šteta, onda jedino praviti prioritete.

Jel se važi ono ako napišem odgovor na svoj oglas "taj predmet jenorodat" da se od tog trenutka produži 10 dana za otvaranje oglasa u drugoj kategoriji?

Radiohead

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poena
43
Ja mislim da rok od 10 dana tece od trenutka postavljanja oglasa (mozda gresim), a ne od davanja odgovora u temi.
Kad napises odgovor u temi, onda mora da prodje jedan ceo dan, da bi napisao neki novi post.

ljtruba

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.04.2003
Poena
28
Ja isto ne mogu stari oglas da izmenim... A kada sam stavio novi oglas, ekspresno je obrisan. Hajde još jednom... Kako da zatvorim stari oglas?

Joker

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poena
63
Oglas možeš izmeniti 7 dana od postavljanja, posle ako napišeš da je prodato, ili nije aktuelno admin ili moderatori će ga editovati.
Oglas ti je obrisan zato što nije bilo fotografije predmeta kojeg prodaješ, a što je obavezno.

Pročitajte pravila pre postavljanja oglasa i poštujete ih.

shatroghistro

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poena
63
Oglas možeš izmeniti 7 dana od postavljanja, posle ako napišeš da je prodato, ili nije aktuelno admin ili moderatori će ga editovati.
Oglas ti je obrisan zato što nije bilo fotografije predmeta kojeg prodaješ, a što je obavezno.

Jel moze pojašnjenje samo na ovo: "Jel se važi ono ako napišem odgovor na svoj oglas "taj predmet je prodat" da se od tog trenutka produži 10 dana za otvaranje oglasa u drugoj kategoriji?"
Ili recimo ako napišem novu cenu, da li od tog trenutka cekam 10 dana za novi oglas?

Joker

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poena
63
Kada prođe 10 dana od postavljanja oglasa "sistem" će ti dozvoliti da postaviš novi oglas.

Radiohead

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poena
43
Dakle nezavisno od naknadnih napisanih poruka u prethodnom oglasu.
Gleda se vreme postavljanja oglasa pa od tad 10 dana.

Joker

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poena
63
Da, ali postavljanje svakih 10 dana oglasa može da bude i komercijala. Opet kažem, pročitajte pravila za male oglase
Recimo ovo:

Mali oglasi ne služe za komercijalnu prodaju hardvera, mobilnih uređaja i potroščke elektronike na veliko. Mali oglasi služe kao mesto na kojem redovni članovi Benchmark zajednice mogu da oglase pojedinačne stvari koje im više ne trebaju.

U šta sigurno ne spada postavljanje oglasa svakih 10 dana po nekoliko stavki. Za to imate KP

I naravno i dalje dupli nalozi ( obično otvoreni posle banovanog naloga) su takođe zabranjeni i biće banovani.

Radiohead

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.01.2021
Poena
43
Jel moze pojašnjenje samo na ovo: "Jel se važi ono ako napišem odgovor na svoj oglas "taj predmet je prodat" da se od tog trenutka produži 10 dana za otvaranje oglasa u drugoj kategoriji?"
Ili recimo ako napišem novu cenu, da li od tog trenutka cekam 10 dana za novi oglas?
Odgovarao sam coveku :)

ShadowOps

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.09.2018
Poena
93
Ne znam da li sam slep ali ne vidim gde mogu promeniti prefiks u "Nije aktuleno" ?

[Miki]

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.06.2001
Poena
63
Bukvalno odgovor par poruka iznad tvog pitanja.
Napisi prodato i izmenice moderatori.

zechs

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.12.2008
Poena
83
Sta je sa ovim menjanjem prefiksa u "Nije aktuelno". Ne mogu to da uradim sa oglasom starim skoro mesec dana.

dejan#7

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.01.2008
Poena
63

Evo odgovora na tvoje pitanje 😊

Joker

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poena
63
Pročitajte pravila za male oglase, popunite lokaciju u profilu obavezna je a to je najčešće kršenje pravila.

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
113
Imam jdan predlog, da ako je mouće da se olabave uslovi za "Kupujem", u najmanju ruku da se skrati vreme između oglasa. Ne verujem da bi to praviilo neku veću gužvu a pomoglo bi onima koji trebaju nešto hitno.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno