Šta je novo?

Pravilo za male oglase - 10 dana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pre 5 dana sam postavio oglas da kupujem CPU hladnjak. Kupio sam ga i prebacio oglas u nije aktuelno. Kada sam danas hteo da postavim oglas za prodaju SSD-a utvrdio sam da ne mogu. Razlog je pravilo o 10 dana i hard coded zabrana za.post.

Zanima me može li ovo malo da se izmeni da važi samo za prodajne oglase?
 
Kako si prebacio status oglasa u "nije aktuelno"? Ja ne mogu da se snadjem kako to da uradim.
 
Ni ja nemam tu opciju, isto je u pitanju "kupujem" oglas koji sam postavio.
 
Ja pitao moderatora pa mi objasnio.

Gore desno imaš tri tačkice pa Edit i tamo možeš promeniti. Opcija Edit dostupna je 7dana od postavljanja oglasa.
 
Ja pitao moderatora pa mi objasnio.

Gore desno imaš tri tačkice pa Edit i tamo možeš promeniti. Opcija Edit dostupna je 7dana od postavljanja oglasa.
A ako prodje 7 dana , mrka kapa.
 
Na žalost ne postoje posebne dozvole za promenu prefiksa koje bi mogle da se podese da traju duže od mogućnosti izmene posta.
Možemo eventualno da uvećamo vreme za edit, ali to je manje-više to.
 
pre postavljanja oglasa pročitaj pravila za oglase, posebno obrati pažnju na ovaj deo:

  1. Za svaki artikal u oglasu morate da postavite sliku. Slika mora da prikazuje realno stanje uređaja koji prodajete i ona mora biti okačena na forum. Eksterni linkovi nisu dozvoljeni. Stock ili slike proizvođača takođe nisu dozvoljene, u obavezi ste da slikate ono što vi prodajete.
 
OK hvala za info, nisam dugo postavljao oglase ...
 
Posto sada ima 5 kategorija umesto jedne (nekako mi je bilo lakse kad je bila jedna), kako onda postaviti oglas ako imas laptop, mobilni i slusalice? Jel sme tri predmeta u tri kategorije da se postavi?
 
Sme, svaki u svoju respektivno jednom u 10 dana.
 
Sme, svaki u svoju respektivno jednom u 10 dana.
Sad sam hteo da okacim u dve razlicite kategorije, i nakon postavljanja u mobilnim telefonima, nemam opciju u drugoj. Imas li neki savet? Dal da onda ubacim taj predmet u isti oglas uz tvoju dozvolu ako ne moze u svoju kategoriju?

Hvala
 
Nisi razumeo "Kutiju", sme SAMO 1 oglas u jednoj kategoriji, jednom u 10 dana.
Ne možeš da imaš aktivno više od jednog oglasa ukupno.
 
Aha, vidim sad.
Izgleda da pošto mi nije bilo logično da ne možeš da prodas TV i telefon da sam shvatio da svaka grupa moze po jedan.
Šteta, onda jedino praviti prioritete.

Jel se važi ono ako napišem odgovor na svoj oglas "taj predmet jenorodat" da se od tog trenutka produži 10 dana za otvaranje oglasa u drugoj kategoriji?
 
Ja mislim da rok od 10 dana tece od trenutka postavljanja oglasa (mozda gresim), a ne od davanja odgovora u temi.
Kad napises odgovor u temi, onda mora da prodje jedan ceo dan, da bi napisao neki novi post.
 
Ja isto ne mogu stari oglas da izmenim... A kada sam stavio novi oglas, ekspresno je obrisan. Hajde još jednom... Kako da zatvorim stari oglas?
 
Oglas možeš izmeniti 7 dana od postavljanja, posle ako napišeš da je prodato, ili nije aktuelno admin ili moderatori će ga editovati.
Oglas ti je obrisan zato što nije bilo fotografije predmeta kojeg prodaješ, a što je obavezno.

Pročitajte pravila pre postavljanja oglasa i poštujete ih.

 
Oglas možeš izmeniti 7 dana od postavljanja, posle ako napišeš da je prodato, ili nije aktuelno admin ili moderatori će ga editovati.
Oglas ti je obrisan zato što nije bilo fotografije predmeta kojeg prodaješ, a što je obavezno.

Pročitajte pravila pre postavljanja oglasa i poštujete ih.

Jel moze pojašnjenje samo na ovo: "Jel se važi ono ako napišem odgovor na svoj oglas "taj predmet je prodat" da se od tog trenutka produži 10 dana za otvaranje oglasa u drugoj kategoriji?"
Ili recimo ako napišem novu cenu, da li od tog trenutka cekam 10 dana za novi oglas?
 
Kada prođe 10 dana od postavljanja oglasa "sistem" će ti dozvoliti da postaviš novi oglas.
 
Dakle nezavisno od naknadnih napisanih poruka u prethodnom oglasu.
Gleda se vreme postavljanja oglasa pa od tad 10 dana.
 
Da, ali postavljanje svakih 10 dana oglasa može da bude i komercijala. Opet kažem, pročitajte pravila za male oglase
Recimo ovo:

Mali oglasi ne služe za komercijalnu prodaju hardvera, mobilnih uređaja i potroščke elektronike na veliko. Mali oglasi služe kao mesto na kojem redovni članovi Benchmark zajednice mogu da oglase pojedinačne stvari koje im više ne trebaju.

U šta sigurno ne spada postavljanje oglasa svakih 10 dana po nekoliko stavki. Za to imate KP

I naravno i dalje dupli nalozi ( obično otvoreni posle banovanog naloga) su takođe zabranjeni i biće banovani.
 
Jel moze pojašnjenje samo na ovo: "Jel se važi ono ako napišem odgovor na svoj oglas "taj predmet je prodat" da se od tog trenutka produži 10 dana za otvaranje oglasa u drugoj kategoriji?"
Ili recimo ako napišem novu cenu, da li od tog trenutka cekam 10 dana za novi oglas?
Odgovarao sam coveku :)
 
Ne znam da li sam slep ali ne vidim gde mogu promeniti prefiks u "Nije aktuleno" ?
 
Bukvalno odgovor par poruka iznad tvog pitanja.
Napisi prodato i izmenice moderatori.
 
Sta je sa ovim menjanjem prefiksa u "Nije aktuelno". Ne mogu to da uradim sa oglasom starim skoro mesec dana.
 
Oglas možeš izmeniti 7 dana od postavljanja, posle ako napišeš da je prodato, ili nije aktuelno admin ili moderatori će ga editovati.
Oglas ti je obrisan zato što nije bilo fotografije predmeta kojeg prodaješ, a što je obavezno.

Pročitajte pravila pre postavljanja oglasa i poštujete ih.

Evo odgovora na tvoje pitanje 😊
 
Pročitajte pravila za male oglase, popunite lokaciju u profilu obavezna je a to je najčešće kršenje pravila.
 
Imam jdan predlog, da ako je mouće da se olabave uslovi za "Kupujem", u najmanju ruku da se skrati vreme između oglasa. Ne verujem da bi to praviilo neku veću gužvu a pomoglo bi onima koji trebaju nešto hitno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno