Šta je novo?

Pravilo za male oglase - 10 dana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a ja predlazem da uvedu jos prepreka, pravila, uslova, zabrana, obaveza. sto da bude jednostavno, kada je jednostavnije da bude komplikovano. bez ljutnje, ali stvarno mislim da je tako.
Ja predlažem da svako ko se žali na pravila dobije ban.

pored toga mislim da ovaj sistem i ne broji poruke kako treba.

Sistem dobro broji poruke. Tužno je što ti kao stari član još uvek ne znaš da se postovi u pojedinim temama (kao što je Bench Clubbing - Zanimljive slike recimo) ne računaju. Jer to bi bilo savršeno mesto gde možeš "legalnim" putem da nabudžiš 250 postova i stekneš pravo da kačiš oglase.

Ljudi shvatite već jednom da su sva ova pravila uvedena sa razlogom. Sva ta pravila su direktna posledica ljudi koji su zlostavljali oglase u prošlosti. Ako su vam oglasi toliko bitni, pogledajte ovaj post, pa da vidimo koliko ste glasni.
 
"Ljudi" su zlostavljali, sto je manjina. Po mom misljenju vecina, iz tog razloga, je uskracena. Racunica je jednostavna, teme postavljene su mahom konstruktivne, ali odgovori i dalja konverzacija obicno krene stranputicom gde se ljudi prepiru ciji je veci, ego ili sta vec. Ima nas koji smo matori i umorni od tastatura warriora, koji imaju tendeciju da se prepiru i svadjaju, sto je, meni licno, apsolutno gubljenje vremena.

I ovi postovi ne ulaze u racunicu, je l' mi to imamo diktaturu ovde? Kak'a Srbija, tak'i i forumi. :) Sega, dragi moderatori, nemojte odmah da se busate u grudi.
@alex303ACID evo pogledao sam, "ovaj" post, prepirke i tamo ima. Kapiram, misljenja su razlicita, podeljenost je neminovna, ali ako ja kupujem i koristim male oglase Bench foruma, zasto me "diskriminisete". Svi ti, high-count-post-brojevi, i likovi koji preprodaju grafike, sto su oni bolji od nas koji postavimo oglas 2-3 puta u godinu, dve?
 
Poslednja izmena:
@Erestun Pravila su ista za sve. Traži se X broj postova i barem Y meseci staža. Tako je već duže vreme, samo je postojao propust pa su ljudi sa manjom aktivnošću mogli da postavljaju oglase. Imali smo situacije gde je novoregistrovani član sa jednocifrenim brojem poruka postavljao oglase bez problema, dok su dugogodišnji, aktivni članovi sa trocifrenim brojem poruka bili uskraćeni tog prava i pitali su se zašto oni to ne mogu. Moralo je da se reši i da se standardizuje. Žao mi je, ali moralo je nekako da se preseče.

I ovi postovi ne ulaze u racunicu, je l' mi to imamo diktaturu ovde?
Ne broje se postovi u okviru podforuma koji pripadaju "Benchmark zajednica" delu foruma.

Svi ti, high-count-post-brojevi, i likovi koji preprodaju grafike, sto su oni bolji od nas koji postavimo oglas 2-3 puta u godinu, dve?
O tome se i radi - nisu. Svi su jednaki. Više puta je rečeno, ljudi koji se bave preprodajom su trajno izgubili pravo da postavljaju oglase na forumu.

Kome znači da može da postavlja oglase na Benchmark forumu, učestvovaće u konstruktivnim diskusijama. 250 poruka stvarno nije puno kada se vodi diskusija. Kome je cilj da samo dođe da postavi oglas i ode, za njega su sajtovi drugog tipa, poput KP.
 
Ja baš juče hteo da okačim neki oglas i malo mi nerealno bilo da ne mogu.

Skoro 10 godina sam član, tačno da sam do poslednjih par meseci uglavnom lurkovao i uključivao se samo kad mi nešto treba, ali nije baš da sam došao na forum isključivo da prodajem nešto.

Al šta da radim, ima i drugih sajtova za prodaju...
 
ali ako ja kupujem i koristim male oglase Bench foruma, zasto me "diskriminisete"
Pa niko te ne diskriminiše. To nisu Bench mali oglasi od kojih forum ili vlasnici imaju korist već samo ti. Oni su ti ustupili besplatno prostor za prodaju i priliku da tvoj oglas vide hiljade korisnika a ti zauzvrat ne želiš da doprinosiš razvitku foruma. Da forum uzima procenat od tvoje prodaje onda bi verovatno i uslovi za postavljan je oglasa bili dosta labaviji.
 
"Ljudi" su zlostavljali, sto je manjina. Po mom misljenju vecina, iz tog razloga, je uskracena. Racunica je jednostavna, teme postavljene su mahom konstruktivne, ali odgovori i dalja konverzacija obicno krene stranputicom gde se ljudi prepiru ciji je veci, ego ili sta vec. Ima nas koji smo matori i umorni od tastatura warriora, koji imaju tendeciju da se prepiru i svadjaju, sto je, meni licno, apsolutno gubljenje vremena.

I ovi postovi ne ulaze u racunicu, je l' mi to imamo diktaturu ovde? Kak'a Srbija, tak'i i forumi. :) Sega, dragi moderatori, nemojte odmah da se busate u grudi.
@alex303ACID evo pogledao sam, "ovaj" post, prepirke i tamo ima. Kapiram, misljenja su razlicita, podeljenost je neminovna, ali ako ja kupujem i koristim male oglase Bench foruma, zasto me "diskriminisete". Svi ti, high-count-post-brojevi, i likovi koji preprodaju grafike, sto su oni bolji od nas koji postavimo oglas 2-3 puta u godinu, dve?
Rekao sam pre, i reći ću opet. Ovo je pre svega IT forum, a ne mesto za prodaju. Sutra da se ukinu oglasi, mene to apsolutno ne interesuje, niti pogađa. Ja na ovaj forum ne dolazim zbog oglasa. Neki učesnici u ovoj temi idu do te mere u prepucavanju sa administratorima, da stvarno postaju sumnjivi. Bukvalno ispada da ako ne okače oglas ovde, neće prodati to što imaju, propašće posao, neće preživeti. Još gori su ovi članovi sa 10 godina staža na forumu što imaju po 10 postova, pa dođu ovde i pitaju zašto ne mogu da okače oglas, a odgovor im bukvalno stoji par postova iznad. Teško je skrolovati gore, kliknuti na par stranica, ili nedaj bože pročitati pravila. Ljudi su postali jako lenji, nezahvalni, i bezobrazni.
 
A najgori su drveni advokati koji se obraćaju članovima u ime admina i moderatora :rolleyes:

Naravno da sam odmah pročitao pravila kad sam video da ne mogu, prokomentarisao sam ovde jer mi je pravilo bilo čudno, a mali oglasi na ovom sajtu mi zaista ništa ne znače, sigurno neću više da se aktiviram na forumu samo zbog toga
 
Ja recimo nisam znao da ne sme da se prodaju nove stvari i da se smatra preprodajom i zloupotrebom foruma ako se okace nove stvari svaki mesec. Nije najjasnije u pravilima, a ovde treba da provedes sat i po da pohvatas sta je sve receno, i nigde ne upucuje pravilnik da treba ova tema da se prati. Doduse, malo i odzvanja onaj stari pravilnik pa ima i tu gresaka sa nase strane.

Recimo ja sam, od kada je krenuo kovid, poceo opsesivno da kupujem i menjam stvari, laptopova ne znam koliko sam promenio. Nekad sam to radio sa telefonima ali mi to vise nije zanimljivo. Kad sam video da ne mogu da otvorim taj deo foruma vise, procesljao sam teme i video da ne sme novo da se stavlja cesto jer je preprodaja. U susitni i jeste, ali samo je trebalo malo jasnije to u pravilima, a ne ovako ne znas i onda odmah ban za ceo zivot. Samo bar da se ima upozorenje ili objasnjenje kao recimo za pravilo da ne sme vise od 5 stvari. Nikakav problem.

Ja dosta stvari ne bih kupovao da znam da ne mogu da prosledim na forumu jer je cimanje na KP. Zato sam uvek stavljao najnize cene za forum i trudio se da izadjem u susret. Sad imam nekoliko stvari novih koje sam oglasio, narucim par vise pa se isplati onda placati dostavu i cimati se, ali eto, to ne sme i skroz ok. Samo kazem, bilo bi lepo da je bilo neko upozorenje "e, ne smes da kacis te nove stvari cesto, resavaj svoju zavisnost na drugi nacin" i nikakav problem 😁 Mislim, ne bunim se, sto rekose Alex i drugi, kome se ne svidja, nek ide, necu propasti zbog toga, i dalje cu koristiti forum i nije mi sluzio samo za oglase (doduse jesam vise citao uglavnom), ali je bilo dobro da se brzo menja tehnika na siguran nacin :)
Da ne pominjem koliko je bezobrznih clanova bilo gde ti za stvar koja vredi, recimo 600e, na cenu od 500e, ponudi 400e ili manje. To je ok za KP ali je bezobrazno tako sa kolegama koji su tu celu deceniju. Al dobro, to je druga prica, da ne davimo ovde.

Ukratko, kome se ne svidja moze da ide, istina, ali ok je ako kapacitet dozvoli da se bar dobije objasnjenje. Bilo je pre dobro sa vremenskim banom, ali kontam da se niko ne zeli baktati time.
 
Molim Moderatore, ili koga vec, za pojasnjenje zasto sada ne mogu da okacim oglas (npr. za mobilni telefon)? Poslednji nfo koji sam dobio nio je da nemam 250 messages. Sada i to posedujem ali ne moze oglas...

  • 264 messages
  • 74 reaction scores
  • 28 points
  • clan od 2019
 
Neogeo, to može istražiti samo admin. Niko od modova nema takvu mogućnost.
 
Kome da se onda obratim?
Molim za preporuku.
 
Kutiji. Ali videće već ovde kada se bude ulogovao.
 
Molim Moderatore, ili koga vec, za pojasnjenje zasto sada ne mogu da okacim oglas (npr. za mobilni telefon)? Poslednji nfo koji sam dobio nio je da nemam 250 messages. Sada i to posedujem ali ne moze oglas...

  • 264 messages
  • 74 reaction scores
  • 28 points
  • clan od 2019
Kod mene je slična situacija.
Moguće da je neophodno 300 poruka?
 
Moraš se obratiti nekome od Admina da ti reši situacijau.
Meni je dans pomogao i sve je OK.

TNX to Igor!!!
 
Pa cek znaci stvarno ima bug neki nismo samo paranoicni 😅
Sta je sa mojim nalogom ni ja nemam pravo na pisanje u oglasima.
Info :

adachi

3.5" Floppy
Messages 414
Reaction score 457
Trophy points 63
 
Čim si u tom statusu znaci da imaš.

Sem ako ti privilegija nije oduzeta zbog kršenja pravila.
 
Koliko ja znam nisam nista nikad kacio na oglasima? Nego kad gledam vidim da mi pise insufficient rights itd...
A nemam nikakve opomene ni za pravila, koliko ja znam 😮 moze li se proveriti dal imaju neke stealth opomene😆 bar ne mogu da se nerviram da mi je oduzeto nesto sto nikad nisam ni imao hhahaha🤣
 
to ti piše dole u okviru konkretnog oglasa (kao tema)? odnosi se na to da ne možeš da pišeš odgovore
 
Sad ne znam dal sam se izblamirao sad sam otišao da proverim oglas sekciju i da imam "post thread " zeleno dugmence. Mada ja to nisam primecivao do sad al se ne secam u skorije vreme da sam i dolazio na ideju nesto da kacim. @momsab da ja sam navodio to sto pise na dnu da nemam privilegiju i mogu da se kladim da nisam imao to zeleno dugme za postavljanje sto sad primetih. Hvala ako je neko dodelio privilegiju u svakom slučaju 👍 i sry ako sam mlatnuo da je nemam a imao sam je😅
 
Ja ne mogu da postavim ni jedan oglas u oglasi, a zadnji oglas moj je bio u Decembru, kaze da moj acc nema privilegije?
 
Više puta je rečeno u ovoj temi. Ali evo:

Članovi koji imaju status "3.5" Floppy" ili više, imaju pravo da postavljaju oglase.
Za dobijanje tog statusa, neophodno je biti član barem 6 meseci i postaviti bar 250 poruka na forumu.
 
I u tih 250 se ne broje sve poruke (npr. Ne ulaze one iz oglasa).
 
Neko ovde ozbiljno potcenjuje ljude. Powertrip, obična bahatost ili nešto treće, ne znam, ali ne valja vam ovo s oglasima. Ja sam ovde došao upravo zato što imate ono što drugi nemaju - dobru oglasnu sekciju i veliku posećenost iste. A usput sam i piskarao pomalo (čitam mnogo, ali ne volim da pišem, po svim forumima, a ne samo ovde - takva mi je narav). Ja mislim da ste upravo oglasima privukli ljude. Istina, imate i odličnu organizaciju foruma, ali i ES je ima, pa mu je posećenost slaba. A nekad je i on bio veoma posećen forum na kojem su vrhunski IT stručnjaci pisali, a koji su, mislim, upropastili upravo moderatori, super moderatori i ostala "vlastela" koja je rigidno sprovodila pravila foruma i otvoreno se bahatila nad "rajom". Mislim da i vi idete istim putem i da će za nekoliko godina, ako ne i pre, i Benchmark forum doživeti sudbinu ES-a. Živi bili pa videli.
Znam šta ćete reći - kome trebaju oglasi, neka ide na KP i slične sajtove. Ali, mi hoćemo i oglase, i forum, i sajt sa receenzijama. To trojstvo vas je i uzdiglo, molim vas, nemojte ga urušavati. I zbog nas i zbog vas.
Srdačan pozdrav,
Algol
 
Je l' znaš zašto je dobra oglasna sekcija moguća? Jer ne može svako "sa ulice" da postavlja oglase. Dobra je jer prevaranti i muljači neće da gube vreme 6 meseci i sa 250 postova da bi prevarili nekog za 6 meseci i to možda ni tada.

Ti upravo hoćeš suprotno. Time bi dobili razvodnjavanje kvaliteta na uštrb svakakvih muljatora, a nije da ih nije bilo, kao i među starosedeoca koji su do sada mahom pobanovani.
 
A zašto je meni onemogućeno da postavim oglas? Piše mi "Nemate dovoljno privilegija da ovde pišete.", a imam i godine i preko 250 postova? Ali nisam "3.5" Floppy". A nigde ne piše koliko je postova potrebno da bi se postao "Floppy". Nema dovoljno jasnih kriterijuma, a oni koji su doneseni - ne poštuju se. Izem ti takav legalizam. Nisam ja protiv pravila, ali... kojih?? Onih koji za neke važe, a za neke ne, jer "nisu svi postovi rođeni jednaki". Ma da. Videćete, ljudi će početi da odlaze, isprva po koji, a kasnije, kad ovakva praksa zaživi i u drugim segmentima Foruma, i više.
 
Ah, koja drama... Jos jedan doomsday prorok, jer nije nesto po njegovom...
Takodje bi prorok mogao ponovo da procita u Oglasi pravilima da je oglasavanje privilegija a ne pravo i ta privilegija u bilo kom momentu moze biti ukinuta.
 
Ova tema je sjajna. Bukvalno je postala mesto gde se preprodavci i muljatori sami odaju. Treba napraviti spisak ovih drama kraljica da znamo od koga ne treba ništa kupovati.
 
Privilegija? Ha! A kolika je tek privilegija imati desetine hiljada jedinstvenih poseta dnevno svom forumu? Koliko je to tek klikova na reklame? A šta ti klikovi donose? Pa, slatki-slatki novac, koji svima treba, pa i onima koji bi nešto da kupe ili prodaju po povoljnoj ceni i koji, bar ponekad, kliknu i na reklame. Zato mislim da će drakonske mere donete za podforum sa oglasima biti na štetu svih, a ne samo ovog "proroka". Ali, neću više arčiti reči na o vu temu. Hvala Bogu, ima toliko mesta na Internetu gde se može oglašavati, nije "pod moranje" da to bude i ovde.
 
Gospodine, ovo je IT forum a ne KP/oglasi klon.
Kupoprodaja nas uopste ne zanima niti zelimo ljude kojima je to primarni cilj.
Oglasi ce ostati striktna privilegija za aktivne clanove Bencha i koju ste Vi upravo trajno izgubili.
Hvala na razumevanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno