Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ nidzesi

Nema pravila

UC9.....CN su posiljke narucene u prvih 10 dana avgusta.Ja sam pratio par komada i sve su stigle.

Medjutim desava se da pojedini paketici jednostavno nestanu.

Meni pre oko mesec dana nije urucena jedna od nekoliko posiljki od istog dobavljaca , a koja je stigla u Srbiju.

Juce su stigla 2 od 3 paketica ( UN...CN ) narucena u razmaku od 2 dana , poslata isti dan iz Kine od jednog istog dobavljaca.

Koliko znam Alpex Express je iz Indije i za tu posiljku si dobio ili pogresan ili lazni broj za pracenje.

Ako ne stignu u predvidjenom roku - 2 dana pred istek zastite pokreni Dispute.
 
kod mene je slučaj da je pošiljka poletela 09.15 i još nije sletela u bg po trackingu. E sad da li je do naše pošte ili kineza ne znam.
 
Bas su pedatni u otvaranju paketa na carini. Cudi me da brusilicom ne krenu da seku kutije jer je bas tesko preseci uzani selotejp i normalo otvoriti kutiju. Mada kad bolje razmislim to jeste lakse pa onda ne bi morali da naplate otvaranje paketa, ovako bar imaju opravdanje.

IMG_20180919_145614.jpg IMG_20180919_145559.jpg
 
@snorki11

Ako ide iz Pekinga , onda je najverovatnije jos uvek na terminalu 10000061 i ceka utovar i poletanje sa CNBJSA
( nekad krene isti dan , nekad ceka 5-10 dana )

Prati statuse na https://postal.ninja/en

evo jedan primer :

Sep 13, 2018 Arrive at [Beijing Terminal]
Sep 13, 2018 Air transport 10000061
Sep 13, 2018 Hand over to airline

Sep 18, 2018 Air transport CNBJSA
Sep 18, 2018 Airline departure from original country
Sep 19, 2018 Prispeće
Sep 19, 2018 Serbia Post It will come 11003 EXCHANGE POST
 
BG carina. Pošiljka pristigla 9.9. na carinu je danas prošla. 11 dana čekanja.
 
Da li bi neko mogao da mi objasni da li posiljke sa brojem pracenja tipa UCXXXXXXXXXCN mogu da se prate do dolaska u maticnu postu. Donekle moze da se prati dok je roba u Kini ali kada je dosla u Srbiju i na carinu nemogu da saznam. Mozda ste o ovoj temi vec diskutovali ali nisam mogao da nadjem.
 
@branislav6874
@vanbasten

UC9.....CN su posiljke narucene u prvih 10 dana avgusta
Sada su aktuelne UN..CN.
Imaju pracenje samo do prvog eksportnog centra u Kini. Zvanicno nije moguce saznati da li su stigle do Pekinga , da li su utovarene u avion i da li su stigle u Srbiju.
 
Kakvo je stanje sa posiljkama koje idu za NS? Od 23. mi stoji posiljka iz Rusije (rucni sat kupljen ne ebay-u) na 11003 Za carinu.
 
Jos par dana meni je stajala posiljka od 19.09 danas je stigla na carinu u NS

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ah, ponadao sam se :(. Nece stici pre rodjendana :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@dedamrsoje

BG carina propusta veliki broj paketica bez zadrzavanja , u NS to nije slucaj....

Mozemo da navodimo primere u nedogled - nema pravila...

datum prijema u Kini i datum isporuke ( svi prosli BG carinu bez zadrzavanja )

UN06..CN
23.8 - 10.9

RY27..CN
29.8 - 20.9

RP02..CN
30.8 - 20.9

UN07..CN
30.8 - 26.9

UN13..CN UN12..CN
7.9 - 18.9 7.9 - ? Poslato sa istog mesta , istog dana u razlicito vreme , 2 paketica stigla , 1 nije
 
sasa022 jedan od ta dva je pao negde pored, pa kad ga neko nađe stići će i on:) - nadam se samo da nije ništa lomljivo
https://www.youtube.com/watch?v=BWgviZZi7lM

Al evo jedno lepo iskustvo od mene. Hteo još ranije da kupim neki mali dvogled (reko da ga ponesem na planinu onih par puta godišnje, dakle ništa bitno kvalitetno a ni hitno). Ali pošto su osetljivi na udarce i koliko sam vidjao na aliju i ebayu, ima zaista mnogo iskustava da im je stigao oštećen, nije mi se naručivalo. Dakle vidim ima neka hama u gigatronu, jes da košta 2500 al ajde. Svratim u gigatron da pogledam, kad dvogled polomljen. Prodavačica kaže ni pet ni šest već "ja ne koristim dvogled, ne znam ja", na šta ja odgovaram pa dobro evo ja vam kažem da je polomljen imate li drugi? Inače jedno staklo uvučeno jedno 2-3 cm i nakrivljeno - i ko nikad nije uzeo dvogled u ruke vidi da je polomljeno. A na oba stakla jaki, debeli otisci. Dakle ne otisci - neko pipnuo, već otisci - neko krvnički pritisnuo. Onda njen kolega par minuta gleda, pokušava da fokusira ili šta god... u svakom slučaju nisu imali drugi na stanju pa nisam ni uzeo. Naručim iz kine za malo manje od 8 usd (dakle 3x jeftiniji od ovog) i upravo mi stigao juče. Čitav:banana:. A što je najbolje, čim sam ga uzeo u ruke vidim da je daleko iznad pomenute hama-e
Inače dvogled sam naručio sa ebay-a, a ovo pišem čisto da bi smirio nekog koga snimak uznemiri:)
 
Jeremy, jel može na PM info oko dvogleda, zato što sam ovih dana baš i ja tražio ali sam odustao na kraju jer se uopšte ne razumem u optiku. Thanks
 
Stigla mi je silikonska maska za telefon, bez carine (prvi put :)) 3usd placena, oko mesec dana... sad cekam masku za drugi i hidrogel... ako neko ima predlog za dobru masku za blackberry motion, neću se ljutiti ;)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
E da si živ i zdrav. Meni svaka maska stigne bez dažbina... [emoji16]

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
@ ubabic

Orbati paznju odakle je covek , pa ce ti sve biti jasno....
 
Ljudi sta se događa sa singpurskom poštom već 5 dana mi paket putuje od Singapura do Srbije. Prethodni mi stigao za 3 dana

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Na sta se ljudi zale, LOL :)
 
2018-10-11 11:15

RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
2018-10-11 09:10

RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće

Origin : Singapore - Tracking consuming: 334 ms
2018-10-11 11:10

Arrival at Processing Center (Country code: RS)
2018-10-08 19:53

Despatched to overseas (Country code: RS)
2018-10-08 10:19

Meni baš obrnuto, prošli put mi je singapurskom poštom putovala pošiljka 3 nedelje, a sad 3 dana.
 
onaj 4px post om singapur (UB----SG) je mnogo brz, sve stize za 10ak dana dok china post redovno 30
 
Meni su isto danas stigle 2 pošiljke preko 4PX. Zatekoh ih u sandučetu. Extremno brza dostava...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
11/09/2018 sam poručio Zanflare F1 20$ baterijsku lampu (bez baterije) sa Gearbest-a i dobio sam tracking broj UD134....NL koji kada iskopiram na sajt za praćenje pošiljki izbaci mi ne može da se nađe broj, nije u njihovom sistemu pokušajte kasnije. Pokušavao sam više puta tokom meseca i uvek je isti odgovor prilikom pretrage. Ovo mi je tek druga porudžbina sa Gearbest-a nisam video mogućnost kako da kontaktiram prodavca da on vidi status pošiljke. Na Ebay-u je to dosta lakše odrađeno.
Pa neka neko ko ima iskustva sa Gearbest-om da neki savet šta da radim ne bih baš da odmah pokrećem dispute.
 
Nema na GB dispute-a, to je jedna prodavnica a ne puno sitnih kao Aliexpress. Možeš da ih kontaktiraš preko četa ili otvoriš tiket i da se žališ pa šta ti ponude, nisu baš poznati po velikodušnosti.
Moguće da je paket i stigao kod nas ali je zaglavio na carini, minimum 6-7 dana...
 
Pre toga mi je stigla SD kartica 32GB od njih, ali falična pa sam išao na taj "tiket" AKA dispute snimio video kako mi na ekranu piše "SD kartica je oštećena" i kako istu vadim iz telefona i uvažili su i ponudili mi refund. Tako da ne bih opet odmah koristio "tiket", ali opet ne znam gde mi je pošiljka džabe mi tracking broj. Pisao sam im na fb pre dva i po sata i još nema odgovora.
 
Jesi probao i na https://postnl.post
Čudno da nema baš nikakav status više od mesec dana.
Svakako ih pokušaj kontaktirati preko live chata na njihovom sajtu, trebalo bi neko da ti odgovori.
Meni inače stigao neki paket (sa ebay, nebitno), ali isto imao broj UDxxxxxNL i mogao sam da ga pratim samo do ulaska u Srbiju. Ovo mi je prvi put sa Holandskom poštom da imam takvo praćenje. U svakom slučaju status se pojavio ubrzo nakon slanja...
 
UX123... brojevi nemaju praćenje posle izlaska iz zemlje pošiljaoca !!!! bar 100 puta napomenuto.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno