Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ocigledno imaju samo njima znan redosled. Moj paket juce stigao na carinu, danas je pusten.
 
Па кажем ти, на ону твоју сам слао, а са ове су ми одговорили. Од тада сам слао доказе само на мејл [email protected] и увек су ми тачно обрачунавали ПДФ и понекад царину.

Од недавно кад год видим да ми нека пошиљка остане на "београдској" царини, одмах шаљем мејл са доказима о куповини на [email protected].

Kada se pošalje na taj email, odgovor je:
Pošiljka je prispela u N.Sad ali nije još razrađena od strane carine.Dokaz o vrednosti ne možete slati pošti.
Pošta carinjenja N.Sad
 
Nije u pitanju proba nego kad se na forumu zatraži pomoć da se ne dobije pogrešna informacija
 
Потпуно си у праву! Извините на лошој информацији! Ево сад сам растумачио мејл који сам добио и стварно сам је добио од [email protected]

Ево у прилогу слика мејла који сам добио са свим адресама
08686daef7b542b3b3b8d049483694ef.jpg


Измена: што се тиче помоћи око царине у Новом Саду, ту ти ни сам Бог не може помоћи, а не људи са бенчмарк форума!
 
Poslednja izmena:
Потпуно си у праву! Извините на лошој информацији! Ево сад сам растумачио мејл који сам добио и стварно сам је добио од [email protected]

Ево у прилогу слика мејла који сам добио са свим адресама
08686daef7b542b3b3b8d049483694ef.jpg


Измена: што се тиче помоћи око царине у Новом Саду, ту ти ни сам Бог не може помоћи, а не људи са бенчмарк форума!
Сале потпуно си у праву људи овде на форуму кажу да чекају пошиљке још од 27.03 значи још мало па месец дана.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Сале потпуно си у праву људи овде на форуму кажу да чекају пошиљке још од 27.03 значи још мало па месец дана.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
Taj sam. Imam sad već tamo jedno 6 paketa koji su došli i ništa se dalje ne dešava sa njima. Bermudski trougao.
4f3fe162d0695c2efe3a9ebf024fec5d.jpg


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Znači da ja sa drugim aprilom 'će se načekam' NS Carina.JPG
 
Кренули су...
f4134d5875605ac66048508922e153e1.jpg
Они као да све ово време уопште нису ни радили. Срамота човече треба пакети да стоје скоро месец дана да се они смисле да крену да раде.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Ја верујем да они имају пуно посла. Сигурно имају на хиљаде пакета дневно. Мислим да је ту проблем што раде њих двоје, троје...
Види, проблем је у целом Новом Саду, где год се налазе државне институције. Он покрива јужно бачки округ и ту је преко милион становника Војводине. Мада мислим да је царина у НС ради за целу Војводину.
Пре је било речено да се кроз царинску декларацију привлачило једно име цариника. Не би ме чудило да има само један човек који све то ради.

Него мени много смета што ми (људи који поручују робу из иностранства) пунимо их кешом, а они нас, с опроштењем, зајебавају у здрав мозак. Па они ништа не производе, већ само узимају порез (ПДВ, царински проценат, отварање и затварање пакета, поштанска уплата од 45 динара на рачун отварања и затварања пакета). Није ми јасно који им је циљ? Да нас натерају да купујемо у Србији? Мада какве то везе има, кад свакако плаћамо држави паре.

Ако има неког овде из царине и "брзе" поште Србије (пошта је та која узима паре од нас) или ако читате овај форум, молимо вас, дајте мало убрзати посао! Не видимо потребу за оваквим безобразлуком! Бар радите посао како треба, па вас нећемо пљувати. Мирније би спавали!
 
Poslednja izmena:
Ja nemam nikakav problem s tim što naplaćuju PDV ali imam ogroman problem s tim što na to pošta uzme 155 odnosno 355 dinara za "otvaranje" paketa. Verujem da imaju puno posla i znam da im nije lako ali mi nije jasno ko vrši toliki pritisak na njih i zašto uostalom, da svaki paket otvore. Ako može Niš i Bg da pušta pakete zašto ne bi i oni mogli.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Koliko puta je potrebno ponoviti 100 dinara je otvaranje ili 300 za veće pakete, a 45 dinara je provizija za uplatu na račun ili 1% od vrednosti ako je iznos za uplatu preko 4500 dinara.
Ako ti se ne svidja da posti daš tih 145 dinara, slobodno možeš naručiti DHL-om pa njima daj 4000 za isto to.
 
Poslednja izmena:
Koliko puta je potrebno ponoviti 100 dinara je otvaranje ili 300 za veće pakete, a 45 dinara je provizija za uplatu na račun ili 1% od vrednosti ako je iznos za uplatu preko 4500 dinara.
Ako ti se ne svidja da posti daš tih 145 dinara, slobodno možeš naručiti DHL-om pa njima daj 4000 za isto to.
Pošto vidim da voliš da filozofiraš evo jedna filozofija i s moje strane. Zašto da plaćam za nešto što nisam tražio? Ja nisam tražio da mi oni otvore paket. Da li ti kad uđeš u radnju platiš što ti je kasirka otvorila kesu da staviš namirnice u nju?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Nema potrebe citirati post koji je odmah iznad.
Porez je obavezan zakonom, a samom kupovinom tražio ti ili ne obavezan si da platiš.
Carinik vrši samo pregled, a dužnost vlasnika je da im taj pregled omogući a i potreban je kao svedok. U ovom slučaju to radi pošta jer se paket nalazi u njihovom privremnom posedu, a nijedna usluga naravno nije besplatna.
Da li bi ti svaki put išao na carinu da im otvoriš paket zbog 100 dinara?
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe citirati post koji je odmah iznad.
Porez je obavezan zakonom, a samom kupovinom tražio ti ili ne obavezan si da platiš.
Carinik vrši samo pregled, a dužnost vlasnika je da im taj pregled omogući a i potreban je kao svedok. U ovom slučaju to radi pošta jer se paket nalazi u njihovom privremnom posedu, a nijedna usluga naravno nije besplatna.
Da li bi ti svaki put išao na carinu da im otvoriš paket zbog 100 dinara?
Ovo što ću sad napisati nemoj da shvatiš kao uvredu jer mi nije to cilj već samo isticanje očiglednog. Ti bi bio savršena osoba za posao u vojsci/policiji/državnoj upravi zbog svog ograničenog načina razmišljanja. Da li si ti baš svaki put siguran kad pišeš nekome odgovor da ćeš biti prvi sledeći komentar, da neće neko u isto vreme se ubaciti između. Elem neću se nastavljati dalje pošto je ovaj način razgovora nepotreban i jedino može da eskalira u svađu. Odjavljujem se.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ovako se samo bespotrebno ponavlja, možeš editovati poruku i ubaciti naknadno citat ako te neko pretekne.
Upravo to tvoje je ograničeno razmišljanje, veruj mi ni ja ne volim plaćati otvaranje i ostale dažbine kao ni ti. Razlika je upravo u malo široj slici.
 
Pošto vidim da voliš da filozofiraš evo jedna filozofija i s moje strane. Zašto da plaćam za nešto što nisam tražio? Ja nisam tražio da mi oni otvore paket. Da li ti kad uđeš u radnju platiš što ti je kasirka otvorila kesu da staviš namirnice u nju?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Verovao ili ne: da ti platiš to što ona otvara kesu i sve ti je to uračunato u cenu [emoji16].

Isto i ovde platiš pošti otvaranje a carini carinjenje [emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Koliko je azurno pracenje koje posalju sa Geekbuying-a? Porucio sam Yi4k+ jos 13. Marta je poslat, na 17track-u jedini izvestaj do danas da je poslat overseas 22. Marta. Ja mislio taman super do mesec dana ce da stigne i da se zadrži na carini, taman ce mi stici do sredine maja meseca kada ce mi trebati... A posto ga ne vidim ni na postinom pracenju, moracu da ih kontaktiram. Placeno paypal-om, covece pa gimbal koji sam porucio 2 nedelje kasnije sa Ali-a mi je stigao pre koji dan na carinu...
120096dbc29e58bb3af1a6abf15dfb0f.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
NS carina danas obradjivan 02.04!

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Koliko je azurno pracenje koje posalju sa Geekbuying-a? Porucio sam Yi4k+ jos 13. Marta je poslat, na 17track-u jedini izvestaj do danas da je poslat overseas 22. Marta. Ja mislio taman super do mesec dana ce da stigne i da se zadrži na carini, taman ce mi stici do sredine maja meseca kada ce mi trebati... A posto ga ne vidim ni na postinom pracenju, moracu da ih kontaktiram. Placeno paypal-om, covece pa gimbal koji sam porucio 2 nedelje kasnije sa Ali-a mi je stigao pre koji dan na carinu...
120096dbc29e58bb3af1a6abf15dfb0f.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Nesto su usporili Singapurcani mozda je do toga!

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Koliko je azurno pracenje koje posalju sa Geekbuying-a? Porucio sam Yi4k+ jos 13. Marta je poslat, na 17track-u jedini izvestaj do danas da je poslat overseas 22. Marta. Ja mislio taman super do mesec dana ce da stigne i da se zadrži na carini, taman ce mi stici do sredine maja meseca kada ce mi trebati... A posto ga ne vidim ni na postinom pracenju, moracu da ih kontaktiram. Placeno paypal-om, covece pa gimbal koji sam porucio 2 nedelje kasnije sa Ali-a mi je stigao pre koji dan na carinu...
120096dbc29e58bb3af1a6abf15dfb0f.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Pogledaj moja dva posta vezano za Singapur, na str. 311 i 312
 
Da li je neko ikada imao tracking number koji počinje sa DDU...? Naručio sam neki PowerBank ali nemam već dugo ikakvih informacija o paketu sem početnog statusa u Ali aplikaciji koji kaže "Shipment ready for dispatch". 17TRACK je prepoznao ovaj broj kao BPost International ali ne pronalazi nikakve statuse o pošiljci. Prodavac kaže da je paket poslat ali da je sajt poštanske službe (ne reče koje) u fazi nekih izmena pa će oni proveriti status za par dana. I ako mi paket ne stigne u predviđeno vreme da će mi poslati novi...Ali kaže da mogu da otvorim dispute za 10ak dana ako želim. Nisam pametan. Možda da čekam još malo...

Sent from my Honor 8
 
Belgijska posta - neregistrovana.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
A kakva je sad situacija sa powerbankovima. Ima li ih jos da hoce da salju u Srbiju?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
@atosovic Hvala za info!

Dobio sam baš pre par dana drugi power bank sa Alija, marke ROCK, kapaciteta 10.000mAh. Stiglo takođe Belgijskom poštom i to baš brzo. Ali u ovom slučaju sam imao normalan tracking kod. Tako da ima prodavaca koji šalju bez problema...

U pitanju je ovaj uređaj: http://s.aliexpress.com/B7zmquiE?fromSns

Sent from my Honor 8
 
Poslednja izmena:
Jer zna neko koji dan rade na carini posto cekam paket koji je 14.4 stigao u srbiju pa da znam kada ce doci na red.
Pozdrav.
 
Evo ja da update-ujem status u vezi SG. Od 10-og je stajao status dispatched to overseas. 19-og je prikazalo prispece na izmenicnu postu, proslo carinu za dan i 21-og stigao u lokalnu postu. Danas bi trebao da bude dostavljen. Zaboravih da kazem, u pitanju je BG carina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno