Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sada su Singapurcani u guzvi i zastoju - do sada su paketi posle statusa Despatched to overseas stizali za 3-8 dana u BG

Evo par primera :

Tracking number : RB51...SG Despatched to overseas (Country code: RS)
1. 2018-04-02 - nije stigao
2. 2018-04-03 - nije stigao
3. 2018-04-04 - nije stigao

RB49...SG
2018-03-13 Held by Customs at Destination
2018-03-10 RSBEG / Despatched to overseas

RB45...SG
2018-02-02 Transit to Destination Processing Facility
2018-01-25 RSBEG / Despatched to overseas

RB39...SG
2017-12-11 Transit to Destination Processing Facility
2017-12-04 RSBEG / Despatched to overseas
 
dobio sam onaj papir sutra preuzimam paket solarni panel.upravu si sutra cu ujtru ga pokupiti hvala na pomoci.
 
Sada su Singapurcani u guzvi i zastoju - do sada su paketi posle statusa Despatched to overseas stizali za 3-8 dana u BG

Evo par primera :

Tracking number : RB51...SG Despatched to overseas (Country code: RS)
1. 2018-04-02 - nije stigao
2. 2018-04-03 - nije stigao
3. 2018-04-04 - nije stigao

Ja jos uvek čekam 22.03.
Treba sada izbegavati SG poštu, mnogo su usporili
8faad7e356b73c047961e3346eda1339.jpg
 
Kako je lepo procitati ovo gore, nakon sto mi je paket sa alija juce dobio taj status. :)
 
Verovatno su prebukirani mora da su i oni slavili Uskrs ;-)

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Pa nasao sam na sajtu carine [email protected] e sad jel su videli ili nisu otkud znam videcu sutra kad dobijem. Ma cisto sumnjam da su videli mail NS carina je to oni i ne gledaju nista a trebalo bi iskreno. Nije problem platiti porez ako je realan a ne da porez bude veci od cene paketa

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
Њихов мејл је [email protected]

Иначе новосадска царина...
d485326c379ef5c98a33cd4fb1453509.jpg
05b1d2ec9f27391ecc07cef6bf6804fe.jpg
 
Слао сам ја њима на тој твојој, али су ми са ове одговорили.
 
Слао сам ја њима на тој твојој, али су ми са ове одговорили.
Odlicno sad znam na koju da saljem da me ne oporezuju strasno. A jesu na onu prvu primili ili si slao ponovo i na ovu drugu sa koje su odgovorili.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Па кажем ти, на ону твоју сам слао, а са ове су ми одговорили. Од тада сам слао доказе само на мејл [email protected] и увек су ми тачно обрачунавали ПДФ и понекад царину.

Од недавно кад год видим да ми нека пошиљка остане на "београдској" царини, одмах шаљем мејл са доказима о куповини на [email protected].
 
Па кажем ти, на ону твоју сам слао, а са ове су ми одговорили. Од тада сам слао доказе само на мејл [email protected] и увек су ми тачно обрачунавали ПДФ и понекад царину.

Од недавно кад год видим да ми нека пошиљка остане на "београдској" царини, одмах шаљем мејл са доказима о куповини на [email protected].
Ништа послао сам им и на ту адресу сада доказе из банке и са алија па ћемо видети шта ће урадити. А реци ми само јел ти наплате и отварање пакета поред пдв-а?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Вероватно да су наплатили. Све пошиљке сам поручивао услужно. Мени другари паре, ја на њихову адресу поручим шта хоће. Генерално нисам задовољан ни са једном доставом из Кине. Све информације су им конфузне и нису баш нешто од користи. После десетак пошиљки од сваке њихове доставе, сконташ како се тумаче њихове информације и она знаш где се пакет налази.

Само ми је смешно кад из Кине до српске царине стигне за 13 дана, па на царини лежи минимум око 15 дана. Стварно би морали да се призову памети! Ако нам већ узимају паре (не кажем да ми то не треба да плаћамо) али онда нека раде то достојанствено, са поштовањем према људима који пуне буџет републике Србије!

Пре месец дана сам поручио неке медикаменте са iherb-a, али сам убедио другарицу да доплати за DHL, и ја сам се одушевио брзином и информацијама које добијам док пошиљка иде до ње. Из Америке за шест дана до Новог Сада! Достава је била 14 евра, а пакет 49 евра. Ништа додатно није платила. Иначе за тај пакет је ушпарала 70 евра, колико би још доплатила да то исто узела у Србији.
 
Вероватно да су наплатили. Све пошиљке сам поручивао услужно. Мени другари паре, ја на њихову адресу поручим шта хоће. Генерално нисам задовољан ни са једном доставом из Кине. Све информације су им конфузне и нису баш нешто од користи. После десетак пошиљки од сваке њихове доставе, сконташ како се тумаче њихове информације и она знаш где се пакет налази.

Само ми је смешно кад из Кине до српске царине стигне за 13 дана, па на царини лежи минимум око 15 дана. Стварно би морали да се призову памети! Ако нам већ узимају паре (не кажем да ми то не треба да плаћамо) али онда нека раде то достојанствено, са поштовањем према људима који пуне буџет републике Србије!

Пре месец дана сам поручио неке медикаменте са iherb-a, али сам убедио другарицу да доплати за DHL, и ја сам се одушевио брзином и информацијама које добијам док пошиљка иде до ње. Из Америке за шест дана до Новог Сада! Достава је била 14 евра, а пакет 49 евра. Ништа додатно није платила. Иначе за тај пакет је ушпарала 70 евра, колико би још доплатила да то исто узела у Србији.
Па о томе ја дрвим овде већ стотину пута али нема вајде да нас двојица причамо о томе. Треба покренути неку акцију ширих размера. Али је проблем што многе не интересује ништа дај само да платим и ћао. На овој теми нека нас је пар хиљада али недовољно да нешто променимо. Системски треба нешто учинити. Јер се број пошиљака сваке године повећава а држава не дозвољава запошљавање нових радника. А и када би дозволила не би било довољно стручног кадра.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Evo koliko su Singapur post spori. Stiže mi staklo za MiMix2 pre telefona koji ide dhl-om [emoji14]
25a41aaaf61b0d3b464838c4ff4cd119.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
А колко ти је дана прошло од наручивања до статуса dispatched to overseas?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
@vlad1982

31.03.2018.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nisi jedini koji ceka
60a877e4efce51bb3ba016cbd9dec974.jpg


Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
I meni tri paketa prilično sporo putuju preko SG pošte, ranije su bili dosta brži.
 
@Dejan.

To je RF moje su RB pošiljke [emoji12]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
@Dejan.

To je RF moje su RB pošiljke [emoji12]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
i moje je rb samo sam sakrio tracking broj

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Ma opušteno, to je zezanje isti je to tip pošiljke

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Evo i mog iskustva sa Singapurskom poštom kod mene su bili preterano brzi. 5 Dana do dostave.
c64a0bc00e0990b47424a34f8017bf56.jpg
 
7 dana obicnim DHLom nece trajati isporuka, sem ako nije neka katastrofa zeznula stvari.
 
Nije katastrofa već DHL preko engleske[emoji41]

HK > GB > EUROPE bez carine i dažbina a ne šalju za london jedan po jedan paket vec 1 sedmično skupe sve narudzbe pa šibnu za GB

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Sumnjam :) Mom caletu su slali 3 paketa skoro, dan za danom isli iz HK bas, nisu ni bili u Londonu, vec kroz Nemacku.

A sada posebno ne verujem da bi isao kroz London, a to vec ima zasto ga uspori.

DHL HV, tj. onaj skupi DHL, jel' tako?
 
To sa DHL-om je kineska fora da izbegnu EU poreze, ide za Eglesku ali ostaje na aerodromu u bescanskoj zoni. Tamo ga kinezi prepakuju i šalju dalje u EU, a paket se vodi kao da je iz Engleske pa nema poreza u EU.
 
Sumnjam :) Mom caletu su slali 3 paketa skoro, dan za danom isli iz HK bas, nisu ni bili u Londonu, vec kroz Nemacku.

A sada posebno ne verujem da bi isao kroz London, a to vec ima zasto ga uspori.

DHL HV, tj. onaj skupi DHL, jel' tako?
No comment

PS
Ide preko nemačke ali za london

PSS

Ovo nije mi mix 2 on je još u putu ovo je amazfit 2 stigao danas

PSSS
Nije london već Takeley [emoji12]
[emoji14]
507e5fd8f2a74775f567414f13ccfc73.jpg
692bd7ff6a63895e0c53f96443c7bb48.jpg


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno